Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אדם ממוצע שמרוויח שכר מינימום קונה רכב חדש?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ירידת הערך לא כל כך רלוונטית.

כמו בליסינג, אתה משלם כמות ספציפית של כסף לתקופה מסוימת ובעצם אתה משלם על שירות ולא על מוצר.

פה עשיתי בערך אותו דבר וחישבתי שכל ההוצאות תשלום על הרכב, דלק, ביטוחים והכל ייצא כ2000 ש"ח לחודש, ובזה לא היתה לי בעיה לעמוד.

ההבדל הוא שאם בא לי להשאיר את הרכב אצלי אחרי שלוש שנים או למכור אותו, יש לי את האופציה.

מבחינת התנהלות יומיומית וכלכלית, התייחסתי לזה כאילו שהרכב הוא לחלוטין חסר ערך, כמו רכב ליסינג שלא שייך לי.

למעשה מסרתי אותו בטרייד אין במחיר מחירון וזה אפשר לי לשים מקדמה של 9000 ש"ח על הרכב הבא.

אם לוקחים על רכב של 75,000 הלוואה ב100% מימון אז יוצא שאחרי שנתיים וחצי-שלוש הערך של הרכב מתאזן עם החוב ואפשר להחליט אם משאירים אותו או מחליפים.

כל זה לא היה רלוונטי בכלל אם הייתי קונה רכב שעולה 120,000 ש"ח כי זה כבר סיפור שונה לחלוטין וחישוב אחר.

סורי פרנקוס, אתה חייב להחליף דיסקט.

גם על הרכב הראשון הייתה לך מקדמה, אם היית ממתין לסוף התקופה המקדמה הראשונה הייתה מתפרסת על כל התקופה.

ד"א, אם רכשת רכב ב-75 אלף ש"ח והיית צריך לשלם 9 אלף ש"ח מקדמה לא קבלת 100 % מימון.

אם החלטת להשאיר את הרכב בסוף התקופה אצלך אז שלמת עליו 9 אלף ש"ח יותר בהשוואה למשהו שנכנס לסוכנות עם מזומן (בלי להתייחס כרגע לעניין של הנחת מזומן).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

על הרכב הראשון לא היתה מקדמה בכלל.

הרכב השני עלה 9000 ש"ח יותר וזה התקזז עם המקדמה, כלומר לקחתי שוב מימון של 75,000 ש"ח אבל על רכב שעלה 86,000 ש"ח.

הרעיון היה לשמור על תזרים המזומנים יציב.

בפועל העלות של השימוש ברכב הראשון היתה כ46,000 ש"ח למשך 3 שנים, כלומר 1300 לחודש אם לוקחים בחשבון את הריביות.

אז קיבלו את הרכב בטרייד אין במחירון וקניתי אחד שעולה יותר אבל המשכתי לשלם אותו דבר.

אותו החזקתי למשך 40 חודשים בערך, ושילמתי על זה 52,000.

מכרתי אותו גם במחיר מחירון.

התוצאה היא שבתקופה של 6 וחצי שנים שילמתי 1300 ש"ח לחודש או 15,600 לשנה כדי לנסוע על רכב חדש.

תוסיף ביטוחים, טיפולים ודלק וזה עדיין ייצא משמעותית יותר זול מלקחת יונדאי איוניק בליסינג לאותה תקופה.

אה, כן - אני גם עצמאי אז הרכב הוא הוצאה מוכרת.

מבחינתי לשלם 1300 לחודש זה סביר ביותר ואני יכול לעמוד בזה בלי שום בעיה.

הרכב הנוכחי הוא בן 3 והמחירון שלו הוא 80,000 אבל חצי שמתי במזומן ואת החצי השני פרסתי ל3 שנים, בידיעה שרוב הסיכויים שלעולם לא אמכור אותו, אלא פשוט אשאיר אותו אצלי עד שהוא ייתפגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה כי אין דין של רווק אשר גר אצל ההורים או משפחה עם 3 ילדים שמשלמת משכנתא של 6000₪.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לגמרי הבנתי. האם ה-1300 ש"ח לחודש הם מה ששילמת לחברת הליסינג או המימון? אם כן, זו ירידת הערך של הרכב (בתוספת הרווח של אותה חברה). פשוט בסוף התקופה במקום לשלם במזומן תמורת רכב חדש לקחת הלוואה חדשה באותו גובה, אבל זה שווה ערך לכסף שהיית מוציא מכיסך כדיל שלם את ההפרש בין התמורה שקיבלת לרכב היוצא למחיר הרכב הנכנס, שהוא ירידת הערך.

