Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוודי A1 ידנית - סקירה מתגלגלת

shakedi
שימו לב! השרשור הזה בן 1083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז עבר לו חודש וקצת ובערך 3K ק״מ מאז שרכשתי את הרכב בכותרת - אוודי A1 TFSI 1.4 ידנית שנת 2012 עם 86K ק״מ.

אז איך בעצם הגענו עד הלום?

תקופה ארוכה שדגדג לי להחליף את הגולף האהובה (MK4 ידנית) ששירתה אותי בנאמנות מעל 5 שנים.

התקצבי היה יחסית גמיש והקריטריונים העיקריים היו:

חזקה יותר מהגולף

ידנית (עם עדיפות ל-6 הילוכים)ֿ

חסכונית יותר בדלק

ניחוח ספורטיבי

וחשוב ביותר - רכב שיהווה שדרוג משמעותי מהגולף שנתנה פייט רציני לרכבים יקרים וחדשים ממנה בהרבה

אף על פי שהיא לא עונה על פחות או יותר אף אחד מהקריטריונים הבחירה הטבעית מבחינתי היתה גולף דור 6 ידנית, אך חודשים ארוכים של חיפושים והבנה שהרכב הזה לא עושה לי את זה הורידו אותי ממנה.

לצערי הפולו מהשנים האלה באה עם מנוע חלש בשילוב עם גיר ידני וגם נסחרת במחירים לא סבירים לדגם ה-3 דלתות.

הפאביה בסיסית מדי ולא ספורטיבית מספיק לדעתי

האיביזה פשוט לא

ואז החלטתי לברר בנוגע לחלום ישן - מיני קופר / וואן.

חיפוש מהיר הוביל אותי לאקזמפלר עם ק״מ נמוך במיוחד במצב כמו חדש, נפגשתי עם המוכר ואף עשיתי ברכב סיבוב והחלטתי שזה זה!

אין ספק שעקב הנסועה הגבוהה שלי קצת הדאיגה אותי נוחות הנסיעה אבל החלטתי לבלוע את הגלולה.

נקבע עם המוכר יום ושעה לקחת את הרכב למכון הבדיקה וחיכיתי בקוצר רוח. כנראה שהכוכבים לא הסתדרו כמו שצריך בשמיים כי שעתיים לפני הבדיקה התקשר אלי המוכר והודיע לי שנדלקה ברכב נורת מנוע ושהוא נאלץ לקחת את הרכב למוסך...

למען האמת אני לא בטוח אם היה אמת בדבר המוכר כי הוא די נעלם אחרי השיחה הזאת אבל כנראה It wasen’t meant to be.

רוב המיני במסגרת התקציב היו עם ק״מ גבוהה מדי, והחששות בנוגע לנוחות הנסיעה ושמועות על אמינות מוטלת בספק והרכב הכביכול מאוד שמור שפתאום פיתח תקלה קשה גרמו לי לפזול לצדדים.

ואז מצאתי את האוודי.

מנוע 1.4 טורבו 122 כ״ס שכל הבדיקות שבצעתי לגביו באינטרנט העלו כי מדובר במנוע אמין באופן יחסי

גיר ידני 6 הילוכים!

מראה שאני אישית מאוד אוהב

וכן לא אשקר... הסמל של אוודי מעט עשה לי את זה :)

To cut a long story short

האוודי העבירה ידיים מעט מתחת למחירון והיא שלי כבר חודש וקצת.

נתחיל כמובן מהדברים הטובים:

מנוע - על אף נתון הכ״ס הלא מאוד מרשים הרכב מרגיש חזק, המנוע מושך כבר מסלד 0 וכל האצה מלווה בשריקת הטורבו. נחמד מאוד!

גיר - חלק, קליקי ומהיר, תענוג להשתמש בו, ובשילוב עם המנוע הגמיש כשרוצים לנהוג רגוע התפעול של כל העסק מזכיר מנוע דיזל, מעבירים הילוכים מוקדם (2.5-3K) והילוך שישי שניתן להשתמש בו כבר ממהירות של 80 קמ״ש. לסקרנים - שיוט ב-100 קמ״ש מתבצע בסלד 2K נינוח במיוחד.

