Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעניין: איום בתביעה שלמה Sixt

שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, ניסיתי פעם אחת אבל כנראה שישנה בעיה קשה בהבנת הנקרא. לא סתם הם הציעו פשרה. לא ככ מהר מגיעים למשפט וזה לא כזה פשוט כמו שאתה חושב. אין שום הקבלה ושום הצדקה, אני מבין שזה מקרה בעייתי ולכן פירסמתי פה וזה לא בסדר להיות נוכל בשום מצב. אם היה לך קצת ניסיון כמו שאתה מתאר היית יודע שהמגרשים האלה לא מפסידים בשום מצב ושוב אני לא מנסה חלילה להצדיק מעשה כלשהו אני פשוט מדגיש שלכל דרך פעולה שלהם יש סיבה. יש סיבה שהם מחפפים. יש סיבה שהם לא בודקים. אני לא אומר שזה נעשה בכוונה אבל הם מאוד מחושבים ואל תחשוב שאפשר לעקוץ אותם כך בקלות. אני מקווה שנגיע לפשרה והדברים יסתדרו.

מלא מבין בכלי רכב הפכת למבין במשפטים.

לפני משפט פונים אליך בטוב. תשלם יופי , לא תשלם, תראה שהתביעה תוגש יותר מהר ממה שאתה חושב. דקה אחרי שיקבלו כתב תביעה מהרוכש או שילמו לרוכש פיצוי

בטח אם ישלמו כסף לרוכש.

אם לא שילמו/ לא נתבעו לא נגרם להם כל נזק.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פות"ש:

עזוב רגע מי הוגן ומי לא.

ברגע שחתמת על המסמך ההוא אתה בבעיה, כי העלמת מידע משמעותי.

לך למגרש עם 5 אלף בכיס, נסה להתחנן קצת ולהתפשר.

ועוד הערת אגב: מי מאיתנו היה מאמין למגרש הנ"ל שהוא לא ידע מתקלת מנוע? אה? תלמדו: תמיד, אבל תמיד יש צד שני...

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^^

אתה קורא את ההודעות בכלל

כך נכתב בהודעה הראשונה של פות"ש

נוסף על כך הם הלכו למוסך והשיגו את הטופס שבו דווח לי שישנה בעיה וחשד לנזק במנוע והסתרתי זאת מהם.

לפי דעתי האישית בלבד:

שלמה סיקסט יכלו ללכת גם לפני למוסך ולהוציא הסטוריה ולהחליט אם לקחת את הרכב או לא אך לא עשו כן, בזמן הקניה הרכב היה תקין (חשד במורשה זה רק חשד לא אמרו יש), תכלס אין להם שום עילה, כן, הם ילכו למשפט ויחכו שתשלם להם עד לפני המשפט כדיי לא להגיע למשפט עצמו (מבחינתם אין להם מה להפסיד זה או להוציא ממך 5 אלף או לא להוציא כלום).

אנשים פה מתלהמים ברור רוב הרכבים על הכביש אלו רכבים שמתגלגלים למגרשים ואז קונים אותם בתור יד ראשונה מרופא כשבפועל הם אשפה מעדיפים להתעלם ממה שהולך מאחורי הקלעים.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכלו ללכת

הלכו אחרי שקרה מה שקרה.

אין להם סיבה ללכת למוסך אין להם סיבה לבדוק את הרכב במכון בדיקה

הם עושים סיבוב סביב הרכב, מציצים בצד של המנוע סיבוב בנסיעה קצרה מקבלים את ההצהרה של בעל הרכב מבחינתם מספיק.

