Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיות ואכזבה ממצב שוק הידניות בארץ

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שהנושא הזה נותן לוודאי עשרות פעמים פה, אבל עדיין זה לא מקהה את הכאב. זה לא סוד שליבואן לא משתלם להביא לפה ידניות.

אני מסתובב בחול , באירופה רוב המכוניות ידניות , כולל אוטובוסים.

תאילנד, ידניות.

קופץ פה לשכנה שלנו יוון , וכמובן , הכל ידני (ונראה כמו חדש , אפילו 206 xs).

ואני תוהה איפה טעינו ? האם התירוץ של פקקים הוא הסיבה ? האם אנשים פשוט מתעצלים להזיז את רגל שמאל ? לא מצליח להבין . תירוץ של נוחות משגע אותי. נוח לכם ? אבל כשילך לכם הגיר תתחילו להזיע כהוגן ...

עושה חיפוש ביד 2 , תקציב נמוך , 20,000( רכב שני בבית) . בחיפוש עולות רק מכוניות צעצוע כמו אלטו או כל מיני שברולט ופיאט פונטו , או איביזה, שלכולם משותף מנוע 1.4 במקרה הטוב עם 100 כ"ס.

אם אני עושה חיפוש - אוטומט , 10-20k , נפתח עולם שכולם טוב.

פשוט מבאס..

Sent from my LEX820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המצב כבר לא ככה באירופה, יש כבר מדינות שבהן יחסי המכירות של מכוניות אוטומטיות לעומת ידניות עומדים על 1:1 בערך, כלומר על כל רכב ידני שנמכר, נמכר רכב אוטומטי.

אם פעם היה קשה לשכור רכב אוטומטי באירופה, היום הרבה יותר קל. בהרבה חברות השכרה באירופה כבר נתקלתי ברכבים עם גירים אוטומטיים, אפילו ברכבים מקטגוריות נמוכות יחסית (כמו פיאט טיפו באיטליה או פולקסווגן גולף בגרמניה).

מעבר לכך, במצב שיש היום גירים רובוטיים כפולי מצמד עם 6-7 הילוכים או גירים אוטומטיים עם 6-8 הילוכים, שנותנים צריכת דלק טובה וביצועים טובים (בדגש על רובוטי), למה שמישהו ירצה רכב ידני? חוץ מאמינות מול הגירים הרובוטיים אני לא מוצא איזה יתרון משמעותי.

היתרון המשמעותי בעיניי עם גיר ידני הוא מול גיר פלנטרי מיושן או מול גיר רציף, ששניהם בעיניי נותנים תחושה שהם מסרסים את הרכב, או מול רכב עם גיר רובוטי חד מצמדי שנראה שלא ממש אוהבים בארץ. זה בולט במיוחד במכוניות שאינן חזקות במיוחד.

אני לא חושב שפקקים הם הסיבה העיקרית, הרי גם באירופה יש פקקים בערים המרכזיות והגדולות, יש מקומות שבהם אתה צריך להתעסק עם הגיר בלי הפסקה (כמו כבישים הרריים, צרים ומרובי סיבובים) - את זה אין לנו כל כך בארץ.

לדעתי הסיבה היא הנוחות, יותר קל להכניס את תיבת ההילוכים ל-D מאשר להתחיל להעביר הילוכים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם הפיקנטו הידנית שלי, מנוע 1.2 83 כ"ס, 5 הילוכים, אחרי החלפת גיר אחרי 1000 ק"מ כשהרכב היה חדש, מה צריך יותר מזה??!!?

האמת שכשרציתי לרכוש את הרכב הייתי נעול על פיקנטו (מכל מיני סיבות) לא הייתי מבסוט מזה שדגם האוטומט כולל תיבה של 4 הילוכים, לא רציתי שהרכב ייחנק ב-80 קמ"ש בכביש מהיר.

העניין של הקלאץ', זה יכול להציק רק בפקקים ממש ממש ארוכים, אבל מי שיודע להשתמש כמו שצריך בקלאץ', לא צריך ל"הרוג" את הרגל שלו.

חלק מהשיקול ברכישה כנראה בא גם ממחשבה על כמה שנים קדימה כשיהיה רצון למכור את הרכב, הרי הביקוש לאוטומט בארץ הרבה יותר גדול.

עריכה אחרונה על ידי hondacivic02es
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שהמצב מבאס.

