Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה הישראלים כל כך מפחדים מהנתיב הימני?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

ואני לא מאלה שזוחלים בשמאל. מכיר את התופעה והיא מעצבנת

מה אתם מחשיבים זחילה?

כשאתם נוסעים בשמאלי/ אמצעי במהירות המותרת או אפילו במהירות הממוצעת של שאר הנהגים סביבכם, אתם מפריעים מאד למי שכן נוסע לפי החוק בימין ורוצה לצאת לעקיפה.

אם כולם היו שומרים על סדר בנתיבים היו פחות פקקים והפרעות לשמירה על מהירות נסיעה אחידה. הבעיה שכל אחד עושה מה שנראה לו טוב ושהעולם יתפוצץ.

מצלמת הרכב שלי עמוסה בסרטונים עם רכב איטי שנוסע בימין במהירות המותרת ואי אפשר לעקוף אותו כי איזה חכמולוג החליט שהכי מהיר זה לנסוע כל הדרך 1 קמ"ש מהר יותר בנתיב המיועד לעקיפה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה הקשר לרכבת?

נראה לי די ברור. שאר התנועה בכביש מפריע לך, אז סע בתחבורה ציבורית, אבל אל תתנחל בנתיב השמאלי ותפריע לנהגים אחרים שרוצים לעקוף.

מה שמדהים הוא שאתה לא מבין שמה שאתה עושה הוא לא בסדר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא, נשים רגע את העצבים בצד.

יש הגיון כלשהו בזה שאנשים מעדיפים לא לנסוע בימני בגלל מחלפים והשתלבות של נהגים אחרים. לפעמים הנתיבים האלו גם באמת יותר איטיים.

לפעמים, כמו באילון, מבנה הכביש תורם לזה שרבים נמצאים בצד השמאלי - כל מי שמגיע צפונה מהרצליה מוצא את עצמו בשני הנתיבים השמאליים בגלילות, והרוב לא זזים ימינה.

כן יש גם הרבה נהגים שברגע שהם עולים על כביש בינעירוני או מהיר שוברים שמאלה, כי רק ככה הם חושבים שאפשר להגיע ליעד. מי שהכי מעצבן אותי (שיט, אמרתי לשים את העצבים בצד) בהקשר הזה, אלו הם נהגי אגד, שכנראה לא יודעים שאפשר, למשל, להגיע מתל אביב לירושלים והפוך גם בנתיב הימני בכביש 1.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מקרים כמו באיילון ששני הנתיבים השמאליים זה ישר וכל השאר יציאות ימינה זה יחסית יוצא דופן, אבל במקומות כמו כביש 1 למשל, אנשים נתקעים באמצע ולא מאפשרים לעקוף. גם ב12 בלילה ביום שישי, הכביש כמעט ריק אבל 80% מהרכבים שכן נוסעים יהיו באמצע.

אני חושב שבכל שעות הנהיגה שלי, עקפתי יותר רכבים רגילים מימין מאשר רכבים כבדים משמאל, ואני לא נהג שממהר במיוחד.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תרבות! אין סיבה אחרת.

באירופה למשל אחד הדברים שאני מאד אהבתי זה כשיש שני נתיבי נסיעה אז בימין נוסעות משאיות במהירות של 90קמ"ש.

ומהירות מותרת היא 140קמ"ש, אז רכבים פרטיים עדיין ממשיכים לנסוע בנתיב הימני! וכשתופסים את המשאית אז עוקפים משאית אחת

וחוזרים לימין, ואז עוד פעם עוקפים משאית אחת וחוזרים לימין.

ויוצא ששורה של רכבים עוקפים פעם אחר פעם משאית אחת אבל תמיד חוזרים לימין.

לפעמים יש פורשה או אאודי עם 400כ"ס שנוסעת רק בשמאל במהירות של 200קמ"ש אבל

היא מעולם לא תצמד לתחת ותשמור מרחק ממך ותחכה בסובלנות שתחזור לנתיב הימני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרים כמו באיילון ששני הנתיבים השמאליים זה ישר וכל השאר יציאות ימינה זה יחסית יוצא דופן, אבל במקומות כמו כביש 1 למשל, אנשים נתקעים באמצע ולא מאפשרים לעקוף. גם ב12 בלילה ביום שישי, הכביש כמעט ריק אבל 80% מהרכבים שכן נוסעים יהיו באמצע.

אני חושב שבכל שעות הנהיגה שלי, עקפתי יותר רכבים רגילים מימין מאשר רכבים כבדים משמאל, ואני לא נהג שממהר במיוחד.

אולי בגלל הרגל, אני כן נוסע בימני כשהכביש פנוי, אחרת מעדיף את האמצעי אם יש הרבה תנועה מהסיבות שצוינו כאן. אם יש רק שני נתיבים, אז נוסע בימני בלי קשר לתנועה. מעניין למה המשטרה לא עוקפת את זה, כסף קל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה הזאת היא פשוט בלתי נסבלת, הדרך היחידה למנוע אותה היא באמצעות מצלמות וקנסות גבוהים, אחרי שכולם יבינו שאסור להתנחל בשמאלי - צריך להתחיל הסברה למען הדור שעוד אפשר לשנות את דרכיו בדרכי נועם.

כי, לפחות מהסתכלות שלי, רוב הנתקעים הם אנשים לא צעירים(והרבה נשים בכל הגילאים - סליחה מראש) שחושבים שמהירות הנסיעה היא קודש קודשים(לא משנה איפה, לעולם לא יעברו את ה-90) אבל נסיעה בנתיב הנכון היא הבל הבלים. לפעמים אני רואה אנשים שתוך 100-150 מטר מהרגע שהם משתלבים בכביש מהר הם בשמאלי במהירות 90-100. במילה אחת - מתסכל. בכמה מילים - @#$#$@ @#$@#$@$# %$^$%^$%^ - צונזר עקב תרבות הכתיבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי ב-2003 הם פעם עקפו משאית שנסעה בימני ולמי יש כוח עכשיו לחזור ימינה?

מה שיותר מרתיח זה שבכלל לא משנה כמה נתיבים יש בכביש - אנשים ייסעו בשמאלי ובשני משמאל.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שאפילו בפורום רכב יש אנשים שלא מבינים את המשמעות של להיצמד לימין.

ואני שואל, איפה המשטרה? (הם כנראה בעצמם לא מבינים)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, יצא לי לא פעם להתקל בחבר'ה עם באנצ'ר או שסתם היו צריכים להמתין לגרר שהחליטו, משום מה, לעצור בשולי הנתיב השמאלי. אותי זה ריתק.

Sent from my Tricorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שאפילו בפורום רכב יש אנשים שלא מבינים את המשמעות של להיצמד לימין.

ואני שואל, איפה המשטרה? (הם כנראה בעצמם לא מבינים)

זה שמישהו מבין את המשמעות של כ"ס וקג"מ לא אומר שעבר תיאוריה בהצלחה (או שסופר אותה בכלל).

Sent from my Tricorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בערך אפס אכיפה בנושא, למרות שזו העבירה שאולי הכי קלה לאכיפה וכל מה שהיא דורשת זו מצלמת דרך איכותית ונסיעה של ניידת שלא בשעות העומס. בשעה אחת אפשר לאסוף מאות קנסות בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמישהו מבין את המשמעות של כ"ס וקג"מ לא אומר שעבר תיאוריה בהצלחה (או שסופר אותה בכלל).

Sent from my Tricorder

זה שמישהו עבר תיאוריה בהצלחה (מרובה) לא אומר שהוא סופר אותך או את שאר משתמשי הדרך.

"תרבות", כבר כתבו פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...