Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיות ואכזבה ממצב שוק הידניות בארץ

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה לגבי אנשים שנוהגים עם אוטומט כי פשוט הרבה יותר הגיוני ונוח.

הגירים של היום עברו מהפכה וזה לא אותם גירים אוטומטיים של 4 הילוכים של פעם.

אנחנו גרים במדינה מתקדמת עם רמת חיים גבוה יחסית. רכב במדינת ישראל הפך להיות מוצר צריכה בסיסי שכמעט כל משפחה מחזיקה.

הכבישים עמוסים ברמות קשות ובן אדם רגיל, רואה בזה פשוט נוחות נהיגה. אין שום דבר מיוחד בגיר ידני בנהיגה יום יומית. כולם מגיעים לאותו מקום באותו זמן פחות או יותר.

גם מבחינת כח, סחיבה וכל המשתמע מכך אין שום בעיה לגיר אוטומטי, לכן אין שום הגיון לאדם רגיל לקנות ידני.

עכשיו יש הרבה אנשים שרוצים גיר ידני, סבבה, אין לי שום דבר נגד.

אני לא מבין רק למה נאמר פה שזה תירוץ עלוב, וסוג של עצלנות להעביר הילוכים?

אני חושב שבאירופה יש יותר מרחבים, ואולי שם אנשים לא סובלים בפקקים על בסיס יום יומי כמו בישראל. אנשים מנוסעים וקונים גיר רגיל כי זה יותר זול, נחשב ליותר אמין וחסכוני בדלק. ויותר מזה גם למכור רכב ידני באירופה זה בכלל לא בעיה, כי באמת הרוב הגדול של אנשים נוסעים גם על ידני.

בארץ המציעות שונה בתכלית. בכל עיר ובכל כביש בין עירוני אתה תקוע בפקקים ברוב שעות היום. אנשים נוסעים ברכבים כי התחבורה לא מספיק טובה, לכן ברור כשמש שאנשים יעדיפו לשהות ברכב שיותר נוח, קל ונעים לנהוג בו.

אין כמעט מסלולים, כמעט ואי אפשר לשפר רכבים מעבר למה שמגיע מהיצרן. בעצם בארץ הרכב הוא נטו לשימוש יומיומי.

אגב, אני מכיר המון רכבים שמגיעים ידניים, במיוחד בגרסאות המיני והספורט. אז זה לא שממש קשה למצוא פה גיר ידני למי שממש רוצה.

נכון שבקטגורית הפרימיום דיי חסר רכבים ידניים, כי פשוט אין ביקוש.

לא נתקלתי במישהו שמחפש לקנות q8 ידנית, או s600 או כל רכב דומה.

נכון שתמיד יש יוצאי דופן. שלא לדבר על כל התוספות והטכנולוגיה החדשה שלא תהיה זמינה ברכב ידני.

העולם מתקדם לכיוון רכב אוטונומי,

ליד זה מנסים בכל דרך אפשרית להוריד צריכת דלק ולעבור לחשמל.

כל אלה מביאים באופן טבעי לרכבים אטומטיים, ומערכות שמירת מרחק, עצירה ונסיעה עצמאית תוך שמירת מהירות, הורדת הילוכים והעלאה עצמאית.

גם הבלמים הפכו להיות חשמליים,

גם ההגה, המצערת, בלם יד, מה לא?

גיר ידני זה עקב אכילס מבחינה טכנולוגית.

עכשיו, יש אנשים שרואים בפעולה הזאת שליטה מוחלטת ברכב. הרי זה בולשיט אחד גדול.

כי שליטה ברכב זה הרבה מיומנויות אחרות שרוכשים עם השנים או לומדים במסלולים, קורסים, קרטינג, ראלי, משטח החלקה או כל דבר אחר שלומדים עם מדריך ומיישמים בתירגול.

להגיד שנהג אמיתי נוהג בידני, זה כמו להגיד חייל אמיתי יורה בחץ וקשת.

אני יכול להבין אנשים שנוסעים על רכבי ספורט ונהנים מגיר רגיל, אבל בתכלס מה יש להם לעשות איתם ביום יום? איפה הוא יכול להנות בצורה אמיתית מהרכב ומהגיר, ומה כוח הנוסף שמקנה לו גיר ידני ממה שיש לרכב זהה אוטומטי? בכביש 6? בין רמזור לרמזור? בכביש החוף? הכל מצלמות, מלא משטרות, מהירות מותרת 120 במקרה הטוב 130.

עניין של זמן שתקבל קנסות או שלילה ותיסע כמו כולם.

מה תעשה פה עם כל הכוח הזה?

