Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I30 2013 נכשל בטסט בגלל פנס ראשי

zilbermm
שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

הרכב נכשל היום בטסט בגלל העוצמה של אחד הפנסים הקדמיים. הבחור שם ניסה להחליף נורה, לכוון, אבל לא הצליח ואמר שצריך להחליף את הפנס בגלל שהעדשה כבר לא טובה.

מה ניתן לעשות לפני שאני מוציא סכום כבד על פנס חדש?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאחרונה נתקלתי בשני הטסטים של שני הרכבים באותו קטע.

תיקנתי ליקויים אחרים שדרשו אישורים אך לא נגעתי כלל בפנסים, ועברתי חלק.

בפעם הראשונה יעץ לי כך המכונאי ובפעם השניה עשיתי את זה על פי דעתי.

כנראה טריק ידוע של מכוני טסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מכיר את הטריק, אבל במכון הספציפי הזה אני מעביר טסט כבר הרבה שנים והוא אף פעם לא ניסה "להשחיל" אותי בהוצאות מיותרות.

רפי - האם ניתן ללטש את העדשה הפנימית או שאתה מתכוון לפלסטיק החיצוני? כמה יעלה פנס חדש תחליפי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנס נקי לגמרי ואין עכירות כלל, החשמלאי גם לא הצליח לעשות משהו, חזרתי ושוב נכשלתי. כנראה שאצטרך להחליף, הבוחן גם אמר שהפנס השני גבולי וכנראה לא יעבור שנה הבאה. בכל מקרה פנס זה עניין של 1500 ש''ח אז אני מעוניין להזמין מחו''ל, אולי כבר את שניהם. יש אתר מומלץ לבצע הזמנה כזו ואולי יצרן מסויים?

שוב תודה

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק אצל יבואן פרטי לחלפי יונדאי ורכבים קוריאניים "יונדאישופ" (קוריאה פלקון)

שברח' תושיה 19 תל אביב, טל' 053-8095091.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר לי המחיר.

ביצחק שדה הציעו לי פנס למאזדה 3 חילופי ב300₪.

בנוסף תבדוק אולי הביטוח שלך מכסה פנסים ומראות בהשתתפות עצמית של 250₪. אני יודע הביטוח ישיר יש דבר כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליסת הביטוח של הפנסים מכסה רק עבור נזק.. לא עבור בלאי או פנס עכור..

אם יהיה לו מזל ובלילה ישברו לו את הפנס אז הביטוח יכסה..

גם בפארטקליק ראיתי פנסים קדמיים מתאימים ב 1300 ש"ח לאחד..

להזמין מחו"ל זה עלול להיות בעייתי, כי פנס לא יעבור סתם ככה, הוא צריך תו תקן ואישורים..

רוצה להמר.. תנסה באמזון .. לפחות הם עושים את כל המשלוח והשיחרור מהמכס...

ככה אם זה נתקע הם לוקחים אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה קאיה הייתי אומר לך לגשת למוסך מורשה גדול. אבל אצל יונדאי הסיכויי לקבל השתתפות עצמית לא גבוהים.

החשמלאי אמר שהפקס תקין? הוא בדק אותו? האם נפלת על המכון טסטים היחיד שבודק פנסים באמת?

צריך להבין מה הבעיה - פיזור אור לא תקין? עיוות? עכירות? עכירות בכל שטח התאורה ? או באיזור מסויים?

בפעם האחרונה לפני עשר שנים העירו לי על גובה פנסים כי היו גבוהים מדי. המכון טסטים כיוון אותם (ללא תשלום) כל כך נמוך עד שהייתי צריך לנהוג עם אור גבוה בלילה. אחרי זה הלכתי לחשמלאי שיסדר. הוא היה בטוח שנכשלתי על גובה פנסים *נמוכים* !

הייתי ממליץ לך ללכת לסניף מרכזי של אוטו דיפו ולא בזמני העומס. לחפש שם את הטכנאי הראשי. עברו תחת ידיהם כל כך הרבה מכוניות שהם מכירים הכל.

מה שאני יכול לחשוב -

1. האם הפנסים מקוריים? או חלופיים לאחר תאונה?

