Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"מיגון" דירה - סורגים או אמצעים אחרים (או גם וגם)?

Blaz00r
שימו לב! השרשור הזה בן 1621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בדירה בקומת קרקע שעכשיו עוברת שיפוץ,

"נקודות התורפה" ( = המקומות מהם יכול להיכנס גנב, מעבר לדלת הכניסה) הן בגדול שתי מרפסות:

• הראשונה מחולקת לשני חלקים, בשניהם תריסים "פשוטים". חלק אחד מוביל לסלון (קיימת עוד דלת הזזה בין המרפסת לסלון), החלק השני מוביל למטבח (דלת פנים רגילה בין המרפסת למטבח).
  • השניה יוצאת מחדר השינה, מרפסת קטנה עם חלון בשני קירות צמודים (אחד על כל קיר כמובן), גם כאן יהיו תריסים. בין המרפסת לחדר שינה יש דלת פנים רגילה.

ברוב דירות הקרקע ברחוב/שכונה יש סורגים, גם לשכן באותה קומה (התקין בשנה האחרונה). עם זאת, לפחות ב8 השנים האחרונות, לא פרצו לדירה (טפו טפו טפו).

ההתלבטות שלי כרגע היא איך "למגן" את הדירה - בגדול, אם חו"ח יפרצו, הרבה לגנוב לא יהיה.

מה שכן, אני אעבור עם כלב (בינוני, שאמנם אוהב לנבוח על תנועה/אנשים שהוא לא מכיר מחוץ לבית, אבל ידידותי לאנשים שכבר נכנסו פנימה), וזה מה שמדאיג אותי ומניע אותי למגן את הדירה (בעיקר לזמנים בהם אני לא בבית והוא נשאר לבד, בעיקר ביום כשאני בעבודה, אחרת ברוב המוחלט של המקרים הוא איתי).

אני רוצה בעיקר משהו שיצור הרתעה מלנסות לפרוץ מלכתחילה, ו/או משהו שיגרום לגנב לעבור לדירה הבאה אליה יותר קל לפרוץ (ברור לי שאם יש גנב שננעל על הדירה הוא יפרוץ לא משנה מה).

האופציות שחשבתי עליהן הן:

• סורגים - להבנתי קל מאוד לפרוץ אותם, אבל עדיין מניח שנמצאים גבוה בסולם ההרתעה. עלות די גבוהה (כ-8 אש"ח). תחושה של "כלא" בתוך הבית.
  • התקנה בבית של ערכת בית חכם של שיומי שתתפקד כ"מערך אבטחה" - 2 מצלמות אבטחה פנימיות של שיומי (כבר רכשתי בלי קשר, שיהיה) שימוקמו כך שיכסו את כל הבית (נבדק ואפשרי), גלאי נפח וחיישנים לדלתות/חלונות. כל אלו יתקשרו עם ה-Hub המרכזי שישמש כאזעקה כשאחד החיישנים קולט משהו בהתאם למה שהוגדר לו. לדוגמה - אם המצלמה זיהתה תנועה של אדם באיזור ספציפי בשעות ספציפיות, אם החיישנים זיהו תנועה/פתיחה בשעות ספציפיות וכו' - האזעקה תתחיל לפעול (ההגדרות של שיומי מאוד גמישות). היתרון הגדול פה הוא שאפשר לקבל התראות ישירות לטלפון כל פעם שאחד התנאים שהוגדרו מומשו. עלות כוללת של מתחת לאלף ש"ח. החסרונות: (1) כל המערכת תלויה בוויפי; (2) ארון החשמל, כרגע, הוא מחוץ לדירה, צמוד לדלת הכניסה (מבחוץ). יש אפשרות להכניס אותו פנימה בכ-3 אש"ח, אפשרות שאני פחות אוהב. אז בגדול - הורדה של השאלטר, "הורגת" את כל מערך האבטחה הזה.
  • פיזור של מצלמות דמה סביב הבניין במקומות גלויים שאי אפשר לפספס, אולי גם תליית שלט בכניסה בסגנון "המקום מצולם". כ4-5 מצלמות יספיקו, עלות כוללת של כ-100 ש"ח. מצד אחד היתרון ההרתעתי ברור, מצד שני, יתכן שהנוכחות של המצלמות עלולה להוות חרב פיפיות ולסמן לגנבים "יש פה משהו מעניין" (למרות שממש אין, מדובר בשכונה די מנומנמת במרכז הארץ ורחוקה מלהיות יוקרתית או משהו קרוב לזה, בבניין די ישן ולא "אטרקטיבי" חיצונית).
  • התקנה של מצלמות אבטחה אמיתיות או מערכת אזעקה ייעודית. מרגיש לי כמו Overkill רציני.

