Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב משועבד אחת ולתמיד

Avibu
שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קראתי מספר שרשורים בנוגע לרכישת רכב משועבד מאדם זר, התשובות לא היו חד משמעיות.

אני בשבוע הבא מתכנן לרכוש רכב בסכום לא מבוטל של כ- 150 אלף שקלים, מאדם זר שרכבו משועבד לבנק.

אותו אדם מבקש ממני להעביר ישירות לחשבון שלו את הסכום הנדרש, נסיר ביחד את השעבוד ונלך להעביר בעלות.

השאלה שלי, האם ישנה דרך לבצע תהליך כזה ללא שום סיכון מצידו של הקונה?

האם בכלל כדאי להיכנס 'לפרוצדורה' כזו או שעדיף מראש להימנע?

כי הרי זיכרון דברים, גם אם קביל בבית משפט, זו בסך הכל חתיכת נייר שלא משרה ביטחון לאף אחד, בייחוד לא בסכומים כאלו.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מעולם לא שיעבדתי רכב שקניתי ומעולם לא רכשתי רכב יד שנייה כך שיעידו מנסיון חברים אחרים בפורום,

אבל אני עדיין לא רואה סיבה מדוע לא להוציא המחאה בנקאית על הסכום, ובצירוף זכרון דברים חתום לגשת לבנק של המוכר ולבקש כי אלו יספקו את התשלום (בין אם הלוואת גישור קצרת טווח או אופציות דומות) לגוף המשעבד ע"מ שזה יסיר את השיעבוד, לגשת לדואר לבצע העברת בעלות ולהשאיר בידי המוכר את ההמחאה הבנקאית ותם הטקס

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי זה לא מבטיח את הבנק שהם רואים שיק בנקאי אם הוא לא הופקד לחשבון על בסיס זה הם לא יסירו שעבוד.

אין פה שיטה פשוטה במיוחד אבל בכללי הנכון הוא להפקיד שיק בנקאי בבנק יחד עם המוכר ולהסיר שעבוד על המקום לקחת מפתחות רכב ומשם להמשיך לדואר. אם אתה חושש שלא יבצע העברת בעלות בדואר איתך לאחר הסרת השעבוד להעברת הכסף אתה יכול לדרוש מתן ייפוי כח למסירת תעודת זהות לצד ג' עד לסיום העברת הבעלות.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, מכרתי פעמיים רכב במצב כזה ולא הייתה שום בעיה, אבל אני בן אדם הוגן, אם סוגרים הכל ו הבן אדם מעביר לי את הכסף וזה, לא אברח לו.

סיכון תמיד יכול להיות, למשל, אני מוכר לך את הרכב, אחרי שהעברת לי את הכסף אבל עדיין יושבים בבנק, אני אומר לך "שומע, אני קופץ שניה לשירותים", אתה יושב ואז אני פשוט יוצא מ הבנק ובורח עם הרכב...

זה מצב מפגר תכלס, כי רוצה להאמין ש הבנק יכול לעשות משהו. אבל לך תדע.

99% מ המקרים שרכב משועבד לבנק זה כי מבקשים הלוואה של 100%, בן אדם שמוכר רכב כזה, לא אומר שהוא מנסה לדפוק מישהו, את הרכב אחרון שמרכתי, פשוט התחלתי לחשוב ואמרתי "לא צריך רכב כזה יותר", לא הייתה לי בעיה להישאר אותו ולהמשיך לשלם, אבל פשוט לא רציתי יותר, וחייב להגיד שהמצב הכללי שלי השתפר מאוד ועוד חודשיים שלוש יהיה הרבה יותר מאשר אם הייתי נשאר עם הרכב, אבל זה כבר סיפור אחר.

קיצר, סיכון תמיד יש, אבל אפשר לצמצם אותה ל00 כמעט עם עושים הכל נכון.

סתם לקטע, אחרי ש הבן אדם שמכרתי לו את הרכב העביר את רוב הכסף, היו 2000₪ במזומן שביקשתי לא להפקיד אותם בחשבון כי הייתי צריך אותם לרכב החדש שלי והיה סתם בזבוז להפקיד ואז שאני אוציא אותם, הוא נתן לי אותם רק אחרי ההעברת בעלות בדואר, אבל בדואר חיכינו כמעט שעה, הוא פשוט נעלם והלך לאכול משהו, הייתי גם עם אבא שלי ואז אבא שלי שואל: "מה לאן הוא נעלם? שלא יברח לך", עניתי לו "שיברח, מה אכפת לי, נתן לי כל הכסף חוץ מ 2000₪, הוא מפסיד" חחח.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוכר יכול להתברר כנוכל, או סתם אדם נואש ששקוע בחובות עד צווארו ו 30 שניות אחרי שהשעבוד מוטל, יוטל אחד חדש.

