Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשנו - התרשמות ראשונית - קיה נירו EX מתוחת פנים

GuyHar
שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

ראשית, תודה שוב לחבר הפורום שציין בפניי כי הנירו החדשה כבר עשתה עלייה - אילולא היה עושה זאת, ייתכן והכותרת הייתה על יונדאי קונה...

אז קיבלנו למשפחה עוד קיה.

תהליך המסירה היה מהיר יחסית - למרות שמדובר בחודש עם המון חגים ולמרות שהיה מבצע של חבר שיצר לא מעט הזמנות ועומס על המערכת -

קיבלנו את הרכב תוך שבועיים - דהיינו פחות מ-10 ימי עבודה, ח'ח לטלקאר.

כמי שרגיל לגרגור נעים ובעל נוכחות בעת הנעה קרה, לחיצה על כפתור ההנעה בנירו עבורי היא אירוע מוזר מאד. שקט מופתי.

מאחר וגם אין קודנית (ברכב עם KEYLESS מלא וכפתור הנעה :shock::shock: ) אזי שהיציאה לדרך היא מהירה מאד.

הישבה נוחה מאד והמושבים משולבים עור בצדדים ובגב העליון ובד נעים בכל שאר החלקים,

תא הנוסעים עבר שדרוג מאד משמעותי, הן באיכות החומרים והן בנראות הכללית.

מסך המולט' החדש משתלב נהדר עם שאר הדש השחור ובכלל הכל רך ונעים.

אשתי הופתעה גם היא בישיבה הראשונה ברכב (לא ראתה אותו טרם שקיבלנו אותו בכלל) ושאלה בהלצה אם אני בטוח שזה קיה ולא משהו קצת יותר יקר?

אז אולי היא טיפה מגזימה אבל אין ספק שהתחושה בתא הנוסעים אינה עממית כלל ואפילו מרגישה מהודרת דיו ומהוקצעת דיו.

תאורת אוירה בהמון צבעים אפשריים, לוח מחוונים דיגיטלי מלא ומרשים (יותר מרשים בעיני מזה שיש ב-GTI פרפורמנס).

מערכת המולטימדיה המקורית מגיעה עם AA אבל זה לא נחוץ בעליל שכן יש וויז, פנגו ועוד כמה אפלקציות מותקנות כבר במקור וכל שנדרש זה הפעלת הוט ספוט דרך הנייד ואפשר לצאת לדרך.

בהקשר זה שאלה/המלצה - איפה וכמה יעלה להתקין דונגל עם סים אשר יחסוך את הפעלת הנקודה החמה בנייד בכל כניסה לרכב?

הנסיעה נעימה מאד ומצאתי את עצמי נהנה (בפעם הראשונה בחיי) מנהיגת 'סבתא'.

כמעט ברמה של משחק כמה ק"מ או לאיזו מהירות אוכל להגיע על טהרת החשמל. התשובה אגב, די מרשימה.

במישור, הגעתי למהירות של 65 קמ"ש ללא התערבות כלל של מנוע הבעירה וניתן להמשיך כך כקילומטר או 2 לפני שהוא מתוערר לחיים.

בהתנעה קרה, אם לא יוצאים לדרך מייד אז תוך דקה או שתיים מנוע הבנזין מתעורר בקול תרועה רמה והינו רועש יתר על המידה עד שמגיע לטמ' עבודה (מה שבנסיעות המעטות שעשיתי עמו לא ממש קרה) ובכלל, לא לגמרי הבנתי מתי הוא נכנס לעבודה ומתי לא - לעיתים גם שהסוללה מלאה למחצה הוא נדלק וכשהיא על פחות מרבע הוא נשאר דומם (באותו תוואי נסיעה פחות או יותר), אני מניח שייתכן וזה עוד ישתנה. כרגע הרכב עם 300 ק"מ בלבד.

אגב - האם נרדש ביצוע הרצה לרכב היברידי? אשמח להמלצתכם.

טרם התנסיתי יותר מדי בבקרת השיוט האדפטיבית אולם התרשמותי שהינה קצת פחות טובה מזו שבגולף.

