Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהי מדיניות הכבודה העכשווית בחברות הlow cost?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני זוכר שפעם טסתי עם WIZZ וגם עם RYANAIR ובשניהם זה היה טרולי קטן ללא תוספת תשלום - בשני המקרים ביקשו ממני להעביר את המזוודה לבטן המטוס, מה שלא מפריע לי תכלס (אני גם עם תיק גב קטן)

האם זה עדיין המדיניות בכל חברות הlow cost?

או שהיום מותר בכרטיס הרגיל רק תיק גב קטן?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו המדיניות במרבית החברות. עוד דרך להרויח כמה דולרים. יש גם איזה אלמנט של בטיחות (כמה מקום יש בתאים העיליים) אבל מנצלים אותו לטובת הרווחים.

בויזאייר יש הגבלה על מספר הטרולי במטוס (75 ב-A320 ו-90 ב-A321). אם אתה קונה כרטיס priority או דומה הם מתחייבים להכניס את הטרולי לקבינה. אם לא - הם משלימים ספירה של 75/90 טרולי והשאר יורדות לבטן. תיק גב, שיכול להכנס מתחת למושב שלפניך, תמיד יכנס לקבינה.

הסיפור הוא שגודל הטרולי המותר משתנה בין החברות (אני מניח שקשור למבנה ולמידות התאים העיליים), וגם מדיניות התיק האישי בעייתית, באיזיג'ט, למשל, לא מאפשרים תיק אישי אלא פריט בודד, ואם אתה מביא תיק מצלמה או תיק מחשב נייד מחייבים אותך בסכום לא קטן.

מהסיבה הזו חשוב מאד לקרוא היטב את תנאי הכרטיס המוצע, ולעתים קרובות כדאי לרכוש מראש כרטיס שאינו הזול ביותר אלא זה שכולל את כל מה שאתה צריך - לא רק מטען, אלא, למשל, בחירת מושבים. זה נראה טריויאלי - אבל ריאנאייר מפורסמת בכך שהיא מפזרת את מי שלא משלם תמורת מושב במושבי B ו-E, כולל הפרדת משפחות בשורות מרוחקות. הכל כדי ללחוץ על הנוסעים לשלם תמורת ההושבה. והם לא היחידים, בקונגרס האמריקאי יש הליך חקיקה (איני יודע מה סטטוס שלו) שימנע הושבת ילדים בני פחות מ-12 בנפרד מהוריהם, תופעה שמתרחשת גם ב-FSC האמריקאיות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sperial, זה לא המצב נכון לשנה האחרונה.

בשתי החברות אי אפשר יותר לקחת טרולי למטוס ללא תשלום. מותר רק לקחת תיק אחד קטן יחסית. בשביל טרולי צריך לקנות פריוריטי, או לשלם על כבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא כתבתי משהו אחר. אאל"ט אם אינך קונה פריוריטי הטרולי יכול להשלח לבטן. אבל הטיסה האחרונה שלי בויזאייר היתה בסוף 2017. הטיסות שלי בשנה האחרונה היו באיזיג'ט (עשו את המוות עם תיקים אישיים בגייט בוונציה), בישראייר (מקס חכור מסמארטוינגס, היה שם סיפור מגעיל עם פיצול של משפחה עם ילדים קטנים), אליטליה (בתצורת LCC) ואלעל, בשתיהן בלי שום בעיות.

בכלל, את כל רכישת הכרטיס כדאי להשלים במעמד הרכישה הראשונה, השלמות מאוחרות יותר יקרות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שצריך זה לקרוא את התנאים בסך הכל - החברות האלו עושות את הכסף שלהן ממי שמנסה להתחכם, איזיג׳ט רושמים בבירור שיש רק תיק יד אחד בגודל של טרולי(גדלים מאוד ברורים) ומי שמנסה להביא תיק גב בנוסף ומתפלא למה מציקים לו כנראה שלא הבין את הקונספט - כשאני טס איתם אני מקפל את התיק גב שלי לתוך הטרולי הקטן ומוציא אותו בטיול - לא ביגי.

