Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החל שיווק MG החשמלי בישראל

eyalkar
שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש נחמד ,מדובר על רכב מעל 140 אלף שקל ועוד מותג סיני,כבר לא מדבר שטכנוליה מתפתחת משנה לשנה ואז מרחקי נסיעה של דגמים החדשים יגדלו מה שיגרום לירידת ערך של רכב ישן מאוד חזקה.

רכב כזה צריך להיות בחצי מחיר עם מימון של ממשל בגלל רכב ירוק אבל אצלנו ישלמו כפול ועוד ידרשו מימון על זה שלא קונים דלק אחרת מדינה תפסיד כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני נגד התקנת עמדות טעינה בבתים משותפים כול עוד אין תקנים מקובלים בארץ כולל מפרטי ביצוע של עבודות החשמל ומי אחראי במקרה של תקלה שנגרמה למערכת החשמל של הבניין כתוצאה מעמדת טעינה תקולה.

חייבים לחוקק חוק אשר סוגר את כול הפינות כולל פיצויים למי שנפגע מכבל טעינה שגרם להיתקלות של אדם בכבל ונגרם נזק פיזי ונפשי לאותו אדם. שלא יבואו לוועד הבית...

אני הייתי גם מתחיל להציע שבבניינים חדשים יעשו בחנייה אופציה להתקנה של עמדה לטעינת רכב חשמלי.

בדיוק כמו שעושים בשנים האחרונות חדר נפרד למנועים של המזגנים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. בנייני מגורים בונים לתקופה של 60-70 שנים.

ברור לכולם שבעתיד הקרוב רוב הרכבים יהפכו לחשמליים, אפילו אופ"ק וחברות הנפט לא מכחישים את זה. הויכוח כרגע הוא אם זה יקרה ב 2030 או ב 2040, כלומר רק בעוד 10 או 20 שנים.

לכן צריך להתחיל כבר עכשיו לעדכן את תקני הבנייה ולחייב את כל המבנים החדשים להיות עם תשתית חשמל שתאפשר הקמת מטענים מהירים ומונים בכל החניות בבניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיהיה המון ביקוש

זה אחלה פתרון לאנשים שנוסעים מעט

Sent from my iPhone using Tapatalk

אני נוסע מעט מאוד והייתי שמח לרכב חשמלי, אבל פה הקאטצ' - למה לשים 140,000 ש"ח על רכב שנוסע מעט?

אקנה לי משומשת נעימה ב 50,000 ומצדי שתאכל 1 ל 8.

כשחשמלית עם טווח נסיעה של 150 ק"מ בין הטענות תעלה 60-70 אלף ש"ח, זהיהיה הגיוני.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. בנייני מגורים בונים לתקופה של 60-70 שנים.

ברור לכולם שבעתיד הקרוב רוב הרכבים יהפכו לחשמליים, אפילו אופ"ק וחברות הנפט לא מכחישים את זה. הויכוח כרגע הוא אם זה יקרה ב 2030 או ב 2040, כלומר רק בעוד 10 או 20 שנים.

לכן צריך להתחיל כבר עכשיו לעדכן את תקני הבנייה ולחייב את כל המבנים החדשים להיות עם תשתית חשמל שתאפשר הקמת מטענים מהירים ומונים בכל החניות בבניין.

אין שום צורך או הגיון כלכלי בהתקנת מטענים מהירים (level 3) בבניני מגורים. הם עולים עשרות אלפי דולרים ומטען בודד כזה צורך חשמל כמו כל הבנין (בין 50kW ל-350kW). אף אחד לא צריך לטעון את הרכב בבית תוך פחות משעה. בבתים פרטיים עמדות טעינה רגילות (level 2) מספיקות לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מסתכל לטווח ארוך של עשרות שנים לאורך כל חיי הבניין, ברור שבסופו של דבר כן יתקינו מטענים מהירים בכל חניה. אמנם עכשיו מבחינת המחיר זה לא כלכלי, אבל דיירים שיגורו בבניין ב 2040 כן ירצו להתקין מטען מהיר שיהיה הסטנדרט.

