Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 208 דיזל- בעיה בקלאץ'?

guyba
שימו לב! השרשור הזה בן 1603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי לכולם,

בעקבות ההמלצות החמות בפורום השכן, רכשתי לפני שבועיים בערך פיג'ו 208 דיזל 2016, ידנית, 1.6 טורבו, דרך לובינסקי טרייד.

האמת שהייתי ממש מרוצה, הרכב כיפי, נעים וזריז, עם המון כוח ואולי הכי חשוב בשבילי (נסיעות יומיות ירושלים -תל אביב) חסכוני: בינתיים 1:20 ק"מ/ל, כולל פקקים. מרשים :)

העניין הוא כזה: אתמול בעליות לירושלים הרגשתי שהרכב לא סוחב כמו שהתרגלתי (אצלי שבועיים פלוס מינוס, בערך 1200 ק"מ), ובהילוך חמישי אפילו מאבד מהירות ולא מצליח להאיץ או לכל הפחות לשמור על המהירות (אזור 100 קמ"ש).

בדקתי שוב בלילה- עשיתי סיבוב לעליה ירושלמית נחמדה- ואותו הדבר.

התחלתי לחפור קצת בפורום וראיתי שייתכן שהדבר נובע מקלאצ' בלוי. יחד עם זה שבאמת העברת ההילוכים מעט קשה (הנחתי שזה פשוט ככה ברכב הזה) ההנחה הזו הסתדרה לי.

עכשיו, לפני שרכשתי את הרכב המוכר הציג לי בדיקה שנעשתה לו ובה היה מצויין :"מצמד מפריד גבוהה- בלאי". שאלתי אם הבעיה טופלה ואמר שכן, שזה היתרון בחברה שלהם- שכל רכב עובר השבחה. ביקשתי לראות את המסמכים וזה התמסמס איכשהו כל פעם (מעניין איך באמת) ובינתיים רכשתי את הרכב (טעות שלי שלא התעקשתי..)

הגעתי היום אל הסוכונות וכמובן שהמוכר אמר משהו בסגנון "כן יש תקלה, אישרנו אותה, לא תיקנו אותה" ושאין אחריות על רכיבי קלאץ' (בלאי).

במקביל שמתי את האוטו לבדיקה במוסך (המורשה- לובינסקי), ואחרי סיבוב עם אחד המכונאים אמר שהוא מרגיש את הבעיה בקלאץ', אבל שהוא עדיין לא "גמור" (עשה את מבחן "ההקפצה", הרכב נכבה). אמר לי להשאיר לבדיקה ושיתקשר אלי.

אחרי שעה בערך התקשרו מהמוסך וזימנו אותי בחגיגיות. בחדר של יועץ השירות הציגו לי כוס חד פעמית עם נוזל צהבהב שקוף, ואמרו שהסולר שבו תדלקתי הוא לא איכותי, "מריח כמו נפט", וזה מקור התקלה.

ההמלצה שקיבלתי היתה לתדלק מיכל מלא בסולר "טוב" (איך יודעים מהו סולר טוב?), ושאחרי נסיעה של 10-15 ק"מ זה אמור להסתדר. בזה הם פתרו את העניין מבחינתם. שאלתי אם לא כדאי לשלוח את הסולר לבדיקה, או לעשות ניקוי, אמרו שאין צורך, ושאם אני אתעקש יעשו וזה יעלה הרבה כסף (1000 שח ויותר).

בדרך החוצה מהמוסך המכונאי שעשה איתי את הנסיעה ברכב אמר לי שהוא חושב שהקלאץ' עוד בסדר, אבל לא להרבה זמן.

עניין הסולר היה נשמע לי מוזר, התקשרתי לבעלים של התחנה בה תדלקתי יומיים קודם (תחנה מסודרת של דור-אלון, אמנם מהזולות, אבל לא משהו חאפרי), ושם אמרו לי שאין מצב שהיתה בעיה בסולר, שזה סולר "מהמדינה", ושלא היו שום בעיות לאף אחד אחר. יותר מזה, הבעלים של התחנה אמר לי שאם אני אביא לו בדיקת מעבדה שמראה שהיתה בעיה הוא יפצה אותי פיצוי מלא על כל נזק שנגרם.

בקיצור, אני קצת מתלבט מה לעשות כרגע. האם לקחת לבדיקת מעבדה? ואם אין כלום- מי יחזיר לי את ההוצאות על הבדיקה? איך אני מוודא את עניין הקלאץ'? כדאי לי לעשות מה שהציעו במוסך?

בקיצור, אני מקווה שזה עניין נקודתי של בלאי וזריקת אחריות, ולא המוניטין הצרפתי המפוקפק, שכל כך חששתי ממנו...

