Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני ידנית חסכונית ומהנה - עד 33K

Mike3236
שימו לב! השרשור הזה בן 1614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הפוסט הזה הולך להיות ארוך… מתנצל מראש :)

אני מחפש רכב ראשון לנסיעות של כ20-25k קילומטר בשנה, כאשר הרוב המוחלט של הנסועה יהיה בינעירוני (כ80%), כאשר רוב הנסיעות במישור (אשקלון-הרצליה) ובסופשים טיולים לצפון ו/או אילת.

הייתי רוצה לנסוע על מהירות שיוט נורמלית (120-130 קמש) ולא להישאר מאחור על 90 קמש בנתיב הימני, כך שרצוי שהאוטו יהיה עם קצת כוח לשיוט :)

רצוי גם בקרת שיוט בנסועה כזאת - אבזור חשוב.

אני בן 23 (נהג צעיר, לא חדש אך ללא ניסיון ועבר ביטוחי = ביטוח יקר מהרגיל) והרכב יהיה ההתחייבות היחידה שלי, כך שלהחזיק אותו כנראה לא יהיה בעיה אך עדיין הייתי מעדיף שיהיה אמין ועם עלויות אחזקה סבירות.

חשבתי על סופר מיני מטורבטת:

קליאו 0.9 טורבו ידני - נראה שאפשר להשיג רכב בשנתון גבוה עם מנוע שיכול לספק מספיק כוח לנהיגה בכל מקום בארץ.

איביזה 1.2 tsi - יותר חזקה מהקליאו, אך גם ישנה יותר.

אלפא מיטו גרסאת tget עם 120/155 כ"ס - הייתי רוצה רכב חזק אבל כרכב ראשון ובלי ניסיון בכביש אולי זה לא הרעיון הכי טוב, מה גם שעלות האחזקה היא הגבוהה ביותר מבין האופציות עם מנועי הטורבו. הלא כן?

ושוב כיוון שהאופציות הנ"ל מנצלות את כל התקציב שאולי גם מצדיק ביטוח מקיף (בכל זאת אין ניסיון בכביש ואולי כדאי לבטח רכב במחיר כזה?). אולי כדאי להתמקד באופציות זולות יותר?

פיגו 208 או פורד פיאסטה, שניהם עם שלדה מהנה שמגיבה טוב אך מנוע 1.2 חלש ומשעמם שלא בטוח שיספק אותי במהירות ובאיכות השיוט. או שאני אולי טועה?

אולי אופציה שיכולה לשלב בין כוח, אמינות ומחיר קניה נמוך היא האיביזה 1.6, למרות שמאוד מבאס לבחור בה מאשר בגרסאת ה1.2 טורבו.

או לחילופין ללכת על רכב יפני, שוק טוב, אמין וזול לאחזקה אבל מוותר על כל פרמטר (בערך) בחוויות נהיגה. רכבים בסגנון: יאריס, סוויפט, גא'ז (עושה לי להקיא בפה רק מלראות אותה:()

אך גם הן מנצלות את כל התקציב - וגם כאן קיימת התלבטות לגבי הביטוח המקיף.

איזה רכב יכול להביא לי עלויות אחזקה סבירות ומחיר טוב ביחס לתמורה?

עוד קאץ' קטן, עוד כשנה מתכנן לצאת לטיול גדול אז אולי עניין הסחירות יכול להשפיע על הבחירה ויצמצם משמעותית את האופציות…

דגש (מהחשוב לפחות חשוב) על אמינות, אחזקה זולה, כוח לשיוט, נוחות נסיעה, בטיחות. אם כי לא מתפשר.על מינימום של 4 כריות אויר + abs (ואולי עוד דברים חשובים?)

אשמח לשמוע דעתכם בנושא

תודה על העזרה!

סליחה על החפירה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כמה שאני כל הזמן אומר שהמיטו זה רכב זוועה - הוא כנראה יתן לך הכי הר בה ערך מוסף מבין האופציות במידה ואתה חובב רכב - אבל העלויות שם לא נמוכות.

לגבי ביטוח - תכניס אבא\אמא\אח\אחות כבעלים שנים ותן את ההיסטוריה הביטוחית שלהם.

לחילופין - מניח שהכתובת בת"ז שלך זהה לכתובת של ההורים ולכן כמעט כל חברות הביטוח מסכימות לקבל הצהרה שנהגת ברכב של ההורים כעבר ביטוחי משלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האופציות כמו הקליאו והאיביזה הם טובות, כאשר הקליאו בעלת איכות חומרים טובה יותר ומאובזרת יותר כבר ברמת איבזור הבסיסית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כמה שאני כל הזמן אומר שהמיטו זה רכב זוועה - הוא כנראה יתן לך הכי הר בה ערך מוסף מבין האופציות במידה ואתה חובב רכב - אבל העלויות שם לא נמוכות.

לגבי ביטוח - תכניס אבא\אמא\אח\אחות כבעלים שנים ותן את ההיסטוריה הביטוחית שלהם.

