Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחנת סיכה משולבת בחנות חלפים - מה דעתכם על הרעיון?

Max.M
שימו לב! השרשור הזה בן 1644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדוגמאות מקנדה וארה"ב הם יפות אבל אנחנו נמצאים במדינת ישראל ובכל מה שקשור לתחבורה אנו כמו מדינת עולם שלישי.

נכון שצריך לחשוב חיובי וליזום אבל בארץ הבירוקרטיה הורגת בכל נושא התחבורה עד שזה נהיה לא משתלם.

מישהו הסתכל לראות מה הם הדרישות בחוק בכדי לפתוח מוסך? כשתעיינו בזה תבינו.

זה לקחת עסק של חלפים ולשנות את הייעוד שלו למוסך על כל המשתמע מזה.

נכון, זה אפשרי. זה עולה הרבה כסף וזמן. השאלה האם בעל חנות חלפים מעוניין לעשות את ההסבה הזאת מבחינה כספית והאם זה משתלם לו כלכלית.

אני לא מנסה להראות שזה שלילי ושלא כדאי ליזום, השאלה האם זה רווחי. אני חושב שאנו לא רואים את הקונספט בארץ כי זה לא רווחי. אם היה רווחי אני מאמין שהיינו רואים את זה וזה היה די נפוץ כי יש פה באמת הרבה בעלי עסקים יצירתיים ויזמיים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנסה להסתכל על זה ממבט של האם הייתי משתמש בשירות כזה?

השאיפה הראשונה שלי הינה להחליף לבד, אבל מפאת חוסר זמן וחוסר חשק היא יורדת מהר מאוד מהפרק, השאיפה השניה הינה לקנות חלפים לבד ולגשת למוסך לשלם רק על עבודה (מה שאני באמת עושה קבוע) ואני מביא את החלקים רק כי אני יוצא מנק' הנחה שלא יהיו במוסך פריטים ברמה שאני רוצה (לרוב זה נכון) של פילטר שמן של מאן לסקודה ושמן קסטרול. במידה והייתי יודע שיש לו גם את החלקים ברמה שאני שם באותו והעלות של ההחלפה גם 100 ש''ח ומהלך העבודה מהיר ולא משבית לי יום שלם אלא נניח שעה אחרי שעות העבודה שלי בהחלט הייתי משתמש בזה.

לאדם הסביר לדעתי זה לא ידבר ולמה? כי האדם הסביר כלל לא יודע שטיפול 15 אלף רגיל כולל רק את הדברים הללו והוא חושב שבמוסך שלו יש משהו מיוחד, משהו שבגללו הוא הופך לשבוי של המוסך. אתה תיאלץ לפרסם את זה כטיפול תקופתי לרכב ולא נק' סיכה. יותר מזה איך אותו לקוח ידע עם מה לפנות אליך ועם מה לא כאשר הוא בכלל לא יודע מה עושים ובאיזה ק''מ עושים? זאת אומרת נניח ב 45 אק''מ יפנה אליך לטיפול שאמור לכלול סיכה, ב 60 אק''מ ירצה לפנות אליך אבל אין לו מושג שב 60 אק''מ הטיפול כבר כולל טיימינג ואז מה? אתה נאלץ לומר לו ''שמע זה תעשה במוסך אבל ב 75 אק''מ תחזור אליי'', לא נראה לי שזה כ''כ פרקטי. יותר מזה העפת מבט וראית דברים שהם לא בתפריט עבודה שלך, מה תגיד לו, שמע החלפתי שמנים אבל יש לך נזילות גש למוסך, או החלפתי שמן אבל הברקסים שחוקים אז לך למוסך. ההגדרת תפקיד והגבולות בעייתיים לטעמי.

בסופו של עניין ידבר לקהל אנשים מצומצם, אלו שהרכב שלהם כבר לא באחריות + מבינים מעט ברכבים אך מתעצלים לעשות לבד.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה לשלם על אוטודאטה?

הרעיון הוא להשתמש בחלפים איכותיים, דוגמאת מה שציינת לצורך הדוגמא .

הרעיון הוא חנות חלפים- באקסטרא? ליפט קטן לעבודות קטנות.

וכמובן לתמחר בצורה הגונה, לא מדובר בקונספט כמו של אוטוספורט שנראה מושקע ומפואר - משהו בייתי עממי,עם מכונת אספרסו ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאתה מתאר זה מתחבר לי למשה חלפים שהוא כל מה שתיארת מלבד הליפט הקטן והטיפולים, אני הייתי משתמש בזה בשמחה, אבל כמה כמוני יש?

מראש האנשים הפרטיים שמגיעים לחנות חלפים סטנדרטית הינם מצומצמים ולא מהווים פרנסה לאותה חנות שמתפרנסת בעיקר ממוסכים (אולי מלבד משה חלפים ש''רכש'' לעצמו הרבה לקוחות פרטיים) וזה לרוב לטובת וישרים, תוסף לפני טסט ועוד קצת , עוד מי שמגיע לחנות חלפים זה מי שקונה רכיבים לבד לביצוע טיפול ואז מה הסיכוי למשוך אותם אליך?

