Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה הישראלים כל כך מפחדים מהנתיב הימני?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

תאוריה זה באמת הכל בתאוריה. בפועל אנשים עושים טובה לציבור שהם נזכרים לאותת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כמה שנים נסעתי במושב האחורי עם חבר שנהג, ואבא שלו ישב לידו. נסענו באיילון. האבא היה מהטיפוסים המעצבנים שכל שניה חייב לתקן את הנהיגה של הבן שלו, למרות שלא מדובר במתבגר אלא בבחור באמצע שנות ה-20 לחייו. החבר נסע בנתיב הימני ואבא שלו התעצבן עליו ואמר לו לא לנסוע בימני אף פעם כיוון שיש מכוניות שמשתלבות כל הזמן ואז הנסיעה מסוכנת. אני מניח שזה המניע, אף אחד לא רוצה להתעסק עם רכבים שמאיטים/מאיצים כדי להכנס/לצאת, כולם רוצים לנסוע במהירות כמה שיותר אחידה, וגם יש תפיסה שזה בטיחותי יותר כי יש פחות סיכוי שמישהו יבלום בפראות כי הוא כמעט מפספס את היציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאבא שלי גם אוהב להתנחל בימין,

כששאלתי אותו למה הוא טען שהנתיב הימני מלא בפגמים וסדקים בגלל משאיות.

לא תומך .

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נובע בעיקר מחוסר אכפתיות וזלזול בזולת ובחוק, אלה בעיות שקיימות בחברה הישראלית וה"תרבות" הזאת זולגת כמובן גם לכביש.

תוסיפו לזה חוסר אכיפה וחוסר ידע וקיבלתם את הבלגן שנקרא כבישי ישראל.

עוד בעיה היא שבשיעורי הנהיגה כמעט ולא יוצאים מחוץ לעיר אז רוב הנהגים החדשים לא יודעים איך להתנהג בכבישים מהירים/בין עירוניים. (בגרמניה לדוגמא תלמידים חייבים לעבור 4 שיעורי נהיגה באוטובהן+5 שיעורים בכבישים בין עירוניים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבחין בין כבישים עם הרבה השתלבויות, שבהן נסיעה בנתיב שאינו הימני ביותר מאפשרת השתלבות נוחה, במיוחד בקטעים שבהם נתיב ההשתלבות קצר (ע"ע מחלף זכרון).

הרושם שלי הוא שבכבישים דו נתיביים הבעיה לא כל כך קשה, אבל בתלת נתיביים ויותר הנתיב הימני בדרך כלל פנוי. מרגיז אותי מאד כאשר אני צריך לעבור שני נתיבים כדי לעקוף את זה שמתנהל ב-75 קמ"ש באמצעי בכביש 22.

אבל זה עניין של אכיפה. מי שיודע, כמו נהג גרמני ממוצע, שנסיעה קצת ממושכת מדי בנתיב שאינו האמצעי תעלה לו 50 אירו\250 ש"ח יקפיד על הנסיעה בימין קלה כחמורה. אבל בעדר אכיפה זו אחת העבירות הקלות. מזמין אתכם לכמה צמתים בחיפה שבהם מתן זכות קדימה איה אפילו הצעת הגשה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הנתיב הימני בכביש 6 בקטע שאחרי המנהרה של בן שמן זכור לי מאוד לטובה, כולם היו הולכים לאמצעי או מתנחלים בשמאלי על 120, הימני היה יחסית פנוי למהירויות של 150 וצפונה. מקסימום כשהייתה משאית איטית הייתי יוצא לאמצעי לעקיפה קצרה לאמצעי וחוזר לימני.

להבדיל לגמריי, אני היום נוסע לעבודה כל יום על כביש באר-שבע - דימונה, כביש בינעירוני יחסית פנוי ורובו חד סיטרי דו נתיבי נוח, וכמעט כל יום יוצא לי לראות לפחות רכב אחד או שניים שפשוט תקועים בשמאלי לאורך כל הנסיעה, בלי קשר לעקיפה, הם פשוט נוסעים רק בשמאלי. לא הצלחתי עדיין לפענח אם זה מעצלנות לחזור כל פעם ימינה אחרי עקיפה (יש בשעות האלה לא מעט משאיות ואוטובוסים אבל בד"כ אין שיירות ארוכות ואיטיות מאוד) או סתם הרגל דפוק בגלל סיבות שעלו כאן (נתיב ימני סדוק בגלל משאיות וכו'). זה גם כביש בלי מחלפים או יציאות גדולות והראות טובה לכל הכיוונים ככה שיש מספיק זמן להתכונן לכל הפתעה. נראה לי פשוט כמו עצלנות נטו או סתם זריקת ז*ן טיפוסית.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, יצא לי לא פעם להתקל בחבר'ה עם באנצ'ר או שסתם היו צריכים להמתין לגרר שהחליטו, משום מה, לעצור בשולי הנתיב השמאלי. אותי זה ריתק.

Sent from my Tricorder

רק תיקון - מצד שמאל של קו ההפרדה זה אינו שול, שול מוגדר כחלק שנמצא בין המדרכה / מפריד / עפר ובין הקו הצהוב.

ולכן העבירה שם היא חציית קו הפרדה רצוף, נכון בעיקר לגבי דו"ג שההיתר המופקר והלא חוקי שמאפשר להם לעקוף בשוליים בעומס תנועה, חושבים שזה תקף מעבר לקו ההפרדה.

יש בערך אפס אכיפה בנושא, למרות שזו העבירה שאולי הכי קלה לאכיפה וכל מה שהיא דורשת זו מצלמת דרך איכותית ונסיעה של ניידת שלא בשעות העומס. בשעה אחת אפשר לאסוף מאות קנסות בקלות.

הפוך, זו האכיפה הכי סיזיפית, מישהו אחרי זה צריך לעבור על כל הצילומים הנ"ל, להוציא מספרי רכב, למלא דו"ח ולשלוח, וזה עוד במקרה הטוב, במקרה היותר ריאלי זה ידרוש שאותה ניידת תעצור במקום את הנהג המתנחל השמאלני (Pun intended) ותנפיק לו את הדו"ח במקום.

ובדיוק בגלל זה אין אכיפה של העבירות הללו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...