Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית פג'ו 306 XSI דור ראשון (8V) - למה אני מכניס את עצמי? עידכון - קניתי 206XS :-)

Ooga
שימו לב! השרשור הזה בן 1594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

כבר תקופה אני מחפש רכב מעניין לפרוייקט עבור תקופה ארוכה של זמן פנוי שעכשיו אני בעיצומה (ויש לי עוד יותר מחצי שנה..).

במסגרת החיפוש יצא לי להתקל בפג'ו 306 XSI, מנוע 2.0 8V, עם 140K קילומטרים ויד 3.

האוטו היה אצל הבעלים השני 18 שנה ונמצא אצל הבעלים הנוכחי רק מספר חודשים (בחור צעיר, כנראה מחפש משהו עם יותר פוזה..).

ראיתי את האוטו והוא במצב מכני מצויין - המנוע בריא עם כוחו במותניו, עם מעט הזעות ושומר טוב על סלד סרק. גם התיבה במצב טוב וכל ההילוכים עוברים חלק ויפה.

מעבר לזה כל הפנים שלם ואפילו הסאנרוף עובד תקין. וכן, גם המזגן.

סה"כ האוטו מקורי כמעט לגמרי למעט דוד אחורי שהבעלים הקיים שם (המקורי אצלו לשמחתי) ומערכת שהוא התקין.

מה לא תקין? יש חלודה בחלק הקדמי של הגג, מכסה המנוע סרוט מאוד, והצמיגים ישנים.

החלק התחתון נקי אבל לא אקנה בלי בדיקה על ליפט בגבע.

המחיר? 13K לאחר מיקוח.

מה אתם אומרים? איך היא תהיה עבור תחזוקה עצמאית?

איך היא בהשוואה ל 106 ראלי?

ומה התכנון שלי?

הנמכה קלה (20-30ממ) ובולמי קוני/בלשטיין. אולי מערכת פליטה שונה כדי לתת למנוע לנשום, החלפת גומיות שסתומים וסידור בעיית ההזעות. אולי גם קאמשפט חם אם אמצא אחד במחיר סביר (במנוע הזה יתן גג 10 כ"ס אז רק אם יהיה אחד ממש ממש זול).

מעבר לזה - בלי שטויות. רק שיהיה כיפי בפניות.

אציין שיצא לי לראות וולקן עם מנוע זהה במחיר מעט נמוך יותר, אבל היא הייתה יותר קרועה, עם מנוע לא יציב בסלד סרק, מרגישה חלשה יותר וגם גיר שעובד פחות חלק. וכמובן בלי מזגן..

ראיתי גם 106 ראלי שעליה רצו 18K, והיא אומנם מונמכת עם בולמי קוני חדשים, אבל המנוע גמור ולא סוחב, הפנים קצת שבור, המזגן לא עובד, והילוך שלישי יוצא כשנותנים פול גז. אבל אין ספק שפונה יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הרכבים שרציתי שרק הוצאתי רשיון..

אם זאת הכחולה מיד2, נראית מקורית למדי. היא לא תשאר שם זמן רב לדעתי.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לפרוייקט זה נשמע נהדר, מה בעצם השאלה?

עלויות?

איך החיים עם ספורטיבית מזדקנת?

האם יש שאיפות דיילי או שזה רכב שני לתחביב בלבד?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שני, לפחות לשנה הקרובה עד שאתחיל לימודים (ואז לא יהיה צורך ברכב ליום יום ואצטרך למכור אחד, כנראה את הדיילי)

השאלה היא אכן עלויות, תקלות נפוצות, האם האוטו באמת מצדיק את תדמית ההתנהגות שלו?

האם יש הגיון לחכות ל 16v שתצוץ?

ההבדל ביניהן אינו גדול מבחינת כח האמת ושמעתי שהמנוע עם שישה עשר השסתומים פחות אמין.

ההסגות שלי הן המנוע החלש יחסית לנפח, המשקל הגדול אפילו ביחס לוולקן האחות המכוערת, והעובדה שעבורי 306 דור שני תמיד היה הרכב הכי יפה בעולם, וקניה של דור ראשון תהיה לקנות את האחות המבוגרת והקצת פחות יפה כשהלכתי על פרוייקט של פעם בחיים.

אני כמובן מבין שבכלל לא בטוח שתהיה דור 2 עם נתונים קרובים לזה, ולכן לא נותן לזה משקל כבד.

המחיר הנדרש עבור הרכב ריאלי לדעתכם?

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולקן מכוערת !? התגובה המתבקשת היא : אתה מכוער !, אבל פה המנהלים ידם קלה על ההדק והומור לא הצד החזק אצלם, אז לא אמרתי כלום, רק תמהתי, במיוחד כשאני זוכר איך נהניתי ממראה זו הפרטית שלי, אי שם בפרה היסטוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעברי הייתה לי וולקן 95 עם המנוע המדובר.

6 שנים החזקתי בה, היא שירתה אותי נאמנה, דאגה למרוח חיוך, נכון המנוע איננו חזק ומוחץ, היא איננה מושכת אש או מלהיבה במראה החיצוני אך ניתן להסתכל על זה גם כיתרון.

מתנהגת נהדר, מתקשרת, מערבת, מהנה!

נוחה ופרקטית, מה גם שהאבזור לשנים הללו עשיר.

הרכב איננו מורכב או מסובך... תוכל לרכוש אחת במחירים נמוכים משמעותית מה306 הזהה לה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אכן עלויות, תקלות נפוצות, האם האוטו באמת מצדיק את תדמית ההתנהגות שלו?

