Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי מחשב macbook ומערכת הפעלה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מישהו - אבל ארגזים של כסף שאוותר עליהם במידה ואלך...

זה מה שקורה שתאגיד אמריקאי בולע סטרטאפ קטן - מכניסים המון שיט שאתה סובל ממנו ביום יום יחד עם המון כסף שתקבל במידה ותשאר.

שוחד.

איש מפונק וגם מנותק, בוכה על שימוש במחשב מק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היום יצא ה16״

כמו שציינתי הוא מחליף של ה15״ הנוכחי , כולל מקלדת רגילה ונראה מדהים - אבל המחירים מתחילים מאיפה שה13 נגמרים.

מה שכן - מפלצת ביצועים מבחינת הspecs.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ את השרשור: שפתחתי את השרשור קניתי מחשב מק משומש לאחרונה מכרתי אותו ועכשיו הולך לכיון מחשב חדש.

השימוש בעיקר כתיבת קוד +שימוש אינטרנט רגיל ולפעמים עריכת וידיאו ותמונות ממש מעט.

מה כדאי יותר מקבוק פרו או מקבוק אייר? רוצה מחשב לא כבד שיכנס לתיק גב שנוסע ממקום למקום.

תודה.  גודל 13 אינץ'

עריכה אחרונה על ידי renault5

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבוק אייר היה ונשאר חרטא, אל תתקרב. לא לעבודה. אני כל פעם מתפלץ מהאיטיות של הסדרה הזאת.

לא התנסיתי עם הפרו 13 החדש, אבל בהנחה והוא דומה לפרו 16 (שאיתו יש לי ניסיון של חצי שנה כבר, בובה של מכשיר) - לך על זה.

בגדול, תיקנו שם את המקלדת והמכשיר עצמו מלוטש, מעט מאוד טענות.

• רעיון טוב! 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה13 פרו החדש - בתנאי שהולכים על הדגמים ה״חזקים (4 חיבורי thunderbolt).

הפרו החלשים יותר משמעותית מיושנים יותר בבפנים שלהם. כתבה קצרה שמסבירה על ההבדלים: (הפרו עדיין יותר חזק בגלל מספר הליבות)

https://www.macrumors.com/guide/base-13-inch-macbook-pro-vs-macbook-air/

• מעניין 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.5.2020 בשעה 17:29, Liviur כתב:

ה13 פרו החדש - בתנאי שהולכים על הדגמים ה״חזקים (4 חיבורי thunderbolt).

הפרו החלשים יותר משמעותית מיושנים יותר בבפנים שלהם. כתבה קצרה שמסבירה על ההבדלים: (הפרו עדיין יותר חזק בגלל מספר הליבות)

https://www.macrumors.com/guide/base-13-inch-macbook-pro-vs-macbook-air/

תודה ליביו.

אני חושב ללכת על I5 זה נחשב טוב יחסית? או אתה מתכון לI7?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש i7 גם בדגם הלא מומלץ ויש i5 גם בדגם המומלץ

מבולבלים ? גם אנחנו :)

הדרך לזהות היא לפי:

1. 4 חיבורי thunderbolt

2. מעבד דור עשירי ולא שמיני.

3. אם אתה ממש רוצה להיכנס לזה המהירויות של הישן הן 1.4 ו1.7 ושל החדש הן 2.0 ו2.3

תסתכל לפי דף הרכישה האמריקאי:

https://www.apple.com/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inch

• רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Liviur כתב:

יש i7 גם בדגם הלא מומלץ ויש i5 גם בדגם המומלץ

מבולבלים ? גם אנחנו :)

הדרך לזהות היא לפי:

1. 4 חיבורי thunderbolt

2. מעבד דור עשירי ולא שמיני.

3. אם אתה ממש רוצה להיכנס לזה המהירויות של הישן הן 1.4 ו1.7 ושל החדש הן 2.0 ו2.3

תסתכל לפי דף הרכישה האמריקאי:

https://www.apple.com/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inch

מצאתי אני חושב :)

המחיר פשוט בהרבה יותר יקר בגלל המהירות 2.0 לעומת 1.4 שעולה הרבה פחות.

מה זה אומר מבחינת מהירות שה2.0 יותר מהיר? 

https://www.adcs.co.il/apple-macbook-pro-13-mwp72ll-a-2-0ghz-i5-16gb-512gb-silver-mid-2020.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים דווקא במהירות מעבד לא כאלו גדולים כי בטורבו בוסט הם דיי דומים

ההבדלים המשמעותיים זה בפרטים הקטנים כמו הכרטיס מסך מהירות זיכרון וכמות החיבורים.

זה בגדול הבדל של שנה ומשהו בטכנולוגיה במחשב.