ולהתקע בפקק או סתם לנסוע בעיר רוב האנשים יעדיפו באוטומט, זאת עובדה.

נ.ב

לגבי הפרשי מחיר בין רכבים בין מדינת ישראל לכל מדינה אחרת, זה נכון על הנייר אבל בפועל תסתכל על הכבישים ותראה שלרוב המוחלט של האנשים פה זה לא מפריע לנסוע על רכבים חדשים. אותו דבר אפשר להגיד על דירות ועל כל דבר אחר. אנחנו משלמים יותר יקר כמעט על כל דבר משאר העולם, אבל ליד זה תהיה בטוח שהאנשים חיים פה טוב.

ולא ראיתי ישראלי אחד קונה פה מלפפון אחד כמו באירופה, אז אין פה בכלל בסיס להשוואה.

עריכה אחרונה על ידי timur2008

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טימור, אתה טועה לגבי אירופה. פקקים של 10-20 ק"מ אינם דבר חריג אפילו באוטובאהן הגרמני (חפש מה זה stau) ואישית עמדתי יותר מפעם בפקקים של שעות, בכל מיני מקומות, כולל ביומיים האחרונים ליד רומא (ברכב ידני!). ולמרות זאת, עדיין 2/3 מהרכבים שעולים על כבישי אירופה ידניים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו, יש אנשים שרואים בפעולה הזאת שליטה מוחלטת ברכב. הרי זה בולשיט אחד גדול.

כי שליטה ברכב זה הרבה מיומנויות אחרות שרוכשים עם השנים או לומדים במסלולים, קורסים, קרטינג, ראלי, משטח החלקה או כל דבר אחר שלומדים עם מדריך ומיישמים בתירגול.

להגיד שנהג אמיתי נוהג בידני, זה כמו להגיד חייל אמיתי יורה בחץ וקשת.

אני יכול להבין אנשים שנוסעים על רכבי ספורט ונהנים מגיר רגיל, אבל בתכלס מה יש להם לעשות איתם ביום יום? איפה הוא יכול להנות בצורה אמיתית מהרכב ומהגיר, ומה כוח הנוסף שמקנה לו גיר ידני ממה שיש לרכב זהה אוטומטי? בכביש 6? בין רמזור לרמזור? בכביש החוף? הכל מצלמות, מלא משטרות, מהירות מותרת 120 במקרה הטוב 130.

עניין של זמן שתקבל קנסות או שלילה ותיסע כמו כולם.

מה תעשה פה עם כל הכוח הזה?

ולהתקע בפקק או סתם לנסוע בעיר רוב האנשים יעדיפו באוטומט, זאת עובדה.

נ.ב

לגבי הפרשי מחיר בין רכבים בין מדינת ישראל לכל מדינה אחרת, זה נכון על הנייר אבל בפועל תסתכל על הכבישים ותראה שלרוב המוחלט של האנשים פה זה לא מפריע לנסוע על רכבים חדשים. אותו דבר אפשר להגיד על דירות ועל כל דבר אחר. אנחנו משלמים יותר יקר כמעט על כל דבר משאר העולם, אבל ליד זה תהיה בטוח שהאנשים חיים פה טוב.

ולא ראיתי ישראלי אחד קונה פה מלפפון אחד כמו באירופה, אז אין פה בכלל בסיס להשוואה.

בפועל התסכול שלי הוא לא כלפי המשתמשים, זכותם לנהוג על מה שבא להם(בכל זאת קנו רכב במיטב כספם וזכותם שהוא יהיה עם מה שירצו) - התסכול העקיף הוא מהעובדה שכל ישראלי שני עושה אסון מנהיגה על ידני באופן מאוד מוגזם ותיאטרלי בזמן שזה לא המצב(כי גם מי שלא בהכרח מחבב נהיגה באירופה נוהג על ידני ועוד לא אבדה לו רגל).

התסכול האמיתי הוא שעצם ההעדפה מונעת מהיבואנים לייבא רכבים עם גיר ידני, התגובה שלך היא קיצונית מאוד כלפי נהגי הידני כי לך זה לא כיף - ולא צריך רכב ספורט שזאת תהיה העדפה של אדם לבחור רכב ידני על גבי אוטומט(נכון? זכותו של אדם להחליט שזה טוב לו) ובוא נגיד שלדעתך רק ברכב ספורט אמורים לשים אפשרות כזאת - גם פה רוב היבואנים בארץ אם הם יכולים יחסלו את האפשרות לידני גם מדגמי הספורט(לאון קופרה? פולו gti עד שאחד קטן נלחם ביבואן הגדול כדי לאפשר ייבוא בזמנו ועוד דגמים שברגע שהם באים מהיצרן עם אופציה לאוטומט היבואן מחסל את הייבוא הידני במקום).