אשמח לעצות ותובנות.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הייתי מנסה תדלוק שניים בתחנה אחרת, כדי לשלול את הכיוון הזה (אני בטוח שהמוסך היה שמח להמליץ לך על החלפת קלאץ' אצלו אם היה חושב ולו קצה שצהה של משחבה שזו הסיבה).

בגדול, יש לי אחת כמו שלך (אם כי בטח עם קילומטראז' נמוך יותר) והרכב צריך לבצע את העליות לירושלים עם 4 נוסעים בהילוך חמישי, על בקרת שיוט, במהירות .... גבוהה בוא נגיד (אלא אם כן איזה מתנחל בשמאל יחייב אותך להאיט). אז אין ספק שבעייה יש, וייתכן שאכן היא בדלק.

ורק כהערה, אין סולר (או בנזין) מה"מדינה". יש של אחד משני בתי הזיקוק. והבעייה כשיש היא לא במה שיצא מבית הזיקוק, אלא מה קרה לו בדרך, או במיכל בתחנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המהירה!

מסכים שהיא צריכה לשייט, כך היא עשתה במשך שבועיים נפלאים, לכן ההבדל כ"כ בולט...

איך אני יכול לוודא שהסולר הוא אכן "טוב"? הסתכלתי קצת בפורומים ובפולטאנק והתחנה הספציפית דווקא קיבלה המלצות..

לגבי המוסך- אין לי ספק שישמחו לקבל כסף, אבל במחשבה קונספירטיבית משהו אני חושש שהם רוצים "למרוח" את הזמן ושהחלפת הקלאץ תיפול עלי ולא על הטרייד שלהם..

דבר נוסף- לא יכול להיגרם נזק רב יותר לרכב בנסיעה במצב כזה? (גיר מקרה אחד/ מערכת דלקומנוע מקרה שני).

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגיב הקלאץ', הבדיקה פשוטה מאוד:

ב 100 קמ"ש בהילוך 5 הוא בערך על 1800-1900 סל"ד, כשאתה בעליה נותן גז האם:

1. הסל"ד אותו דבר, אין צבירת מהירות.

2. הסל"ד עולה, אין צבירת מהירות.

אם זה 1, הקלאץ' תקין, הבעיה במשהו אחר, המנוע לא מפתח את ההספק שהוא אמור לפתח.

אם זה 2 - בעיה בקלאץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב ידני יחס סל"ד/מהירות בהילוך מסויים הוא קבוע.

אם אתה במישור ב 100 קמ"ש על 1800 סל"ד, זה מה שצריך להיות בכל מצב, גם בעליה.

אם בעליה כשנותנים גז במהירות 100 קמ"ש בהילוך חמישי הסל"ד עולה נגיד ל 2500 והרכב עדיין על 100 ק"ש זה יכול להיות אך ורק קלאץ' לא תקין, תצטרך להחליף אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר :)

מה מסתתר מאחורי קלאץ' לא תקין? האם יכול להיגמר רק בהחלפת רפידות? יש צורך בהחלפת המכלול כולו? (ברור שכל מקרה לגופו, אבל באופן כללי..)

המכונאי שבא איתי היום לסיבוב היה צריך לראות את זה, לפי אופי הנסיעה שעשינו (נסיעה במישור, ירידה ועליה מאומצת). בעליה בהילוך חמישי, גז לחוץ (לא זוכר סל"ד כרגע) הרכב איבד מהירות מ-100 ל-96 בזמן בו הוא נהג. אני באמת חושב שהקלאץ' הוא הבעיה, ואבדוק מחר.

האם ממליצים לבדוק אצל מוסך נוסף?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא בוטח באבחנה שלו אז כן. אם אתה בוטח אז לא. זה לא אמור להיות משהו שדורש דיאגנוסטיקה מטורפת.

לגבי ההחלפה. מחליפים הכל כי כבר מפרקים.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קצר:

החלטתי לפעול לפי המלצת המוסך, ותדלקתי חצי מיכל סולר בתחנה אחרת, בתקווה שהסולר בה טוב.

נסעתי היום בערך 140 ק"מ (ירושלים תל אביב וחזור), וכבר בעליות לירושלים שמתי לב שעדיין יש תחושה של חוסר סחיבה, אבל בשל העומס לא הצלחתי לבחון מספיק טוב.

אחרי שהילדים נרדמו לקחתי את הרכב לסיבוב נוסף בעליות, והממצאים הם כאלו- עד ההילוך הרביעי הכל מרגיש בסדר. הרביעי מתאמץ, אבל מגיע לאזור ה 100 קמ"ש ב-2100 סל"ד (אז נדלקת נורה שממליצה להעביר לחמישי), ואחרי ההעברה לחמישי הרכב מאבד כוח- נשאר באזור 1500-1600 סל"ד במהירות 95-93 קמ"ש, כשהדוושה לחוצה כמעט עד הסוף.