האוטו בהחלט מצדיק את תדמית ההתנהגות והניהוג המעולה שלו.

לדעתי הגורם החשוב ביותר בבחירת מכונית כזאת (מבוגרת...) היא בראש ובראשונה המצב שלה, רמת המקוריות שלה (כמה שיותר stock, עדיף ויהיה אמין יותר), ורמת האחזקה. מהפוסט המקורי אפשר להתרשם שמדובר במכונית שמסמנת וי בכל הסעיפים הנ״ל. מה הסיכוי שתמצא 16v במצב דומה?

רמת האמינות הבסיסית של המנוע טובה והוא נחשב מוצלח.

פ33ה של מכונית. בהצלחה!

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי, לא התכוונתי להעליב. לא שהיא מכוערת לכשעצמה, אבל לדעתי ה 306 יפה מהוולקן עשרות מונים.

לגבי מחירי הוולקן - לא זולות משמעותית, אם בכלל. כאלה שעברו הרבה נמכרות ב 10-11, זה סהכ 2000 שקל.

יש וולקן בפורום שכנראה שמורה, אבל היא עולה כמו ה 306 והיא 5 דלתות ועם גיר ארוך יותר לפי מה שהבנתי. בשבועות האחרונים לא הצלחתי לקבוע עם המוכר.

כך או כך אני מבין שאם אתמהמה הרכב ימכר, אז אצטרך להחליט ולהתקדם בנושא כבר בשבוע הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח שמדובר ברכב בן יותר מ20 שנה , המצריך פעמים בשנה טסט .

המנוע והגיר הם רק חלק קטן במכלול , ההשקעה היא בכל המסביב ( הגה, משולשים, ציריות, בולמים, בלמים ועוד). הXSI הצטיינה בהתנהגות כביש ואף פעם לא בביצועים , אם אני לא טועה 10.4 שניות למאה ( מנוע 123 כס)

החלטה לקנות כזה רכב היא רגשית ולא כלכלית , כי כלכלי זה לא, כן אני יודע שהרכב הזה במצב תקין הוא מהנה הרבה יותר מכל הרכבים החדשים.

ה106 פשוטה ייתר מנוע TU פשוט לתחזוקה וזמינות החלפים טובה יותר לעומת מנוע ה XU ב 306

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחטוף אותה עזוב שטויות

מחיר פצצה

רכב עוד יותר

אמינות פחד

מה שכן קח אותה וסע ישר ליישור קו שקודם כל יכלול החלפת כל הצינורות (כולם, דלק, מי קירור.. הכל).

תעשה בדיקה של החשמל תוודא שהכל במקום ושלא מחר מחרתיים יילך לך משהו על פארש.

תוודא שהמנוע תקין בלי נזילות מיוחדות ובלי דברים שגורמים חשש.

וכמובן כמו כל צרפתייה אמיתית - טיימינג ומשאבת מים.

וסע לשלום. במחיר הזה אין לך איפה לטעות, אתה לא קונה בית מה גם שהרכב הזה יתן לך הרבה יותר ממש שהרבה רכבים אחרים במחיר ובקטגוריה יוכלו לתת!

גילוי נאות : בעלים לשעבר של 106 ראלי,

אם יש לך אסטרה זמן וכסף - ממליץ למצוא אחת שמורה, תתן לך תמורה לא פחות טובה מה306 ואפילו הרבה יותר..

ההיגוי, ההרגשה, האמינות! אתה חוזר 20 שנה בזמן עם הרכב הזה.. במובן הטוב של המילה.

אבל, שוב ה306 מצויינת - זאת שציינת במקרה שכן שלי - לא מכיר אותו אישית אבל נראה רכב מצויין ונוסע גם יחסית הרבה כך שאין מה לדאוג שהרכב ישב שנים (מה שבק"מ הזה, סביר מאוד להניח שיקרה)

בהצלחה וסע בדרכים עקלקלות [emoji16]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך התעניינות.

מה העלות המשוערת לפרוייקט כזה ?

אם יוצא מכונת נהיגה ב 20,000 ₪ , אין ספק ששווה.

וואלה לדעתי אם שמים על הרכב 10,000 יוצא לך רכב פצצה כולל יישור קו ופה ושם שיפורי התנהגות בסיסיים

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקח בחשבון את גיל הרכב, לא מזמן טיפלתי בלנסר 96, להבדיל אלפי הבדלות.

יוצא מנקודת הנחה שאצטרך להוציא לפחות 15k בנוסף על האוטו בשנה הקרובה, לא כולל צביעה. השערה מציאותית?

המטרה כפרוייקט לעשות כמה שיותר לבד מן הסתם.

במידה ויהיה חדש אעדכן, ואם כמובן יש למישהו עוד משהו להוסיף אשמח..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

קשה לענות על עלויות.

יכולות להיות שתי סצנות. באופטימית, האוטו מצריך תיקונים קלים כי הוא סה"כ נוסע ואז זה זול יחסית.

בפסימית אתה מגלה שחייבים טיימינג, הבולמים והבוקסות במתלים עייפים ויישור הקו הנדרש יותר אגרסיבי.

מה אני הייתי עושה? אם 13 פלוס כמה אלפים כל שנה לא היו מכבידים כלכלית, הייתי קונה כך או כך.

מכוניות כאלה כבר נעלמות והן בהחלט מהדור האחרון השווה באמת. וולקן, XSI, GTI - לוקח קודם מה שתקין.

אני בכלל רוצה AX Sport:roll:

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...