Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה הישראלים כל כך מפחדים מהנתיב הימני?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נוסע הרבה בכביש 4 בין אשקלון לתל אביב

חלק מהכביש דו נתיבי וחלק תלת נתיבי.

בדו נתיבי תמיד יש איזה רכב רכב שזוחל בימין ושיירה של נוסעים רגילים בשמאל ואי אפשר לעקוף בלי להיות עבריין.

מה שמפתיע זה בחלק התלת נתיבי,

בנתיב הימני אני יכול להמריא עם בואינג 747!

תמיד ריק לחלוטין. האמצעי והשמאלי באותם מאפיינים.

למה לדעתכם זה ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה לא תמיד נכון שהנתיב הימני הוא הנתיב המהיר (כיום אולי כן, לאחר רפורמת הסמוטריץ', וגם זה רק במקטעים מאוד מסויימים במס' דרכים מהירות מצומצם בארץ).

התיאוריה שלי באשר להתנחלות בשמאל היא שנהג לא מנוסה יעדיף שגדר ההפרדה/שוליים יהיו בצד שלו ולא בשטח המת. מלבד זאת, לא מצליח לחשוב על סיבה אחרת מלבד בורות או זריקת ז*ן (או שילוב של השניים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בעיקר בורות. אנשים גם מאמינים שהנתיב האמצעי הכי בטוח משום מה. מישהו כתב את זה פה לפני כמה זמן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתרשמותי, לרוב זו בורות.

לאנשים אין מושג איפה הם נמצאים, ואם כן יש להם מושג, אין להם מושג שזה לא חוקי ומפריע לכל התנועה.

לדעתי הסברה מאסיבית היתה יכולה להועיל קצת בעניין.

עריכה: ^ ענינו יחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מעצבן בעולם זה כשיש כמה רכבים שנוסעים באותה מהירות בכמה נתיבים מקבלים ואז נוצר מצב שאי אפשר לעקוף משום כיוון.

אבל היי, העיקר שהם לא עוברים את המהירות המותרת.

|:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע בנתיב הימני בכביש עם שלושה נתיבים או יותר משול להסתובבות עם שלט "אני פראייר". כי זה הנתיב "של כל האיטיים".

בארה"ב, אגב, יותר גרוע. אם כי ממניעים אחרים. פשוט אין שם עניין של להצמד לימין.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע בנתיב הימני 95% מ הזמן, לא ממש אכפת לי מה אנשים אחרים חושבים.

ה5% שנשאר זה כי אני צריך לעקוף או שפשוט צריך לקחת שמואל בפניה הקרובה.

מה שמעצבן, נגיד באיילון, יש מקומות שמותר 90, ואז נתקע מאחורי מישו שנוסע על 80, מתחיל לעקוב וכאשר אני רוצה לחזור לימין, פתאום נותנין גז כדי לעקוף אותי...

משהו נוסף, נגיד אני רוצה לצאת או להיכנס לאיילון, נגיד, אני באיילון ורוצה לצאת ביציאה הקרובה ומישהו מאחורי ורוצה לצאת לאיילון, רואה שאני מאותת אבל לא, הוא חייב לעקוף אותי כדי להיכנס לפני במקום לתת לי להיכנס ואז הוא יכול לצאת חופשי.

או הפוך, אני רוצה להיכנס לאיילון ומישהו רוצה לצאת לצאת בכניסה הקרובה, או שנוסע ממש לאט ולא נותן לעשות כלום או שיש לי מלאה מקום להיכנס ואני מתחיל ואז הוא נזכר לתת גז כדי לעקוף אותי ולצאת ביציאה הקרובה ולהיות לפני :(

קיצור, אין תרבות נהיגה בארץ, כל אחד עושה מה שבא לו פשוט. :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע בנתיב הימני בכביש עם שלושה נתיבים או יותר משול להסתובבות עם שלט "אני פראייר". כי זה הנתיב "של כל האיטיים".

בארה"ב, אגב, יותר גרוע. אם כי ממניעים אחרים. פשוט אין שם עניין של להצמד לימין.

