Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות קטנה בקשר למגבר וקומפוננט

Aviad Anker
שימו לב! השרשור הזה בן 1604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם אני מעוניין לשדרג את המגבר והקומפפונט שיש לי באוטו והסדר גודל של השקע שלי היא 1500 שקל בערך למגבר ועוד 1000 עד 1500 לקומפוננט רציתי לדעת על מה אתם ממליצים לי ואם אפשר הסבר למה זה יתאים לי .

סוג הרכב הוא סוברו ברז אם זה עוזר.

מה שיש לי כרגע על האוטו קומפפונט- ESK 165.5 HERTZ

ומגבר-Premier PA804

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנחנו לא יודעים מה יתאים לך. כי כל אחד שומע אחרת וכל אחד מחפש משהו אחר.

יעזור אם תפרט מה מפריע לך במערכת הנוכחית ומדוע אתה מחפש לשדרג אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת ברכב היא המקורית?

אני נוטה לחשוב שאולי זה מקור הבעיה העיקרי שלך.

האם באפשרותך להתחבר למגבר ישירות מנגן נייד (כדוגמת הטלפון שלך באמצעות כבל 3.5 ממ ל-RCA)? סביר שיהיה צורך לכוון קצת את הגיין.

אגב, צריכה להיות אפשרות בקרוס של הקומפוננט הקיים להגביר מעט את הטוויטרים. אולי זה יספק אותך?

בידוד של הדלתות, אם לא בוצע יכול גם לתרום לאיזון של הצלילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת אינה מקורית אני שידרגתי ואני לא מרוצה והמערכת עברה כל מיני כיווניםמולא הגעתי לתוצאה שאני רוצה שהיא שמיעה נקיה ובאסים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

יכול לפרט בבקשה את דגם המערכת ואם יש גם סאבוופר או ציוד אחר (על דגמיו) שמחובר למערכת?

כמו כן, האם יכול לפרט את מקור המוזיקה (USB, BT וכד' כמו גם מקור הקבצים) שאתה שומע ואת סגנונה?

האם בוצעה רמה כלשהי של בידוד/איטום ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המערכת שיש לי כרגע על האוטו https://www.sony.co.uk/electronics/support/mobile-cd-players-digital-media-players-xav-series/xav-v630bt

וסאב http://www.bombuy.co.il/%D7%A1%D7%90%D7%91-%D7%95%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%A1%D7%90%D7%91-%D7%95%D7%95%D7%A4%D7%A8-%D7%A2%D7%9D-%D7%AA%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8-3715

משהו הציעה לי את המגבר הזה מה אתה יכול להגיד לי עליו Lightning Audio ‏S4.600.4s ואני רוצה לחבר עליו את הסאב שיש לי וקומפוננט של המורל הייבריד אני אוכל להוציא תוצאה יפה מהסט הזה? או שהמגבר היה חלש או לא יתן עבודה שתספק ואיך הוא מבחינת שמע וכיוונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אם חסר לך סאונד בגבוהים \ מיד אז בהחלט יש טעם לשדרג את הקומפוננט שלך, ESK הוא רמת כניסה\אמצע אפשר להגדיר,

לגבי המגבר גם אפשרי לשדרג למשהו יותר איכותי , לגבי ה HU אפשר לחכות עם זה ולהחליף רק במידה ולא תהיה מרוצה ממנו לאחר תשדרג את הסט, (הוא לא החוליה החלשה פה כרגע).

לגבי המגבר שך L.A , לא הייתי ממליץ לכיוון הזה !.

אם כבר אתה מתקצב מגבר ב 1500 אז זה סכום יפה - שמאפשר להשיג רכיב איכותי, ואף שקול אפילו לייבא מחו"ל (!!),

לגבי הצעות: סט כמו FOCAL -PS165F, או PS165V30 (ישן יותר אך יופי של סאונד), מחיר של 1200-1500ש"ח בארץ.

