Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מגעילה של בעלי חניית נכה שמחנים בחניית אחרת על מנת ל״שמור״ חנייה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב חניות נכה, אני עובד באחד מבתי החולים במרכז הארץ שקיימת בו מצוקת חנייה בשעות היום. כמות האנשים שמחנים בחניית נכה ויוצאים מהרכב ומתהלכים בקלילות ובבריאות מלאה היא הזויה, אני באמת לא מבין את ההפקרות בנושא הזה.

אתה לא יכול לדעת מה עובר על הבנאדם.

מכיר מישהו שהוא חולה סרטן.

הוא סובל מכאבים עזים ולא יכול להתאמץ/ללכת למרחקים גדולים ולכן הוא קיבל תו-נכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור לי, יש חולי דיאליזה למשל שמבחינת הליכה הם נראים רגילים לחלוטין. עם זאת, כמות האנשים שאני רואה היא גדולה מאוד ולדעתי חורגת מהנסיבות האלה.

אני מכיר גם דוגמאות באופן אישי של אנשים שהיו בעלי תו נכה כדת וכדין והיו מתפקדים רגיל לחלוטין ואף מקפידים לשחק כדורסל פעם בשבוע לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש כאלו שמנצלים ויש כאלו שמשתמשים בתו של הסבתא \ סבא \ הורים וכו', אבל לא כולם כאלו ואי אפשר לשפוט, כל עוד לא יודעים את הסיפור האמיתי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי יותר נכון מצלם 5 פעמים את הרכב חונה שלא לפי תו ואומר לו שאם לא יתחיל להשתמש בחניה שלו בצורה קבוע ידווח לביטוח לאומי שביקש תו / חניה סתם וזה מאוד יעניין את ביטוח לאומי .

יש גם את אלה שחונים בחניות נכה ללא תו ומחכים באוטו שאם במידה ויבוא נכה נפנה לו .

מה זה למה צריך לבקש החניה צריכה להיות פנויה .

מחזק, אצלנו ברחוב היה אותו הסיפור...

הוקצתה לבעל הרכב חניית נכה ברחוב.

בפועל הוא השאיר את רכבו בחנייה אחרת, והיה מזיז אותו רק כשהבת שלו הייתה מגיעה הביתה.

פנינו והסברנו כי קיימת מצוקת חניה ברחוב ושיתחשב בדיירי הרחוב... נענו בצקצוק לשון מזלזל.

התאגדנו כמה שכנים, ופשוט כל פעם צילמנו את הרכב שלו חונה ברחוב בחניה ציבורית, ואת החניה היעודית (חניית נכה) ריקה. משם זה לווה בחיוג קבוע עי השכנים אל העיריה והזמנת פקח לתיעוד.

אין ספור חיוגים כל פעם עי שכן אחר, מדבר על צרור פניות (חשוב שהפניות יהיו כל פעם עי שכן אחר על מנת שלא יסברו כי מדובר על "חיסול חשבונות".

6 פעמים כאלו שתועדו עי העירייה באמצעות פקח.

כעבור כמה ימים , העמוד הוסר והחנייה הוחזרה לרשות הרבים.

עיריית ראשון לציון למי שמעוניין.

בקצרה אל תוותרו, תתאגדו כמה שכנים וצאו לדרך, זה אפשרי לחלוטין.

נ.ב

הנל בוצע בשנית לאחר שנה וקצת כאשר איזה מוסכניק חאפר במוסך מדרכה חשב לעצמו שהרחוב שלנו הפך לחניון שלו....

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש כאלו שמנצלים ויש כאלו שמשתמשים בתו של הסבתא \ סבא \ הורים וכו', אבל לא כולם כאלו ואי אפשר לשפוט, כל עוד לא יודעים את הסיפור האמיתי.

לא אמרתי שכולם כאלו, אלא שלדעתי הנושא די פרוץ ובשילוב עם התרבות הישראלית יוצא שיש המון אנשים שמסתובבים עם תו נכה ואינם זכאים לו (זייפו, לקחו את של הדודה\סבא\סבתא או פשוט קיבלו אחד במרמה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התנחם בכך שאם באמת יש כזאת מצוקת חניה, אז לא אתה היית תופס אותה בכל מקרה, אולי רק באחוז מאוד קטן מהפעמים. העיקרון מעצבן, אבל פרקטית זה כנראה לא משפיע עליך כל כך הרבה.

ואם העיקרון מעצבן, אז הילחם על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצוקת החניה לא מפריעה לי, כאשר אני מגיע למשמרות בוקר אני לא משתמש ברכב, בערבים לילות וסופי שבוע אין בעיה כלל. כן מפריע לי לראות מטופלים שזכאים לחנות בחניית נכים מפסידים בדיקות בגלל שכל חניות הנכים מלאות שלא בצדק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ביטוח לאומי לא מנפיק תווי נכה וזה לא מעניין אף אחד שם. העיריה היא בעל האינטרס היחיד בהקצאת חנייה.

2. מי שחונה ומחכה ברכב, עובר את אותה עבירה כמו לחנות, ויש כבר כמה עשרות כאלה שדאגתי לפנק בדו"ח של 1000 ש"ח.