איכות בניה - הרכב מרגיש יצוק, על אף כמעט 90K ק״מ שהרכב עבר, אין ולו קרקוש אחד מתא הנוסעים או מכל חלק אחר ברכב. כל הפלסטיקים שלמים, אין קילופים (למעט איזור קטן בהגה) העור על ידית ההילוכים, ההגה ובלם היד מרגישים נפלא - כיף לבלות זמן בתא הנוסעים של הרכב הזה!

הבינוני:

היגוי - צפוי, בטוח, מדוייק ויש אחיזה גבוהה מאוד אבל לא מעביר הרבה (או שבעצם לא מעביר כלום) אין ספק שהוא לא גרוע ואף טוב מהרבה רכבים אחרים בסגמנט אבל לא מדובר פה במיני קופר...

מתלים - קשים מאוד, הרכב מתרסק על שיבושים שברכבים אחרים שיצא לי לנהוג בהם לא היו דרמה גדולה... מצד שני כתוצאה מנוקשות הנסיעה, זווית הגלגלול כמעט ולא קיימת.

צריכת דלק - אולי לא פייר לצפות ליותר בתוואי הנסיעה שלי שכולל עמידה בפקקים מדי יום במשך כ15-20 ד״ק בממוצע אבל כרגע היא עומד על כ-14 קמ״ל לא נורא אבל לא מלהיב

הרע:

אבזור - זה היה ידוע, ולא היווה דיל ברייקר מבחינתי אבל האבזור הרמת הגמור הבסיסית של הרכב שלי מעליב (בחו״ל ישנן רמות אבזור נמוכות אפילו יותר). אין מחשב דרך (אפילו לא צריכת דלק ממוצעת) אין מד חום מנוע, אין מסך פאנסי למערכת סטריאו שזה עוד מילא כי אפילו חיבור Aux אין לה... אין פנסי ערפל קדמיים בגדול בעיקר אין...

לחובבי האבזור מומלץ לחפש את הדגמים המפוארים יותר שמצויידים ברוב מה שחסר ברכב שלי.

אעדכן בדברים מעניינים במשך התקופה שלי עם הרכב.

וגם בתמונות יותר נורמאליות...

אשמח לענות על כל שאלה

שקד

DSC_6496-Edit.jpg

עריכה אחרונה על ידי shakedi
  • אהבתי 2
Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה :)

עדיין לא יצא לי להעביר אותה שום טיפול.

בימים הקרובים אני צריך להעביר את הרכב טסט ויש לי חשד שהצמיגים הקדמיים יאלצו להתחלף...

מעבר לזה הרכב עבר טיפול אצל הבעלים הקודמים לפני כמה אלפי ק״מ אז עוד לא היה צורך.

כן שוקל להחליף שמן תיבת הילוכים כשאעשה את הטיפול, מדי פעם ישנה חריקה במעבר לשני בסלד גובהה, ממחקר בפורומים מחו״ל הבנתי שלפעמים החלפת שמן עשוייה לעזור.

אעדכן

Sent from my iPhone using Tapatalk

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רכב חמוד. לא מזמן ראיתי את האחות החזקה- S1 ושמתי עין...

מוזר שאין מחשב דרך וצריכת דלק. באלפא הזקנה שלי זה קיים וכשהיה לי רדיו מקורי גם הציג לי שמות תחנות רדיו ומספרי שירים במסך בלוח השעונים.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט מוזר שאין מחשב דרך...

מסתבר שבמעמד ההזמנה (מאמין שלא בארץ) ניתן היה לקנפג את הרכב עם או בלי הרבה אבזור.

לדוגמה ראיתי בחו״ל כאלה בלי חישוקים קלים, משענת יד וכ׳ו... לפי מה שהבנתי באופן כללי אצל אאודי, הקונפיגורציה הבסיסית די דלה, וכדי לקבל את הרכב מאובזר בצורה טובה נאלצים לשלם לא מעט.

בכל מקרה אני אישית מעדיף רכב שבנוי בצורה איכותית יותר ולא מאובזר מאשר רכב פחות איכותי עם יותר פיצ׳רים, בסופו של דבר בטווח המחירים הזה אין פיצ׳רים שוברי שוויון.

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים. הייתה לי אחת כזאת לבנה גם שנת 2012, החזקתי אותה שנה ומשהו ובטיפשותי מכרתי.

