Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג מערכת שמע בספארק LT 2019

mickeydiamant
שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מעוניין לשדרג את הרמקולים שבאו עם הספארק. איכות צליל חשובה הרבה יותר מהיכולת להרעיד את הרכב.

את מערכת הHU אני לא משנה. אני מחפש לשפר את איכות הצליל מבלי לשבור תוכנית חיסכון.

יש לי לכן מספר שאלות.

1. האם יש מערכת רמקולי קומפוננט שתשמע טוב בלי מגבר (מקבלת את כל העוצמה מהHU המקורי)? לא מצאתי פירוט של ההספק שניתן לקבל מהמערכת המקורית.

2. האם ניתן לקבל צליל באס איכותי עם מערכת רמקולי קומפוננט (עם או בלי מגבר) ללא סאבוופר נפרד?

3. אם נדרש מגבר, האם רמקולי הטוויטר דורשים חיבור למגבר? כלומר האם מערכת קומפוננט עם וופרים ו2 טוויטרים תתפוס 4 ערוצים במגבר?

4. מה ההספק שמגבר נדרש לספק כתלות בהספק של הרמקולים?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שדרגתי רמקולים בספארק LTZ דגם 2017 אנסה לענות על שאלות מנקודת מבט שלי רק לפני ארשום מה החלפתי ומה הותקן ברכב.

בדגם LTZ לעומת LT רכב מגיע עם 4 רמקולים בדלתות בגודל 6.5 אינץ ו 2 טויטרים בקורות צדדיות (לא בדשבורד כמו בדגם הקודם)

20190724_082831_resized.jpg

את היחידת HU המקורית גם לא החלפתי למרות שאני מודע שזה מגביל אותי בכיוונים ואיכות של אודיו. ראה מטה את התוית אם זה יעזור לך למצוע מידע לגבי הספקים שלה ברשת. אני לא מצאתי כל כך

20190724_135300_resized.jpg20190724_135252_resized.jpg

התקנתי סט קומפוננט בדלתות קדמיות וקורות, זוג רמקולים נוסף בדלתות אחוריות וסאב קטן של 8 אינץ. כל זה חיברתי למגבר 5 ארוצים שנכנס מצויין מתחת למושב נהג. וכיוון שלא הוחלפה יחידת HU התקנתי מנחת 4 ארוצים (למרות שבמגבר יש אפשרות לחבר גם אות מוגבר בכל זאת החלתתי ללכת על מנחת יעודי). רשימת ציוד מטה:

1. מנחת - Audison-SLI4

2. מגבר - Hertz ML Power 5

3. סט קומפוננט - Hertz MLK 165.3

4. זוג רמקולים בדלתות אחוריות - Hertz MPX 165.3

5. סאב - Alpine SBG-844BR

את התקנה וכבילה נעשה בעלית קאר אודיו על ידי יוסי בצורה הכי ייסודית ומקצועית שאני ראיתי בחיי :wink:

עכשיו לגבי שאלות שלך:

1. חלקית עניתי מה ה-HU שמותקן נסה לבדוק איזה הספקים הוא מוציא, לי זה היה פחות רלוונטי. אני יודע שיש סטים של קומפוננט שיכולים לעבוד גם ללא הגברה נוספת אבל המלצה שלי עדיף סט עם הגברה

2. תשובה היא לא. סט קומפוננט מגיע עם יחידת crossover שחלק מהדברים שהיא עושה זה לבצע הפרדה בין תדרים גבוהים עבור טויטרים ותדרי ביניים mid עבור וופר רוב התדרים נמוכים פשוט נחתחים אבל אני בטוח שחברים כאן יתנו לך הסבר הרבה יותר מפורט :)

3. סט קומפוננט משתמש ב 2 ארוצי הגברה של מגבר מאותה סיבה שכבר רשמתי מעלה כאשר יחידות crossover עושות את ההפרדה עבור האות המוגבר איזה חלק מהאות מגיע לוופר ואיזה חלק מהאות (בתדר גבוה) לטויטר

4. כאן עדיף שחברים בפורום יענו הרבה יותר מקצועי אבל בגדול עד כמה שאני זוכר וזה יכול להיות לא נכון אגב :) אם מגבר מספק הגבר נמוך מאשר הרמקול צריך בכדי להגיע לנקודת העבודה האופטימלית לא תוכל לנצל את כל הפוטנציאל שלו ואף יכול לקבל עיוות בצליל ומצד שני אם המגבר מספק הגבר גבוה מאשר הספק של הרמקול הוא יכול להזיק לו ואף לגרום להתקלקל. שוב אני זוכר את הכלל אצבע ויכול להיות שזה כבר לא נכון שהספק של הרמקול צריך להיות 2/3 גדול יותר מאפשר הגבר של המגבר (שוב הכוונה לאות מוגבר שלא ניתן לבצע שינוי הגברה כמו במגברים חיצוניים שם אפשר לבצע ולהתאים את הכיוון בצורה ידנית)

שיהיה לך בהצלחה בבחירה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
אני שדרגתי רמקולים בספארק LTZ דגם 2017 אנסה לענות על שאלות מנקודת מבט שלי רק לפני ארשום מה החלפתי ומה הותקן ברכב.