הקטע הוא שאפילו את היבואנים קשה להאשים, העסק הוא מרגיז בגלל מבנה השוק שלנו - בגללו נמנע מאיתנו היכולת לרכוש רכב ידני, אפילו שאנחנו חפצים בכך.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדברים על רכבים ספורטיביים או קומפקטים, אלא יותר לכיוון של משפחתית עממית ומעלה. אפילו תקח את הקקטוס שהוא רכב מוצלח מאוד והגיע לכאן בגרסא ידנית, עכשיו מסורס לגרסה פשוטה יותר של 1.2 טורבו בנזין וגיר פלנטרי. אז נכון, זה גיר מצויין שמתפקד מעולה ומנוע לא שתיין.. אבל אי אפשר לדעתי להשוות אותו ליחידת כח של הדיזל הידני.

כשרציתי חהתקין בקרת שיוט ברכב הידני שלי שמעתי אינספור תירוצים מאלו שחיפשתי אצלם ידע טכני שבארץ זה פיצ'ר מיותר כי כל היום יש פה פקקים.

בפועל השתמשתי בבקרת שיוט עשרות אלפי קמ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אסון אם זה מה שיש,זה אסון כי יש חלופה טובה בהרבה עבור רוב האנשים.

להרתיח מים על הגז בשביל לשתות תה זה לא כזה נורא אם אתה לא מכיר את המכשיר שנקרא קומקום.

אבל לחזור לזה מקומקום מרגיש מסורבל ומייגע והרבה פחות נוח למרות שמה עשית?כולה הדלקת את הגז.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שירשור מעניין. שיח חרשים.

לא צריך להוכיח לאף אחד שאוטמטי יותר נוח עבור אחוז גבוה מאוד של נהגים, זה ברור.

אבל תבינו, יש מספר מסויים של אנשים שמעדיפים עדיין להשתמש בכריים גז ולא בקומקום כי ככה. ככה בא להם והם לא חייבים לתת הסבר או לשכנע.

ותבינו שברגע שמפסיקים למכור בחנויות את הכריים האלו, הם מרגישים שמשהו חסר. לקחו להם את המוצר שהם אוהבים ורגילים להשתמש בו.

לא כריים ספורט ולא בשביל "להרגיש טוב את הכריים" ולא בשביל לחסוך גז או חשמל אלא כי ככה בא להם.

מה כל כך קשה להבין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

בוקי, מבינים מצויין. אבל חלק מהמגיבים כאן מתנהגים כאילו זה סוף העולם. אפילו פות"ש כתב:

...

ואני תוהה איפה טעינו ? האם התירוץ של פקקים הוא הסיבה ? האם אנשים פשוט מתעצלים להזיז את רגל שמאל ? לא מצליח להבין . תירוץ של נוחות משגע אותי. נוח לכם ? אבל כשילך לכם הגיר תתחילו להזיע כהוגן ...

...

אף אחד לא טעה בכלום, וגם גיר ידני לא חסין מכשלים (שלא לדבר על העמידות המוכחת של פלנטארי). רוב הציבור מעדיף אוטומטי וזהו. וזה לא הופך אותם לטפשים. אגב, זה שהאירופאים עדיין קונים רכבים ידניים לא אומר שהוא חכמים יותר. זה עניין מסורתי ואין שום משמעות אחרת לזה.

אז כן, אני מקבל שזה מבאס (לא אותי, אבל אחרים כן), אבל זה לא סוף העולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב הרצתי את הנושא בגוגל ויש טעינים ממש משעשעים...

למה אף אחד לא מחפש את הידית קידום הצתה שהייתה במכרז ההגה ממש עד לא מזמן, בקושי עברו 100 שנה.

זה נותן יותר מערובות ושליטה מאשר קידום אוטומטי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עניין של טעם. אני בתור תושב הפריפריה שגר בהרי הגליל לא יכול לדמיין את עצמי מחזיק רכב אוטומטי מכמה טעמים:

1.ברקסים לא מתאים לי להחליף כל 15 אלף ק"מ.

2.כח זמין בעליות קשות.

3.בלימת מנוע (עובד עם זה הרבה)

4.נסיעה שרובה בתנועה (מעט מאוד פקקים).

5. בלאי נמוך בהרבה של מכלולי הרכב לעומת אוטומט.

6.אוהב לנהוג - לא נהנה בנהיגה ארוכה באוטומט זה מרדים...

