Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הילד בן 30 ואין מקצוע

or tesler
שימו לב! השרשור הזה בן 1600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

צריך את עזרתכם בבחירת לימודים למקצוע.

אני בן 30, עבדתי כמה שנים בתחום הרכב. מיציתי את עצמי שם לחלוטין ומאז הכיוון נעצר. כיום עוסק בכל מיני עבודות לא רציניות . והגיע הזמן למצוא כיוון רציני. אבא לילד בן שנה.

מחפש ללמוד מקצוע. לימודים של עד שנה, שנה וחצי. לא תואר.

מתחבר מאוד לתחום הנדל"ן , גם עסקתי בכך במקביל לעבודתי ( הכנסה אישית ) , ברכישה של מספר דירות , שיפוצם והשכרתם. מאוד אוהב את התחום, אך לא יודע איך להשתלב.

מתווך בטוח שלא, פחות רוצה לחזור למכירות.

בנוסף אני אוהב ענייני כספים, מימונים והשקעות, אך גם לא יודע כיצד להשתלב.

חשבתי בנוסף על קורס חשב שכר, אבל לפי מה שאני רואה. כל המעסיקים דורשים ניסיון ולא הייתה מודעה אחת נכון לבוקר זה על דרישה ללא ניסיון. גם אם יהיה כמה, יש המון חשבים מתחילים.

בקיצור אשמח לרעיונות.

המטרה מקצוע שיהיה אפשר להתפרנס ממנו בכבוד בשנים הבאות. אין לי כל בעיה להתחיל בשכר נמוך מאוד, לא קריטי.

תודה רבה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בחשבות שכר אין כמעט התעסקות עם כספים. בחשבות שכר מחפשים ידע עמוק בדיני עבודה, ביטוח לאומי והבנה של מיסוי יחיד + ידע בתפעול תוכנות שכר. מדובר בנישה מאוד ספציפית.

שים לב לכמה דברים:

א. אם תתחיל לעבוד במשרד רו"ח יהיה לך קשה לעשות מעבר לחברה גדולה. חברות גדולות מחפשות ניסיון קודם מארגונים גדולים.

ב. בשנים האחרונות ארגונים גדולים עושים יותר ויותר מיקרו-חוץ לחשבות שכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם נדל"ן מעניין אותך, חשבת ללמוד שמאות מקרקעין? לא מבין בזה יותר מדי, רק מציע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקצוע מחייב תואר ראשון והכשרה נוספת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי ייעוץ מס?

נראה שיש אפשרויות בתחום הזה לפתוח עסק עצמאי ולהרוויח לא רע?

צריך לימודים ומבחנים אבל רשמת שאתה אוהב כספים , מימונים והשקעות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על פער עצום בלימודים...

ראיית חשבון זה 4 שנים מלאות באקדמיה + מבחנים של הלשכה.

ייעוץ מס זה כמה קורסים בשעות הערב , פעם בשבוע..

ועם כל הכבוד.. בן 30 שמתחיל היום ללמוד ראיית חשבון? מה פתוח בפניו?

גם ייעוץ מס יכול לפתוח משרד עצמאי ולהגיש דוחות לעצמאיים.. לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשת מספר דירות, שיפצת והשכרת ? למה אתה לא ממשיך עם זה ?

כי אני בשנה וחצי, שנתיים הקרובות מתכנן להחליף את בית מגוריי לדירה יקרה יותר.

הדירה שנשארה לי מכל הדירות שהיו. תימכר גם היא כמובן. אני לא אשלם מס רכישה של בערך 200,000 ₪ , בגלל דירה של 650,000 ₪ זה לא הגיוני.

בגלל זה אני לא יכול לקנות כלום עד שאני עובר וגם אחרי זה , זה יהיה עם מינופים לא נמוכים.

מקצוע השמאות דורש תואר, כנ"ל גם רו"ח.

אין לי כוחות ורצון ללמוד כמה שנים ואני באמת לא יודע, אם תואר בגיל 34 ייתן לי משהו. שיש חברה צעירים בני 25 שמסיימים.

הכיוון ההגיוני כרגע נראה כמו חשב שכר, הנה"ח , יועץ מס.

זה הכיוון , לימודים של שנה ואחרי זה בתקווה למצוא תעסוקה.

אשמח לרעיונות בסגנון זה.

גיא, למה ההתנגדות הקשה ליועץ מס ?

תודה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שכבוגר תואר בן 34 יהיה לך קשה להתחרות עם בוגרי תואר בני 25. אתה עוד לא יודע כמה קשה יהיה לך בגיל 31 עם תעודה מקצועית להתחרות עם בוגרי תואור בני 25...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

את הדירות שרכשת ומכרת שיפצת בעצמך או עם קבלן שיפוצים?

כי אם יש לך ניסיון בשיפוצים, אולי שווה לנסות להתחיל עסק של שיפוצים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הדירות שרכשת ומכרת שיפצת בעצמך או עם קבלן שיפוצים?