עכשיו בפני השופט יונחו שני מסמכים

הראשון הצהרת המוכר שהיא שקרית בלשון המעטה

השני חוות הדעת של המוסך

מולם הסיפור של פות"ש

מה לדעתך יפסוק השופט?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית בלבד:

שלמה סיקסט יכלו ללכת גם לפני למוסך ולהוציא הסטוריה ולהחליט אם לקחת את הרכב או לא אך לא עשו כן, בזמן הקניה הרכב היה תקין (חשד במורשה זה רק חשד לא אמרו יש), תכלס אין להם שום עילה, כן, הם ילכו למשפט ויחכו שתשלם להם עד לפני המשפט כדיי לא להגיע למשפט עצמו (מבחינתם אין להם מה להפסיד זה או להוציא ממך 5 אלף או לא להוציא כלום).

אנשים פה מתלהמים ברור רוב הרכבים על הכביש אלו רכבים שמתגלגלים למגרשים ואז קונים אותם בתור יד ראשונה מרופא כשבפועל הם אשפה מעדיפים להתעלם ממה שהולך מאחורי הקלעים.

אותי מעניין לדעת, אם אתה היית בסיטואציה זהה, כאשר המוכר שיקר לך במצח נחושה ואף חתם בכתובים על השקר שלו. האם היית מוותר ואומר לעצמך "אין לי עילה חבל שהאמנתי למוכר ולא הוצאתי היסטוריית טיפולים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכלו ללכת

הלכו אחרי שקרה מה שקרה.

אין להם סיבה ללכת למוסך אין להם סיבה לבדוק את הרכב במכון בדיקה

הם עושים סיבוב סביב הרכב, מציצים בצד של המנוע סיבוב בנסיעה קצרה מקבלים את ההצהרה של בעל הרכב מבחינתם מספיק.

עכשיו בפני השופט יונחו שני מסמכים

הראשון הצהרת המוכר שהיא שקרית בלשון המעטה

השני חוות הדעת של המוסך

מולם הסיפור של פות"ש

מה לדעתך יפסוק השופט?

לפי דברי הבחור: במורשה איפסו את התקלה, כלומר, הנורה לא דלקה יותר, בעת המכירה לא הייתה נורת תקלת מנוע דולקת.

יוצא מזה ש חוות דעת מורשה תהיה: המוסך תיקן את התקלה עם הערה שתיתכן תקלת מנוע, צריך לפתוח ולבדוק, בינתיים העסק תקין סע לשלום.

הצהרת המוכר: לא ידוע לי על שום תקלה.

מולם הסיפור של שלמה סיקסט.

תן לשופט להחליט.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית בלבד:

מתלהמים? אולי אתה?

בוא שניה נעשה חשבון:

מצד אחד, פות"ש הולך לסיקסט עם 5000 ש"ח. ואחרי מו"מ אינטנסיבי יוצא עם מה שיוצא, בין 1000-5000 עפי כישוריו ועפי עקשנות סיקסט.

מצד שני, שלמה סיקסט הם חברה בעמ ולכן אינם יכולים לתבוע בתביעות קטנות, משמע, פות"ש ייתבע, יצתרך לשכור עו"ד ולנהל משפט.

עפי הראיות כל עו"ד מתחיל יגיד לו שהסיכוי שלו קטן מאוד לזכות ואז יש את סכום התביעה (בו נגיד רק 5000 ש"ח, אני מאמין שהתביעה תהיה על הרבה יותר), שכ"ט של העו"ד שחו ושכ"ט של העו"ד של שלמה (מה נקרא הוצאות משפט).

עכשיו, אדוני ה"אתם מתלהמים", עם יד על הלב, מה תמליץ לפות"ש לעשות?

ושאלה אחרונה וחשובה לפות"ש, נורת הצק אנג'יין דלקה גם בשעת המכירה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית בלבד:

אתה לא מבין על מה אתה כותב.

יש להם בהחלט עילה, כי הם לא קנו את הרכב As Is.

פות"ש, לדבריו, הלך למכור את הרכב בגלל התקלה ודאג להציג בפני הקונה מצג שכולו יועד לנקות אותו מראש. זה העדר "תום לב" אפילו אם לא היה מחוייבת ע"פ חוק לגילוי נאות. אני מציע לך לקרוא מה זה אומר, משפטית.