בדגם LTZ לעומת LT רכב מגיע עם 4 רמקולים בדלתות בגודל 6.5 אינץ ו 2 טויטרים בקורות צדדיות (לא בדשבורד כמו בדגם הקודם)

[ATTACH=CONFIG]523827[/ATTACH]

את היחידת HU המקורית גם לא החלפתי למרות שאני מודע שזה מגביל אותי בכיוונים ואיכות של אודיו. ראה מטה את התוית אם זה יעזור לך למצוע מידע לגבי הספקים שלה ברשת. אני לא מצאתי כל כך

[ATTACH=CONFIG]523828[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]523829[/ATTACH]

התקנתי סט קומפוננט בדלתות קדמיות וקורות, זוג רמקולים נוסף בדלתות אחוריות וסאב קטן של 8 אינץ. כל זה חיברתי למגבר 5 ארוצים שנכנס מצויין מתחת למושב נהג. וכיוון שלא הוחלפה יחידת HU התקנתי מנחת 4 ארוצים (למרות שבמגבר יש אפשרות לחבר גם אות מוגבר בכל זאת החלתתי ללכת על מנחת יעודי). רשימת ציוד מטה:

1. מנחת - Audison-SLI4

2. מגבר - Hertz ML Power 5

3. סט קומפוננט - Hertz MLK 165.3

4. זוג רמקולים בדלתות אחוריות - Hertz MPX 165.3

5. סאב - Alpine SBG-844BR

את התקנה וכבילה נעשה בעלית קאר אודיו על ידי יוסי בצורה הכי ייסודית ומקצועית שאני ראיתי בחיי :wink:

עכשיו לגבי שאלות שלך:

1. חלקית עניתי מה ה-HU שמותקן נסה לבדוק איזה הספקים הוא מוציא, לי זה היה פחות רלוונטי. אני יודע שיש סטים של קומפוננט שיכולים לעבוד גם ללא הגברה נוספת אבל המלצה שלי עדיף סט עם הגברה

2. תשובה היא לא. סט קומפוננט מגיע עם יחידת crossover שחלק מהדברים שהיא עושה זה לבצע הפרדה בין תדרים גבוהים עבור טויטרים ותדרי ביניים mid עבור וופר רוב התדרים נמוכים פשוט נחתחים אבל אני בטוח שחברים כאן יתנו לך הסבר הרבה יותר מפורט :)

3. סט קומפוננט משתמש ב 2 ארוצי הגברה של מגבר מאותה סיבה שכבר רשמתי מעלה כאשר יחידות crossover עושות את ההפרדה עבור האות המוגבר איזה חלק מהאות מגיע לוופר ואיזה חלק מהאות (בתדר גבוה) לטויטר

4. כאן עדיף שחברים בפורום יענו הרבה יותר מקצועי אבל בגדול עד כמה שאני זוכר וזה יכול להיות לא נכון אגב :) אם מגבר מספק הגבר נמוך מאשר הרמקול צריך בכדי להגיע לנקודת העבודה האופטימלית לא תוכל לנצל את כל הפוטנציאל שלו ואף יכול לקבל עיוות בצליל ומצד שני אם המגבר מספק הגבר גבוה מאשר הספק של הרמקול הוא יכול להזיק לו ואף לגרום להתקלקל. שוב אני זוכר את הכלל אצבע ויכול להיות שזה כבר לא נכון שהספק של הרמקול צריך להיות 2/3 גדול יותר מאפשר הגבר של המגבר (שוב הכוונה לאות מוגבר שלא ניתן לבצע שינוי הגברה כמו במגברים חיצוניים שם אפשר לבצע ולהתאים את הכיוון בצורה ידנית)

שיהיה לך בהצלחה בבחירה :)

תודה על התשובה.

התעכבתי עם התגובה שלי כדי ללמוד קצת את הנושא.

בשל צורך לשמור על מקום פנוי בתא המטען אני מתכנן לרכוש סאב מוגבר שנכנס מתחת למושב.

בנוסף קומפוננטים לחלק הקדמי ומגבר שני ערוצים. שאלה אחת שיש לי היא כמה ערוצים פיזיים יוצאים מהרסיבר במערכת? כלומר, אם אני משתמש במגבר 2 ערוצים לרמקולים הקדמיים, ויש 4 יציאות מהרסיבר, האם אני מאבד חלק מתוכן הסיגנל?

ההתלבטות נוספת היא בקשר למנחת.

בדקתי עם יישום ספקטרום לסלולרי את הסיגנל ברמקולים. יש הנחתה ברורה מתחת ל50-60Hz (עד 40Hz העוצמה נופלת ב25dB) אשר להבנתי היא מובנית במערכת כדי להגן על הרמקולים המותקנים מתדירויות נמוכות. כנראה במגבר המובנה. האם המנחת מאפשר לעקוף אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...