לפי הבדיקה שהוצעה כאן- נראה שהבעיה היא לא בקלאץ', כלומר בהעברת הכוח, אלא במנוע- לא מצליח לייצר מספיק כוח. שום נורה או חיווי לא דולקים.

יש למישהו המלצות להמשך? האם ה208 כ"כ רגישה לאיכות הסולר? יכול ליהיות הזנחה/נזק קודם?

ובעלי 208 דיזל ידני- אשמח בכללי לטיפים בתחזוקה, תפעול (חדש בדיזל...)

תודה רבה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומר בזהירות, יש מצב שזה תקין...

ב 1500 סל"ד הטורבו לא יעיל וייתכן מאוד שהוא לא מסוגל להאיץ משם בעליה בהילוך חמישי.

האוטו כן אמור לעלות בהילוך חמישי בלי שום בעיה אבל מקודת ההתחלה צריכה להיות סל"ד יותר גבוה, נאצר 1800-2000.

אפשר להתעלם מהמלצת ה shift light ולמשוך את ההילוך הרבעי עד למהירות יותר גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להוציא היסטוריה מפורטת, פשוט לשלוח אמייל לשירות לקוחות של היבואן.

הshift light בטוח נועד גם לחסוך בדלק. כמו שבוקי כותב, מאוד יתכן שבעליה צריך למשוך את ההילוך יותר. הרכב יכול לנסוע גם על 120 ברביעי ויותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות הזריזות :)

1. בדקתי גם במעבר לחמישי בסל"ד גבוהה יותר- גם כאן כשעוברים לחמישי המהירות והסלד צונחים.

2. העניין הוא שעד לפני כמה ימים ההתנהגות של הרכב היתה שונה לגמרי. בעליות לירושלים 443/כביש 1- שייטתי לגמרי בחופשיות בהילוך חמישי, זינק מ-90 ל110, 120 בקלות לגמרי. בעלי 208 דיזל אחרים- יכולים לאשר?

זה ממש מרגיש כאילו אין מספיק כוח בהילוך הגבוהה, לפחות לא כמו שהיה.

מבחינת היסטוריית טיפולים: קיבלתי לפני הקניה ויש שני אירועים חריגים-

1. תדלוק בנזין במקום סולר ממש ב-0 ק"מ. מצויין שהרכב הגיע בגרירה ועבר שטיפה וניקוי (לא צויין נזק משמעותי)

2. מדחס של המזגן הוחלף בסביבות 40,000 ק"מ.

בגדול, בגלל האחריות על המזגן, המנוע והמכלולים הנלווים הרגיש לי שאין לי ממה ליהיות מודאג....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לשם ההבהרה- במקרה הראשון ההעברה להילוך חמישי נעשתה באזור 2100-2200 סל"ד, במהירות 102 קמ"ש, בעת ההחלפה מחוג הסל"ד ירד, חזר לכמה רגעים לאזור 1800 סל"ד ואז המשיך לרדת עד שפחות או יותר התייצב ב-1500. (צילמתי סרטון, מכאן הפירוט הרב...)

בבדיקות הבאות לא צילמתי אז לא יכול לפרט כ"כ, אבל כן משכתי את הרביעי יותר, לכיוון ה110+, וגם כאן היה אובדן סל"ד/מהירות

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נשמע לי תקין כלל וכלל,

מנסיוני הרכב הזה יודע להאיץ היטב ב90 וב100 בהילוך חמישי.

מוזר מאוד שאין נורת תקלה דולקת במצב הזה, שכן מערכת ניהול מנוע בדגמים הללו לא מהססת לדווח על תקלות.

ממליץ לקפוץ למוסך גבע בתל אביב, לסריקה עם מחשב יעודי ולשמוע את דעתם בנושא.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. העניין הוא שעד לפני כמה ימים ההתנהגות של הרכב היתה שונה לגמרי. בעליות לירושלים 443/כביש 1- שייטתי לגמרי בחופשיות בהילוך חמישי, זינק מ-90 ל110, 120 בקלות לגמרי.

לא קלטתי את העיניין הזה מקודם, כמובן שאם חל שינוי זה לא תקין.

אני משנת 2002 נוסע על דיזלים ולא נתקלתי עוד בסולר בעייתי בתחנות דלק מסודרות אבל לך תדע...

זה מזכיר כניסה ל Limp mode - מצב הגבלת הספק שהמחשב מפעיל בתקלות מסויימות אבל כמו שכתב יגאל, זה אמור להיות מלווה בהודעת תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...