כי אם יש לך ניסיון בשיפוצים, אולי שווה לנסות להתחיל עסק של שיפוצים.

עם קבלן שיפוצים.

אני לא יודע לתקוע בורג בקיר :-)

אבל יש לי חזון עיצובי וטוב בלתת הוראות :-)

אלקש, אני מסכים איתך.

השאלה מה עדיף לתת פוש עכשיו ואולי אחרי זה " לקטוף את הפירות "

או להתחיל בחברה בתפקיד זוטר ביותר, בכוונה להתקדם עם הזמן.

מנכ"ל אני לא שואף להיות...

רוצה עבודה 8 עד 16\17 והביתה למשפחה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, למה ההתנגדות הקשה ליועץ מס ?

אני עונה לך וגם ל-

korola.

לימודי יעוץ נמשכים שנתיים + שנה *התמחות (שים לב לכוכבית נחזור אליה בהמשך) בתנאי שאתה עובר את כל הבחינות בפעם הראשונה.

המסלול מורכב מ-3 בחינות במיסים + בחינה בחשבונאות אשר נערכות פעמיים בשנה בחורף ובקיץ.

בזמני ניגשתי למועד האחרון במתכונת הישנה. המתכונת הישנה הייתה בנויה מבחינה אחת גדולה במיסים שנמשכה 7 שעות ובחינה אחת גדולה בחשבונאות. אחוז המעבר במיסים היה בסביבות ה-20%. אחוז המעבר בחשבונאות היה בסביבות ה-45% אחוז. אני עברתי את הבחינה במיסים בפעם הראשונה, אבל נכשלתי בחשבונאות. הצלחתי לעבור את הבחינה בחשבונאות רק בניסיון השלישי כאשר בין הניסיון הראשון לשני נאלצתי לקחת שנה "התקררות" כי לפני תקנות מועצת יועצי המס נבחן שקיבל פחות מ-35 בבחינה יכול לגשת לבחינה נוספת רק אחרי שנה.

עכשיו נחזור לכוכבית. אדם שלא עובר את כל הבחינות לא יכול להתחיל התמחות. אין התמחות = אין רישיון יועץ מס. יצא ככה שכל המסלול כולל התמחות עד קבלת הרישיון ביד לקח לי קרוב ל-5 שנים. אני מכיר כאלה שלא הצליחו לעבור גם בפעם השנייה והשלישית, התייאשו והלכו לחפש את עצמם במקום אחר. נכון, אלה החיים, אבל זה משהו שצריך לקחת בחשבון.

לפני אחוזי המעבר העדכניים ביותר של מועצת יועצי המס שפורסמו בשנת 2016 (מאז לא טרחו לפרסם) אחוז המעבר במיסים א' עומד על 61%, מיסים ב' 43%, מיסים ג' 72%. בחשבונאות 41% מעבר.

שים לב שנתונים כוללים בתי ספר של חרדיות שלומדות יעוץ מס במסגרת י"ג - י"ד. הן מעלות את הממוצע כלפי מעלה באופן משמעותי כי הן יכולות להרשות לעצמן לשבת כל היום בבית וללמוד. אם תיקח לדוגמא מכללה חילונית במסלול לימודי ערב כמו מכללת מישלב אחוז המעבר שלהם עומד על 20% ואחוז המעבר של המכללה למינהל עומד על 40%.

עברת מיסים א', נכשלת במיסים ב' ועברת מיסים ג' באסה נתראה עוד חצי שנה. עברת את כל הבחינות במיסים, אבל נכשלת בחשבונאות באסה. נתראה עוד חצי שנה. עד שאתה לא עובר את כל הבחינות אתה לא יכול להריץ את הפז"ם של ההתמחות.

מזל טוב! עברת את כל הבחינות. בתור בוגר טרי מצפה לך עולם מרתק של משרדי רואי חשבון אפורים, מתפרקים ומיושנים טכנולוגית מלאים בזקנים שבקושי יודעים להפעיל אקסל שישמחו להעסיק אותך בשכר מדהים של 5,500 - 6,000 שקל ברוטו עבור משרה מלאה. לא שיש לך בחירה כי התמחות תוכל לעשות רק במשרד רואה חשבון/יועץ מס וגם לאחר התמחות משרדים יהיו המעסיק הכמעט בלעדי שלך.

משרדי רואי חשבון גדולים (הביג 4) שמחזיקים כמעט את כל התיקים הרציניים במשק לא יעסיקו אותך כי אתה לא רואה חשבון למעט מספר נישות מאוד מצומצמות במחלקת מיסוי ישראלי/בינלאומי. חברות לא יעסקו אותך. בנקים לא יעסיקו אותך. קופות גמל/בתי השקעות לא יעסיקו אותך.

אני הצלחתי להתברג באחד מהביג 4 בנישה מאוד מצומצמת של מיסוי רילוקיישין. בגדול טיפלתי בסוגיות מס והכנת דוחות מס של הייטקיסטים שעזבו את ארץ הקודש לטובת החופים הזהובים של קליפורניה.