הסיבה שדרשו ממנו סכום נמוך זה כי הם חושבים שזה יישתלם גם לו לשלם וזהו, וגם להם, כי הליך משפטי יעלה לו יותר, והם לא רוצים את ההתעסקות. ויכול להיות שאם יסרב הם יוותרו, ויכול להיות שהם ייתבעו אותו על הכל פלוס הוצאות.

ויש בסיפור השקר הזה קורבן יותר גדול מהחברה הקונה, וזה הקונה של הרכב, שהלך לו מנוע. בסופו של דבר יהיה לו מנוע אחר, אבל הוא נתקע בלי הרכב וסבל מזה שפות"ש הצליח לגלגל רכב עם תקלה הלאה, עד אליו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם גם הוא יפתח פה שרשור בקרוב :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עדיין, החוק מפריד בין אנשים רגילים לחברה/עסק שמתחמה ברכבים.

אני עדיין רואה מצב שהשופט בוחן את שלמה כעסק גדול שהיה צריך לדאוג לעצמו ולא כל כך מהר להפיל את רשלנותו על המוכר של הרכב.

חלק מדמי התיווך שעסק כזה לוקח הם בגלל המקצועיות שלו, דמי השירות הם על זה שהוא יודע לבדוק רכבים,

לתת אחריות לקונים של בסיס הידע שלהם.

עד היום הייתי בטוח שמוכר שאני מוכר לסוחר רכב אני קצת יתר מוגן.. הרי הוא מומחה ואני לא,

אם הוא בדק את הרכב לשביעות רצונו אז זאת בעיה שלו.

מצד שני , הבעיה העיקרית פה, זה המסמך שהחתימו אותו, במקום להיצמד שלנוסח הרגיל של זיכרון הדברים שרץ ברשת,

שמצויין בו שהקונה בדק את הרכב לשביעות רצונו... פה כנראה הכניסו למוכר סעיף שהוא מתחייב שהכל תקין במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבירו כבר, מבלי קשר לחוקים החלים על סוחר ולא חלים על אזרח פרטי בממכר רכב, יש חוקי מסחר הוגן שחלים על כל אדם ואדם בכך עסקת מכירה של כל דבר בעולם.

זה שיש להם ביד את הטופס מצ׳מפיון שבו הוא מתבשר על כך שהלך המנוע ויש להחליף אותו מעיד על כך שהוא לא היה ישר איתם.

כאמור, שלב ראשון זה ללכת לשיחה אצלם (בליווי או לא של עוד, לפי שיקול פותש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין על מה אתה כותב.

יש להם בהחלט עילה, כי הם לא קנו את הרכב As Is.

פות"ש, לדבריו, הלך למכור את הרכב בגלל התקלה ודאג להציג בפני הקונה מצג שכולו יועד לנקות אותו מראש. זה העדר "תום לב" אפילו אם לא היה מחוייבת ע"פ חוק לגילוי נאות. אני מציע לך לקרוא מה זה אומר, משפטית.

הסיבה שדרשו ממנו סכום נמוך זה כי הם חושבים שזה יישתלם גם לו לשלם וזהו, וגם להם, כי הליך משפטי יעלה לו יותר, והם לא רוצים את ההתעסקות. ויכול להיות שאם יסרב הם יוותרו, ויכול להיות שהם ייתבעו אותו על הכל פלוס הוצאות.

ויש בסיפור השקר הזה קורבן יותר גדול מהחברה הקונה, וזה הקונה של הרכב, שהלך לו מנוע. בסופו של דבר יהיה לו מנוע אחר, אבל הוא נתקע בלי הרכב וסבל מזה שפות"ש הצליח לגלגל רכב עם תקלה הלאה, עד אליו.

זה תלוי איך מסתכלים על הדברים:

בסופו של יום הוא מכר את הרכב עם חשד לתקלה, לא עם תקלה.

