Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצבר בפולקסווגן שלא במורשה

roni_bel
שימו לב! השרשור הזה בן 1637 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. יש ברשותי פולקסווגן גולף בת 3.5 שנים והמצבר שבק חיים. אני לא יודע אם ללכת למורשה ולהוציא סכום גבוה על המצבר שיש שם או ללכת למקום אחר שיתקין לי מצבר זול יותר של varta או bosch ושאר החברות (לאחר בירור מדובר על הפרש של לפחות 700 ש״ח). האם מישהו יודע אם מעבר להחלפה הפיזית של המצבר נדרש גם לעדכן משהו במחשב הרכב שרק במורשה ידעו לעשות זאת ?

עריכה אחרונה על ידי roni_bel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נדרש כלום במחשב. כל חנות מצברים מכובדת יודעת להחליף מצבר בלי לנתק מחשב מהחשמל . נשאר לך רק לברר מחיר. כנראה שהרכב שלך דורש מצבר יקר מסוג AGM . מחיר של ₪1000 .

רמז: גם אם לא ישתמשו בבטריית גיבוי בזמן החלפה , לא יקרה נזק להגדרות מחשב

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שהמצבר שלי שמת הוא בעל נתונים של : 69Ah 360A DIN , וכל מה שאני מוצא זה או 70Ah ומעלה או מתחת ל69Ah , אבל לא 69Ah , אם יציעו לי למשל להתקין את ה 70 זה בסדר ?

אני מבין שזה בכוונת תחילה כדי שאנשים שיחפשו 1 ל 1 ולא ימצאו יפנו למורשה ויוציאו ים של כסף..

עריכה אחרונה על ידי roni_bel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים 70Ah , אין חשש. אין בעיה לשים מצבר טיפה יותר "חזק" . גם כל מתקין מצברים יגיד לך מה מתאים לרכב שלך.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והאמת , לפי מתח ההתנעה המינימלי : גם מצבר varta silver dynamic 60Ah יעשה את העבודה כי הוא נותן מתח התנעה קר של 680A ואתה היית עם מצבר הרבה יותר חלש.

מתקין ממש טוב ידע גם לנתק לך את חיבור S&S המעצבן

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נדרש כלום במחשב. כל חנות מצברים מכובדת יודעת להחליף מצבר בלי לנתק מחשב מהחשמל . נשאר לך רק לברר מחיר. כנראה שהרכב שלך דורש מצבר יקר מסוג AGM . מחיר של ₪1000 .

רמז: גם אם לא ישתמשו בבטריית גיבוי בזמן החלפה , לא יקרה נזק להגדרות מחשב

ברכבים עם מערכת S&S בהחלט צריך לבצע קידוד של מחשב הרכב בכדי לידע אותו איזה מצבר הותקן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם. יש ברשותי פולקסווגן גולף בת 3.5 שנים והמצבר שבק חיים. אני לא יודע אם ללכת למורשה ולהוציא סכום גבוה על המצבר שיש שם או ללכת למקום אחר שיתקין לי מצבר זול יותר של varta או bosch ושאר החברות (לאחר בירור מדובר על הפרש של לפחות 700 ש״ח). האם מישהו יודע אם מעבר להחלפה הפיזית של המצבר נדרש גם לעדכן משהו במחשב הרכב שרק במורשה ידעו לעשות זאת ?

ההפרש נובע כנראה מהסיבה שחלק מהמוכרים הציעו לך מצבר תוצרת בוש/וורטא רגיל ואחרים כנראה הציעו לך מצבר EFB או AGM.

ברכבים עם מערכת S&S בהחלט צריך לבצע קידוד של מחשב הרכב בכדי לידע שהותקן מצבר חדש ואיזה מצבר הותקן.

אם תוכל לצלם את המדבקה על המצבר עם פרטי המצבר נוכל לסייע לך בצורה טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תמונה של המצבר שיש לי עכשיו - הגמור (מקורי), מה שאני בונה על להחליף זה על מה שהאתר של varta ממליץ לדגם שלי:

https://www.varta-automotive.com/en-gb/battery-finder?type=pc&year=2016&make=121&model=11221&engine=105919&etn=570+901+076%7C570+500+076%7C&rec_etn=570+500+076%7C&ss_etn=570+901+076%7C570+500+076%7C&literal_search=%7B%22type%22%3A%22Passenger+Car%22%2C%22year%22%3A%222016%22%2C%22make%22%3A%22VW%22%2C%22model%22%3A%22GOLF+VII+Variant+%28BA5%2C+BV5%29%22%2C%22engine%22%3A%221.4+TSI+%2892+kW+%2F+125+PS%29%22%7D

הוא נותן שם 2 אופציות - אחד EFB כמו שיש לי כרגע שאני אשתדל לדרוש אותו בחנות במידה וקיים, ויש את השני שהוא AGM.

Screen Shot 2019-10-22 at 21.33.27.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים עם מערכת S&S בהחלט צריך לבצע קידוד של מחשב הרכב בכדי לידע אותו איזה מצבר הותקן.

בטח, בחברות הליסינג נראה לך עושים קידוד?

בחיים לא, והכל עובד כראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח, בחברות הליסינג נראה לך עושים קידוד? - בחברות ליסינג גם ממלאים שמנים שלא עומדים בתקן הנדרש או מושכים טיפולים והרכב נוסע מצויין.

זה שלא עושים קידוד או אדפטציה זה לא מצביע שאין צורך לבצע את התהליך.

אתה יכול למלא גם נוזל בלמים DOT3 ברכבים שבהם נדרש למלא נוזל בלמים DOT4 ולא יקרה כלום והרכב יסע מצויין.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תמונה של המצבר שיש לי עכשיו - הגמור (מקורי), מה שאני בונה על להחליף זה על מה שהאתר של varta ממליץ לדגם שלי:

https://www.varta-automotive.com/en-gb/battery-finder?type=pc&year=2016&make=121&model=11221&engine=105919&etn=570+901+076%7C570+500+076%7C&rec_etn=570+500+076%7C&ss_etn=570+901+076%7C570+500+076%7C&literal_search=%7B%22type%22%3A%22Passenger+Car%22%2C%22year%22%3A%222016%22%2C%22make%22%3A%22VW%22%2C%22model%22%3A%22GOLF+VII+Variant+%28BA5%2C+BV5%29%22%2C%22engine%22%3A%221.4+TSI+%2892+kW+%2F+125+PS%29%22%7D

הוא נותן שם 2 אופציות - אחד EFB כמו שיש לי כרגע שאני אשתדל לדרוש אותו בחנות במידה וקיים, ויש את השני שהוא AGM.

[ATTACH=CONFIG]523758[/ATTACH]

תתקין מצבר EFB תוצרת וורטא בכדי לחסוך כסף. בהחלט אתה יכול להתקין מצבר AGM אבל בכול מקרה תבצע קידוד של המצבר בכדי שמערכת S&S תעבוד בצורה מושלמת.

לא חייבים מוסך מורשה אלא כול מוסך שיש לו סורק תקלות שיודע לעשות קידוד של המצבר. רוב המוסכים אשר יש ברשותם סורק תקלות של בוש מסוגלים לעשות זאת.

ראה דוגמא:

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1637 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...