אני אתך אבל כלכלית אני לא יודע כמה זה יצליח ואני כלל לא נכנס לפאן הבירוקרטי עם דריישות לרישוי העסק, מה הרישוי? מוסך? חנות חלפים ועוד.

לפני שאתה קופץ לזה כלכלית תסקור אנשים שהם לא חובבי רכב אלא אנשים רגילים בקבוצות פייסבוק עם הרבה משתמשים שמהותם לא רכב כמו ''אבא פגום'', ''פאפאזון'' או כל קבוצה מרובת משתמשים אחרת.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, זה אפשרי. זה עולה הרבה כסף וזמן. השאלה האם בעל חנות חלפים מעוניין לעשות את ההסבה הזאת מבחינה כספית והאם זה משתלם לו כלכלית.

אני לא מנסה להראות שזה שלילי ושלא כדאי ליזום, השאלה האם זה רווחי. אני חושב שאנו לא רואים את הקונספט בארץ כי זה לא רווחי. אם היה רווחי אני מאמין שהיינו רואים את זה וזה היה די נפוץ כי יש פה באמת הרבה בעלי עסקים יצירתיים ויזמיים.

+1

חנויות חלפים בד"כ (לא תמיד) נמצאות באיזורי תעשייה רווי מוסכים.

עדיף שתהיה קרוב למוסך כלשהו ותעשה איתו הסכם על עלות החלפת שמן ומסנן - ותגזור קופון סימלי.

לפתוח מוסך רק בשביל להציע ללקוחות שירותי סיכה - לא משתלם.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף עוד נקודה שחשבתי עליה מלבד החוקיות והרווחיות.

אדם שקנה פילטר שמן ושמן. החליף שם.

אתה כבר עושה סוג של טיפול לרכב. מה עם הבלמים, מתלים, היגוי? זה אתה כבר לא עושה שם כי זה לא מוסך.

כלומר, בשביל להשלים את הטיפול אתה צריך לגשת כבר למוסך.

יש כאלה שברגע שהחליפו שמן "ישכחו" לעשות את כל השאר כי בזכרון שלהם הם עשו טיפול.

זה גימיק נחמד, לא בטוח שחוקי ורווחי, אבל לרוב זה פשוט לא נותן את כל המענה של צרכי הלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלמים, מתלים, היגוי זה לא חלק מטיפול סטנדרטי.
אתה בטוח? לא בודקים בלמים, היגוי ומתלה בטיפול?

טיפול תקופתי איננו כולל רק החלפת שמן ופילטר שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סניפים של אוטודיפו שבהם עושים בדיוק את זה.
למיטב ידיעתי כבר לא, יתכן שאני טועה אבל את האמת, לא הייתי מפקיד את הטיפול של רכבי אצלהם ( בלי קשר שרק אני מטפל באוטו שלי). שיתעסקו במה שהם מנסים להיות טובים בו - למכור חלקים ואביזרי רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר חנות חלפים כזו ברמלה. צמוד לחנות יש מוסך קטנצ'יק עם ליפט. מתעסקים כנראה בעיקר בהחלפת שמנים, נוזל קירור ודברים קטנים. ראיתי מכוניות על הליפט מספר פעמים, אז מניח שיש להם לקוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי כבר לא, יתכן שאני טועה אבל את האמת, לא הייתי מפקיד את הטיפול של רכבי אצלהם ( בלי קשר שרק אני מטפל באוטו שלי). שיתעסקו במה שהם מנסים להיות טובים בו - למכור חלקים ואביזרי רכב.

הסניף בחוצות כולל מיני מוסך (עם מכונאי מן הסתם, לא איש מכירות בתפקיד כפול) שבו עושים טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סניפים של אוטודיפו שבהם עושים בדיוק את זה.
לפני 10 שנים + בסניפי אוטודיפו אפשר היה לרכוש מסנני אוויר ושמן.

היום הם לא מחזיקים מסנני שמן, לכן אני לא חושב שהם עדיין נותנים את השרות הזה.

הם כן נותנים שרות התקנות למולטימדיה, חיישני רוורס והחלפת צמיגים.

עריכה: לא מכיר את הסניף בחוצות :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר חנות חלפים כזו ברמלה. צמוד לחנות יש מוסך קטנצ'יק עם ליפט. מתעסקים כנראה בעיקר בהחלפת שמנים, נוזל קירור ודברים קטנים. ראיתי מכוניות על הליפט מספר פעמים, אז מניח שיש להם לקוחות.
האם המוסך שייך לחנות החלפים? אם לא, זה לא רלוונטי לדיון. אם כן, האם הוא פועל לפי החוק? יש לו רישיון עסק לניהול מוסך? מה יקרה אם חס וחלילה גרם לנזק לרכב מחוסר ידע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מתי תחנת הסיכה האחרונה נסגרה אבל אם נחזור לשנות ה-90 אז היו לא מעט רכבים מיושנים שהשתמשו בהם (דוגמא הכי טובה חיפושית, רכב שהיה מיושן גם לפני 40 שנה) שנזקקו לשירותי סיכה לצד הרכבים המודרנים דאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...