לגבי הרכב הנוכחי - כיון שאינך מתכוון למכור אותו בסוף תקופת הליסינג אתה צריך להביא בחשבון שבאיזה שהוא שלב תצטרך להחליפו, ואז יהיה עליך לחשב את ירידת הערך כמחיר הרכב החדש מינוס מה שתקבל תמורת הישן, ואת זה לחלק על כל תקופת החזקת הרכב הישן. בוסף עלויות חזקת הרכב הישן (לא כולל ירידת הערך) יתחילו לעלות בהדרגה בגלל טיפולים ותיקונים. סביר שעד גיל 7-12 אלה עדיין לא יהיו גדולים מאד, אבל יהיה עליך להגדיל את תחשיב ההוצאה החודשית בגינם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, כמה צריך להכניס בחודש כדי לא להרגיש יותר מדי קניה של קיה ספורטאז' חדשה(למשל) ב130k?

אין מספר אחיד.

מה ההוצאות החודשיות? משכנתא \ שכירות? ילדים? קניות? בעיות בריאותיות (לא עלינו)?

האם יש איזה סכום כסף (מקרן השתלמות או מירושה למשל) שיושב בחשבון ויכול לעזור בקניית הרכב?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, כמה צריך להכניס בחודש כדי לא להרגיש יותר מדי קניה של קיה ספורטאז' חדשה(למשל) ב130k?
לזוג פלוס 3 המספר הוא 24,000 נטו בחודש

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה כי אין דין של רווק אשר גר אצל ההורים או משפחה עם 3 ילדים שמשלמת משכנתא של 6000₪.

עצם זה שאנשים מוכנים לקחת משכנתא של 6,000 שקלים בחודש זו כבר בעיה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון.

יש אנשים שאין להם אבל יש כאלו שיש להם שיקולים אחרים.

לגיטימי לחלוטין, זה עדיין לא הופך את העסקה לכלכלית.

אני למשל החלפתי את הקליאו אחרי 3 שנים באחת חדשה יותר ויותר חסכונית (וחזקה), כי אחרי חישוב כולל ראיתי שהעלות החודשית נשארת אותו דבר.

גם יש את העניין של האחריות שנגמרת.

החישוב שלך לא נכון כי אתה מתעלם מהמקדמה ששמת.

את הקליאו השניה החלפתי אחרי שלוש שנים כי היא נהייתה קטנה מדי למשפחה והעדפתי משהו יותר גדול (הפעם קניתי משומש ולקחתי מימון ל3 שנים באותה עלות חודשית שהקליאו עלתה לי כל חודש).

וכמה מקדמה שמת?

פרט חשוב:

אני לא קונה רכבים עם בלון כי זה אידיוטי.

ככה קנינו את הרכב של אמא שלי לפני 5 שנים ורק עכשיו מסיימים לשלם עליו (לקחתי את ההלוואה על עצמי).

הרכב שווה כיום 10000 ש"ח והתשלום שמשלמים בחודש האחרון הוא של 1300.

שוב אתה טועה בחישוב שאתה עושה. לחלק את גובה התשלום החודשי בשווי העדכני של הרכב לא נותן לך שום אינדיקציה.

על הרכב הראשון לא היתה מקדמה בכלל.

הרכב השני עלה 9000 ש"ח יותר וזה התקזז עם המקדמה, כלומר לקחתי שוב מימון של 75,000 ש"ח אבל על רכב שעלה 86,000 ש"ח.

אז לקחת על הרכב מימון של 89.5%.

לא שזה משנה, רק למען הדיוק.

הרעיון היה לשמור על תזרים המזומנים יציב.

בפועל העלות של השימוש ברכב הראשון היתה כ46,000 ש"ח למשך 3 שנים, כלומר 1300 לחודש אם לוקחים בחשבון את הריביות.

אז קיבלו את הרכב בטרייד אין במחירון וקניתי אחד שעולה יותר אבל המשכתי לשלם אותו דבר.

אותו החזקתי למשך 40 חודשים בערך, ושילמתי על זה 52,000.

מכרתי אותו גם במחיר מחירון.

התוצאה היא שבתקופה של 6 וחצי שנים שילמתי 1300 ש"ח לחודש או 15,600 לשנה כדי לנסוע על רכב חדש.

