Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ניתן לעשות עם סכום כסף שכרגע נמצא "סתם בבנק" ?

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב , סוף סוף נגמרו החגים וחזרנו לשגרה !!!

מעוניין לשאול מה ניתן לעשות עם סכום כסף נחמד שכרגע יושב לי בחשבון בתור חיסכון יומי (ללא רווחים והוא זמין בכל רגע) . מדובר על סכום של כ70 אש"ח שבגדול מיועד ללימודים בלבד שאתחיל בשנה הבאה ....

כמה אפשר "להרוויח" בתקופה של שנה מהיום ? מה האופציות בכלל ?

אשמח להמלצות !!!!

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השקעה שעשויה להניב רווחים משמעותיים תהיה כרוכה גם בסיכון. כמה מהכסף אתה מוכן להפסיד אם יהיו ירידות בשווקים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופת גמל להשקעה. יש כל מיני מסלולים עם רמות תשואה מול סיכון שונות. אם המזל בצד שלך, תוכל להרוויח כ-5%. כמובן שאין לאף אחד כדור בדולח וישנה גם אפשרות שתפסיד.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, שווה לך לשקול האם אתה מוכן "לסכן" את הכסף שמיועד ללימודים בשנה הבאה.

לא תמיד הרווח מצדיק את הסיכון ובמיוחד במרווחי זמן קצרים כמו שנה.

תשאל את עצמך גם איך תרגיש עם להפסיד כסף, כי לא תמיד השקעה שקצובה לשנה תניב רווח.

שווה לשקול אולי פקמ או כל דרך אחרת שלא ממש מסכנת את הכסף.

*אם היה מדובר בסכומים גדולים יותר ובמשך זמן של לפחות חמש שנים הייתי ממליץ דברים אחרים.

בהצלחה בלימודים (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שאבחר בקופת גמל , בסיכון לא הכי נמוך - כמה כסף אני עלול להפסיד?

STEP - יש מקור לעניין?

תודה !

האופציה השניה בתמונה. c59a0ca7b8ce683ef22d1b7a340d2363.jpg

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי, רק פק"מ.

שים לב, שיש לך כאן מקום לתמרון.

מכוון שכסף נועד ללימודים זה אומר שבוודאות תצטרך חלק ממנו בעוד שנה, חלק אחר בעוד שנתיים וחלק שלישי בעוד 3 שנים.

כמו כן, שים לב שניתן להפקיד לפיקדון של פפר כל שנה מחדש ולקבל את ה3%.

לכן, מה שאתה יכול לעשות זה להקצות 10,000 אלף שאתה מפקיד כל שנה מחדש בפפר עד השנה האחרונה.

את שאר הסכומים, להפקיד לפקמ (לדוגמה, בבנק ירושליים) לפי תקופות שאתה תצטרך, כלומר פקמ שנפתח עוד שנה ופקמ אחר שנפתח עוד שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב , סוף סוף נגמרו החגים וחזרנו לשגרה !!!

מעוניין לשאול מה ניתן לעשות עם סכום כסף נחמד שכרגע יושב לי בחשבון בתור חיסכון יומי (ללא רווחים והוא זמין בכל רגע) . מדובר על סכום של כ70 אש"ח שבגדול מיועד ללימודים בלבד שאתחיל בשנה הבאה ....

כמה אפשר "להרוויח" בתקופה של שנה מהיום ? מה האופציות בכלל ?

אשמח להמלצות !!!!

תודה

הכי קלאסי בשבילך זה קופת גמל להשקעה. אני לא בטוח אבל שכדי לשים שם את הכסף לשנה אחת , כי עלולות להיות תנודות.

לדוגמה : מתחילת 2019 הקופה עלתה ביותר מ 10%.

מנגד בסוף 2018 , הייתה ירידה של כמה אחוזים.

יש לי סכום טיפה יותר גבוה משלך בגמל להשקעה של אלטושלר, לא אשקר , שנכנסתי אתמול לחשבון לראות מה המצב. ראיתי שהחודש הקופה עלתה ב 1000₪. איזה כייף !

בכל מקרה שוב פעם, גמל להשקעה בסכומים נמוכים זה יופי של דבר. צריך לחשוב רק על עניין הטווח הקצר שאתה צריך.

אם היה לך מתחילת השנה 70,000 ₪ בקופת גמל, היית מרוויח 7000 ₪ לפני מס במקרה של משיכה של 25%

לא בוכים על חלב שנשפך :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי קלאסי בשבילך זה קופת גמל להשקעה. אני לא בטוח אבל שכדי לשים שם את הכסף לשנה אחת , כי עלולות להיות תנודות.

לדוגמה : מתחילת 2019 הקופה עלתה ביותר מ 10%.

מנגד בסוף 2018 , הייתה ירידה של כמה אחוזים.

יש לי סכום טיפה יותר גבוה משלך בגמל להשקעה של אלטושלר, לא אשקר , שנכנסתי אתמול לחשבון לראות מה המצב. ראיתי שהחודש הקופה עלתה ב 1000₪. איזה כייף !

בכל מקרה שוב פעם, גמל להשקעה בסכומים נמוכים זה יופי של דבר. צריך לחשוב רק על עניין הטווח הקצר שאתה צריך.

אם היה לך מתחילת השנה 70,000 ₪ בקופת גמל, היית מרוויח 7000 ₪ לפני מס במקרה של משיכה של 25%

לא בוכים על חלב שנשפך :-)

מצטרף להמלצה על קופת הגמל להשקעה באלטשולר, תשואות מעולות וזמינות מיידית למשיכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני אתה מתעלם ממשך ההשקעה, וזה מסוכן מאוד! הבן אדם צריך את הכסף ללימודים החל מבעוד שנה ויש לזה משמעות. לפחות זה שמעליך סייג את עצמו.

למשל ב-2008 אלטשולר הפסידו כ-20% בקרנות ההשתלמות במסלול הכללי שלהם (לצורך העניין די מקביל לקופת גמל להשקעה במסלול הכללי). מי מבטיח שמשהו כזה לא יקרה בשנה הקרובה?

למי שלא זקוק לכסף במיידי, זו לא בעיה - הוא ימתין שנתיים נוספות (או כמה שיקח) והקופה תרוויח את כספו בחזרה. אבל מי שיהיה חייב למשוך את הכסף, בעצם ינעל את ההפסד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין סכום כסף שאתה צריך בעוד שנה לבין סכום כסף שלא אכפת לך שיישב בצד כמה שנים.

מכיוון שהכסף מיועד למטרה מסוימת ודי קשיחה (לא איזה תחביב, לימודים!) - עדיף לא לסכן אותו בכלל,

ומכאן יוצא פק״מ או משהו עלוב באותו סגנון שמבטיח לך שלא תצא עם פחות ממה שנכנסת אליו.

קיימת אפשרות נוספת, אגב - מכיוון שהלימודים יתחילו רק בעוד שנה,

אפשר לייעד את הסכום הנוכחי להשקעה ארוכת טווח, ולחסוך במהלך השנה הקרובה סכום דומה,

שיוקדש ללימודים.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סנופ , תודה רבה זאת באמת נשמעת אופציה טובה .

נ"ב - למישהו יש מושג האם צריך ממש להירשם פיזית לפפר? או שמספיק שאני לקוח לאומי?

בטוח שיש פקדון בפפר בריבית של 3 אחוז ? כל מה שגוגל מחזיר בחיפוש אלו פקדונות פפר בריבית הזו שהיו בשנת 2017 . אשמח לקבל קישור אם יש משהו רלוונטי .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...