מענין מי איך יסתיים ה"פינוק" האישי שלך כשתנסה להסביר שרק רצית ללמד את בעל החניה לקח כפי שהצעת קודם ( פוסט 8 ). לפעמים לראי יש חשיבות מעבר לאסטטיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש חניה בטאבו, וכשבאים אליו אורחים הוא תופס חניה לא פרטית ומשאיר את הפרטית פנויה.

יש אנשים רעים יותר בעולם.

פרופורציות .

מה הקשר? אבא שלך לא הפקיע חניה ציבורית בגין נכותו. הוא רכש את החניה בטאבו. כאן מדובר על חוצפן שהפקיע חניה מהציבור ותופס חניה נוספת.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש פה קייס, אבל לא נראה לי שזה ילך בלי הידברות. בעקרון אם אתה בא הביתה והוא עומד בחניה ציבורית אתה יכול לעמוד בחניה שלו, ולהודיע לעיריה שהיות שהוא תפס חניה (פוטנציאלית) שלך - אתה מרגיש חופשי לתפוס את החניה השמורה שלו.

ולגבי תווי נכה באופן כללי - זה נהיה בדיחה עצובה. לכל רכב עשירי(!) הרשום לתנועה בדרכים בישראל, יש תו נכה.

רק שתדע שלא קל לקבל תג נכה.. רק לנכים עם 60% נכות ומעלה וחלק ניכר אפילו ממקבלי קצבת נכות לא זכאים לזה ומיותר לדבר על אלו עם אחוזי נכות נמוכים יחסית. לא יודע אם מקבלים את זה בקומבינה גם.. מקוה שלא, בכל מקרה מניח שלא היית רוצה להתחלף עם מי שזכאי לזה.. וגם עם מי שלא, אבל יש לו אחוזי נכות גבוהים יחסית.

מה שכן, מי שעושה תרגילים כמו שפותח השירשור תיאר, לא נשמע שהוא זקוק לחניית נכה ממש.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקריטריונים שונו לפני מס' שנים ואפשרויות הזכאות הורחבו מאד. די קל לקבל תו נכה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למה שנטען כאן על ידי חלק שזה כשר אבל מסריח, זה חד משמעית לא חוקי.

כמובן שלדבר איתו זו האפשרות הראשונה.

לגבי פנייה לרשויות תעזור אבל רק אם תתעקש ולא תוותר. זה מסוג המאבקים שהעקשים מצליחים בהם.

תתלונן, תצלם, שוב ושוב. תכתוב לעירייה....

תתלונן במשטרה על קבלת דבר במרמה. כשיינסו להעיף אותך מהתחנה תתעקש....

מניסיון, זה בסוף מצליח.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^נשמע שצריך לוותר על החיים השוטפים בשביל זה.

הקריטריונים שונו לפני מס' שנים ואפשרויות הזכאות הורחבו מאד. די קל לקבל תו נכה.

אני מדבר מהיכרות קרובה של נסיון ואי הצלחה בקבלת תג נכה (לא עבורי), למרות נכות די גבוהה, אבל שלא מגיעה ל-60% והבעיה הרפואית לא מופיעה ברשימה של משרד התחבורה. אפילו שצורף אישור ממשרד הבריאות או קופת חולים (לא זוכר בדיוק) המעיד על בעיה בהתניידות. וזה היה לאחרונה.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק, אצלנו ברחוב היה אותו הסיפור...

הוקצתה לבעל הרכב חניית נכה ברחוב.

בפועל הוא השאיר את רכבו בחנייה אחרת, והיה מזיז אותו רק כשהבת שלו הייתה מגיעה הביתה.

פנינו והסברנו כי קיימת מצוקת חניה ברחוב ושיתחשב בדיירי הרחוב... נענו בצקצוק לשון מזלזל.

התאגדנו כמה שכנים, ופשוט כל פעם צילמנו את הרכב שלו חונה ברחוב בחניה ציבורית, ואת החניה היעודית (חניית נכה) ריקה. משם זה לווה בחיוג קבוע עי השכנים אל העיריה והזמנת פקח לתיעוד.

אין ספור חיוגים כל פעם עי שכן אחר, מדבר על צרור פניות (חשוב שהפניות יהיו כל פעם עי שכן אחר על מנת שלא יסברו כי מדובר על "חיסול חשבונות".

6 פעמים כאלו שתועדו עי העירייה באמצעות פקח.

כעבור כמה ימים , העמוד הוסר והחנייה הוחזרה לרשות הרבים.

עיריית ראשון לציון למי שמעוניין.

בקצרה אל תוותרו, תתאגדו כמה שכנים וצאו לדרך, זה אפשרי לחלוטין.

נ.ב

הנל בוצע בשנית לאחר שנה וקצת כאשר איזה מוסכניק חאפר במוסך מדרכה חשב לעצמו שהרחוב שלנו הפך לחניון שלו....

טוב עשיתם, קקות כאלה מוציעים שם רע לאנשים (כמוני) עם צורך אמיתי לחנויות עם תמרור שמקצה העירייה. לי יש חניה עם תמרור ל 3 שעות בלבד ביום ועדיין מידי פעם היא תפוסה (ע"י חארות מסוג אחר) כשאני צריך אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למה שנטען כאן על ידי חלק שזה כשר אבל מסריח, זה חד משמעית לא חוקי.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

לא חוקי על פי איזו תקנה?

למיטב ידעתי אין סעיף שמחייב נכה להשתמש בחניה שהוקצתה לו (אולי צריך להוסיף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...