מעבר לכך, ישנן לעיתים כל מני סיבות בגללן לא הצליחו להעביר בעלות

הסיכון הוא ככל הנראה לא מאוד גבוה, אבל מי שרוצה אפס סיכוי להשאר בלי הכסף ובלי הרכב ידאג שהמוכר יסיר את השעבוד כנגד זכרון דברים ומקדמה קטנה, ויקבל את שאר הכסף בהמחאה בנקאית עם העברת הבעלות.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם לא מורידים את השיעבוד, לא נותנים לעשות העברת בעלות בדואר, 100% כי ניסינו לפני שהוא נתן לי את הכסף (זה סיפור ארוך שאין לי כוח לספר) ולא היה אפשרי, גם לא נותנים לעשות בלי ת.ז מקורי (שכחתי את הארנק שלי בבית ביום של המכירה בגלל זה אני יודע חח)

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

קראתי מספר שרשורים בנוגע לרכישת רכב משועבד מאדם זר, התשובות לא היו חד משמעיות.

אני בשבוע הבא מתכנן לרכוש רכב בסכום לא מבוטל של כ- 150 אלף שקלים, מאדם זר שרכבו משועבד לבנק.

אותו אדם מבקש ממני להעביר ישירות לחשבון שלו את הסכום הנדרש, נסיר ביחד את השעבוד ונלך להעביר בעלות.

השאלה שלי, האם ישנה דרך לבצע תהליך כזה ללא שום סיכון מצידו של הקונה?

האם בכלל כדאי להיכנס 'לפרוצדורה' כזו או שעדיף מראש להימנע?

כי הרי זיכרון דברים, גם אם קביל בבית משפט, זו בסך הכל חתיכת נייר שלא משרה ביטחון לאף אחד, בייחוד לא בסכומים כאלו.

תודה.

בעבר קניתי רכב מבחור שלא עמד בתשלומים (הרכב היה משועבד)

הלכתי איתו לבנק ושילמתי ישיר לפקידה ולידי הוציאה מכתב לרשם המשכונות לביטול ונתנה לי העתק ואז הלכתי לדואר לבצע העברת בעלות. (שילמתי עם צ'ק בנקאי ומנהלת הסניף התקשרה וקיבלה אישור בטלפון ממנהל הסניף שלי שהם מאשרים וערבים - כדי לא לחכות את פרק הזמן שגם צ'ק בנקאי צריך לקבל אישור וכך במיידי יש לך אישור)

תעשה כך - לך בעצמך ודבר עם הפקידה בבנק ותוודא שתיתן לך העתק מהמכתב ששולחים לרשם ואת אתה בטוח שהרכב שלך "נקי"

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך התהליך הזה מונע כל סיכון לקונה כפי שהוא שאל?

אתה יודע שהשיעבוד הוסר.

מכאן עד לסניף הדואר להעברת בעלות זה אותו הדבר כמו שאתה הולך עם מוכר אחר אם אתה משלם בצק בנקאי לפני

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שהשיעבוד הוסר.

מכאן עד לסניף הדואר להעברת בעלות זה אותו הדבר כמו שאתה הולך עם מוכר אחר אם אתה משלם בצק בנקאי לפני

בכלל לא. השעבוד של הבנק הוסר, אבל זה לא מונע משעבוד אחר להיות מוטל בין לבין, וז. לא מונע שלא תוכלו להעביר בעלות מסיבה טכנית אחרת. בינתיים הכסף והרכב של המוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא. השעבוד של הבנק הוסר, אבל זה לא מונע משעבוד אחר להיות מוטל בין לבין, וז. לא מונע שלא תוכלו להעביר בעלות מסיבה טכנית אחרת. בינתיים הכסף והרכב של המוכר.

שאתה רוכש רכב שמשועבד לבנק רוב הסיכויים שאין כל שיעבוד אחר על הרכב.

אם השיעבוד הוסר בעבר אז אכן יכול להיות שיעבוד אחר.

