Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי מהרכב!

בנתיים אוטובוס
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כאמור נמאס נמאס נמאס! אני "מבלה" למעלה משעתיים בכל יום בכבישים הלוך וחזור על דרך של 30 קמ לצד!

אני חושב יותר ויותר על פיתרון של קטנוע אבל אין לי שום נסיון בתחום ולכן מבקש את עזרתכם,

אני אדם רגוע ושליו שלא מתכנן להשתולל. חשבתי על תלת אופן - ימאה טריסיטי 125 ברשיון A2 נראה לי אחלה, זול ואמין (?)

השאלות שלי הן כאלו:

1. המסלול שלי הוא מודיעין-ירושלים. סימפטי לכזה תלת אופן? חלש?קליל? מתאים? ממש אין לי מושג . אני כאמור לא מחפש לטוס , 80-90 קמ"ש די לי והותר...

2. מהן העלויות הכוללות ( כמובן בלי עלות הקטנוע שמהתבוננות ביד 2 נע סביב ה7-10 אלף) רשיון? ביטוח? דלק? טיפולים?

3. אם אני עדיין "לא בשל" לחתוך רכבים באטרף, אלה לשייט בנינוחות בשוליים ולעקוף רק בפקקים= אפקטיבי?

תודה רבה לעונים ולמייעצים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

125 נראה לי ייגמר מהר, כבד מידי מודיעין ירושלים בשביל נפח כזה אבל חכה לתשובה מיותר מומחים ממני באופנועים.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע 125 הוא חלש מידי לכבישים בינעירוניים, ובמיוחד לכבישים הרריים.

נעזוב רגע את העיניין המכאני בצד, זה פשוט מסוכן מידי לסוע על כלי כזה בכבישים שציינת.

נכון שאתה רוכב רגוע ושקול, אבל חלק משמעותי מבטיחות ברכיבה היא היכולת לרכב לכל הפחות בקצב התנועה, בזמן שישנה עתודת כח מינימאלית למיקרים ותגובות. במקרה של הכלי הזה, אתה לא תהיה אפילו בקצב של התנועה, תוך כדי שהמנוע על הקצה כל הדרך.

הייתי ממליץ לכל הפחות 250 סמק, ואם הרשיון מתאים, הייתי פוזל גם לכיוון כלים טיפה יותר גדולים מזה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המסלול שלי הוא מודיעין-ירושלים.

2. מהן העלויות הכוללות

3. אם אני עדיין "לא בשל" לחתוך רכבים באטרף, אלה לשייט בנינוחות בשוליים ולעקוף

1. כפי שציינו- 125 חלש ומסוכן לרכיבה כזו על בסיס יום יומי.

250 סמ"ק יתן לך את המענה בצורה מצויינת.

2. קטנוע 250 נורמלי- הייתי אומר ש10,000 זה תקציב מינימום.

רשיון- משער שכאלפייה לכל הסיפור.

דלק- חסכון משמעותי מאוד לעומת רכב. מעבר לכמות דלק לקילומטר- אל תשכח שאתה לא מבזבז זמן (ודלק) בפקקים, לא משלם על חנייה ולא מחפש חנייה (חסכון עצום בזמן).

טיפולים- +- טיפול קטן כל 5 (שמן ומסנן, בערך ליטר), וטיפול גדול כל 10 (טיפול לוריאטור). זה כמובן משתנה מקטנוע לקטנוע. חלקי חילוף לדו גלגלי יקרים משמעותית מחלקים לרכבים, אבל בסך הכללי אחזקת דו גלגלי זולה יותר.

לא לשכוח מיגון. קסדה, מעיל וכפפות (המינימום של המינימום). כ2000 לציוד נורמלי. שרשרת ומנעול טובים זה עוד כ200 ש"ח.

3. אם אתה לא בשל סע במרכז הנתיב הימני באיזו מהירות שבא לך. לא יציקו לך. גם אם תסע 80 כל הדרך עדיין תעקוף את כל מי שעקף אותך כשתגיע לצומת של מחנה עופר ולמחסום. מהר מאוד תתרגל.

*ביטוח- בין 3,500 ל7,000 (ויותר). מדובר על חובה בלבד. משתנה בין רוכב ורוכב. יש מחשבון ביטוח באינטרנט. תבדוק שם. אין לך מה לבדוק בין חברות שונות כי כל פוליסות הדו גלגלי מונפקות ע"י ה"פול". גם אם תעשה דרך חברה אחרת היא עושה לך את זה בפול. האינטרס של חברות אחרות לבטח אותך זה שהן מתנות את הביטוח בהוספת ביטוח צד ג' וזה הקופון היחיד שהן גוזרות.

*הכותב מחזיק קטנוע ורכב, ונוסע מירושלים למודיעין לא מעט.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את כל מה שאמרו מעלי , הכלי אכן חלש ליעוד. (מתאים לנסיעות בעיר לא לכבישים מהירים )

רק דבר נוסף , ותק ביטוחי בנהיגה ברכב לא נספר כאשר רוצים לרכב על אופנוע ולהפך.

כך שאתה בודק את עלויות הביטוח , תבדוק לפי נהג ללא ותק ביטוחי. (כנראה יצא יקר יותר)

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...