(וכמו כן כמות החיבורים - אלא אם אתה קונה דוק thunderbolt 3 - שהם יקרים , אני לא מדבר על הקישקושי usb-c, יכולה להיות מאתגרת)

• רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו, בימי קורונה,שרב ושיחות וידאו ארוכות כמה מחברי עם המקבוק פרו דיווחו על תופעה שהוא פשוט נכבה באמצע שיחה. מדוע ? התחממות יתר.

ארבעה מקרים בלתי תלויים בשבוע האחרון

הפתרון המפתיע הוא לא להניח על הברכיים כי הוא מתחמם מדי.

לא לחבר טעינה בצד שמאל כרגיל אלא להעדיף חיבור בצד ימין. זה מחמם פחות משום מה.

להעדיף דגם i5 ולא לקפוץ ל i7 ומעלה . הוא פשוט שורד יותר טוב.

לסגור כמה שיותר אפליקציות פתוחות בזמן השיחה.

אם אתה בשולחן ועם מסך חיצוני : אל תסגור את המסך במק. תשאיר אותו עם מסך פתוח כי יש פתחי איוורור באיזור תחתית המסך . סגירת מסך רק מחמירה את בעיית החימום .

להוריד תוכנה לשליטה ידנית על המאוורר ולהאיץ את המאוורר למקסימום לפני שמתפתח חימום יתר. להגביר מזגן בחדר. קצת רועש אבל תשים אוזניות (airpods כמובן) .

בעיקרון במעבדים החזקים יש למקבוק בעיית קירור הם לא שורדים עם boost הרבה (בניגוד נניח למחשבי קצה של דל או אחרים ).

אין מה לשלוח למעבדה . המחשב חזר בדיוק באותו מצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, save כתב:

כשיו, בימי קורונה,שרב ושיחות וידאו ארוכות כמה מחברי עם המקבוק פרו דיווחו על תופעה שהוא פשוט נכבה באמצע שיחה. מדוע ? התחממות יתר.

ארבעה מקרים בלתי תלויים בשבוע האחרון

הפתרון המפתיע הוא לא להניח על הברכיים כי הוא מתחמם מדי.

לא לחבר טעינה בצד שמאל כרגיל אלא להעדיף חיבור בצד ימין. זה מחמם פחות משום מה.

להעדיף דגם i5 ולא לקפוץ ל i7 ומעלה . הוא פשוט שורד יותר טוב.

לסגור כמה שיותר אפליקציות פתוחות בזמן השיחה.

אם אתה בשולחן ועם מסך חיצוני : אל תסגור את המסך במק. תשאיר אותו עם מסך פתוח כי יש פתחי איוורור באיזור תחתית המסך . סגירת מסך רק מחמירה את בעיית החימום .

להוריד תוכנה לשליטה ידנית על המאוורר ולהאיץ את המאוורר למקסימום לפני שמתפתח חימום יתר. להגביר מזגן בחדר. קצת רועש אבל תשים אוזניות (airpods כמובן) .

בעיקרון במעבדים החזקים יש למקבוק בעיית קירור הם לא שורדים עם boost הרבה (בניגוד נניח למחשבי קצה של דל או אחרים ).

אין מה לשלוח למעבדה . המחשב חזר בדיוק באותו מצב.

טוב ... איך להתחיל לענות. זה אוסף כמעט רנדומלי של חלקי פרטים...

בא נתחיל מהסוף - אני עובד בחברה שיש בה כנראה עשרות אלפי מקים ומאות אלפי לפטופים אחרים. הרוב שלהם עם i7 (וכנ״ל לא מעט מהחברות טק הגדולות בארה״ב אגב.)

אין בעית התחממות כללית במקים , ובטח שלא כיבוי. יש אולי בעיה בזום שגורמת לKernal panic שגורם לריסטרט במק. (מבטיח לך - זום לא גורם למחשבים להתחמם עד כדי כך - בטח לא לכאלו עם i7 - השתמשתי בזום בעבודה הקודמת בערך 3 שנים).

פעם אחרונה שהיתה זה היה בערך ב2011-2 והם חטפו תביעה על זה (וזה היה קשור לכרטיסי מסך חיצוניים של nvidia שמאז הם לא עובדים איתם יותר אגב...)

לגבי הטעינה מצד ימין ולא שמאל - במחשבים עם 4 פורטים - בגלל המבנה של המחשב ואיפה שיושב שבב הטעינה - המחשב מתחמם יותר בטעינה מצד שמאל.

א ב ל - כדי להתמודד עם זה - המערכת הפעלה יוצרת kernel task שטופס אחוז מסוים מהמעבד - כדי לפצות על זה (לא באמת משתמש במעבד - משאיר overhead). אז כן - תטעינו מצד ימין. אבל ההבדל יהיה כנראה אפסי.

לא הייתי ממליץ ביום חם לעבוד עם אף מחשב יוניבודי מאלומיניום על הבירכיים. זה נכון עוד יותר לדל xps13 החדש לדוגמא שכולל אותם מעבדים כמו במקבוק פרו 13״ - על פחות משקל וחומר.

