Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות בגיר הרובוטי של פיאט פנדה מודל 2005

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 1640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיאט פנדה רובוטית, מודל 2005, 200k ק"מ. החל מאתמול הרובוט מעביר לניוטרל כאשר נמצאים בעמידה ולעיתים גם בזמן בלימה במהירות נמוכה, מסרב להיכנס לרוורס, רק לאחר דקות רבות של נסיונות לשלב לרוורס הרובוט מתרצה ומשלב לרוורס. כאשר הרכב במצב ננסיעה, הוא נוסע רגיל. אני שומע את המשאבה ההידראולית נכנסת לפעולה במהלך כל הנסיעה באופן תכוף מהרגיל, אינני מומחה גדול בתחום אך נשמע לי שהיא מנסה לבנות לחץ ולא מצליחה ומכאן התסמינים שתיארתי. אשמח לקבל חוות דעת מאנשים שמבינים בדואלוג'יק.

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכורה לי מחלה נפוצה של כשל בצובר לחץ של הגירים הללו, כתוצאה מכך לחץ לא היה נשמר בצובר, מה שמצריך פעולה מוגברת של המשאבה ותופעות לחץ נמוך כפי שתיארת.

מבדיקה זריזה בפורומים בחו"ל, עושה רושם שניתן להחליף את הצובר לחץ בניפרד.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך.

יש לי את הרכב 8 שנים, במהלכן נסעתי עליו בערך 75,000 ק"מ. מעולם לא החלפתי את צובר הלחץ. מדובר בחלק שיושב על הרובוט ונראה כמו כדור שחור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האזנתי עכשיו למשאבה ההידראולית של הרובוט, היא כשלה לפני 4 שנים ושופצה במוסך שמשון ביהוד, אני זוכר אז שהיא הפסיקה לעבוד כליל, לא שמעו אותה נכנסת לפעולה בפתיחת דלת הנהג. מאז נסעתי על הרכב בערך 40,000 ק"מ עם המשאבה המשופצת.

כעת שומעים אותה עובדת במרווחים, היא עובדת לפחות משניה ומפסיקה, עובדת שוב ומפסיקה וכך חוזר חלילה בלופ. מזכרוני, במצב תקין כאשר היא עובדת, היא נכנסת לפעולה למשך כמה שניות ולא בצורה מקוטעת של חצי שניה-הפסקה-חצי שניה-הפסקה כפי שהיא עובדת כעת. האם ייתכן שהמשאבה ההידראולית עובדת בצורה לא תקינה ולא מצליחה לבנות לחץ?

כמו כן, לא ברור לי מדוע הרובוט מצליח לשלב לראשון ולהעביר הילוכים (אך כאמור מעביר לניוטרל בעמידות או בבלימות במהירות קרובה לעמידה) אך לא מצליח לשלב לרוורס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ תיאור הבעיה שהמשאבה עובדת לפרק זמן של שניה בפרקים קצרים מאוד מעיד על נפילת לחץ, יתכן כתוצאה מצובר לחץ שמן תקול או אחד האטמים של הסלונואידים דולף.

אל תחליף שום חלק ללא איבחון ע"י סורק תקלות ייעודי החלקים יקרים מאוד וחבל לנחש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם יש סכנה לנסוע במצב הזה והאם אצליח להגיע למוסך מרחק של 20 ק"מ בנסיעה? אין אפשרות לשלב לרוורס, הרכב נוסע אבל מדי פעם קופץ לניוטרל בעמידות או בבלימות במהירות נמוכה. הדבר האחרון שבא לי זה להתקע באמצע הכביש ולחסום את התנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהיתה לי את הבעיה בפיאט בזמנו, הייתי צריך להניע את הרכב ולהמתין כ 5 דק' לפחות עד שהגיר ככל הנראה אסף מספיק לחץ כדי להחליף הילוכים, בשום אופן לא הצלחתי כשהרכב היה קר.

תנסה אולי זה יצליח, כשזה הצליח הרכב החליף הילוכים ללא בעיה אבל זה היה פיתרון זמני בלבד ולבסוף הגיר ככל הנראה היה בורח לניוטרל או מקפיץ הערה בצג, לולא תיקנתי את זה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...