דעתכם? אשמח לשמוע הצעות/הארות/הערות.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום ערך למצלמות דמה. כלום. נאדה. לא הרתעתי ולא נעליים. מי שימכור לך אמצעי התראה 'דמה' כלשהו הוא שרלטן.

מצלמות - יעזרו לך בתחקיר של אחרי האירוע. פורץ יכנס אליך הביתה, יחטט ויקח מה שימצא ויעלם תוך חמש דקות. גם אם תצלם את הפנים שלו, לא מזיז להם.

בקיצור - מצלמה זה מכשיר תיעוד לא מערך אבטחה.

לא תוכל למנוע את הפריצה.

שים את השיאומי שלך עם UPS + סורגים, ולמרות זאת, כנראה שיכנסו דרך דלת הכניסה.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור - מצלמה זה מכשיר תיעוד לא מערך אבטחה.

לא מסכים, מצלמות שניתן לגשת אליהם מרחוק יכולות לשמש גם כאביזר שמסייע לך לפסוק האם מדובר באזעקת שווא או באזעקת אמת.

לדוגמא, שמת חיישן וילון על אחד החלונות, פתאום אתה מקבל התראה מהחיישן, איך אתה יודע אם מדובר בציפור/החתול של השכן או בפורץ?

אם אתה בקטע של אמצעי מניעה, עזוב אותך מכל החרא האלקטרוני. ניצרה, מפתח (שמכניס פין נעילה) בין 2 הכנפיים של התריס וסורגים הם הכתובת שלך.

לא הכי אסטטי, לא הכי נח אבל אלו הדברים היחידים שיתנגדו לפריצה. כל השאר הדברים (אלקטרוניקה) רק באים להרתיע את מי שלא מספיק אמיץ (ותאמין לי שיש להם מספיק אומץ).

ד"א, אם הכלב שלך חשוב לך, אל תשים אותו קו ראשון עם חלאות האדם האלה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק סורגים, ומאסיביים. סורגים דקים מפרצים תוך שניות עם תוכי.

מערכת אזעקה אם מדרשת על ידי הביטוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החליטו לפרוץ לבית שלך -שום דבר לא יעזור לך.

למרות ההמלצה הגורפת לסורגים, אני טוען שהם לרוב חסרי תועלת. נותנים הרגשה טובה, לא יותר מזה.

בעזרת ג'ק של רכב (או כל כלי דומה), פורצים כמעט כל סורג שתשים במינימום זמן ומאמץ.

אם יש ביטוח דירה -> תתקין את מה שהביטוח דורש וזהו. חבל על הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקומת קרקע כנראה ידרשו סורגים. זה אמצעי מעכב ואולי ירתיע פורץ אקראי.

אזעקה תנורטל בשניות, בדיוק כמו אזעקות הרכב של פעם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורגים ואבטחת בית בכלל זה עניין של גיאוגרפיה.

יש מקומות בארץ שעדיין יפרצו אליהם גם עם מערכת אזעקה שלמה, סורגים וכלב,

ויש מקומות בארץ שעד היום לא טורחים להתקין כלום בקומת קרקע ובקושי נועלים את דלת הבית.

מה שנותר זה אך ורק ביטוח, ודרישות ביטוח.

כמו כן, בבקשה אל תעלה את זה לפורום, אבל כן תחשוב על ״מה כבר אפשר לקחת״ ואיך אפשר להימנע מזה,

כגון מפתחות לרכב (תמיד איתך) או תכשיטים (פשוט לא לקנות?).

מחירי הטלוויזיות כבר ירדו לרמות כאלה של ״תודה שגרמת לי לשדרג...״ במידה ומישהו יטרח לגנוב :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל המגיבים,

גרמתם לי להיות עוד יותר מבולבל :-P

נראה שיש קונצנזוס סביב סורגים, אבל מצד שני, יש גם קונצנזוס שהם פריצים למדיי. מזכיר שבראש ובראשונה המטרה היא לגרום לפורצים המזדמנים לעבור לדירה הבאה בתור, בדירה בלאו הכי אין משהו שימשוך פורצים מהסוג המקצועני.

הייתי חושב שאזעקה היתה גורמת לפורץ המזדמן לברוח ישר ברגע שהוא שומע אותה, אבל אם לא - אז היא לא שווה הרבה.