לגבי עבודה בClamshell - זה נכון לכל לפטופ שהפתחי איוורור שלו הם על ציר המסך. זו המלצה נכונה לגבי כל מחשב בתצורה הזו, אבל איך אתה עושה שיחות וידאו עם המחשב סגור? (אם אתה משווה למחשבי פלסטיק עבים עם פתחי אוורור מתחת / מאחורי המחשב - זה פחות קריטי - אבל אם תשווה למחשבי יוניבודי של דל , לנובו , HP וכו מאלומיניום - זה שוב לא נכון).

לגבי ה״שרידות בטורבו בוסט״, אתה מתייחס ספציפית לבעיה שהיתה במקבוק פרו 15״ עם מעבדי i9 עם 8 ליבות שתוקנה בfirmware מעל חצי שנה.

אם זום יכול להעסיק את המעבד כ״כ הרבה עם 8 ליבות - ואוו ... זה יהיה באמת מדהים.

ושוב - תוקן (אני עכשיו עם מקבוק עם המעבד הנ״ל)

בקיצר - הבעיה היא כנראה זום למק , וזו לא תיהיה הראשונה שלהם.

וכבדרך אגב - i5 וi7 כמעט לא משנה.

יש דורות שונים , יש שבבי Ultra low voltage , יש מערכות קירור שונות.

אם זה על אותו מחשב והTDP שונה - אולי.

חוץ מזה - המערכות היום והשימוש בturbo boost מאוד חכם.

המחשבים האלו מגיעים (גם עם i7 ואפילו עם הi9 שאני משתמש בו) ל10 שעות של עבודה קלה / 5-6 שעות של הארדקור - כמעט ללא תלות בשבב.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זום. זה במקרה קורה עם קליינט WebEx

אולי זה בגלל כמות המשתתפים בשיחה (בצחוק).

אין לך בעיה : זכית . להגיד שאין בעיה : תצטרך לשכנע כמה יוטיוברים כבדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי - אני לא מנחש

יש לנו it שמטפל בעשרות אלפי מחשבים כאלו בכל  העולם. אני בקבוצת מיילינג של מי שמנסים את כל הדברים החדשים ויש לי חברים בit.

אני מדבר על האנשים שמנהלים את העשרות אלפי מכונות מק האלו ועם קו ישיר לאפל לתלונות ותיקונים (תוכנה או חומרה)

אבל סבבה - אני אאמין ליוטיוברים...

אין בעיה כוללת של התחממות , אין שום סיבה להוסיף מעבדים חלשים.

אם אתה רוצה להצביע על בעיה - לדוגמא המקלדות בדור הקודם - ללא ספק (וכתבו על זה בכל פינה ואפל האריכו את האחריות והכיסוי עליהן). כשיד דברים הם לרוב מטפלים ומאריכים אחריות.

(ודי ענית לך סעיף אחרי סעיף על מה שכתבת)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Liviur כתב:

...

אין בעיה כוללת של התחממות , אין שום סיבה להוסיף מעבדים חלשים.

)

יש בעית התחממות וחבל על הויכוח בכלל. הקירור של אפל מחורבן וכתוצאה מכך המעבדים מתקרבים ל-100 מעלות במאמץ ואז מתחיל Throttle מטורף. זו עובדה היא אומתה פעם אחר פעם. נכון המעבד תוכנן לעבוד במעטפת חום הזאת וזה לא שהמחשב מחר מתפוצץ, אבל יש לזה השלכות ארוכות טווח גם מבחינת אמינות וגם בעובדה שלא מקבלים את הביצועים ששילמת עליהם.

ֿמזכיר לי פעם שהכחשת בתוקף שהמקלדות פרפר היו מחורבנות למרות שהמון אנשים סבלו מהן גם מבחינת אמינות וגם מבחינת חווית הקלדה. אפילו אפל הודו בזה ולאט לאט העיפו את המקלדות האלה מהדגמים החדשים. 

ֿזה בסדר לאהוב את אפל הטוקבק הזה נכתב מאייפד פרו 12.9 אינץ, אבל לא צריך להכחיש בעיות. הבעיות קיימות וצרכנים צריכים להיות מודעים להן.

לפני 10 שעות, Liviur כתב:

כמו שאמרתי - אני לא מנחש

יש לנו it שמטפל בעשרות אלפי מחשבים כאלו בכל  העולם. אני בקבוצת מיילינג של מי שמנסים את כל הדברים החדשים ויש לי חברים בit.

אני מדבר על האנשים שמנהלים את העשרות אלפי מכונות מק האלו ועם קו ישיר לאפל לתלונות ותיקונים (תוכנה או חומרה)

אבל סבבה - אני אאמין ליוטיוברים...

אתם צריכים מאק לסביבת פיתוח שלכם ותקנו מאק גם אם טים קוק יפליץ אישית בתוך כל אריזה. זה לא שיש לכם say בעניין. קירור מחורבן it is what it is והחיים ממשיכים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...