Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[סיקור-בזק] בוסטר להתנעת הרכב של 70mai (שיומי\Xiaomi).

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוסטר זה נחמד וחשוב, עד שהרכב שלך שכל הנעילות בו חשמליות נשאר סופ"ש ארוך בחניון, אתה מגיע והשלט לא מגיב.

אתה שולף את המפתח ביטחון מתוך השלט Keyless ופותח את דלת הנהג, אבל מגלה שרק דלת הנהג נפתחת, וגם אחרי שפתחת את כל הנעילות הידניות הבגאז' לא נפתח, אין לו פתח למפתח ביטחון, וקיפול המושבים האחוריים מתבצע מתוך תא המטען.

והבוסטר שלך תקוע בתא המטען שאין לך גישה אליו, ולא הצלחתי לתפעל את ה-Latch המוזר הזה שאמור לפתוח את תא המטען מתוך אחד הכיסויים העליונים של ה-Top Tether של ISOFIX.

בסוף קראתי לאלדן שהחליפו מצבר (ועל הדרך יש לי כנראה בעיית טעינה).

אחרי זה לקחתי את הבוסטר ושמתי על הרצפה ליד הנהג :lol:

לא יודע אם מעניין מישהו, אבל הרכב חזר מהמוסך, אין בעיית טעינה לטענת המוסך אלא בעיה בצימוד המפתח למערכת הנעילה.

על הדרך כשפירקתי את כל הדברים מהרכב כדי לעבור לרכב החלופי הצלחתי לתפעל את פתיחת תא המטען מתוך תא הנוסעים.

למען מחפשי גוגל - פתיחת תא מטען במאזדה 3 דור 3 מתוך תא הנוסעים, בהנחה שתא הנוסעים פתוח ונגיש, יש לוודא שהכיסא האחורי בצד הנוסע (כלומר צד ימין של הרכב) פנוי וריק, לפתוח את המכסה שנמצא על המגש האחורי ומסומן ב-Top Tether, להשחיל אצבע פנימה ולהזיז את הידית הקטנה שמאלה (כלומר לכיוון הדלת הקרובה ולא לכיוון המושב האמצעי) בזמן משיכת גב המושב אליך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוסטר הזה יכול להתאים למנוע דיזל 2900 סמ"ק עם מצבר של 100AH?

אם זה מעניין מישהו, מבדיקת ביקורות בעליאקספרסס הבנתי שהבוסטר הזה לא עובד עבור רכבי דיזל גדולים או מנועים מעל 2000 סמ"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מעניין מישהו, מבדיקת ביקורות בעליאקספרסס הבנתי שהבוסטר הזה לא עובד עבור רכבי דיזל גדולים או מנועים מעל 2000 סמ"ק.

תודה על הבאת המידע, רק לידע כללי, הנותנים הגולמיים של בוסטר יהיו:

1) קיבלת סוללה

2) זרם ריגעי מקסימלי

הדרישות להנעת רכב (פרטי או דיזל או נפח מנוע כלשהו) יהיה הספק (זרם כפול מתח) למשך זמן מסויים.

הבוסטר - כשמו כן הוא .. מגיע לעזור למצבר הרכב הגוסס.

כלומר ברוב המקרים שמגיעים לעזרה לרכב (לא משנה פרטי או דיזל), זה בגלל שהוא לא מצליח להתניע עם המצבר שלו,

לפעמים זה בגלל שחסר לו רק 20 אמפר (כי המצבר חלש), לפעמים זה בגלל שהשארנו אורות והמצבר התרוקן לגמרי.

בכל מקרה:

בזמן הנעה שגם הבוסטר מחובר במקביל למצבר - 2 המקורות (מצבר + בוסטר) תורמים זרם להנעת הרכב.

במקרה שהמצבר ריק לגמרי - אז חיבור הבוסטר למצבר תגרום לטעינת המצבר , המתנה של מספר דקות תספיק להעביר קיבול למצבר,

שוב בזמן ההתנעה 2 המקורות יתנו כח להניע את הרכב.

תיאורתית ניתן לעזור להתנעת רכב גם בעזרת 12 סוללות אצבע רגילות, פשוט מחברים 12 סוללות בטור , מקבלים מתח של 18 וולט,

זרם מקסילי יהיה כמה אמפרים בודדים, אבל חיבור של הסוללה הזאת למצבר ריק למשך מספיק זמן (10 דקות נגיד) ,

יכולה לתת לו מספיק כוח בשביל ה -5 שניות שהוא צריך לפרוק את המתח הזה להתנעת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה:

במקרה שהמצבר ריק לגמרי - אז חיבור הבוסטר למצבר תגרום לטעינת המצבר , המתנה של מספר דקות תספיק להעביר קיבול למצבר,

תקרא שוב פעם את מה שכתבת ותגלה שאין שום הגיון טכני בדברים שכתבת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם שהמצבר ב-307 שאיציק הראה, ריק לחלוטין ואינו יכול לתרום כלום.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה:

בזמן הנעה שגם הבוסטר מחובר במקביל למצבר - 2 המקורות (מצבר + בוסטר) תורמים זרם להנעת הרכב.