2. המכסה הפנימי של הנורה לא היה סגור, מה שגרם לחדירת פיח, רטיבות ולחות שיצרה עכירות בצד הפנימי של העדשה. הבעיה שזה קרה בשתי נורות. האם החלפת נורות ביחד בשני הצדדים?

אולי כדאי לשקול לפרק את החשמל מהפנס, להוציא פיוז פנסים, ולנקות עם תרסיס ניקוי משקפיים או תרסיס שמשות מדולל עם מי בריאה או פילטר כלשהו. כדאי לחפש מידע באינטרנט לפני שהייתי עושה משהו. אולי צריך לפרק חלק מהבית הפנס או את כל הפנס לשם כך. זה בהנחה שהבעיה היא עכירות וחוסר מעבר אור.

3. פגם ייצור בעדשה. שזה כנראה אמור להיות בסדרת ייצור שלמה כי לדעתי יש קו יצור נפרד לפנס ימין ולפנס שמאל. שזה יכול ליצור גם עכירות וגם עיוות.

4. האם מגיע 55w תקין למנורה? אולי יש בעית חשמל כלשהיא או קומבינה שמישהו עשה? כלומר לבדוק את ההארה מחוץ לגוף המנורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לשרשור שפתחתי בעניין והפתרון הפשוט לבעיה שהיתה אצלי. יכול להיות גם אצלך

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?678214-%D7%9E%D7%92%D7%90%D7%9F-2-2007-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%97%D7%9C%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%93

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה היה קאיה הייתי אומר לך לגשת למוסך מורשה גדול. אבל אצל יונדאי הסיכויי לקבל השתתפות עצמית לא גבוהים.

החשמלאי אמר שהפקס תקין? הוא בדק אותו? האם נפלת על המכון טסטים היחיד שבודק פנסים באמת?

צריך להבין מה הבעיה - פיזור אור לא תקין? עיוות? עכירות? עכירות בכל שטח התאורה ? או באיזור מסויים?

בפעם האחרונה לפני עשר שנים העירו לי על גובה פנסים כי היו גבוהים מדי. המכון טסטים כיוון אותם (ללא תשלום) כל כך נמוך עד שהייתי צריך לנהוג עם אור גבוה בלילה. אחרי זה הלכתי לחשמלאי שיסדר. הוא היה בטוח שנכשלתי על גובה פנסים *נמוכים* !

הייתי ממליץ לך ללכת לסניף מרכזי של אוטו דיפו ולא בזמני העומס. לחפש שם את הטכנאי הראשי. עברו תחת ידיהם כל כך הרבה מכוניות שהם מכירים הכל.

מה שאני יכול לחשוב -

1. האם הפנסים מקוריים? או חלופיים לאחר תאונה?

2. המכסה הפנימי של הנורה לא היה סגור, מה שגרם לחדירת פיח, רטיבות ולחות שיצרה עכירות בצד הפנימי של העדשה. הבעיה שזה קרה בשתי נורות. האם החלפת נורות ביחד בשני הצדדים?

אולי כדאי לשקול לפרק את החשמל מהפנס, להוציא פיוז פנסים, ולנקות עם תרסיס ניקוי משקפיים או תרסיס שמשות מדולל עם מי בריאה או פילטר כלשהו. כדאי לחפש מידע באינטרנט לפני שהייתי עושה משהו. אולי צריך לפרק חלק מהבית הפנס או את כל הפנס לשם כך. זה בהנחה שהבעיה היא עכירות וחוסר מעבר אור.

3. פגם ייצור בעדשה. שזה כנראה אמור להיות בסדרת ייצור שלמה כי לדעתי יש קו יצור נפרד לפנס ימין ולפנס שמאל. שזה יכול ליצור גם עכירות וגם עיוות.

4. האם מגיע 55w תקין למנורה? אולי יש בעית חשמל כלשהיא או קומבינה שמישהו עשה? כלומר לבדוק את ההארה מחוץ לגוף המנורה.

החשמלאי לא בדק מתח, פשוט החליף נורה לאחת שטען כי מאירה קצת יותר אבל זה לא עזר. אין לי מושג אם הפנסים מקוריים, למיטב ידיעתי הרכב לא עבר תאונה.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...