Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות טיפול ותיקונים נוספים - האם המחירים סבירים? פורד פוקוס 1.6 2008

GTאי
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סהכ ₪6200 ?! זה יישור קו עמוק ויקר ביותר . החלפים מקוריים ? לא נראה לי לפי השמן.

זה שמן שעולה בהודו כ ₪7 לליטר .

https://m.indiamart.com/proddetail/5w-30-hi-tech-engine-oil-18889436312.html

אז בארץ, אחרי עמלות ומיסים אמור לעלות ₪99 ל 5 ליטרים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה המקורית נערכה, כנראה של רכב אחר.

המחירים עכשיו סבירים יותר.

כדאי למחוק את התגובות הראשונות.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

הרבה הרבה יותר נורמלי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה לכל מי שהגיב.

בטעות עלתה לי טמונה של טיפול אחר. התמונה שיש עכשיו היא הטיפול האמיתי.

כבר התחממתי על המוסכניק עד שהבנתי מהתגובה שלך שכולם ענו על התמונה הראשונה :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקתי. מי שנמחקה לו התגובה, תסתכלו בבקשה על החשבונית החדשה שצורפה ותגיבו שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגענו כבר לאובדן להלכה ?

זה אכן +- שווי הרכב. הטיפול לא היה מתוכנן לצאת כל כך יקר, אבל זו המציאות

גם בחישוב כלכלי אם אני מחזיק אותו עכשיו חצי שנה (ואז מוכר אותו אחרי טיפול ועם טסט לחצי שנה) לא באמת הפסדתי כסף ביחס לאלטרנטיבה של שדרוג {איבוד ערך ויישור קו} או השכרה וכו' אלא המשכתי להתנייד ברכב ישן ולא בחדש יותר (את זה לא ניתן לכמת בערך כספי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, המוסך היה יכול להיות קצת נדיב יותר בעבודות (הנחה מסויימת, או למשל לא לגבות על העברת טסט או משהו). בכל זאת, התשלום הכולל יצא לא ממש נמוך. מחירי החלפים נשמעים סבירים (בהתחשב בעובדה שמדובר בישראל, כן?).

סתם נקודה למחשבה: עלויות הטיפולים לא יורדות בהתאמה לשווי הרכב, די להיפך. לא ברור לי למה שווי הרכב מהווה איזשהו קריטריון לעלות הטיפולים. השאלה היא סה"כ עלות התחזוקה הכוללת: ירידת ערך, ביטוח, טסט וטיפולים (בהנחה שדלק יותר תלוי בנסועה מאשר ברכב). ברכב ישן ירידת הערך שולית לגמרי, ועלויות הטיפולים גבוהות יותר. כל עוד הסה"כ של כל הגורמים האלו בטווח ההגיוני שווה להחזיק את הרכב, בלי שום קשר ליחס בין שווי הרכב לעלויות הטיפולים.

בתור דוגמא קיצונית - נניח שיש לך רכב בשווי 1,000 ש"ח שצריך להלחליף צמיגים ולעבור טיפול תקופתי, שביחד עוברים בקלות את שווי הרכב. אם אתה מרוצה מהרכב והוא ממלא את תפקידו, האם זו סיבה להחליף אותו? האם תקנה רכב יקר יותר רק כדי להמנע מהחלפת צמיגים וטיפול תקופתי? זה פשוט לא הגיוני.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני אדם אלופים בדברים לא הגיוניים. דן אריאלי עשה קריירה מהדברים האלה:)

לפותח השרשור, אסור בתכלית האיסור להכנס למוסך , להביא לו מפתחות, ותעשה את הטוב בעינייך. במיוחד לא מורשה ולא רכב ישן.

אחרת הם דוחפים לך שטויות, ומחליפים לך דברים שלא בטוח צריך להחליף

תאמין לי, אני גם למדתי את זה בדרך הקשה.

לא מכיר את מחירי פורד אבל המחירים פה הם יחיסת גבוהים גם ביחס למורשה יבואן אחר ,וקל וחומר יקרים הרבה יותר מאופציות אחרות.

בלי קשר גם המוסך פה מערבב דברים ומחליט לשים לך חלק מקורי וחלק תחליפי. כניראה על סמך מה שהיה לו במלאי, ולא על מה שטוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירים מטורפים !

וחלקים שלפי המחיר כנראה ירודים !

פילטר אוויר מקורי עלותו כ-200 שקל חליפי כ30 שקל

שמן מנוע פורד (מוטוקרפאט אגב בפוקוסים חשוב להקפיד על שמן מקורי*) עולה כ-120 שקל לכל היותר

פלאגים 160 ? קניתי 4 ב80 שקל לא מזמן מקורי פורד ...

חוטי ההצתה לא מקוריים ...מחיר של לא מקורי כ130 בחנויות .. מקורי עולה כ400.. אגב חוטי הצתה לא מקוריים עלולים להוריד מהביצועים של המנוע שגם ככה חלש ..

המחיר שהציעו לך היה סביר אם היו משתמשים בחלקים מקוריים ולא חליפיים ...

ישמע מצחיק אבל לפי דעתי במורשה אולי תשלם כמה שקלים יותר אבל תצא עם חלפים מקוריים ולא סינים במחיר מופקע !

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני אדם אלופים בדברים לא הגיוניים. דן אריאלי עשה קריירה מהדברים האלה:)

לפותח השרשור, אסור בתכלית האיסור להכנס למוסך , להביא לו מפתחות, ותעשה את הטוב בעינייך. במיוחד לא מורשה ולא רכב ישן.

אחרת הם דוחפים לך שטויות, ומחליפים לך דברים שלא בטוח צריך להחליף

אני עושה בדיוק את זה במוסך מורשה יבואן עם רכב בן 8. מעולם לא נוסף דבר לתפריט. אם כבר אני זה שמתעקש על תחזוקה מונעת. לכן מסקנה: אין אמת אבסוליטית בעניין הנ''ל. צריך להתנהג בהתאם לאמון ולהכרות שיש לך עם מי שעומד מולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...