התיאוריה שלך יפה רק שהיא לא מחזיקה את מבחן המציאות.

במבחן המציאות חיברתי את הבוסטר למצבר, הוא הראה שהמצבר מת לחלוטין (שום נורה על המתאם של הכבלים לא נדלקה)... מה גם שאני יודע שהמצבר מ-ת לחלוטין. שום כלום ברכב לא מגיב שהמצבר מחובר, אפילו אין סימן חיים קטן או תזוזה של מחוג.

לאחר חיבור הבוסטר למצבר -> לחיצה ריגעית על לחצן ה BOOST וללכת להניע את הרכב (עניין של שניות בודדות) ----> הרכב מניע.

בשניות הללו המצבר לא נטען.

בשביל להוכיח את זה, אפשר לנסות להניע את האוטו בלי המצבר מחובר בכלל.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו קופון של 20 אחוז הנחה באיביי על הפריט.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F133206440931

מי שרוצה שישלח פרטית.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו קופון של 20 אחוז הנחה באיביי על הפריט.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F133206440931

מי שרוצה שישלח פרטית.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

ההנחות של Black friday מזוייפות. לאחר הקופון הנ"ל המחיר יעלה בערך כמו המחיר של הפריט בעלאקספרס (כ 53$ כולל משלוח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחות של Black friday מזוייפות. לאחר הקופון הנ"ל המחיר יעלה בערך כמו המחיר של הפריט בעלאקספרס (כ 53$ כולל משלוח).

בדף האישי של הרכישות שלי באיביי באמת מופיע המחיר ללא הקופון, אבל לפי החיוב בפייפל - המחיר כן כולל את ההנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדף האישי של הרכישות שלי באיביי באמת מופיע המחיר ללא הקופון, אבל לפי החיוב בפייפל - המחיר כן כולל את ההנחה.

לא אמרתי שלא קיבלת את ההנחה, מה שאמרתי זה שהמחיר אחרי הנחה במקרה הזה, דומה או זהה למחיר הפריט בעליאקספרס ללא הנחה.

ממחקר שנערך לאחרונה התברר כי רק מוצר אחד מכל 20 שנמכרים בבלק פריידיי כולל הנחה אמיתית, כל השאר ניתן לרכוש אותם כל השנה באותו מחיר, או אפילו במחיר נמוך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

קיבלתי את המוצר לפני כיומיים. בקרוב אעלה ביקורת.

יש לי שאלה - המוצר מגיע עם כבל USB C לצורך הטענה, השאלה עם איזה מטען אני יכול להטעין?

אפשר להטעין עם ראש מטען רגיל של גלקסי S10? או שלחבר את זה לחיבור USB רגיל במחשב?

יש קטע של עוצמו לדבר הזה שאני לא רוצה הכי לשחק איתו.

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חיברתי לבית מטען ישן שהיה בבית, של טלפון סיני ישן.

הטעין אותו ל 100% וזהו.. מאז לא נגעתי בו

עדיין מחכה לבדוק אותו על מצבר של הטויוטה (מקורי בן 4 שנים), או שהשברולט (מקורי בן 3) יהיה לפניו.

ושזה יקרה אז אני אבדוק את תאוריית הטעינה... אם הרכב לא יניע .. אחבר את הבוסטר למצבר.

אחכה מספר דקות (10 או 15) .. ואז אנתק אותו ואנסה להניע רק עם המצבר שנטען מהבוסטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיאוריה שלך יפה רק שהיא לא מחזיקה את מבחן המציאות.

במבחן המציאות חיברתי את הבוסטר למצבר, הוא הראה שהמצבר מת לחלוטין (שום נורה על המתאם של הכבלים לא נדלקה)... מה גם שאני יודע שהמצבר מ-ת לחלוטין. שום כלום ברכב לא מגיב שהמצבר מחובר, אפילו אין סימן חיים קטן או תזוזה של מחוג.

לאחר חיבור הבוסטר למצבר -> לחיצה ריגעית על לחצן ה BOOST וללכת להניע את הרכב (עניין של שניות בודדות) ----> הרכב מניע.

בשניות הללו המצבר לא נטען.

