Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה על מסלול-טיול גרמניה-פראג/מדינה אחרת, מישהו עשה?

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 1621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

זוג בני 30, מחפשים המלצה לבניית מסלול בן 10 ימים אשר מתחיל בברלין ומסתיים בפראג (אפשר גם הפוך) ועל הדרך, לינה ועצירה לילה או 2 במלונות בכל מיני עיירות ציוריות\כפרים עם נופים.

כך שיוצא יומיים-שלושה בברלין, יומיים שלושה בפראג, והיתר בתחנות בין לבין שאינם "עוד עיר", אלא משהו ציורי\טבע אבל מודרני.

אין לנו מושג מאיפה להתחיל אחרי שלב סגירת הטיסות, איך מוצאים עיירות ציוריות עם בקתות\צימרים בסביבה מושלגת ואיך מוצאים שם אטרקציות ועניין.- חיפוש בגוגל נותן מידע כל כך לא רלוונטי, ובקלות אפשר להתפזר.

התאריכים הם חנוכה\סוף דצמבר, כך שסוף הטיול מתוכנן להיות באווירת כריסטמס.

יש נסיון רב בטיולים באירופה, בהתמצאות ומציאת/גילוי מקומות בערים מרכזיות - לא מחוץ להן.

מי עשה?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה חמה - אם טרם הייתם בברלין לעשות את כל החופשה בה. העיר הזו עשירה מאד ובשלושה ימים לא תטעמו אפילו קצהו של מזלג חמוצים.

וד דבר חשוב - לבדוק היטב מה פתוח ומה סגור בכריסטמס. יתכן מאד שהרבה אתרים סגורים בערב החג וגם בחג עצמו. מצריך בירור פרטני.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עשיתי את המסלול ביניהן, חוץ מיום ב-karlovy vary, אבל מארגון דומה של כמה טיולים כאלו, אני בדרך כלל משתמש בwikitravel להכרות מאוד בסיסית, lonely planet, אתרים רשמיים של האזור וחיפושים גנריים כמו "prettiest castles". בין כל זה אפשר לעשות חיתוך כלשהו ולגלות די מהר מה הכי פופולארי או מעניין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מריץ חיפשים בגובל כגון "three days in Prague" או "a trip from Berlin to Prague", בדרך כלל תמצא לא מעט המלצות. לקטעים העירוניים השתמשתי בשנים האחרונות ב-visitacity.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פראג נהדרת וגם ברלין; לגבי טיולי טבע ונופים, זה ממש - אבל ממש - לא הזמן, לא כיף בכלל לטייל כשבחוץ הכל אפור קודר ואולי אף מושלג, מה גם שאם יש שלג נהיגה היא לא עניין מומלץ למי שאין לו ניסיון בתנאים אלה.

להוציא אזורי ספורט חורף, אתה גם מחוץ לעונת התיירות, ולדעתי אתה עלול להתתקל בקושי למצוא מקומות לינה מחוץ לערים ויישובים גדולים.

הייתי מאמץ את ההמלצה להתמקד בשבוע בברלין, ללא רכב כמובן. אפשרות נוספת - לנחות בפראג, לבלות שם שלושה ימים ואז ברכבת לברלין.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יומיים - שלושה ימים לכל אחת מהערים זה מעט.

אני ממליץ לך להיות לפחות 5 ימים בברלין, לקחת רכבת \ אוטובוס \ טיסה זולה ולהיות גם בפראג 5 ימים.

לפראג 5 ימים יכולים להספיק (לדעתי 3 ימים לא מספיקים, למרות שהרבה אמרו לי שכן), לברלין זה קצת מעט, אבל יספיק בהחלט לראות את האטרקציות המרכזיות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לברלין גם שבוע זה מעט. ואני מדבר על העיר והסביבה הקרובה (נניח פוטסדאם וואנזה). היא לא פריס או לונדון, אבל בהחלט בשורה הבאה אחריהן.

לבי פראג - תלוי כמה אתה רוצה להתפרש סביבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע בברלין יכול להספיק למי שיוצא מהחדר בשעה מוקדמת וחוזר בשעות הערב כשכל האטרקציות כבר סגורות. אני חושב שאפשר להסתדר היטב עם שבוע בברלין, אם כי למי שרוצה לראות יותר, כמובן ששבוע וחצי יהיה טוב יותר.

בכל זאת אם הוא רוצה להיות בשני היעדים, הייתי נותן לברלין 5-6 ימים ולפראג 4-5 ימים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שהחישוב הזמן צריך להביא בחשבון גם את הטיסות והנסיעה בין הערים, ולכן להוסיף 1-3 ימים (או להחסיר 1-3 ימים מתקופת החופשה).

דרך אגב, אני הייתי בברלין שבוע אינטנסיבי ויש לי רשימת אתרים ארוכה שאני רוצה להשלים. לכן, אם אני צריך לוותר על משהו, זה על פראג, ומשלים אותה בחופשה קצרה נפרדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פראג נהדרת וגם ברלין; לגבי טיולי טבע ונופים, זה ממש - אבל ממש - לא הזמן, לא כיף בכלל לטייל כשבחוץ הכל אפור קודר ואולי אף מושלג, מה גם שאם יש שלג נהיגה היא לא עניין מומלץ למי שאין לו ניסיון בתנאים אלה.

להוציא אזורי ספורט חורף, אתה גם מחוץ לעונת התיירות, ולדעתי אתה עלול להתתקל בקושי למצוא מקומות לינה מחוץ לערים ויישובים גדולים.