***בבעלותי C4 2009 וסקודה ראפיד 2013 שתיהן ידניות עם ק"מ מעל הממוצע (220K ו 147K בהתאם) ואפס תקלות, טיפולים שגרתיים והחלפות ברמת הסביר (הסיטרואן עשתה קלאץ' ב 170 אלף ק"מ) הסקודה עוד עם המקורי.

תענוג לנהוג על ידני.

מי שגר בערים הצפופות אני יכול להבין למה יעדיף אוטומט

***ואכן באסה שבתור חובב ידניות קשה נורא למצוא אקסמפלרים משומשים במצב טוב.

נ.ב. אם יש פה מישהו שמוכר קקטוס טורבו דיזל ידנית במחיר טוב וק"מ סביר אשמח לשמוע..

שבוע טוב!

עריכה אחרונה על ידי yehonatankapara
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אציין (לא יודע אם לצחוק או לבכות) שבשנה האחרונה הופסק בארץ שיווק של מרבית מכוניות המיני הידניות שעוד היו במחר - סיטרואן C1, פיז'ו 108, סלריו, סיאט מי/סקודה סיטיגו, טווינגו ועוד כמה דגמים.

בגדול (אל תתפסו אותי במילה) בקטגוריית המיני והסופרמיני הזולות רק דאצ'יה סנדרו עוד מוצעת עם גיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם פנדה? ויש לך קצת יותר מזה בפחות מ80 אלף אצל סוזוקי.. לא יודע איפה הגבול עבורך לזול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טימור, אתה טועה לגבי אירופה. פקקים של 10-20 ק"מ אינם דבר חריג אפילו באוטובאהן הגרמני (חפש מה זה stau) ואישית עמדתי יותר מפעם בפקקים של שעות, בכל מיני מקומות, כולל ביומיים האחרונים ליד רומא (ברכב ידני!). ולמרות זאת, עדיין 2/3 מהרכבים שעולים על כבישי אירופה ידניים.

הממוצע של השוק האירופאי, נכון ל-2018, עומד על 35% הצפי ל-2019 עומד על 40% וזה כמובן רק ילך ויגדל עם המעבר המשמעותי להנעה היברידית באירופה במקום דיזל. כל מה שמעל למשפחתית ממוצעת באירופה, כולל רכבי ספורט, מדובר כבר ב-70% ושוק היוקרה כבר 100% אוטו'. בשוק המיני/סופרמיני מדובר רק ב-10% אוטו', משפחתיות באזור ה-30% ופנאי באזור ה-42%.

סתם נתונים מעניינים נוספים: ברגמניה ממוצע ההספק עומד על 150 כ"ס (הכי גבוה באירופה) הממוצע באירופה EU-28 על 126 כ"ס ובאיטליה הכי נמוך, כ- 107 כ"ס.

רכבי ב.מ.וו עם ממוצע ההספק הגבוה ביותר, 190 כ"ס, פיאט הכי נמוך עם 94 כ"ס, פולקסווגן הכי גבוה מבין המותגים העממיים עם 126 כ"ס. מה שמעניין הוא שדווקא רכבי דיזל והיברידי נמכרים עם הספקים גבוהים יותר (בממוצע) לעומת רכבים עם מנועי בנזין.

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם פנדה? ויש לך קצת יותר מזה בפחות מ80 אלף אצל סוזוקי.. לא יודע איפה הגבול עבורך לזול

אין פנדה כבר שנה, ואני דיי בטוח שהם רצו עליה יותר מ80 לקראת הסוף.

לפחות על הנייר , המיני הידנית היחידה שנותרה זו הפיקנטו ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפרה - אין שום בעיה לנהוג ברכב אוטומטי עם בלימת מנוע, זה מצריך לחיצה אחת על כפתור או הזזה אחת של ידית. כמובן שזה חוסך שימוש בבלמים. אישית אני נוהג ברכב עם תיבה רציפה (7 מצבים) - כרגע עומד על כ-47,000 ק"מ עם הבלמים המקוריים שהגיעו מהונגריה. וגם אני גר באיזור הררי (חיפה). ואני לא יודע איזה מכלולים נשחקים באוטומטי יותר מאשר בידני. דווקא תיבת ההילוכים זקוקה בדרך כלל לשיפוץ אחרי נסוע ה הרבה יותר גבוהה מאשר, נניח, החלפת המצמד בידניות. כמובן שיש תיבות בעייתיות, בעיקר הרובוטיות, אבל אלה יותר קרובות לידניות.

ch2856 - ומה ההבדל בין מה שאתה כתבת למה שאני כתבתי? אני כתבתי 2/3 ידניות (או, אם תרצה, שליש אוטומטיות), אתה כתבת 35%. ממש לא הבדל מובהק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...