דבר אחד שהינה מוסיפה שאין בגולף והוא מדהים בעייני -

הראדר לא רק עוקב אחרי הרכב שלפני לטובת האצה/האטה אלא גם לטובת הפניית ההגה במהירות נמוכה כך שסטייה קלה של הרכב לפני שמאלה או ימינה ואני אחריו - נוח מאד וממש מאפשר הורדת ידיים (תוך שימת לב לנעשה!) בפקקים.

אפרופו רעשים - אין ספק שיש שיפור בנושא בידוד הרעשים לאחר מתיחת הפנים אבל עדיין יש על מה לעבוד... רעשי הצמיגים מורגשים בתא ובמהירות גבוהה גם רעשי רוח קיימים. לא משהו בלתי נסבל - סה"כ זה ממש בסדר אבל קיים.

שתי נקודות קטנות:

1. עם כל התנעה של הרכב צריך ללחוץ מחדש על כפתור ה-HILL HOLD. מעצבן קצת. למה המחשב לא יכול לזכור את הבחירה שלי מהנסיעה הקודמת, כמו בגולף למשל?

2. תחילת הנסיעה - להעביר ל-D ולצאת לדרך. עצירה? להעביר ל-P וללחוץ על כפתור הבלם יד החשמלי. למה? ברכבים עם היל הולד בדרך כלל גם הפעלת בלם היד החשמלי מתבצעת אוטו' ולא רק ביטולו. מציק.

ביטוח -

1,400 ש"ח לחובה,

2200 ש"ח למקיף(!!)

מניח ששאר העלויות מסביב יהיו גם הן זולות למדי ובסך הכל אני יכול להגיד,

שאני מאד מאד מרוצה מהרכב!

יפה, נעים, שקט, מאובזר מאד ובטיחותי מאד.

תודה ושבוע מצוין!

גיא

20191103_153550.jpg

20191103_153709.jpg

20191103_153529.jpg

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש. עוד לא יצא לי לשבת בנירו המחודש, אבל מהתמונות האנטיריור עבר מהפכה של ממש ונראה הרבה יותר יפה ומפואר מזה של האיוניק, ובכלל!

גם הנגיעות בחרטום ביחד עם תאורת לד בצורת חיצים משפרים את מקדם ההגעה.

בכלל יחידת ההנעה הזו חסכונית בצורה מפחידה.. הרגע חזרתי מנסיעה באיוניק ליסינג של אחי שרשמה ממוצע צריכת דלק של 5.1/100 ל/ק"מ ללא שום מאמץ לחסוך (ליסינג עם דלק ללא הגבלה).

כמו כן, אני ממש אוהב את העובדה שהרכב לא נפוץ בציי רכב כמו אחיו הלא תאום.

אשמח לתמונות פנים.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נסיעה על חשמל ומהירות, אין קשר בין המהירות לבין נסיעה על הבנזין/חשמל.

האוטו לא יכול לנסוע לאורך זמן רק על חשמל ולכן מכניס לפעולה את הבנזין פעם ב X זמן או לפי הלחיצה על הגז.

לצורך העניין אתה יכול להיות גם על 160 ולהיות רק על חשמל, ברגע שתסיים האצה ותרפה את הרגל מהגז האוטו יעבור לחשמל, עד שתחזור שוב לגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ,

נשמח גם לתמונות פנים ,אם שם אכן בוצעה מהפיכה .

אני רואה לא מעט נירו בליסינג , דרך אגב , אני מניח שכולן ברמת LX ,ללא פתחי מזגן אחוריים , מה ששומר על בידול לטובה עבור אלו של השוק הפרטי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

הייתי שמח לראות תמונות של הקאבינה ולזהות את ההבדלים מהדור הקודם שיש ברשותי.

לגבי המולטימדיה והסים - ממליץ לך בחום להשתמש ב - AA/קר פליי. הרבה יותר טוב מהמולטימדיה של הרכב

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאכזב שלא הביאו פנסי לד כמו באיוניק אלא הלוגן מגעיל.

תתחדש.

