Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה ללא חגורה

שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

עצר אותי שוטר תוך כדי נסיעה, בטענה שנהגתי ללא חגורה.

הסברתי (והראיתי) לו שהחגורה הייתה עלי, אולם עברה מתחת לזרוע (בבית שחי השמאלי), ולא מעל הכתף.

הוא טען שהוא ראה שהיא הייתה מיושרת ומקבילה לחלון ולא ראה בכלל שהיא הייתה באלכסון כלשהו. זה גם מה שנרשם בדו"ח פחות או יותר.

250 ש"ח כנס + 6 נקודות.

האם יש טעם / סיכוי כלשהו ללכת לבית משפט ולנסות להסביר לשופט שזה לא מדוייק שהחגורה בכלל לא הייתה עלי? או "לבלוע" את ה-250 ש"ח כנס וה-6 נק' וזהו...?

השוטר אמר שגם אם אכן החגורה הייתה מתחת לזרוע, ולא מעל הכתף, זו גם עבירה על החוק. השאלה האם הענישה במקרה כזה אותו הדבר כאילו נוסעים ללא חגורה בכלל?

תודה רבה,

וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר צודק.

בין אם חגרת את החגורה בדרך לא נכונה ובין אם לא חגרת את עצמך עברת עבירה (ויותר חשוב - סיכנת את חייך). למד את הלקח ותגיד תודה לשוטר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רשום בדברי הנהג

או בקצרה

תעלה את כל הדוח לכאן הסתר פרטים אישיים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רשום בדברי הנהג

או בקצרה

תעלה את כל הדוח לכאן הסתר פרטים אישיים

פירוט העבירה:

נהגת ברכב הנ"ל שהיו מותקנות בו חגורות בטיחות, מבלי שהיית חגור בחגורת בטיחות, בניגוד לתקנה 83 ב' (א) לתקנות התעבורה.

סעיף ד': נסיבות המקרה

"במהלך סיור שגרתי בניידת סמוייה ______ כביש ארבע לצפון בנתיב שני מימין הבחנתי ברכב הנ"ל שנסע על נתיב ראשון מימין דרך חלון שמאלי קדמי של הרכב הנ"ל שהיה נקי וללא הפרעה בנהג אשר נוהג ללא חגורת בטיחות על גופו כאשר החגורה נמצאת במקומה באופן ישר. כרזתי לנהג לעצור בשול ימין תוך שקר עין רצוף ניגשתי והסברתי את מהות העבירה. ראות טובה, אור יום, נהג לבדו וחולצתו אפורה בהירה.

סעיף ה': דברי מקבל הדו"ח

הייתי עם חגורה זה היה מתחת ליד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פסיקה של העליון מחייבת את כל הערכאות מתחתיה כפסק דין תקדימי

לכן השוטר צדק

ממליץ להמנע ממשפט

מה שאני מסביר לנהג/נוסע שחגור כך הוא שאופן החגירה מסכן אותו ואל יכול להציל בעת פגיעה.

לא אכנס להסבר המלא, אבל אני אישית לא רושם דוחות על אופן חגירה כזה אלא מסביר כאמור לעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, מתעלק על השרשור. מה קורה אם מסיע הרכבי את בני בן השש אשר לוקה באוטיזם והוא מעביר את החגורה מתחת לבית השחי? גם אקבל קנס?

אוהד

ואם מישהו מתכוון לכתוב תחנך אותו אז שילמד אותו קודם להתייחס למקרר בכבוד ולא לטרוק הדלת שלו על הקיר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. אבל אולי כדאי לקבל אישור כלשהו מהרופא המטפל בו ולפנות לרשות הרישוי על מנת לאשר את הפטור .

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב חוק

למען הבריאות שלו חגורת הבטיחות צריכה לעבור מעל הכתף

עוברת מתחת לבית השחי בלימת חירום והחגורה לוקחת את הצלעות ומוחצת את הריאות לב

מעל הכתף את רוב או את כל המכה תספוג הכתף.