עד היום מצטער על זה..

לגבי מחשב הדרך כן מבאס אבל זה ממש בקטנה.

לגבי המערכת המקורית שמגיעה אכן זבל רק רדיו ודיסק.

אם תרצה לשדרג אני אז הזמנתי מאיביי מתאם סבבה לגמרי שהרכבתי עליו רדיו של אלפיין עם כל האופציות.

תתחדש וסע בזהירות! שוב לדעתי רכב פצצה.

עריכה: אם אתה מעוניין

https://www.ebay.com/itm/1-DIN-Car-Radio-Fascia-Panel-Adapter-Audio-Frame-For-AUDI-A1-8X-2010-TopBlack/264314457404?hash=item3d8a5e8d3c:g:bOAAAOSwsixc0qhB

https://www.ebay.com/itm/CT24AU20-Black-Single-Din-Fascia-Adapter-Panel-For-Audi-A1-8X-Model-2010/401578513446?epid=1395370606&hash=item5d7ff1d426:g:ISUAAOSwtRlbiAct

עריכה אחרונה על ידי GuyGeva
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהסמל על הגריל היא מאובזרת באמת כמו דיהיטסו שרייד של שנות השמונים.

המנוע הזה במיטבו דווקא עם הגיר האוטומטי

בגיר ידני, לא רואה איזה ריגוש ואם כבר ללכת בלי, הייתי הולך על הסיאט, לפחות היא מאובזרת (אבל בלי הסמל הנכון)

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בנוגע לרדיו, הבעלים הקודמים התקין דיבורית BT עם סטרימינג שמתחברת לקו הדיבורית במערכת המקורית ככה שעקרונית יש לי דרך להזרים מוזיקה מהטלפון, איכותי מאוד זה לא אבל אני מעדיף לשמור על מראה מקורי באוטו ודי סולד ממערכות אפטר מרקט. בכל מקרה המון תודה על הלינק :)

ובאמת עושה רושם של רכב מוצלח בינתיים.

סולל הדרך, אישית אני מוצא הנאה ברכבים ידניים מעצם ההתעסקות במשהו מכאני, האפשרות לעשות rev matching או לתרגל heel and toe גם סתם בפניה הכי בנאלית מכניסה לי הרבה הנאה גם בנהיגות הכי משעממות.

אני מאמין שיחידת ההנעה הזאת באמת יותר ״מרשימה״ בשילוב עם הDSG אבל אני לא מעוניין להחזיק רכב עם הגיר הזה מהשנים האלה מחוץ לאחריות מעבר לעניין ההעדפה האישית שלי לגיר ידני כאמור.

בנוגע לאיביזה, אישית אני מאוד לא מתחבר לעיצוב של הרכב הזה, הוא פחות איכותי לדעתי גם אם הוא יותר מאובזר. מעבר לה שהמנוע הזה לא זמין באיביזה ולא רציתי את מנוע הליטר טורבו על אף שהוא מאוד מוצלח וה1.2 טורבו גם לא חף מתקלות.

עריכה: פספסתי את הנקודה שהתכוונת לסיאט בכללי, לאון נכנסה בתקציב רק מהצורה הישנה שלא רציתי אז בעצם נותרתי רק עם האיביזה :)

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אז הגיע הזמן לעדכון:

הרכב עומד עכשיו על קצת יותר מ-97k ק״מ... כן אני נוסע הרבה :)

בתקופה הזאת העברתי את הרכב טיפול ב-90K ק״מ במוסך רון, במסגרת הטיפול ראו לנכון להחליף את המשולשים ככה שהעלות הכללית כולל המשולשים, שמן, פילטרים ותוסף דלק היתה בערך 1500 ש״ח, כחלק מהחלפת המשולשים היה צורך בביצוע כיוון פרונט שלצערי בוצע בצורה לא טובה ואחרי היציאה מהמוסך גיליתי שההגה עקום, קצת מאכזב וגם השורה הבאה...

מעבר לזה לצערי בערך אלפיים ק״מ אחרי הטיפול שמתי לב לרעש משונה מהמנוע, בהתחלה קצת נבהלתי אבל הנחתי שמדובר במשאבת מים סוררת (בבדיקת קניה הזכירו שהיא רועשת) קפיצה לרון עיששה את החשש והמשאבה הוחלפה תמורת 750 ש״ח.