הערכה של שיומי גם מאפשרת לקבל התראה בלייב ולראות מה קורה בדירה ואפילו לתקשר עם מי שבה (באמצעות המצלמה הפנימית), לא יודע כמה זה עוזר, אם בכלל (להתקשר ישר למשטרה? הצחקתי את עצמי). מעבר לזה שזה אומר "להשתעבד" לאפליקציה ולהיות דרוך בכל התראה שלה - לא נשמע לי כמו שגרה בריאה...

מצד שני, כמו שכבר ציינתי, מדובר בשכונה די מנומנמת ו-ותיקה (מבחינת גיל המבנים), אין ממש היסטוריה של פריצות (טפו טפו), לפחות לא לדירה הזאת ולפחות לא ב-8 השנים האחרונות בהן לא היו מותקנים סורגים (...או כל אמצעי הגנה אחר לצורך העניין).

ד"א, אם הכלב שלך חשוב לך, אל תשים אותו קו ראשון עם חלאות האדם האלה.

תשמע, הוא ישן איתי במיטה, כמובן שהוא חשוב לי. הוא הסיבה שפתחתי את כל השרשור הזה, אחרת הייתי מסתפק במינימום ההכרחי.

לא לשים אותו בקו ראשון - איך אני אמור לעשות את זה? בהנחה ואני לא יכול לקחת אותו איתי לעבודה והוא נשאר לבד בדירה במשך היום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, הוא ישן איתי במיטה, כמובן שהוא חשוב לי. הוא הסיבה שפתחתי את כל השרשור הזה, אחרת הייתי מסתפק במינימום ההכרחי.

לא לשים אותו בקו ראשון - איך אני אמור לעשות את זה? בהנחה ואני לא יכול לקחת אותו איתי לעבודה והוא נשאר לבד בדירה במשך היום?

לא להשאיר אותו בחצר כשאתה לא בבית כאמצעי התראה (כמו אזעקה).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטטיסטית יש פחות פריצות לבתים עם מערכות מיגון והרתעה אקטיביות (אזעקה ומצלמות) מאשר לבתים עם מיגון פאסיבי כגון סורגים ודלתות חסינות.

רוב הדלתות והסורגים נחשבות עבור פורצים כדלת דיקט ורשת יתושים לעומת מצלמות שמאוד מרתיעות (ומי שיגיד לא אז הוא לא יודע עד כמה כי הוא לא בתחום הזה ולא עבר מספיק על צילומי מצלמות בחייו, לא סרטונים מיוטיוב...) וכמו כן פורצים יודעים לחפש אם נמצאת מערכת אזעקה במקום וגם מהם הם נרתעים (יחסית) כמובן שכל פורץ מזהה בקלות מערכות דמי.

ככלל, גנב יעדיף לפרוץ דלת קשה, לעקם סורג במקום לא מתועד וללא אזעקה מאשר להכנס לחלון פתוח במקום מתועד וממוגן בדיוק כמו שהיה בזמנו עם מנעולי הגה לרכב ורכבין עם אזעקה ללא מנעול הגה.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכן הסטטיסטיקה? (באמת מתעניין)

ואם היא נכונה, אז איך בעצם גורמים לפורצים "לדעת" שמותקנת מערכת אזעקה/מצלמות (בתוך הבית, בחוץ זה די ברור אלא אם הן נסתרות), כי הרי זו כל הפואנטה (שלי לפחות) - להרחיק אותם עוד לפני שפרצו? אם אני מתקין את המערכת של שיומי, אי אפשר לדעת על קיומה עד שנכנסים לתור הדירה. שלט גדול בסגנון "במקום זה מותקנת אזעקה"? אין לי מושג.

פרט נוסף שנראה לי חשוב לציין - טפו טפו, מסתבר שב40 (!) השנים האחרונות לא היו פריצות לדירה/בניין (זה וודאי). כאמור לא היו מותקנים סורגים במשך כל הזמן הזה (וגם לא מערכות אזעקה וכיו"ב).

לא להשאיר אותו בחצר כשאתה לא בבית כאמצעי התראה (כמו אזעקה).

מדובר בדירה בבניין, כמובן שהוא לא יהיה בחצר.

שוב, הדבר האחרון שאני רוצה הוא שהכלב ישמש כאמצעי הגנה/התראה כלשהו, אני רוצה "למגן" את הדירה בעיקר בשביל לשמור עליו כשאני לא נמצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמים מצלמה/ות בחוץ

לגבי אזעקה, גלאי תנועה/קרן/מגנט גלויים.

פורצים מחפשים סימנים אלו, גם אם מדובר בנרקומן שמעצר מבחינתו זה מחסה.

שעובדים בתחום נחשפים לסטטיסטיקות, גם בפורומים (קישורים מהחדשות/עיתונות) וגם אתה רואה בשטח מה קורה

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...