מסכים גם שידני זה ממש לא סוף העולם מבחינת נוחות, במיוחד אם מאמצים כמה עקרונות נהיגה טובים.

ועדיין אין מה לעשות אוטומט יותר נוח, זה לא משהו שניתן להתווכח עליו גם אם גיר ידני זה בסדר גמור ונוח מספיק.

בשביל הישראלי הממוצע שלא אכפת לו מנהיגה מעבר מלהגיע מ א' ל ב' נוחות זה פקטור שחשוב יותר אפילו מהפוזה של הג'יפון שלו שהוא גם מוכן לשלם אקסטרה בשבילו (בערך עשר אלף בימים שעוד היתה אופציה ידנית מקבילה) והנה הגענו למצב שלא משתלם לייבא רכב ידני.

מבחינת אמינות הבעיה היא בעיקר בערים הרובוטים הדו מצמדיים למיניהם, שאר האוטומטיים מגלים אמינות טובה מאוד, גם אם לטווח ארוך ידני זו האופציה הכי בטוחה מבחינת אמינות, עבור רוב הצרכנים טווחי הזמן האלה לא רלוונטיים ולכן לא נכנסים בשיקולים של קניית רכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שקלאץ' זה נוראי, בטח לא כשיש היום בהרבה רכבים מערכת עזר לזינוק בעליה.

אבל כן, אי אפשר להתכחש לזה שאוטומט יותר נוח. בנהיגה בכביש מהיר זה פחות בולט, בפקקים או בתנועה עירונית עמוסה זה יותר בולט.

ודורון, גם רוב הגירים הפלנטריים נחשבים אמינים היום, למעשה אני לא מכיר איזשהו גיר שנחשב מאוד בעייתי בשנים האחרונות אצל אף יצרן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ממש לא חושב שזה נוראי, זה אפילו שטויות וסוג של בעיות עולם ראשון אם תרצה, במיוחד עם מערכות העזר של היום שציינת.

ועדיין תעלה ותרד באוטומט יש פחות פעולות שנדרשות ולכן תמיד יהיה יותר נוח.

מבחינתי גם אם ננתק את הפקטור של הכיף והחיבור בנהיגה, הפער במחיר לא מצדיק את זה שאקנה אוטומט כי ידני זה לא באמת טרחה עבורי שארצה לשלם עוד אלפי שקלים כדי להימנע ממנה, אבל כן נראה שבמקרה של ישראל אני בדעת מיעוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל היום בהרבה רכבים אין ברירה, אין כמעט רכבים משפחתיים שזמינים בגרסה ידנית (או אולי אין בכלל), סופר מיני - פחות ופחות, יש יבואנים שבכלל לא מציעים סופר מיני ידנית (כמו מאזדה למשל) כבר הרבה מאוד זמן. אפילו רכבים מסחריים כבר זמינים בגרסאות אוטומטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. מצב מבאס.

חבל שאין יותר חופש ליבואנים להכין הזמנה ספציפית של רכב לפי הדרישות שלי כמו שאפשר אצל דילרים בחו"ל, שם זה לא משנה כמה קונים אוטומט או ידני ואם משתלם לייבא או לא, מכינים לך רכב לפי המפרט שאתה מבקש וזהו גם אם אתה היחיד בסוכנות שקנה רכב ידני ברמת גימור מסויימת עם חישוקים גדולים ובצבע סגול טלטאביז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל 2 רכבים המצוידים ב DSG ושבעברו הרבה רכבים ידניים

כולל ספורטיביות, (פיאט אונו טורבו) אני טוען שחווית הנהיגה ב DSG

עם פלאפים, משובחת לאין ערוך מאשר בתיבה ידנית.

היתרון היחיד של התיבה הידנית זה בהיבט התחזוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש מצטער, אבל זה בערך הדיון הטריליון בנושא. לא נראה לי שיש הרבה מה לחדש או להוסיף.

כן, זה קצת חבל, לא, זה לא ממש נורא בהינתן גירים אוטומטיים עם המון הילוכים ואמינות סבירה (או יותר), וכן, זו אולי ההזדמנות האחרונה לעשות משהו בנידון למי שיתגעגע ולקנות רכב שאפשר יהיה לספר עליו לנכדים (במקום לקטר).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל 2 רכבים המצוידים ב DSG ושבעברו הרבה רכבים ידניים

כולל ספורטיביות, (פיאט אונו טורבו) אני טוען שחווית הנהיגה ב DSG

עם פלאפים, משובחת לאין ערוך מאשר בתיבה ידנית.