במורשה "תיקנו" את התקלה.

עלה חשד ש אולי כן יש משהו מעבר למנורה הדולקת.

.

הרכב נמכר בלי שם אינדיקציה כלשהי על תקלה קיימת, הדבר היחיד שיש בעניין זה שהמוסך טוען שהייתה חשד לתקלה, המחשב אופס ובזה נגמר העניין, לא אמרו לבעל הרכב שחלק זה או אחר תקול, "צריך לבדוק", ועל זה הכל מסתמך, זה לא שנאמר לבחור יש תקלה באחת הבוכנות וצריך לפתוח מנוע ולהחליף, אין תכלס תקלה שאפשר להצביע עליה, אין כלום, ויותר מזה המוסך בעצמו העלים את המנורה (מבחינתו תיקן את התקלה).

אם הרכב נמכר עם מנורה דולקת בלוח השעונים אז הסיפור שונה. אם משהו אשם פה זה המוסך אשם, על זה שהוא העלים את התקלה ו/או לא ידע להצביע עליה ושלח את בעל הרכב לדרכו מבלי ליידע אותו שעוד 50 ק"מ הרכב שלך ימות.

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי איך מסתכלים על הדברים:

בסופו של יום הוא מכר את הרכב עם חשד לתקלה, לא עם תקלה.

במורשה "תיקנו" את התקלה.

עלה חשד ש אולי כן יש משהו מעבר למנורה הדולקת.

לפי מה שפות"ש כתב, נראה שמה שקרה במוסך הוא יותר ממה שאתה תארת:

הלכתי למוסך מורשה שם נמסר לי כי אינם יודעים מה הבעיה ויש צורך לפתוח מנוע על מנת לאבחן את הבעיה. בדוח כתבו כי ישנו חשד לנזק במנוע. אני מבחינתי החלטתי שנמאס לי להתעסק בזה והחלטתי להחליף את הרכב.

השאלה מה רשמו בכרטיס הרכב במוסך. אם למשל רשמו שם "המלצנו ללקוח לפתוח את המנוע כי יש חשד לתקלה אך הלקוח סרב ולקח את הרכב", אז נראה שבהחלט יש למגרש טיעון חזק (אני לא משפטן אבל זה שאומר השכל הישר שלי).

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דברי הבחור: במורשה איפסו את התקלה, כלומר, הנורה לא דלקה יותר, בעת המכירה לא הייתה נורת תקלת מנוע דולקת.

יוצא מזה ש חוות דעת מורשה תהיה: המוסך תיקן את התקלה עם הערה שתיתכן תקלת מנוע, צריך לפתוח ולבדוק, בינתיים העסק תקין סע לשלום.

הצהרת המוכר: לא ידוע לי על שום תקלה.

מולם הסיפור של שלמה סיקסט.

תן לשופט להחליט.

פעם שניה שאתה והעובדות שפות"ש מביא לא מסתדרים ראה את המואדם שלך מול המוכחל של פות"ש

יש לזכור כי זאת חוות דעת של מוסך מפוקפק עם היסטוריה של חוות דעת כוזבות ולכן גם לא לקחתי זאת ברצינות

ועובדה שאחרי מס' ימים נעלמה לי הנורית והרכב נסע.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שיש בעניין זה שהמוסך טוען שהייתה חשד לתקלה

לא. המוסך אמרו לו שצריך לפתוח את המנוע כדי לברר מהי התקלה. מעבר לזה היה להם חשד שיש כבר נזק. לא חשד לתקלה אלא חשד לנזק.

וזה מידע שהוא הסתיר וישר אחרי קבלתו רץ למכור את הרכב, לדבריו הוא. בהנחה שהוא לא ישקר לשופט, זה קובר אותו.

קראת מה זה "תום לב"?

גם פרקטית הכי בטוח זה להחתים את החברה על העדר דרישות נוספות ולשלם להם עוד חמישיה. עו"ד לבדו יעלה לו יותר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...