הייתי מאמץ את ההמלצה להתמקד בשבוע בברלין, ללא רכב כמובן. אפשרות נוספת - לנחות בפראג, לבלות שם שלושה ימים ואז ברכבת לברלין.

מסכים גם לגבי הנהיגה.

הייתי בברלין רק יום וחצי בזכות טיסה של אלעל שבוטלה, אבל ממש לא אהבתי את העיר. מניח שבטיול מסודר יותר של כמה ימים רואים יותר, אבל גם בפראג יש המון מה לראות, ואפשר לצאת ממנה לטיולי יום לערים יותר קטנות בסביבה. פותח השרשור, ממליץ לכם לשקול את וינה במקום ברלין. יש בסביבתה כמה כפרים ומנזרים מהסוג שאתה מתאר, שאפשר להגיע אליהם בתחבורה ציבורית (למשל זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשווה את ברלין לפראג. מבחינת עניין ברלין היא בסדר גודל אחר לגמרי. אישית גם אהבתי אותה הרבה יותר מאשר את פראג, לטעמי אחת הערים הפחות נעימות שבהן ביקרתי, גם אם יש מה לראות בה.

וינה רעיון מצויין לטיול בסדר גודל של 5 ימים. מבחינת מרחק משתלבת מצויין עם בודפשט או עם סלובקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברלין הרבה יותר מכוערת מפראג לדעתי (כעיר), יש לה את הדברים המיוחדים שלה (ואת ההיסטוריה שלה), התחבורה הציבורית בברלין הרבה יותר טובה מזאת בפראג לדעתי, אבל יאמר לזכותה שיש הרבה מה לעשות בה.

פראג ביחד עם וינה נשמע כמו שילוב טוב, 5 ימים לכל עיר יכולים להספיק בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שברלין נהרסה במלחמת העולם, כך שאין לה עיר עתיקה אלא רק קצת חורבות. שלא לדבר על החלק המזרחי שקיבל בניה אפיינית למדינות הקומוניסטיות. מצד שני, לאור העומק התרבותי של גרמניה יש בה הרבה מאד מה לראות ולעשות. ואם מרחיבים קצת את המעגל מגיעים לאזורים שנפגעו פחות או שנבנו כפרברים ולא כערים מרכזיות, ואז יש גם יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחבצ בפראג דווקא היתה מצוינת, כשהייתי שם לפני שנה וחצי. מה שהיה קצת פחות נח, זה שלא בכל תחנה של טראם היה איך לקנות כרטיס. אבל בטח גם זה פתיר.

אחרי שני ביקורים בה, בהפרש של יותר מעשור, אני חושב שהרבה שם גם מאוד משתנה לטובה ויש בה גם לא מעט שכונות ואזורים שהתיירים עדיין לא ממש גילו, מה שגם מפחית את העומס בהם.

לוינה אני הולך לחזור בקרוב לביקור שני, גם באווירת חורף וכו'.

אגב, אם לא מפחדים מקור וחושך, הייתי מציע לשקול גם את האזורים היותר צפוניים, ובתוך זה המדינות הבלטיות \ פינלנד או דנמרק. המרכז של הלסינקי מאוד מיוחד, בעייני. יש בסביבה שלה גם כפרים ועיירות יותר קטנות. ואפשר להפליג ממנה (אם כי אני לא יודע כמה זה נעים בחורף) לאסתוניה, רוסיה, שוודיה וכו'. וגם בקופנהגן אמור להיות נחמד מאוד בתקופת חג המולד, ואפשר להגיע ממנה לאזורים כפריים יותר ברחבי דנמרק. עקרונית אפשר אפילו לחבר אותה לטיול אחד עם ברלין (זה 5-6 שעות ברכב).

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני - הלסנינקי נחמדה, אבל תמלא לא יותר מיומיים - שלושה. ולצאת ממנה בעונה הזו זו נהיגת חורף, לדעתי לא מומלץ לישראלים לא מנוסים (למרות שהפינים מתחזקים את הכבישים שלהם נהדר בחורף). את ההמלצה שלך הייתי מישם בטיול קיץ (למעשה עשיתי זאת לפני 5 שנים). פינלנד בחורף? הייתי מעדיף טיול מאורגן של שבוע בלפלנד.

ההצעה שניה שלך לגבי המדינות הבלטיות מצויינת, אם נבחר טיול עירוני. עשיתי זאת לפני 3 שנים - שילוב של טיסה לריגה, שהיה בה 3 ימים, ויסה לוילנה וחזרהאחרי 3 ימים נוספים. דומני שלוח הטיסות השתנה מאז ויתכן שנדרש תכנון קצת שונה, וכמובן שריגה ווילנה אינן כל הבלטיקום ויש עוד מה לעשות בערים אחרות. אבל, שוב, חורף, וצריך להביא בחשבון את מגבלות מזג האויר. זה נכון גם לגבי דנמרק - כמו פינלנד, הייתי מעדיף לעשות אותה בקיץ.

נסיעה מהלסינקי או המדינות הבלטיות לשכנות כגון שוודיה תהיה גוזלת זמן ובעיקר יקרה. אני לא בטוח ששילוב כזה יהיה מומלץ, גם אם כל אחד ממרכיו בהחלט שכן.

ככלל, טיולים של דצמבר באזורים מושלגים אני מעדיף כטיולים עירוניים מבוססי תחב"צ, ואילו את הטיולים בנהיגה עצמית בעונות יותר נוחות מבחינת הכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...