Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורולה 2001 - אכילת שמן

TDI
שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, קודם כל תבדוק שאטם מכסה שסתומים לא קרוע ולא בורח לך משם שמן.

לגבי האם זה סביר או לא. מדובר ברכב בן 18 שנים עם 240 אלף ק"מ שזה לא מעט.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קורולה 03' (דגם חדש יותר מאצלך) ויש לו מנוע VVTI 3zz-fe שהוא בעייתי ואוכל שמן כבר מספר שנים (עברתי כבר 250K). אם אני לא טועה הדגם הקודם כמו שיש לך (98'-02' ) הגיע עם אותו מנוע בעייתי בדגמים האחרונים שהגיעו לארץ ככה שיש סיכוי שיש לך את אותו מנוע כמו אצלי. במקרה שלי ישנה צריכת שמן של בערך גלון (3.7ליטר) על 7K ק"מ= משמעות שכל נסיעה של 200 ק"מ יורד אצלי בערך שליש מהמפלס,כמובן תלוי בהרבה גורמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנוע הנ"ל יש צריכת שמן גבוה. אני נוהג ברכב זהה שנים רבות ללא שום בעיה מכנית - רק מוודא

למלא/לבדוק שמן כל הזמן. הייתי כמה פעמים במוסכים מרכזיים של טויוטה (גם אצל האחים קצב) וגם במוסכים מכובדים אחרים

שאני מעריך לבדוק את הסוגיה, כולם בלי יוצא מהכלל טענו שאין שום סיבה לדאגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו במשפחה גם יש את הרכב הזה 6 שנים, כן אוכל שמן מטופל כל 10 אלף, מטיפול לטיפול אוכל 2 ליטר, הרכב עשה 260 אלף ק''מ, תבדוק פעם בשבוע שבועיים ותוסיף, רק אם אתה רואה שאוכל שמן ממש הרבה, אז צריך לבדוק נזילות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי 3zz-fe בקורולה 2003.

רכב נמכר לפני כמה שנים, עם כמעט 240 על השעון.

צריכת שמן קבוע מאז שהוא היה חדש. מפלס היה יורד ממקסימום למינימום והיה צריך למלא ליטר נוסף.

כלומר בחישוב גס, 1.3 ליטר ל 15 אלף.

שמן 5w30 של קסטרול אדג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מבדיקה חוזרת, הרכב מעשן בעזיבת הגז. (הרבה גז על מנוע קר - ועזיבת הדוושה)

לאחר נסיעה של כ-600 ק"מ ירד כחצי או מעט יותר מהמפלס במדיד.

האם הרכב שווה 2000-2500 ש"ח שדורשים עליו?

האם זהו מנוע שעלול לסיים את חייו באמצע נסיעה? (בהנחה ושומרים על מפלס שמן תקין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קורולה 03' (דגם חדש יותר מאצלך) ויש לו מנוע VVTI 3zz-fe שהוא בעייתי ואוכל שמן כבר מספר שנים (עברתי כבר 250K). אם אני לא טועה הדגם הקודם כמו שיש לך (98'-02' ) הגיע עם אותו מנוע בעייתי בדגמים האחרונים שהגיעו לארץ ככה שיש סיכוי שיש לך את אותו מנוע כמו אצלי. במקרה שלי ישנה צריכת שמן של בערך גלון (3.7ליטר) על 7K ק"מ= משמעות שכל נסיעה של 200 ק"מ יורד אצלי בערך שליש מהמפלס,כמובן תלוי בהרבה גורמים.

אתה מדבר על צריכת שמן גבוהה למדי.

כבר כמה זמן/ק"מ אתה סוחב כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מיתלבט על צריכה שכזו חבל על הכסף שלך. המנועים האלה רובם גם סובלים מבוצת יתר ואני בספק אם טופל בשמנים טובים במהלך חייו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב שווה 2000-2500 ש"ח שדורשים עליו?

האם זהו מנוע שעלול לסיים את חייו באמצע נסיעה? (בהנחה ושומרים על מפלס שמן תקין)

השאלה הנכונה היא האם יש בכלל רכב שעולה 2000-2500 ש"ח והוא לא עלול לסיים את חייו באמצע הנסיעה?

דעתי האישית - כל רכב מעל 6 שנים שעולה פחות מ 30,000 עלול לסיים את חייו באמצע הנסיעה.

מכיר חברים עם רכבי ליסינג בני פחות מ 3 שנים שגמרו לרכב את החיים באמצע הנסיעה...

בעצם גם לי זה קרה ב 2007 .. רנו מגאן 2004 ..

לקראת סוף ה-3 שנים של הליסינג, בדרך להרצליה פיתוח הגיר הלך ורכב המשיך על גרר.. לא ראינו אותו יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאוריה חסרת ביסוס.

נוהג בקורולה ישנה (17 שנים על הכביש) 7 שנים אצלי ללא שום בעיה אפילו לא אחת -נראה לי שאוכל לנהוג בה עוד כמה שנים.

כנ"ל רכב יותר ישן מסוג סוזוקי באלנו 1999 (נרכש לילדים) שנסע ללא בעיות שנים רבות,עד לנקודה שאיזה מוסכניק חפיפניק הרס לו את המנוע. (כנראה שהרכב היה נוסע עד היום)

ועוד שלל רכבים ישנים שהיו אצלי.

מטבע הדברים לרכב ישן יש סבירות יותר גבוהה לתקלות, אך לא צריך לעשות הכללות - כי כל מקרה לגופו.

יש גם רכבים חדשים שנתקעים ללא סוף מכל מיני סיבות. (גיר ושאר מכלולים)

הכל מתחיל ונגמר בסוג הרכב (אמינות מוכחת וכד') ותחזוקה נכונה/שוטפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...