לגבי המורל, תלוי באיזה הגברה יחוברו (AB\ D CLASS), לטעמי נשמעו "יבשים" בהגברה עם מגברים מסוימים (D-?!), אך הכל משתנה בכל מערכת ורכב..

לכן נסה לשמוע אותם קודם אם תחליט ללכת עלזה. הטוויטר שלהם נותן יופי של סאונד, נקי ולא צורם, מקטיפה. ככה המורל: גם בסדרות הנמוכות הטוויטר איכותי!.(MT230\220\210 לכולם סאונד טוב! )... לי כרגע יש MT220. והם עומדים בווליום ונשמעים יפה!! .

הסאב שיש לך ,באמת נותן יופי של עבודה, מציע לתת לו הגברה טובה כדי שלא תגרע ממנו ולא תעשה נזק למגבר, לא כל מגבר4יציאות יכל לעמוד בעומס כדי לסחוב גם סאב של 250RMS. לכן תחשוב אולי על הגברה נפרדת לסאב, המגבר יהיה חזק-ייתן בגישור>200RMS , ולא חייב שיהיה ברמה גבוהה לסאב, גם מגבר עם

80-90SNR יעשה תעבודה.

אז חוץ מדיבורים למשהו קונקרטי.. העפתי ריפרוף באמזון ונתקלתי בזה, ישלו נתונים מרשימים, וביחס למחיר, לדעתי שווה ! לקומפוננט- ZAPCO-ST-SQ

הגברה לסאב לדוגמא : [h=1]Rockford Fosgate R500X1D[/h][h=1]Zapco ST-1B Monoblock[/h]

[h=1]Pioneer GM-D8601 Class D Mono[/h]

ALPINE MRV-M500

יש בלי סוף אופציות !!,והכל נעשה סביב התקציב שציינת. הדוגמאות הנ"ל כ"א בעלות של 600-800ש"ח כולל שילוח ומס!,X

מה שחשוב שתקרא בקורת אם המוצר מוצלח, והנתונים שלו - ,נצילות,אחוז רעשים\עיוות נמוך-[0.5>THD]

ו SNR ככל שיותר גבוהה (SNR>90 - יותר איכותי), עם הנוסחה הזו תוכל למצא משהו מנצח :-D

חשוב שתשקיע ברכיב ורכיב כדי שתמשיך איתו לאורך זמן ותהנה ממנו, מאשר קניה מהירה "וחפוזה" ,דברים חפוזים מתחלפים במהרה.. :wink:

= !It's Not just a 0~1-Signal, It's the Sound-Quality =

--HU-Alpine.W650~DSP-BIT1*[AMP: JL_Audio-E.4/300 @SP_JL_C5-650 &Hertz-165XL]

[(2X AMPS: JL-MONO_XD-600.1@ 2X SUBS: JL_10W3v3-(4]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע להמשיך ולחקור את המצב הקיים, לפני שאתה רוכש ציוד נוסף. אני לא נגד, רק מציע לבדוק שאתה ממקסם את הפוטנציאל הקיים.

מה אתה מנגן דרך ה-BT? קבצי MP3, יוטיוב, ספוטיפיי, מקור אחר?

אם קבצים, קח את אותו האחד, ונגן אותו דרך ה-USB. האם שומע הבדל?

אם משהו אחר, נסה לקחת קובץ שידוע לך כאיכותי, בפורמט איכותי (המכשיר שלך אפילו קורא קבצי FLAC, אבל אפשר גם פורמט "פשוט" יותר) ונגן אותו דרך ה-USB. האם עכשיו מזהה הבדל?

לפי האתר שצירפת, וכן באתרים נוספים (אם כי בזה של היצרן חסרים הנתונים הללו), הסאבוופר שלך הוא בעל התנגדות סופית של 2 אוהם.

אם זה אכן המצב, המגבר שלך לא בנוי לעבוד בגישור ב-2 אוהם. יכול להיות שזה מה שמוציא לו את האוויר.