לחילופין - מניח שהכתובת בת"ז שלך זהה לכתובת של ההורים ולכן כמעט כל חברות הביטוח מסכימות לקבל הצהרה שנהגת ברכב של ההורים כעבר ביטוחי משלך.

כיוון שלא נהגתי ברכב ההורים וגם לא היה ביטוח על שמי או על מישהו אחר בגילי ברכב של ההורים אני חושש מההצהרה כי יש 2 אופציות בהצהרה זו - נהיגה ללא ביטוח לתקופה ארוכה או שקר ורמאות חברת הביטוח על מנת להוזיל את המחיר.

דבר שיכול להותיר לחברת הביטוח להתנער מאחריות אם, חלילה, אצטרך להשתמש בביטוח? החשש מוצדק או שאין סיבה לדאגה?

לדעתי האופציות כמו הקליאו והאיביזה הם טובות, כאשר הקליאו בעלת איכות חומרים טובה יותר ומאובזרת יותר כבר ברמת איבזור הבסיסית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

הן גם האופציות היקרות ביותר. האיביזה נראת מאוד משעממת מבפנים ומבחוץ וגם ישנה יחסית. לעומת זאת, הרנו תחטוף את ירידת הערך הכי גדולה מבין האופציות, וכנראה לא עם שוק מספיק טוב אם אפשר להביא אותה כמה שנתונים מעל האיביזה באותו מחיר.

תקן אותי אם אני טועה.

אני מזכיר את עניין ירידת הערך כי הרכב צפוי להימכר אחרי כשנה-שנה וחצי. האם זה משנה את כיווני המחשבה?

כרגע נוטה יותר לכיוון המיטו 155, שלדעתי יתן את המקסימום על הכביש במחיר הזה, במחיר סביר של סביבות ה30K לפני מו"מ. מאמין שגם ירידת הערך תהיה הקטנה ביותר, אם אביא אחת במצב טוב ואמכור אותה במצב דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי לפני שבועיים איביזה FR 2012 שעונה לך על כל הדרישות. נסה לחפש כזאת - יש שתיים או שלוש למכירה.

שמירה על ערך לא רעה בכלל, חסכונית וכוח לא חסר. ביחס למתחרות בטווח מחיר הזה כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הFR חורגת משמעותית מהתקציב, רובן מפורסמות ב40K +

גם מהניסיון שלי באיביזה הוא שמושב הנהג קשה יחסית ולא ממש נוח בנסיעות ארוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תשב באחת מהם.

מניסיוני, דעות קדומות יגרמו לך לקנות אוטו שלא יתאים לך.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90% אתה בבין עירוני ומה שמעניין אותך זה שלדה?

חפש רכב עם 6 הילוכים אחרת יהיה לך רועש ותנסה את המושב לפני כדי שלא תסבול מכאבי גב,האיביזה הייתה לי מאוד לא נוחה.

את המיטו לא אהבתי,מרגישה זולה אפילו יותר מהסיאט.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק ברצינות את ה 208. מנוע אטמוספרי אמנם עם מספר סוסים ממוצע, אבל מומנט מצוין בטורים נמוכים יחסית יתנו לך כוח די והותר. האוטו נוח, מרווח ומהנה לנהיגה ובסך הכל לטעמי לפחות נותן תמורה מצוינת למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תשב באחת מהם.

מניסיוני, דעות קדומות יגרמו לך לקנות אוטו שלא יתאים לך.

את התשובה הזו אפשר לקחת להרבה כיוונים. אשמח אם תפרט יותר למה הכוונה?

90% אתה בבין עירוני ומה שמעניין אותך זה שלדה?

חפש רכב עם 6 הילוכים אחרת יהיה לך רועש ותנסה את המושב לפני כדי שלא תסבול מכאבי גב,האיביזה הייתה לי מאוד לא נוחה.

את המיטו לא אהבתי,מרגישה זולה אפילו יותר מהסיאט.

מסכין לגבי הסיאט המושב באמת לא נוח.

אין הרבה רכבים עם 6 הילוכים אבל זה בהחלט יכול להיות שיקול נוסף שאולי כדאי להכניס לרשימה.

אולי מבחינת מראה פנימי לא אהבת את המיטו, אבל איך היא מבחינה מכנית? על הנייר יותר ביצועיסטית מהאיביזה… אם יש לך משהו להוסיף לגבי המיטו אשמח לשמוע.

בדוק ברצינות את ה 208. מנוע אטמוספרי אמנם עם מספר סוסים ממוצע, אבל מומנט מצוין בטורים נמוכים יחסית יתנו לך כוח די והותר. האוטו נוח, מרווח ומהנה לנהיגה ובסך הכל לטעמי לפחות נותן תמורה מצוינת למחיר.

חושש מהנהיגה בפיגו במהירות שיוט בנסיעה ארוכה. רעשים ואיכות נסיעה בזמן שיוט וכנל לגבי הביצועים ומהירות השיוט. עם זאת כרגע הפיגו נראת הכי אטרקטיבית מבחינת מחיר וגילה הצעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש להבין?

במקום לפעול לפי דעות קדומות לך תבדוק את האוטו.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1614 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...