מה שמגעיל הוא המס' בחשבונית כשיש בעיה בלד - בחירה נבונה בעיני.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

תמונת צד תתקבל בברכה. כדי לדעת אם שינו את הגלגלים המכוערים (בעניי).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים ששכחתי,

ראשית, תודה ל-ZVIT על ההמלצה ששלח לי בה"פ על 'מתאם רשת' דהיינו דונגל שמתחבר ל-USB עם סים קארד וחבילת גלישה שישמש כהוט ספוט קבוע ברכב -

נרכש היום, נכנס בול בשקע ה-USB שיש בתא המרכזי (משענת יד לנהג), מצורפת תמונה.

הרכב מתחבר להוט ספוט של הדונגל באופן אוטו' ומהיר ויש גלישה מלאה ברכב בכלל ובמולטימדיה בפרט.

פתרון זול בהרבה מזה שהציעו במתקין הרשמי של קיה ישראל (אדי מערכות) שביקשו על התקנת סים קבוע קרוב ל-600 ש"ח ועוד נדרש לטובת כך פירוק המולטימדיה, לא תודה.

לגבי האבזור הקיים ברכב - חייב להגיד שחיישני החניה המקוריים ברכב עובדים מצוין.

לעומתם, מצלמת הרוורס המקורית לדעתי אינה באיכות גבוהה מספיק. לא בשעות הבוקר ובטח לא בשעות הערב.

הדבר היחיד שעומד לזכותה הם קווים דינאמיים שמראים להיכן הרכב יגיע - מסתובבים עם הזזת ההגה - מאד אוהב וחסר ב-GTI ובספורטאז' עם המולט' הישראלי.

בנוסף, צירפתי סרטון קצרצר של לוח המחוונים הדיגיטלי -

העברתי היום בפעם הראשונה למצב ספורט את הרכב והשינוי בלוח המחוונים הדיגיטלי היה יפה מאד אז אמרתי לעצמי שאשתף אותו כאן.

[video=youtube_share;uyEVprbT_Pk]

אגב, אני זוכר שחבר פורום התלונן וכתב שלפני מתיחת הפנים לא היה מס סל"ד,

אז כפי שאפשר לראות קיים מד סל"ד דיגיטלי ב-2 המצבים, אקו (רגיל), וספורט.

באשר לנהיגה במצב זה - מדובר ברכב אחר לחלוטין.

השילוב של יציאה מהירה ומיידית מהמקום באמצעות המנוע החשמלי ובמהירות גבוהה / מצערת מלאה השילוב של המנוע החשמלי והבנזין נותנים תפוקה יפה מאד.

במספרים זה לא מדי מרשים אבל בתחושה, מרגיש יותר מה-27 קג"מ שיש לו (שזה יחסית מכובד לכשעצמו).

אין מה למדוד צריכת דלק ברכב עם כמה מאות ק"מ אבל בנתיים עושה הרושם שהמספרים שמדברים עליהם נכונים -

1 ל-20 ואפילו צפונה מכך לא יתפתיע אותי בטווח הרחוק.

זהו בנתיים, אעדכן אם יהיו דברים נוספים נחמדים שעוד אגלה.

גיא

20191104_182010 (1).jpg

עריכה אחרונה על ידי GuyHar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר יומיים מנסה ליצור איתם קשר כדי להבין כמה אקבל בטרייד אין על הפג'ו 3008 שלי ולא חוזרים אלי :/

להערכתי מבצע חבר כבר נגמר כך שזה מפתיע אותי,

אם תרצה את מספר הנייד של מנהל אולם התצוגה בקיה (ממנו רכשתי את הרכב) - שלח הודעה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת השמע המקורית לא תומכת ב-Apple Car Play ו-Android Auto?

תא הנוסעים נראה הרבה יותר טוב משל הדגם הקודם ולדעתי מדובר באחת המשפחתיות הכי טובות שאפשר לקנות היום, או לקבל מהעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שתומך.

אבל מיותר להפליא לטעמי,

המולטי' המקורית מגיעה עם וייז מובנה, פנגו ועוד ועם תמיכה מלאה בעברית.

AA מכריח לחבר כבל ולדעתי ה- ui פחות נוח משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...