חייב להגיד שיצאתי טיפה מאוכזב ממוסך רון, ביקשתי באופן מפורש שיקשיבו לרעש מהמשאבה בטיפול הראשון ב90K ק״מ, ואמרו שהיא בסדר גמור, תוסיפו לזה את עניין הכיוון פרונט (שלמען הסר ספק טופל בחינם בביקור הבא למוסך) ויוצא שיצאתי קמת מאוכזב.

עוד בתקופה הזאת, העברתי את האוודי טסט ללא כל בעיה :)

מעבר לזה אני עוקב באופן עקבי אחרי גובה השמן במנוע, ולהפתעתי הוא לא זז מילימטר, משמח מאוד בעיקר עקב עדויות של חברה שצריכים להוסיף קילו כל 1000-1500 ק״מ.

צריכת הדלק השתפרה בחורף ועומדת על כ-15 קמ״ל.

מעבר לזה אני ממשיך להנות מאוד מהרכב! מאוד נעים לחיות איתו, הוא שקט נוח וכשרוצים הוא זז בקצב יפה מאוד.

הפתיעה אותי כמה הוא פרקטי (למרות מרכב ה-3 דלתות), ביקור לאיקאה הוכיח שאפשר להכניס לרכב קופסא באורך 1.8 מ׳ בלי יותר מדי בעיות.

ההנאה שלי מהאוטו גורמת לי לרצות לפנק אותו, אז בתקופה האחרונה התחדשתי בכל מני חומרי דיטיילינג תודות הדוד אמאזון, ולפני כחודש יישמתי על הרכב ציפוי קראמי של Chimical Guys, בינתיים נראה שהוא שורד יפה את השבועות הגשומים שהיו לנו לאחרונה.

מעבר לזה החלטתי לשדרג את מערך התאורה (כן אני יודע שלא כולם עפים על זה) למען הסר ספק ווידאתי שהפנסים שקופים ונקיים לפני החלפת הנורות.

נורות ה-DRL הוחלפו בנורות לד T20

והנורות הראשיות הוחלפו בנורות לד Tanaka H7 מאמאזון (תודה לחבר הפורום kobi_g על העזרה)

השיפור מטורף והנהיגה בלילה מרגישה בטוחה הרבה יותר וגם כמובן השיפור הוויזואלי ניכר.

וידאתי שהנורות לא מסנוורות, ולא קיבלתי הבהוב מרכבים על הכביש אפילו פעם אחת, מעבר לזה האלומה שהנורות האלה מפיקות חדה וממוקדת.

בתוכנית להחליף גם את הנורות של האור הגבוהה.

מצרף תמונות מטיול קצר מהסופש

נתראה בעדכון הבא!

DSC_7482.jpgDSC_7487-Edit.jpgDSC_7498-Edit.jpgDSC_7480-Edit.jpgDSC_7491-Edit.jpg

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה אני עוקב באופן עקבי אחרי גובה השמן במנוע, ולהפתעתי הוא לא זז מילימטר, משמח מאוד בעיקר עקב עדויות של חברה שצריכים להוסיף קילו כל 1000-1500 ק״מ.

קילו כל 1000-1500????

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהתבלבלתי בנוגע לצריכת שמן וצריכה כמו שכתבתי מתייחסת למנועים בסוף דרכם [emoji51]

בכל מקרה הבנתי שיש מקרים שנחשבים ״תקינים״ בהם צריך להוסיף כמות שמן מסויימת כל כמה אלפי ק״מ בודדים ולשמחתי זה לא המצב ברכב שלי.

מעבר לזה שמתי לב שטעיתי בשם של החברה של הנורות לד - השם הנכון הוא katana.

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי כמה שאלות בקשר לנורות לA1,

חוץ מגוון לבן יש גם שיפור בעוצמת הארה?

אתה יכול בבקשה לפרסם לינקים לנורות שהזמנת?

זה לא מדליק תקלות?

ההתקנה פשוטה או שצריך בעל מקצוע?

תודה!

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלת תם,

הרי אחד הדברים שאני מצפה ממותג סמי פריום(אאודי לעומת פולקסווגן) זה אבזור אקסטרה.