עבדתי כמעט 3 שנים, היה בסדר, אבל הגעתי למיצוי מוחלט. היו מרוצים ממני בעבודה, אבל אפשרויות התפתחות שלי בתוך המשרד היו כמעט לא קיימות כי התפקידים הרציניים שמורים באופן בלעדי לרואי חשבון. שוב, לא בגללי הבדלי יכולת, אלא נטו בגלל היעדר טייטל. התחלתי לחשוב על דרך אחרת, אבל פתאום קיבלתי הצעת עבודה מביג 4 אחר שניסה למשוך אותי למחלקת רילוקיישן שלהם בתמורה לתוספת מאוד משמעותית למשכורת. אני לא רציתי כי נמאס לי מהנישה הזאת, אבל חברים שכנעו אותי ללכת על זה. הגעתי לביג 4 אחר, ראיתי שזה אותו חרא בדיוק, המנהל היה חלאה גמורה ואחרי חודש וחצי זרקתי את כרטיס העובד על שולחנו של המנהל והלכתי עוד הפעם לחפש את עצמי.

מה שאני מנסה להגיד לך בסיפור המאוד ארוך הזה שמדובר במסלול קשה, מתיש, עם אחוזי מעבר נמוכים ומעט מאוד אפשרויות תעסוקה. העבודה היא בעיקר לשבת במשרד ולהכין דוחות מס והצהרות הון כמו רובוט. במשרדים קטנים תעשה בנוסף גם הנהלת חשבונות.

אם תהיה ממש טוב ויש לך הרבה קשרים ותקשורת בינאישית גבוהה תוכל לפתוח משרד, להביא לקוחות ועם הזמן תביא כמה סטאז'רים שיטחנו אצלך צעירות תמורת 5,500 ש"ח.

מסלול רואה חשבון נמשך 3.5 שנים (אחרי הרפורמה מ-2020). נכון, מדובר במסלול יותר קשה שדורש הרבה יותר שעות השקעה, אבל בסופו אתה מקבל תואר ראשון. הסטאז' מתחיל לרוץ גם אם לא תעבור את הבחינות. לא תוכל לקבל את הרישיון עד אז, אבל את ההתמחות תוכל לעשות.

התמחות תצטרך לעשות במשרד רו"ח. אי אפשר לברוח מזה. אבל לאחר מכן במיוחד אם תעשה התמחות באחת מ-4 המשרדים הגדולים נפתחות בפניך הרבה מאוד דלתות. תוכל להיות חשב בחברה. תוכל ללכת למשרדי בוטיק שנותנים שירותי סמנכ"ל כספים במיקרו חוץ. תוכל ללכת לעבוד בארגוני ענק כמו בנקים/קופות גמל ולטפס שם בהיררכיה הארגונית.

בקיצור יהיו לך הרבה יותר אפשרויות. אבל כן, תצטרך לקרוע את הישבן בשביל זה. אין ספק.

ועם כל הכבוד.. בן 30 שמתחיל היום ללמוד ראיית חשבון? מה פתוח בפניו?

גם ייעוץ מס יכול לפתוח משרד עצמאי ולהגיש דוחות לעצמאיים.. לא?

אם הוא ילמד באוניברסיטה או במכללה למינהל (ראשון לציון) או בבינתחומי הדרך שלו לביג 4 סלולה.

בכלל בשנה - שנתיים האחרונות מדברים על כך שהולך להיות מחסור מאוד קשה במתמחים. צעירים כבר לא הולכים ללמוד ראיית חשבון. הבינו שהכסף נמצא בהייטק אז כולם נוהרים לשם ובצדק. לכן התחילו עם הרפורמה בלימודים + קיצור התמחות בחצי שנה. לא שזה יעזור למקצוע.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכי חשוב - בחייאת - אתה בן שלושים - אז תסיים תואר בגיל 34. So fucking what ? אח״כ יש לך לפחות עוד 30 שנים של קריירה. (אם לא יותר באיך שהשוק נראה היום)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בשום פנים ואופן אל תלמד יעוץ מס.

אם כבר אז רואה חשבון. לך עם זה עד הסוף. תלמד מהטעויות שלי.

הטעויות שלך הן שלך.

לא שאני מזלזל בהן (טעות או לא, לא משנה), אבל זה לא בהכרח אומר שכולם יחוו את מה שאתה חווה.

אמא שלי, עלתה בגיל 25, למדה עברית באולפן שנה, עבדה כמנקה וחדרנית תוך כדי (עם תואר שני בהנדסה ביו-טכנולוגית) ואחר כך למדה מנהלת חשבונות ויועצת מס. אחרי תקופה מסוימת ועבודות כאלו ואחרות בתחום, היום - 25 שנים אחרי - מנהלת כספים בחברה קטנה מזה כמה שנים ומרוויחה כמו מתכנת ותיק. בלי ביג 4 ובלי ביג 76. עם קצת מזל וקצת יכולת הרבה אפשרי ואני לא חושב שפות"ש צריך לשלול על סמך דוגמה אחת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...