תפרו לו כותפות שדרכם תעבור החגורה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, מתעלק על השרשור. מה קורה אם מסיע הרכבי את בני בן השש אשר לוקה באוטיזם והוא מעביר את החגורה מתחת לבית השחי? גם אקבל קנס?

אוהד

ואם מישהו מתכוון לכתוב תחנך אותו אז שילמד אותו קודם להתייחס למקרר בכבוד ולא לטרוק הדלת שלו על הקיר..

לא ממני ולא מרוב השוטרים/מתנדבים שאני מכיר

כדאי לך להקשיב לישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי, עם כל הכבוד יש לעתים (רחוקות) ליקויים שמקשים מאוד או מונעים שימוש בחגורת הבטיחות. אוהד כבר ציין את הקושי ללמד את הילד, וברי לי שהוא דואג לבטיחותו. אבל במקרה האמור יתכן שהבעיה הרפואית הקיימת מצריכה גמישות מצד הרשויות, גם אם מדובר בסיכון הילד.

ולגבי ההתחשבות - עדיף שתהיה מגובה במסמך רשמי, ולא להסתפק בטוב ליבו של השוטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אבל...

מבחינת המשטרה, לא כל מפגש חייב להסתיים בדוח וזה נוהל ולא טוב לב.

מבחינת הנהג, מה יעזור אישור רפואי בזמן בלימת חירום או חלילה התנגשות?

חוץ מהעיצה הטובה של ישה, אין מה להוסיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 עובדות:1. לפני כמה שנים, במקרה דומה של ילד/ה בעל/ת לקויות, היה לא חגור ברכב בזמן נסיעה. אבי המשפחה, קיבל דו"ח על כך (תקין ב100% מבחינה חוקית). הסיפור הגיע לתקשורת, השוטר הועבר לתקופה של מספר שבועות לתפקיד אחר במשטרת התנועה.

2. בתחילת שנה שעברה, הייתה תאונה חזיתית , אחד הנוסעים היה עם חגורה בדיוק כפי שתיארו כאן, מתחת לבית שחי - התוצאה של התאונה - קרע במעיים, שבסופו של דבר הסתיים בכריתה של חלק מהמעי הדק והקיבה. שאר המעורבים יצאו עם פגיעות קלות. מוסר השכל- שכל אחד יחליט מה יותר חשוב לו בחיים האלה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אבל...

מבחינת המשטרה, לא כל מפגש חייב להסתיים בדוח וזה נוהל ולא טוב לב.

מבחינת הנהג, מה יעזור אישור רפואי בזמן בלימת חירום או חלילה התנגשות?

חוץ מהעיצה הטובה של ישה, אין מה להוסיף

אבי - שיהיה לך ברור, אני הראשון שיעמוד בתור לאכוף חגירת חגורות בטיחות. ואני מקפיד על כך מהיום הראשון שבו ישבתי במושב הקדמי במכונית שמותקנות בה חגורות כאלה (לדעתי בפרינץ 4 שאבא שלי קנה ב-1969), וגם הבנים שלי ידעו מגיל אפס שהם לא יושבים במכונית בלי להחגר (במושבי הבטיחות המתאימים לגילם). אבל לעתים החיים מצריכים פשרות, וילד שאינו מבין את חשיבות החגירה הנכונה ואין דרך ללמד אותו עשוי להיות יוצא הדופן שמצריך התחשבות, כאמור, למרות הסיכון הידוע. והנוהל בחוק הוא קבלת פטור מרשות הרישוי, ולא הסתמכות על טוב לב השוטר או נוהל פנימי של המשטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תקבל פטור ממשרד הרישוי כי אין סעיף בחוק שמתיר זאת.

אם תקבל דוח לך לרופא שיוציא לך אישור ולך להשפט

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...