Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיפלביז- מישהו משקיע?

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 1518 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מישהו התנסה בהשקעות בפיפלביז?

https://pipelbiz.com/Home?utm_source=google&utm_campaign=brand&gclid=CjwKCAjw0vTtBRBREiwA3URt7mwjS1pvL1sUFThMC2REJXgqWY42A3AFfyuf3CEiCaQFWDPHlk2JRBoCMvMQAvD_BwE

מה דעתכם? מישהו התנסה?

נניח ומצאתי סטרטאפ שנראה לי יצליח,

יש לי כמה אלפים להשקיע לטווח ארוך.

תודה מראש.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משקיע אבל הייתי בכנסים שלהם ויכול להגיד לך כמה רשמים בסיסיים שקיבלתי ממשקיעים אמיתיים לגבי השקעות:

א. אל תשקיע במשהו שאתה לא מבין מא׳ עד ת׳

ב. תפזר השקעות כי רובן הולכות ליפול ורק מעטות יצליחו

ספציפית לגבי פלטפורמות השקעות המונים אז צריך להבין שיש 2 סוגים של מיזמים שהולכים לפלטפורמות כאלו האחד הוא מיזמים שיש לחשיפה ההמונית והשתתפות הציבור ערך למיזם כמו נגיד מיזם של אתר קניות או איזו פלטפורמה לציבור הרחב בכך שקהל המשקיעים שלו יעזור למיזם להתפתח ולהיכנס לתודעה הציבורית והשני אלו מיזמים שאין לחשיפה שציבורית ערך מוסף עבורם אבל הם פשוט לא הצליחו לגייס כסף אצל משקיעים קונבנציונליים וכאן זה כבר אמור להדליק נורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא התענינתי בחברה שכבר גייסה כספים כמה מליונים וקיימת מ-2012, כעת גייסו עוד מליון דרך פיפלביז.

עברתי על דוחות החברה והמסמכים המצורפים, לפחות מסריקה ראשונית נראה שמדובר בחברה מסודרת.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ!

נתקלתי במיזם הבא ונראה לי מעניין, מישהו מושקע?

לא אכפת לי להשקיע לטווח הארוך ואני מודע שהכסף עלול לא לחזור.

https://pipelbiz.com/Campaign/52767?utm_source=facebook&utm_campaign=green2pass

מה דעתכם על הפלטפורמה באופן כללי?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שעבד בעבר בתחום (גם כיזם וגם כנותן יעוץ עסקי ליזמים), לי אישית אין שום אמון בפלטפורמה הזאת. אני מזמן לא מעודכן בנתונים, אבל לא זכורה לי חברה שממש התבססה ונחשבת "מוצלחת" (מבחינת הכנסות/גדילה/שרידות/וואטאבר) שיצאה מקיקסטארטר (קונספט שונה כי שם אתה מקבל תמורת ההשקעה את המוצר עצמו ובפיפלביז אתה כביכול "קונה" מניות מהחברה) או פלטפורמה דומה אחרת (יכול להיות שאני טועה כאן, אין לי כוח לחפש. גם אם יש, אלו כנראה יחידי סגולה).

כמו שכבר אמרו לך - לפלטפורמות האלו מגיעים:

1. או כאלו שעצם ההימצאות של המוצר בפלטפורמה כזאת יוצר באזז חיובי ומועיל לחברה, אפילו טרם ניסיונות לגיוס השקעה "רצינית" (מאסה קריטית בשביל מוצר פיזי/אפליקציה וכו')

2. כאלו שלא הצליחו לגייס השקעה בצינורות ה"סטנדרטיים" (אנג'לים, קרנות הון-סיכון וכו') ופונים לפלטפורמות האלו בלית ברירה. הדבר נכון בעיקר לפיפלביז ודומיו (כי בקיקסטארטר הקונספט שונה כאמור).

ספציפית לגבי המיזם שהעלת - הניסוח של כל חלק ה"סקירה" הוא חלש מאוד, לא ברור, הרבה אי-דיוקים (במקום אחד כותבים שרכבות ניתן לזהות מ-2 ק"מ ובמקום אחר 10 ק"מ), סכום הגיוס רנדומלי לגמרי (מליון עגול - זה לא רציני), ואני לא מצליח למצוא שום זכר לאמיתות הדברים שהם כתבו על ה"צוות" (אני לא יודע מי זה מרדכי בן טל, אבל הוא לא מופיע ברשימת זוכי פרס ישראל לבטחון, וגם אין שום אזכור שלו בהקשר של אלביט, דבר קצת תמוה בהתחשב בטייטל שרשום לו שם). בקיצור - הבנת את התמונה. וזה סתם על קצה המזלג כי אין לי כוח לחפור יותר פנימה.

הנחת הבסיס שלי היא (למיזם הספציפי הזה וגם בכלליות) - אם מדובר בצוות כ"כ מיומן (מנכ"ל + סמנכ"ל של חברות קיימות + פרופ' מומחה בתחום), עם מוצר פורץ דרך (כהגדרתם) + קבלת מענק מהמדען הראשי (מעריך שבמסלול תנופה, כך נראה גם לפי הדוחות), ואם כל מה שהם כותבים שם הוא נכון - הם היו די בקלות מצליחים לגייס השקעה. אז או ש:

1. העסק (תרתי משמע) לא באמת פועל כפי שהם מתארים

2. הערכת השווי שלפיה הם מנסים לגייס היא גבוהה מדי ואף משקיע לא הסכים להשקיע בתמורה לאחוזים שהוצעו לו

דבר נוסף, שים לב שבפלטפורמות האלה, לפחות עד כמה שזכור וידוע לי, די נפוץ שהיזמים "משקיעים" בעצמם כמה אלפי/עשרות אלפי/מאות אלפי שקלים בשביל לתת "קיק" ולהראות שמד האחוזים מתקדם ולגרום לעוד אנשים להשקיע.

כמובן שכל הנ"ל דעתי האישית בלבד ואין להסתמך עליה וכו'.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...