Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו איפרזה 06 - ירידת מים ברדיאטור, במאמץ יש מעבר יתר למיכל עיבוי וגולש משם.

יאר
שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לעניין ההתחממות הדבר היחד שהוחלף ורלוונטי זה מנוע, טרמוסטט (לפני לא היה) ורדיאטור שנראה חדש (מילאו מים רגילים אז אולי זה נדפק)

הרכב לא מתחמם בפקקים, רק ממש בעליות ואחרי נסיעה. המאווררים עובדים(לא יודע עם התזמון טוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהמנוע דפוק.

אבל שוב, דיאגנוזה דרך מסך המחשב זה לא רציני.

שיעשה בדיקת לחץ הפוך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר שאין שום נזילת מים/שמן ולא היה בעיית התחממות לפני החלפת המנוע. בנוסף המצב היה גרוע יותר לפני שעשה לי חור בטרמוסטט , אז אולי זה מצביע שהבעיה גם עכשיו קשורה לטרמוסטט?

אי אפשר להוציא אותו לקצת זמן בשביל לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שנוריד טרמוסטט לא התחמם, סימן שהרדיאטור מערכת הקירור ומאווררים תקינים (מה שגם נראה לי כרגע בהתחשב בנסיבות) ואז אין לי מושג מה לעשות,

המוסך בטח יגיד לי פשוט לנסוע בלי.

מה אתם מציעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שלחילופין, בלי הטרמוסטט המים זורמים ככ מהר שהרכב מספיק להתקרר מספיק.

גם אם תיסע בלי טרמוסטט...ברור שבין אם זה רדיאטור ובין אם זה מנוע, הבעיה רק תלך ותחריף.

אם לא תתעקש עכשיו, תיתקל בבעיה עוד חצי שנה ואז כבר לא תהיה לך אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר שאין שום נזילת מים/שמן ולא היה בעיית התחממות לפני החלפת המנוע. בנוסף המצב היה גרוע יותר לפני שעשה לי חור בטרמוסטט , אז אולי זה מצביע שהבעיה גם עכשיו קשורה לטרמוסטט?

אי אפשר להוציא אותו לקצת זמן בשביל לבדוק?

תגיד לי משהו אני לא מבין אולי אני כסיל....אתה אומר שלא היה כל בעיית התחממות לא איבוד שמן ולא מים למה הלכת למוסך בדיוק, למה החלפת מנוע ועוד אלף שאלות "למה" אז תענה לי למה...?

Sent from somewhere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי מנוע כי היה אוויר במערכת קירור שדחף את המים למיכל עיבוי. יכול להיות שבנוסף לזה הרדיאטור או משהו סתום, שזה מה שגורם להתחממות עכשיו או שהביאו לי מנוע דפוק.

המוסך נתן לי 2 אופציות או להוריד טרמוסטט ו"לפתור" תבעיה או להחליף רדיאטור ב700 שקל שלא בטוח יעזור.

הבנתי שלהוריד טרמוסטט לא יעזור, השאלה אם ללכת על רדיאטור או שיש דברים אחרים שאפשר לבדוק לפני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה צעיר וחסר נסיון עם מוסכים.

זה הולך ככה, המכונאי מבצע דיאגנוזה (לא משנה כרגע עם זה דיאגנוזה מושכלת או מופלצת), הוא מחליף את החלק.

מבצעים נסיעת מבחן, אם הבעיה נפתרה, משלמים, אומרים תודה והולכים.

הבעיה לא נפתרה? חוסר המקצועיות של המכונאי זה לא אשמתך, אתה לא משלם כלום, שיפרק את החלק וימצא מה הסיבה האמיתית להתחממות.

זה לא שח מט וזה לא "נגעת נסעת".

אם לא תהיה אסרטיבי ונחוש, הוא ימשיך להחליף לך ככה חלקים עוד הרבה זמן.

בוא נדבר שניה עניינית...אתה תקוע בידיים שלא חאפר, זה ברור.

גם עוזר מכונאי סוג ד (מה עוזר מכונאי? כל חובב רכב) יודע לפרק לרדיאטור צינור כניסה ויציאה ולדחוף צינור גינה עם זרם (בסובארו מלמטה ולא מלמעלה) ולראות מה יוצא בצד השני ולהעריך אם הרדיאטור סתום או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע תחליף רדיאטור לחדש לא משומש ולא לנקות, שים טרמוסטט מקורי בדגש על מקורי בלי לקדוח חור ובלי נעליים.

אחרי פירוק הרדיאטור שטוף קצת את המערכת כולל פירוק צינורות רדיאטור חימום, תיזהר לא להכניס לחץ גבוה לרדיאטור חימום, ממש זרם חלש לשטוף אותו.

חבר את הצינור התחתון של הרדיאטור חימום, את העליון עדיין לא, תתקין רדיאטור חדש טרמוסטט צינורות ופקק (מקורי) חדש, ותמלא נוזל קירור עד שיצא מהפתח שהולך לצינור חימום עליון, חבר חזרה את הצינור העליון ותמשיך למלא עד הסוף ותעבוד לפי המדריך שהעלתי פה לפני כמה פוסטים, או שתבקש מהמסך שיעבוד לפי ממה שאני רושם פה.

אם הכל עבר בסדר, תבדוק את הרכב אם עדיין מתחמם המנוע לא תקין!

Sent from somewhere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כדאי לך להוריד תרמוסטט כי הרכב שלך עובד על גז ולכן כשאין טרמוסטט ואתה נוסע בירידה בלי גז או סתם נוסע בחורף האוטו שלך מתקרר וכבר לא עובד כל גז (הגז נכנס לפעולה כשהאוטו במצב עבודה...)

מיצובישי סופר לנסר גיר רגיל שנת 95 מי צריך יותר מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...