בארה״ב אין ברוב המדינות חובה חוקית להצמד לימין ואין גם איסור לעקוף מימין. לפעמים, בכבישים עם שלושה נתיבים ומעלה יש שלטים שאוסרים על משאיות לסוע בנתיב השמאלי (או בשני התיבים השמאליים ביותר במקרה של כביש עם ארבעה נתיבים ומעלה), אבל הם בד״כ זוכים להתעלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע, לכן כתבתי "ממניעים אחרים".

הנהיגה בכבישים המהירים בלתי-נעימה ומזכירה במידה מסויימת את כבישי ישראל, לפחות באזור בו אני נמצא כרגע. נוהגים פחות אגרסיבי אבל חוסר הסדר והפראות די דומה. וכן, רואה פה כל הזמן 18-גלגלים דוהרים במהירות מטורפת (80 מי"ש לפחות) בנתיב השמאלי ביותר (גם היכן שיש ארבעה ויותר).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה לחשוב מה המקור של הבעיה הזאת. בנסיעות שלי בכביש 6 למשל יוצא שהימני פנוי רוב הזמן ואז הרבה פעמים אני "עובר על החוק". אני בטוח ששמונים אחוז מהנהגים יודעים שזאת עברה על החוק אבל שמים פס כי אין עכיפה.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 סיבות:

1. בנתיב הימני נוסעים כל המשאיות וכלי הרכב הכבדים. אם יש לך אורך רוח לנסוע אחריהם ב80 קמ״ש, דחילק. לי ולרוב הנהגים אין סבלנות

2. מתקשר לסעיף הראשון, לבצע עקיפות ומעבר נתיבים בתדירות גבוהה בעקבות כלי הרכב הכבדים, מעלה את הסיכון לתאונות

3. במקרים שיש מחלפים, יש האטה ולעיתים אף האטה עד כדי כמעט עצירה מוחלטת בעקבות השתלבות מכוניות. המון מהמכוניות המשתלבות לא מכבדות את חוקי התנועה ועושים שטויות

בנתיב השמאלי אתה פשוט נמנע מכל זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה שנתיים הייתה אכיפה של בערך שבועיים עד חודש על נסיעה בנתיב השמאלי, המשטרה חילקה דוחות והפלא ופלא הנתיב השמאלי היה פתאום פנוי והתנועה זרמה.

כמו כל דבר בישראל חסרת התרבות נהיגה, אם אין אכיפה כל אחד עושה מה שבא לו.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 סיבות:

1. בנתיב הימני נוסעים כל המשאיות וכלי הרכב הכבדים. אם יש לך אורך רוח לנסוע אחריהם ב80 קמ״ש, דחילק. לי ולרוב הנהגים אין סבלנות

2. מתקשר לסעיף הראשון, לבצע עקיפות ומעבר נתיבים בתדירות גבוהה בעקבות כלי הרכב הכבדים, מעלה את הסיכון לתאונות

3. במקרים שיש מחלפים, יש האטה ולעיתים אף האטה עד כדי כמעט עצירה מוחלטת בעקבות השתלבות מכוניות. המון מהמכוניות המשתלבות לא מכבדות את חוקי התנועה ועושים שטויות

בנתיב השמאלי אתה פשוט נמנע מכל זה

שטויות. אם ככה אתה מצדיק את זה לעצמך, אני מניח שיש עוד אלף ואחד עבירות שתוכל למצוא להם תירוצים...

מפריעות לך משאיות? סע ברכבת, אבל אל תתפוס את הנתיב השמאלי. דווקא אתה הוא שמעלה את הסיכון לתאונות זה ולא ההוא שנוסע כחוק בנתיב הימני, ועובר נתיב בצורה בטוחה כשהוא רוצה לעקוף.

הנהיגה פה בשמאל היא עוד סימפטום של תרבות נהיגה קלוקלת, (שאתה כנראה חלק ממנה) שנובעת בין היתר מבורות. אתה עוקף אנשים (בלית ברירה) שזוחלים בשמאל, ואתה רואה שזה די ברור שאין להם מושג שהם לא אמורים להיות שם.

.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר לרכבת?

כשהכביש ריק אני בימין, אך כשיש תנועה מעדיף להיצמד לשמאל

תאונה לא חייבת להיות באשמתך, יש הרבה יותר תנועה והאטה בימין וזה מעלה את הסיכון לתאונות

ואני לא מאלה שזוחלים בשמאל. מכיר את התופעה והיא מעצבנת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...