עשה ניסוי, נתק את הסאב, וראה אם הרמקולים מגיבים קצת יותר טוב.

האם בוצע בידוד כלשהו ברכב?

אתה יכול להעלות תמונה של החיבורים והכיוונים במגבר?

במערכת סוני שלך - מה הכיוונים של: (Mega Bass, EQ5, Subwoofer, Crossover (HPF, LPF, Subwoofer?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה עכשיו בדקתי את כל מה שאמרת לי .

1 אני שומע שירים דרך בלוטוס.

2 באמת שלא הרגשתי שינוי אם הסאב מחובר או לא מחובר הרמקולים נתנו אותו צליל פשוט לא היה באסס כי הוא לא היה מחובר

3 לא נראלי שיש בידוד בדלתות של האוטו.עושים בעוד מקומות בידוד? וגם אין הגבהות לרמקולים אם זה משנה משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי קודם להחליף קומפוננט, ולנסות להישאר עם המגבר הקיים ( אם תרצה אח"כ תשדרג תמגבר),

אולי תנסה לקבל התרשמות מאנשים שיש להם את הסט שאתה מעוניין בו ותקבל חו"ד טובה ומוחשית יותר.

לאחי יש את הפוקל 165F, הסט נשמע יפה מאוד ומדוייק, הוא עובד עם HU פיוניר-6XXX ומגבר אלפיין PDX אם איני טועה.

לגבי מגבר לסאב, אם אתה נישאר עם הסאב הקיים (ולא חושב לשדרג לסאב של 500RMS+..) אתה יכל ללכת על :

[h=1]Alpine MRV-M500 או Zapco ST-1B או Rockford Fosgate R500X1D - [/h]האלפיין איכותי !, גם עובד ב 2OHM, כולם למעשה כתוב שעובדים ב2OHM .

הZאפקו הנ"ל מאוד איכותי בקלאס AB (אולי פחות משמעותי כשמדובר לסאב שיש לך) אך לקחת בחשבון שבעומסים מתחמם יותר, כאשר CLASS D לא מתחמם בעומס.. לכן כדאי אולי לחשוב עלזה (בקיץ שלנו הטמפ' בבגאז תהיה גבוהה והטמפ שלו בעבודה תזנק, יכל להיות מכשול..:onfire: ).

הרוקפורד הוא יותר בעל כח מבין השלושה ע"פ הנתונים שלו, כנראה פחות איכותי מהאלפיין והזפקו, ואם תשדרג תסאב הוא יכל גם להתאים בכח..

300 Watts x 1 @ 4-Ohms

500 Watts x 1 @ 2-Ohms

כולם יעשו עבודה טובה במרכב שלך, ושלושתם קיבלו ביקורות טובות ברשת\מהקונים, ככה שכל אחד מהם יהיה טוב :wink:

= !It's Not just a 0~1-Signal, It's the Sound-Quality =

--HU-Alpine.W650~DSP-BIT1*[AMP: JL_Audio-E.4/300 @SP_JL_C5-650 &Hertz-165XL]

[(2X AMPS: JL-MONO_XD-600.1@ 2X SUBS: JL_10W3v3-(4]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך על העזרה המגבר מה שיש לי כרגע יספיק לי לקומפוננט איכותי ולסאב אני אקנה רק מונובלוק?

ואני מתלבט בין כמה סוגי רמקולים תגיד לי מה לדעתך הכי מעניין

HYBRID 602 Morel

Virtus 602 Morel

FOCAL PS165FX MADE IN FRANCE

FOCAL PS165FX

focal k2 power es165k

hertz mille pro mpk 165.3

אני אישית מכיר את הסאונד של hertz אבל משום מה אף ממליצים לי על קומפוננט מעניין שלהם אז מה הייתה הולך מכל הרשימה כי לשמוע את הקומפוננטים שרשמתי פה לפני קניה נראלי היה קצת בעיה כי אני לא יודע איך היה ניתן לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...