בראיין וויזאייר כיום אין גם טיסה עם טרולי בחינם ורק עם תיק יד שנכנס מתחת למושב, את האמת? אם אתה טס בלי משפחה לסופ״ש ואתה לא מתלבש על שצריך מלא ציוד עליו בתאכלס אפשר לדחוף בתוך תיק גב את הבגדים(גם את זה עשיתי פעם בטיול סופש שלא היה לי כוח לסחוב טרולי איתי למרות שיכולתי בכרטיס) וזה היה ממש אחלה.

באלעל וברוב החברות שאינן לאו קוסט כיום גם אין מזוודה חינם כמעט באף אחת מהן (אלאיטליה,בריטיש,בריסל וכו׳) בטיסות שלא לטווח רחוק אבל הן מאפשרות בתנאים להביא למטוס טרולי+תיק גב(בניגוד לאיזיג׳ט לדוגמא שמאפשרת רק טרולי) והטיסה איתן היא לא בהכרח במודל לאו קוסט אלא המודל הכללי שרוב החברות תעופה עברו אליו(ובתאכלס? לא כל נוסע צריך באמת מזוודה גדולה לבטן המטוס, רוב המשפחות מסתדרות במקסימום אחת לכל המשפחה).

רק מה שחשוב לזכור באירופה זה כמובן מדיניות נוזלים בכבודת היד - 4-5 מיכלים עד 100 מ״ל(כולל ג׳לים וקרמים) בתוך שקית שקופה עם סוגר רב פעמי, כבר מכין אותה תמיד בתא חיצוני ושולף בקלילות בבידוק הביטחוני שאני עובר ברגע.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא כתבתי משהו אחר. אאל"ט אם אינך קונה פריוריטי הטרולי יכול להשלח לבטן. אבל הטיסה האחרונה שלי בויזאייר היתה בסוף 2017. הטיסות שלי בשנה האחרונה היו באיזיג'ט (עשו את המוות עם תיקים אישיים בגייט בוונציה), בישראייר (מקס חכור מסמארטוינגס, היה שם סיפור מגעיל עם פיצול של משפחה עם ילדים קטנים), אליטליה (בתצורת LCC) ואלעל, בשתיהן בלי שום בעיות.

בכלל, את כל רכישת הכרטיס כדאי להשלים במעמד הרכישה הראשונה, השלמות מאוחרות יותר יקרות.

הטרולי ישלח לבטן בצ׳ק אין, תמורת תוספת תשלום. אין יותר אופציה לבוא עם הטרולי לגייט ואז ישלחו אותו ללא תשלום בבטן. שינו את ההנחיות בסוף 2018.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה שקרה באותה טיסה היה שבצ'ק אין, בעת מסירת המזוודה, ביררנו האם הכבודה שנותרה עלינו תקינה - והדיילת אישרה שכן. ואז בגייט באו והתחילו לדרוש תשלום נוסף ברמה של 60 אירו לפאוץ' בטן. בנתב"ג אנשים עלו עם יותר מטען ולא היתה בעיה, והתחושה היתה של חוסר אחידות ושל סחטנות.

נוקנוק - בכח לחברה המדיניות מפורסמת באופן ברור בהתאם לסוג הכרטיס. הבעיה היא חוסר אחידות בשדות עצמם - רמת ההקפדה משתנה בין שדה לשדה, ואפילו בין דיילת לדיילת. כפי שאמרתי, בתור לעליה למטוס באו דיילות ודרשו תשלום נוסף על מטען שאושר בדלפק מסירת המזוודות. זו היתה הפעם הראשונה שלי שבה דרשו תשלום תמורת פאוץ' בטן, ואני טס לפחות 10 קטעים כל שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הטענה,

גם אם תחנה בחניה בתשלום בכחול לבן בפרדס חנה ובתל אביב בלי לשלם אז יש מדיניות קנסות זהה - בתל-אביב היא קפדנית יותר מפרדס חנה למרות שבשתיהם יש את אותו החוק.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...