בשביל להוכיח את זה, אפשר לנסות להניע את האוטו בלי המצבר מחובר בכלל.

איציק

תקרא שוב פעם את מה שכתבת ותגלה שאין שום הגיון טכני בדברים שכתבת.

איציק ומרק... יש הרבה היגיון בתיאוריה שכתבתי, גם טכני, גם מדעי וגם אקדמאי.

בעיקר לתגובה של איציק... אני כתבתי שיש מספר תרחישים למצב שהרכב לא מניע עם המצבר,

אחד התרחישים (לא נדון האם הוא נפוץ יותר או פחות), הוא שהמצבר של הרכב חלש מידי על מנת להניע אות הרכב לבד.

בדר"כ במצב כזה אחרי שמניעים את הרכב עם כבלים מרכב אחר (או בוסטר), אפשר לכבות את המנוע והרכב יניע בקלות ע"י המצבר שלו

שלפני מספר דקות לא הצליח להניע.

במצב כזה, אם מחברים בוסטר במקביל למצבר הרכב ומניעים אז כן .. 2 מקורות המתח יספקו זרם להניע את הרכב..

רוצים הוכחה חישובית?

מצבר הרכב - מתח 11 וולט - התנגדות פנימית 0.02 אוהם.

בוסטר או מצבר תורם - מתח 13 וולט - התנגדות פנימית 0.01 אוהם.

חיבור הבוסטר למצבר - יתן לנו הפרש מתחים של 2 וולט - זרם טעינה 2 חלקי (0.02) - זרם טעינה של 100 אמפר.

ככל שנשאיר את המצברים מחוברים מתח מצבר הרכב יעלה וזרם הטעינה ירד.. עד לטעינה מלאה.

לאיציק... שים לב שאם המצבר ריק.. אבל ההתנגדות הפנימית שלו עוד תקינה.. אז זרם הטעינה יהיה ממש גבוה - מטען חכם יגביל את הזרם

ויתחיל טעינה במתח/זרם נמוך ויעלה את המתח/זרם בהתאם להתקדמות הטעינה.

עכשיו ננסה להניע את הרכב עם 2 המקורות שמחוברים .

אם המתנע דורש 200 אמפר (2400 וואט) , הבוסטר יתן את כל הזרם .. 200 כפול 0.01 נקבל 2 וולט על ההתנגדות הפנימית של הבוסטר ,

מתח הקטבים של הבוסטר יהיה בדיוק 11 וולט.

במקרה כזה בזמן הטעינה מתח הקטבים של הבוסטר יהיה זהה למתח הקטבים של המצבר ולא תהיה טעינה, וגם המצבר לא ישתתף בהתנעה.

אבל נניח מדובר במנוע דיזל כבד.. שדורש 300 אמפר להתנעה.

אז במקרה כזה אם הבוסטר יספק את כל הזרם .. נקבל 300 כפול 0.01 ..נפילת מתח של 3 וולט .

מתח קטבים של הבוסטר 10 וולט בלבד.. במצב כזה המצבר של הרכב (מתח קטבים של 11) גם יתרום זרם.

במקרה הספציפי הנ"ל - מתח הקטבים של הבוסטר והמצבר יהיה זהים כי הם מחוברים במקביל ויהיה 10.33

המצבר יתרום 33 אמפר (מתח על ההתנגדות הפנימית שלו 0.66)

והבוסטר יתרום 266 אמפר ( מתח על ההתנגדות הפנימית שלו 2.66)

יכול להיות שגם אם ננתק את המצבר הבוסטר יוכל התניע את הרכב - 300 אמפר - מתח קטבים של 10V

אבל עם 2 המקורות נקבל 300 אמפר מתח קטבים של 10.3 וולט ..

אז איך התנעה ללא המצבר מוכיחה שהתיאורה לא נכונה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חיברתי לבית מטען ישן שהיה בבית, של טלפון סיני ישן.

הטעין אותו ל 100% וזהו.. מאז לא נגעתי בו

עדיין מחכה לבדוק אותו על מצבר של הטויוטה (מקורי בן 4 שנים), או שהשברולט (מקורי בן 3) יהיה לפניו.

ושזה יקרה אז אני אבדוק את תאוריית הטעינה... אם הרכב לא יניע .. אחבר את הבוסטר למצבר.

אחכה מספר דקות (10 או 15) .. ואז אנתק אותו ואנסה להניע רק עם המצבר שנטען מהבוסטר.

היי,

לא הבנתי משהו.

צריך לחבר את הבוסטר ולחכות לפני שמניעים?

למה לא לנסות להניע ישר את המצבר ה"מת" ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...