Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפגע מבקש הרבה כסף.

שימו לב! השרשור הזה בן 1608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו נכנס בי קלות מאחורה לפני כמה שבועות.

הלכתי למוסך (טוב אך יקר שמכיר טוב מאוד מרצדס) שאני בחרתי, והצעת המחיר שהתקבלה הייתה באופן לא מפתיע מאוד גבוהה.

האם היה אפשר להושיב כמו שצריך ולצבוע את הטמבון (כמו שהפוגע רצה) בגרוש וחצי במוסך אחר? אולי.

אבל עם כל הכבוד, אני עושה קודם כל מה שמתאים וטוב לי.

בסוף החשבונית הייתה על סך של בערך 6500K שקל.. והפוגע נאלץ להפעיל ביטוח - ובדיוק בשביל זה הוא קיים.

ומן הסתם שבמקרה שלי לא מדובר בחמדנות, אם כבר, יכולתי להוציא מהפוגע 1500-2000 שקל ולתקן בחצי מזה - לא חסר מקומות.

לעניינך, אני מציע שתשלם את ה1200 ותשאיר את המקרה מאחוריך.

אגב, אני אישית, וויתרתי למישהו שהשאיר פתק על שריטה שעשה לי בטמבון הקדמי (יש על זה פוסט), וגם למישהי ששפשפה לי את צד הרכב - ירד עם פוליש.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל היקר לי... לתקן פגוש רכב בן 10 (גם עם הוא מרצדס) עם 300 אלף ק"מ ב 6500 ש"ח זה חמדנות - דעתי האישית

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שפוגע תמיד אומר שזה רק שפשוף ומי שנפגע אומר שהאוטו טוטל לוס - בלי תמונה אי אפשר לדעת

השאלה אם 1200 זה עלות התיקון במוסך שהיא פנתה אליו, זאת זכותה לתקן בכל מקום שתרצה.

שלא 900 למוסך ו-300 לכיס. לבקש תשלום תמורת קבלה או ישירות למוסך המתקן. בשביל 1200 לא שווה לאף אחד מהצדדים להתעסק עם ביטוח.

התשלום אמור להתקבל עבור חתימת על מסמך שהכל בוצע לשביעות רצונה ואין ולא יהיו עוד טענות.

גם זה במגבלות מסויימות. אם מחיר ממוצע לתיקון שכזה במוסך מורשה מכובד הוא 1,000 ש"ח, הוא לא יוכל ללכת למוסך אחד שדורש 100,000 ש"ח עבור התיקון ולצפות שישלמו לו.

מסכים,

אך יש אנשים שמנצלים זאת וזה מעצבן.

בעל הרכב הנפגע לא חייב לך חשבונית ולא חייב לתקן - לא מסכים אז תפעיל ביטוח

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

בוודאי שחייב חשבונית, אחרת לפי מה ישלמו? גם הביטוח אם תובעים אותו מבקש חשבונית.

אפשרות אחרת היא דו"ח שמאי גלובלי שישלמו לפיה.

בכל מקרה, אין עניין להפעיל ביטוח כך או כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי ארוע דומה לפני כשנתיים - שפשפתי איזה מאזדה חבוטה בחניה. השארתי פתק, הבעלים חזר אלי. סיכמנו שיביא לי הצעת מחיר ממוסך - הבחור פנה למוסך לפי בחירתו, הביא לי הצעת מחיר, שילמתי 1000 ש"ח בצ'ק והכל בא על מקומו בשלום. כנראה שהבחור אפילו לא טרח לתקן את הרכב.

מכל מקום - הקפדתי לשלם בצ'ק כך שיהיה לי תיעוד של התשלום, והחתמתי את הבחור על קבלה, אותה צרפתי להצעת המחיר. את המסמכים האלה אשמור כמה שנים כדי שאם יתבע אותי (והסיכוי לכך אפסי) יהיה לי במה לנפנף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים,

אך יש אנשים שמנצלים זאת וזה מעצבן.

בעל הרכב הנפגע לא חייב לך חשבונית ולא חייב לתקן - לא מסכים אז תפעיל ביטוח

בלי חשבונית (משלם בשחור או לא מתקן בכלל) - אז לשלם לפי שמאות, או לכל הפחות לפי הצעת מחיר של מוסך שאתה בודק מול מוסך אחר.

משמע הוא מקבל הצעת מחיר של 1200 שקל שכולל נניח פירוק פגוש, פחחות, צביעה והחזרת פגוש כולל שעות מוסך, אתה לוקח את ההצעת מחיר המפורטת למוסך אחר (או בטלפון) ומבקש הצעת מחיר נגדית, אם הם מציעים לדוגמה 1000 שקל זה סביר שהנפגע מבקש 1200, אבל אם הם מציעים לדוגמה 100 שקל, זה לא סביר שהנפגע מבקש 1200 (כמו שכבר ציין Nemesis לפניי).

ואם יש לנפגע בעיה שיתבע - בבית המשפט לא תופסת תביעה בלי קבלות

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב לתקן נזק - שמאי קובע את גובה הנזק

וזה כן תופס בבית משפט - מניסיון

כמובן במידה ואין חשבונית - יקוזז המע"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"קבלות" התכוונתי לא במונח החשבונאי אלא מסמכים שמוכיחים את הנזק

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל היקר לי... לתקן פגוש רכב בן 10 (גם עם הוא מרצדס) עם 300 אלף ק"מ ב 6500 ש"ח זה חמדנות - דעתי האישית

מה הקשר לגיל או לק"מ שעבר הרכב? הוא יקר וזה מה שמשנה פה.. לא מדובר ברכב שעולה כמו הטמבון.

המרצדס בת ה9 שלי על כל קילומטריה, שווה כמו רכב סטנדרטי 2015-2016 ואף יותר.. ועולה לי כמעט כמו רכב חדש.

אם אתה מתכוון לחמדנות של הפחח, אני יכול להסכים עם זה. אם התכוונת שאני חמדן, לא מסכים. למה שאתפשר על טיב התיקון.

רציתי שהמצב יחזור לקדמותו, לא חושב שזאת בקשה מוגזמת.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לראות את כל אלה שהולכים לתקן על חשבון הפוגע בסכומים אסטרונומיים, מתקנים באותם הסכומים כשהם משפשפים פינת פגוש על עמוד בעצמם. יש כאן צביעות מגעילה.

היה לי מקרה דומה. הצד הפוגע שלח אותי למוסך שלו שהעריך עבודה ב1200 שקל. מוסך שלי ביקש 1700. הבחור התעקש שאני אתקן במוסך שלו עם חשבונית על שמו ולדעתי היה צודק. בסוף סגרנו להתחלק בפער חצי חצי, כאשר אני מציג לו חשבונית על שמו.

מאידך היה לי מקרה של שפשוף מאזדה CX5 בנגיעה קלילה, כאשר ניסו להלביש עלי בנוסף לצביעת חצי אוטו גם פס קישוט חדש מעל הגלגל במחיר של 2500 שקל. כאשר ברור שכל מה שצריך זה לנקות אותו עם סמרטוט ולעשות פוליש לשפשוף. אבל מה איכפת לו להלביש את זה עלי? בסוף זה נגמר ב400 שקל פיצוי עוגמת נפש. לא נוגעים בזה. אבל למה לא לנפח?

יש מלא התנהגות מגעילה וקומבינות עם מוסך. בגלל זה אנשים לא משאירים פרטים. כי יודעים שישחילו לפראייר הנאיבי את כל השטוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...