כל עוד הבנק רשום בתור המשעבד היחיד (רשום ברישיון הרכב) אז הקניה בטוחה

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את המקרה הבא שקרה לנו במשפחה ותגיד אם אתה מוכן להסתכן:

יש דבר בעייתי הרבה יותר וזה שהבנק לא תמיד שולח לרשם המשכנות את הבקשה לביטול משכון רכב.

ואני מכיר את המקרה מקרוב:

לפני כמה שנים ההורים שלי רכשו סיאט קורדובה 2005 מאדם מבוגר ונחמד. בקיצור בוצעה העברת בעלות ואבא שלי קיבל מסמך מהבעלים הקודמים עליו חתום בנק לאומי, שמבחינתם הרכב לא משועבד.

לימים, הרכב הלך טוטאלוס והוגשה תביעה לחברת הביטוח. חברת הביטוח דחתה את התשלום מכיוון שברשם המשכנות עדיין הופיע שהרכב משועבד!.

בקיצור, פנינו לרשם המשכנות עם אותו אישור שאמרו "חבר'ה, אין לנו מה לדבר אתכם. תשיגו את הבעלים הקודמים, שילך לבנק שלו ושהבנק יבקש מאיתנו להסיר את השיעבוד!"

לא משנה כמה ניסינו לדבר עם הבנק או עם רשם המשכנות, היינו חייבים את בעל הרכב.

איכשהוא, הצלחנו לאתר את בעל הרכב אבל הוא סרב לשתף פעולה וניפנף אותנו וסרב לדבר איתנו. עכשיו תבין, נגמרה התקופה של הרכב החליפי וואלה צריך לקנות אוטו, אבל אין כסף!.

אחרי כמה ימים ואחרי שאיימנו בתביעה משפטית, הבעלים הקודמים הסכים לגשת לבנק שיבקש מרשם המשכנות להסיר את השיעבוד וגם זה לקח עוד כמה ימים ועגמת נפש.

מאז, אני החלאתי שעד שברשם המשכנות לא מורידים את השיעבוד לחלוטין ואני מקבל מהם מסמך רשמי שאין שיעבוד, אני לא קונה שום רכב.

יש מלא רכבים בשוק, וקודם כל שידאגו להסרת השיעבוד לחלוטין!.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את המקרה הבא שקרה לנו במשפחה ותגיד אם אתה מוכן להסתכן:

יש דבר בעייתי הרבה יותר וזה שהבנק לא תמיד שולח לרשם המשכנות את הבקשה לביטול משכון רכב.

ואני מכיר את המקרה מקרוב:

לפני כמה שנים ההורים שלי רכשו סיאט קורדובה 2005 מאדם מבוגר ונחמד. בקיצור בוצעה העברת בעלות ואבא שלי קיבל מסמך מהבעלים הקודמים עליו חתום בנק לאומי, שמבחינתם הרכב לא משועבד.

לימים, הרכב הלך טוטאלוס והוגשה תביעה לחברת הביטוח. חברת הביטוח דחתה את התשלום מכיוון שברשם המשכנות עדיין הופיע שהרכב משועבד!.

בקיצור, פנינו לרשם המשכנות עם אותו אישור שאמרו "חבר'ה, אין לנו מה לדבר אתכם. תשיגו את הבעלים הקודמים, שילך לבנק שלו ושהבנק יבקש מאיתנו להסיר את השיעבוד!"

לא משנה כמה ניסינו לדבר עם הבנק או עם רשם המשכנות, היינו חייבים את בעל הרכב.

איכשהוא, הצלחנו לאתר את בעל הרכב אבל הוא סרב לשתף פעולה וניפנף אותנו וסרב לדבר איתנו. עכשיו תבין, נגמרה התקופה של הרכב החליפי וואלה צריך לקנות אוטו, אבל אין כסף!.

אחרי כמה ימים ואחרי שאיימנו בתביעה משפטית, הבעלים הקודמים הסכים לגשת לבנק שיבקש מרשם המשכנות להסיר את השיעבוד וגם זה לקח עוד כמה ימים ועגמת נפש.

מאז, אני החלאתי שעד שברשם המשכנות לא מורידים את השיעבוד לחלוטין ואני מקבל מהם מסמך רשמי שאין שיעבוד, אני לא קונה שום רכב.

יש מלא רכבים בשוק, וקודם כל שידאגו להסרת השיעבוד לחלוטין!.

איך בדיוק בוצעה העברת בעלות אם הרכב משועבד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...