לכן יש להתחיל ולחייב כל בניין חדש בתשתית חשמל שיכולה להגיע לכל חנייה ולעשות את מה שצריך לעשות (אני לא מהנדס חשמל) כדי שיהיה אפשר לשדרג בקלות את התשתית לטעינה מהירה בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מסתכל לטווח ארוך של עשרות שנים לאורך כל חיי הבניין, ברור שבסופו של דבר כן יתקינו מטענים מהירים בכל חניה. אמנם עכשיו מבחינת המחיר זה לא כלכלי, אבל דיירים שיגורו בבניין ב 2040 כן ירצו להתקין מטען מהיר שיהיה הסטנדרט.

לכן יש להתחיל ולחייב כל בניין חדש בתשתית חשמל שיכולה להגיע לכל חנייה ולעשות את מה שצריך לעשות (אני לא מהנדס חשמל) כדי שיהיה אפשר לשדרג בקלות את התשתית לטעינה מהירה בעתיד.

אתה חושב שטכנולוגיה הבשילה עד כדי כך שאפשר להתקין תשתיות ל-20 שנה קדימה?

איך אתה יודע בכלל מה יהיו הסוללות אז?

חוץ מחשמל היום ישנן עוד טכנולוגיות מתחרות שהן eco-friendly.

אני מקווה שבעוד 10 שנים אחזיק רכב אחד בלבד ולא שניים ותחבורה ציבורית תהיה במצב שונה.

רכב חדש דנדש שלי נוסע כמה פעמים בסופי שבוע ולעבודה אני נוסע בקורקינט (יש לי שבילים בשכונה כך שזה בטוח) - מהיר יותר, זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שחשמל מסוללות הוא מה שיניע את עולם התחבורה, מספיק להסתכל על מאות המילארדים שחברות הרכב שופכות על זה כדי להבין לאיפה עולם התחבורה הולך בשנים הקרובות.

בלי קשר לטכנולוגית הסוללות שתהיה, את כולן יהיה צריך לטעון משקע, אלא אם באמת תהיה פריצת דרך מדעית חדשה חסרת תקדים שאף אחד עדיין לא צפה.

בשביל זה צריך להכין את תשתיות הבניינים עכשיו מבחינת יכולת למתוח קווי חשמל בקלות לכל החניות, חדרי חשמל מרכזיים וכו..

וגם רגולציה שתחריג הקמת מטענים בחניות בבניינים קיימים מהחובה להחתים את כלל דיירי הבניין ויכולת לחבר את צריכת שקע הטעינה לחשבון החשמל של הדירה. בלי גיהנום בירוקרטי מסביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע מעט מאוד והייתי שמח לרכב חשמלי, אבל פה הקאטצ' - למה לשים 140,000 ש"ח על רכב שנוסע מעט?

דאצ'יה בדרך למכונית חשמלית זולה במיוחד :

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5615641,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא הבנתי למה אתה חושב שיש צורך במטענים מהירים בכל חניה. היום יש עמדת תדלוק בכל חניה? לספק 50kW או יותר לא יהיה זול. לשם השוואה, צריכת החשמל המקסימלית של דירה עם חיבור תלת פאזי של 25A היא 17kW.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מכוניות חשמליות נמכרות כמשומשות. היום בארה״ב אפשר להשיג ניסאן ליף בנות כמה שנים במחירי רצפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאצ'יה בדרך למכונית חשמלית זולה במיוחד :

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5615641,00.html

עד שזה יהיה יקח הרבה זמן.

רכב כזה אמור להגיע לישראל בתחילת 21.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגיון לטעינה מהירה בבניין, כאשר רוב הפעמים גם ככה אתה מחנה את הרכב בבית בקוב הזמן לכמה שעות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כדאי שזה יהיה כאן.

הג'יפון של MG קיבל 5 כוכבים במבחן הבטיחות האירופאי. עכשיו נשאלת השאלה, כמה ממערכות הבטיחות המתקדמות שסייעו להשיג את התוצאה המרשימה הזאת יגיעו באמת לארץ, או שהרכבים שישווקו בארץ יהיו פחות בטיחותיים מאשר אלו שנמכרים באירופה.

https://m.ynet.co.il/Articles/56449890

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...