אישית אותי זה היה מבאס מאוד לקנות רכב עם אבזור של סוזוקי סלריו ידנית, אז מעבר לזה, מה הם האיכויות שמקבלים לעומת גולף למשל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@דניאל1983 בקשר לנורות, הסיבה המרכזית שגרמה לי להחליף את הנורות המקוריות זה שלא הייתי מרוצה מעוצמת התאורה (בעיקר אחרי שבוע עם פולו בצפון איטליה שהיתה מצוידת בפנסי לד מקוריים).

אז בהחלט מעבר לשיפור הוויזואלי יש שיפור מורגש מאוד בעוצמת התאורה, קשה לעמוד את השיפור בצורה מדוייקת אבל אני מאמין שהפנסים מאירים לפחות פי 2 חזק יותר, וזה בא לידי ביטוי גם במרחק התאורה.

מעבר לזה לדעתי אור לבן הרבה יותר נעים בנהיגה בלילה, שלטים ומחזירי אור הרבה יותר נראים והאור פחות מעייף.

המעבר לנורות לא הדליק אצלי שום נורות אזהרה בדשבורד (ויש אזהרה על נורות שרופות בוודאות), עקרונית רכשתי גם decoder עבור הפנסים של התאורה הראשית אך בסופו של דבר לא נאלצתי להשתמש בהם.

בנוגע ללינקים:

נורות דרך (H7) - KATANA H7 LED Headlight Bulbs - CREE Chips w/Adjustable Beam - 12000Lm 6500K Extremely Bright Conversion Kit https://www.amazon.com/dp/B07J5CWZDL/ref=cm_sw_r_cp_api_i_bNuwEbGM94PEF

נורות DRL - Auxbeam Extremely Bright T20 7440 W21W LED Bulbs 5730 Chipsets 33SMD light bulb Super White for Reverse Light, Back Up Light, Tail Light, Fog Light, Turn signals brake light (Pack of 2) https://www.amazon.com/dp/B07414XVKT/ref=cm_sw_r_cp_api_i_p2uwEbXWSVPK3

ב A1 צריך פרק את הפנסים מהרכב כדי להחליף נורות, תהליך פשוט שכולל פתיחה של שלושה ברגים לפנס ושחרור קונקטור, היתרון בפירוק הוא גישה הרבה יותר נוחה לנורות.

@davemustaine87 אין ספק שזה חלק ממה שמצופה ממותג סמי פרימיום כמו אאודי, ספציפית הרכב שלי עירום מבאזור במיוחד, אבל זה לא נכון בנוגע לכל A1 שנמכרה בארץ, חלקן הציגו אבזור שלא היה מקובל באותה התקופה ברכב בגדול הזה, אבל כמו כל דבר במותגי הסמי פרימיום / פרימיום צריך לשלם על זה לא מעט...

האיכויות שמקבלים ברכב כזה לעומת גולף היא איכות חומרים עדיפה במעט בחלק מהמקרים (אם משווים גולף לA3) האפשרות לקבל בסופו של דבר אבזור ייחודי לסגמנט אם משלמים עליו ועיצוב שונה יש יגידו עדיף.

ספציפית בשבילי הסיבה שה A1 נבחרה זה כי היא מציגה שילוב מנוע גיר ייחודי לסגמנט ולגודל הרכב בארץ, בנוסף היא מציעה איכות חומרים מעולה ואיכויות דינמיות טובות מהממוצא בסגמנט שלה.

סביר מאוד שאם היו אופציות נוספות עם מנועים חזקים יחסית וגיר ידני שנכנסות בתקציב שלי הבחירה היתה שונה.

חוץ מזה, מבחינתי חשוב בהרבה האיכויות הדינמיות, איכות החומרים וחוויות הנסיעה/נהיגה ברכב מאשר אבזור.

נקודה אחרונה שכדאי להזכיר זה שבאירופה אאודי אינו נחשב בהכרח מותג יוקרתי, ושם הפער בין פולקסווגן לאאודי אינו כזה משמעותי במחיר ברכבים היותר עממיים, ולכן ״הגיוני״ לשלם מעט יותר ולקבל חבילה ״איכותית״ יותר גם אם היא לא מגיעה מאובזרת יותר.

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...