Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט החלפת בולמי זעזועים בסוזוקי סוויפט

סוזוקי2
שימו לב! השרשור הזה בן 6945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי לבטים קשים, בחרתי לקנות סוויפט ידנית 1.0 מבחור שלא ממש תיחזק אותה (המחיר היה בהתאם). בין הפרוייקטים הצפויים: החלפת פקונג מכסה שסתומים, החלפת מיסב מזגן רועש, שטיפת רדיאטור והחלפת המים לנוזל קירור, מתיחת אגזוז דופק ועוד ועוד.

העניין הדחוף ביותר היה החלפת בולמ"ז. האוטו נסע בצורה מאוד לא יציבה וכמעט איבד שליטה אחרי כל בור קטן בכביש.

שמתי פעמיי אל המטרופולין לחנות "הפרסי". אחרי קניה שנמשכה שעה בגלל לחץ קונים אדיר, קניתי בולמ"ז KYB ועוד כל מיני צ'ופרים.

גרמושקות (גומיות אבק) לבולמים קניתי ב"אחים חדד" בכפ"ס.

אופן ההכנה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתיחת הברגים (ע"י מפתח בוקסות איכותי "PROXEN" שקיבלתי לחתונה - אחת המתנות היותר יעילות...)

שיחרור צינור השמן בלמים מהבולם.

בשונה מברכבים אחרים, כאן אין צורך לפרק את הצינור (ולהוציא אוויר אח"כ מהמערכת), אלא רק למשוך החוצה קליפס המצמיד את הצינור לבולם. כאן בתמונה אני משחרר את הקליפס בעזרת פלייר.

PICT1972.JPG

PICT1975.JPG

PICT1976.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיתלה בחוץ.

תמונה של הבולם במלחציים אל מול השקיעה. את המלחציים הענקיות קניתי לפני שנתיים בשוק הפישפשים ב100 שקל. את הסטנד ריתכתי מבזנטים ומלוח "פלאח" שקניתי במחסן ברזל במושב נווה ימין.

תמונה של הבולם מול הכפר "לובן א-שרקיה" השכן.

PICT1977.JPG

PICT1979.JPG

PICT1980.JPG

PICT1981.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שפורקה התושבת בולם שמתחברת לתא המנוע, התגלה המיסב החלקה (לאגר).

כפי שאפשר לראות, מדובר במיסב קטנצ'יק המורכב מטבעת שבתוכה גלילונים קטנים.

את הג'יפה מחלקי הברזל ניקיתי עם ספריי קרבורטורים ואת חלקי הגומי ניקיתי עם מים וסבון.

לאחר שהחלקים התייבשו, יש להרכיב בסדר המדוייק. כמו כן, יש לשים לב שהפחית העליונה יושבת באלכסון. ניתן לכוון אותה ע"י חץ "OUT" המורה על הכיוון של הפחית אל חוץ הרכב.

PICT1989.JPG

PICT1990.JPG

PICT1991.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבת הבולמים האחוריים היא כבר עסק הרבה יותר פשוט.

בתא המטען הזערורי נמצא ראש הבולם.

משחררים את הראש ע"י ג'בקה ומפתח אלן. משחררים את צינורית נוזל הבלמים כמו בבולמים הקדמיים. פותחים בורג אחד והבולם בחוץ.

הקטע הטריקי היה להשחיל את מוט הבולם החדש אל בית הבולם, לקח כמה דקות ארוכות.

PICT1997.JPG

PICT1999.JPG

PICT2001.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעת המבחן הייתה מדהימה.

האוטו יציב מאוד ובקושי מרגישים שיבושים בכביש. הורגש גם שיפור בהיגוי ורעשים שהיו קודם - נעלמו.

לסיכום, בתור אחד שעשה מקסימום טיפולי 10,000 לאוטו, אפשר לומר שהפרוייקט הסתיים בהצלחה.

תודה מיוחדת לפורום ובמיוחד לאיציק שמהם למדתי את כל התהליך!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו לעלות שלב:-)

הסיפוק ההתרגשות.

אני זוכר את הפעם הרשונה שעשיתי כיוון שסתומים לבד...אלו היו ימים.

חברתי/ אשתי בקרוב לא מבינה ..למה אתה לא לוקח למוסך:shock: .

לך תסביר על תחושת הסיפוק של גריז על הידיים.

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית יכול לבצע את הלחיצה באמצעות ג'ק (לא זה שבא עם האוטו).

למעט זה, כל הכבוד על ההשקעה. לא מכיר הרבה אנשים שהיו משקיעים משהו בסוזוקי סוויפט ישנה .

אני אישית הייתי מבצע את ההחלפה במוסך כי זה אביזר בטיחות מדרגה ראשונה , וזאת למרות שאני יודע בדיוק מה צריך לעשות ואיך עושים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים יעזור לך ,

רצועה אחת שהייתה משתחררת הייתה משגרת אותך ואת הקפיץ בכינון ישיר אל לובן-א-שרקייה...:shock:

ולא , אל תגיד לי שאבטחת הכל - אתה לא יודע מה העומס בו יכול לעמוד כל ריתוך בסטנד שעשית , ולא מה הכח שנדרש כדי לכווץ את הקפיץ.

מעבר לזה - תפיסת הבולם בצורה שתפסת שגוייה . יש לתפוס אותו באוזניים בתמונה שצילמת :

attachment.php?attachmentid=29345

ולא בגליל...אפשר להרוס בולם ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר לכווץ את הקפיץ ע"י ג'ק או בצורה אחרת?

אני גם מעוניין להחליף בולמים ברכבי וזה נראה לי די קל.

תודה

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...