היתרון היחיד של התיבה הידנית זה בהיבט התחזוקה.

מאיזו בחינה משובחת? זמני מסלול כנראה שאתה צודק, אבל רמת מעורבות ותחושת חיבור בנהיגה? אלו שאוהבים ידני מאוד לא יסכימו איתך על זה...

חוץ מזה שהגיר שמספק את מה שאתה טוען הוא לא אמין ככה שבהשוואה הספציפית הזו דווקא קל לראות למה עדיף כבר ידני.

אני ממש מצטער, אבל זה בערך הדיון הטריליון בנושא. לא נראה לי שיש הרבה מה לחדש או להוסיף.

כן, זה קצת חבל, לא, זה לא ממש נורא בהינתן גירים אוטומטיים עם המון הילוכים ואמינות סבירה (או יותר), וכן, זו אולי ההזדמנות האחרונה לעשות משהו בנידון למי שיתגעגע ולקנות רכב שאפשר יהיה לספר עליו לנכדים (במקום לקטר).

בארץ אולי, באירופה הגיר הזה יחזיק כמה שנים טובות עד שהחשמליות ישתלטו על הכל.

בארץ אין אפילו הזדמנות אחרונה ממש כשמדברים על רכב חדש לא מסוג ספורטיבי (ובטח גם הספורטיביות הידניות יאבדו נתח משמעותי בארץ עכשיו כשפיג'ו לא מוציאה גרסאות GTI) , ההזדמנות כבר נגמרה ורק ביד 2 אפשר למצוא שרידים לזה למי שעוד מעוניין.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוצא הבדל בנוחות בין ידני לאוטומט למעט פקקים שמזדחלים שעות . במסלול אני מניח שהייתי מעדיף רכב עם כמה שפחות טכנולוגיה , זה תמיד יותר מאתגר כנהג .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוויה זה עניין סובייקטיבי לכן אני טוען ולא קובע. אני למשל לא מבין מה ההנאה ו "המעורבות" לבחוש בידית הילוכים וללחוץ על דוושת המצמד שכאשר הוא מתיישן נהפכת להיות קשה כמו אבן. אבל כל אחד והנאותיו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ אולי, באירופה הגיר הזה יחזיק כמה שנים טובות עד שהחשמליות ישתלטו על הכל.

בארץ אין אפילו הזדמנות אחרונה ממש כשמדברים על רכב חדש לא מסוג ספורטיבי (ובטח גם הספורטיביות הידניות יאבדו נתח משמעותי בארץ עכשיו כשפיג'ו לא מוציאה גרסאות GTI) , ההזדמנות כבר נגמרה ורק ביד 2 אפשר למצוא שרידים לזה למי שעוד מעוניין.

א. לא יודע מה איתך, אני גר בארץ

ב. יכול להיות שסיוויק ואיביזה עוד אפשר למצוא ברמת אבזור סבירה עם גיר ידני. ובטח יש עוד משהו שאני מפספס.

ג. אין שום דבר רע ביד2. לא מדובר על רכבי אספנות 40 שנה על הכביש.

אבל זה בדיוק העניין - השאלה מה עדיף: לפתוח פוסט מרמור שבועי, או ללכת ואשכרה לקנות רכב ידני מעניין ולפתוח פוסט עליו? רק לפני שבוע +- נגמר שרשור הידני הקודם עם 508 פרימיום. באמת שקשה לי לראות מה הטעם בשרשורים האלו.

אין באמת קהל לרכבים ידניים חדשים בארץ. לובינסקי ניסו להביא קקטוס ידני, לא נמצאו עשרה לקוחות שהיו מוכנים להזמין. השוק הזה מת באופן סופי מוחלט.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן סובייקטיבי. מי שחובב ידניות יהנה מאוד ממוט הילוכים קצר וקליקי, גז ביניים ו heel and toe ושלל הטכניקות שמגיעות עם נהיגה שכזו, אפשר להבין גם למה זה יכול להיות מערב יותר כשאתה שולט בעוד גורמים שקשורים לנהיגה עצמה מאשר כשאתה לוחץ על גז וברקס בלבד כאילו זה משחק פלייסטיישן אבל היי, כל אחד והשקפתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1612 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...