רק שבפועל שלמת על הרכב השני 1525 ש"ח בחודש אם לא מתעלמים מהמקדמה, אבל אתה ממשיך להציג את זה כאילו כל מה שיש בעיסקה זה התשלום החודשי.

תוסיף ביטוחים, טיפולים ודלק וזה עדיין ייצא משמעותית יותר זול מלקחת יונדאי איוניק בליסינג לאותה תקופה.

לעשות השוואה בין איוניק לקליאו זה לא הוגן. אתה משווה לימונים של משהו אחר לתפוחים שלך כדי שתוכל להראות שהם טעימים יותר.

ד"א, אפשר גם להציג ככה, אם היית שם מקדמה של כ-80 אלף ש"ח אז גם את האיונק היית יכול "לקחת" בעלות של 1300 ש"ח בחודש. ואז לפי חישובי פרנקוס הרכבים היו שווים בעלות שלהם.

מבחינתי לשלם 1300 לחודש זה סביר ביותר ואני יכול לעמוד בזה בלי שום בעיה.

הרכב הנוכחי הוא בן 3 והמחירון שלו הוא 80,000 אבל חצי שמתי במזומן ואת החצי השני פרסתי ל3 שנים, בידיעה שרוב הסיכויים שלעולם לא אמכור אותו, אלא פשוט אשאיר אותו אצלי עד שהוא ייתפגר.

יכלת לעשות את אותו חישוב עם הקליאו (שאתה מחזיק אותה עד שתתפגר) ואז גם היא הייתה הופכת לעסקה משתלמת?

לחלופין אם יהיו לך 4 ילדים ותצטרך להחליף את הרכב הנוכחי ברכב 7 מקומות (כלומר לא תחזיק עד שייתפגר) אז פתאום זו לא תהיה עסקה משתלמת?

זה שאתה מתאים את התשלום החודשי ליכולות הכלכליות שלך זה מצוין, אבל שוב ההשוואה למחירון של הרכב היא מיותרת. עוד שנתיים וחצי המחירון של הרכב יהיה 50 אבל עדיין תשלם עליו 1300 ש"ח, זה אומר שהעיסקה פחות טובה מהיום? לא, זה לא אומר לנו כלום.

עצם זה שאנשים מוכנים לקחת משכנתא של 6,000 שקלים בחודש זו כבר בעיה

למה?

אם הזוג מכניס 50 אלף ש"ח בחודש?

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולשלם 6000 ש"ח בחודש שכירות זה לא בעיה?

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזר מימון של רכב הוא בטל בשישים לעומת משכנתא של 6000 ש"ח. ונוטל המשכנתא אומר שבית שלו ולא מביו שהבית שייך לבנק ולא ניתן לחזות את שינוי הריבית הצפויים בעתיד ואת שינוי המדד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר לא בטל בשישים. הוצאות מצטברות ומימון רכב יהיה על חשבון משהו אחר ,למשל חוגים לילדים.

משפחה עם 3 ילדים צריכה לגור איפשהו (ולא בדירת חדר ). אז או משלמים משכנא 20 שנה ונשארים בדירה או שמשלמים שכירות כל השנים, וגם אחרי 20 שנה צריך לשלם שכירות, וגם בפנסיה צריך לשלם שכירות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי באיזה סיטואציה \ שלב אתה בחיים.

אם אתה רווק שגר אצל ההורים בן 20 וקצת.

גם 5000₪ נטו יספיקו בשביל להחזיק ספורטאז.

התשלום החודשי במימון שאפשר לעשות היום לא יעלה על 2000 ₪ בהגזמה.

אם מדובר על משפחה עם ילד שגרה בשכירות\ משכנתא. אין צורך יותר מ 15,000₪ נטו.

על כל ילד תוסיף עוד 3,000₪

אגב המלצתי לבני 20 וקצת , זה קודם לנסות לחסוך ולהגיע להון עצמי.

הרכב החלומי יכול להיות גם בגיל 30

אבל ההבדל שתהיו עם עוד 300,000 -400,000₪ בצד. במציאות של ישראל זה לא סכום גבוה, אבל בהחלט יפה.

בכל מקרה אני ממליץ לחברה הצעירים במקום להוציא 2000 -3000₪ על מימון לחודש.

שיעשו הו"ק לקופת גמל להשקעה על הסכום הנ"ל. זה כלי נהדר לחיכון. ( קרדיט לכחלון )

טוב זה כבר קשור לאוף טופיק שאין לי גישה אליו ( לא מבין למה ?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...