Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים לניהול תקציב הרכישות לדירה החדשה

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה,

בקרוב מאוד מקבלים טופס 4 ואנחנו כבר מתחילים להתעניין במוצרים החדשים שאנחנו הולכים לקנות לדירה החדשה. הסכום שאנחנו הולכים להקצות לרכישות הוא גבוה אך לא גבוה מספיק בשביל קצת להתפרע. הרכישות יכללו גם בין היתר מזגן וסורגים.

יכול להיות שאת הריהוט הישן ניקח איתנו לדירה החדשה לתקופה זמנית עד שנקבל החלטה איך אנחנו מעצבים את הבית.

ועכשיו ההתחבטות שלנו עם עצמנו.

מכיוון שיש לנו סכום מוגבל, חשבנו שנפצל אותו לפי החדרים. למשל, לסלון נקצה X כסף, לחדר שינה של ההורים X וכו'. אבל אז נתקלנו בבעיה. מה יקרה אם התקציב לסלון יגמר ונצטרך לנגוס מתקציב של אחד החדרים.

מכיוון שחלקכם כבר עשיתם זאת, איך אתם התנהלתם?

אשמח לקבל טיפים ואם צריך עוד מידע, אספק.

תודה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי משקיע קודם בדברים שאח"כ קשה או יקר לשנות כמו מזגנים, אזעקה גופי תאורה וארונות מטבח.

חדרים זה לפי העדפה אישית.

לדעתי הסלון והמטבח הם הפנים של הדירה והייתי משקיע בהם.

את שאר החדרים בעתיד... כשיהיה כסף

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו סידרנו לפי סדר החשיבות\דחיפות את המוצרים שהיינו צריכים (נכנסנו לדירת 4 חדרים בלי שום רכוש מלבד חדר שינה).

הגדרנו תקציב מקסימלי לכל מוצר לפי מחיר ממוצע ותאימות לצרכים שלנו(לדוגמא טלוויזיה 65" אינצ" עד 5k כי זה המחיר למסך טוב ולא ראינו סיבה להשקיע ב-oled שעלה כפול).

הכל נרשם באקסל, ואז כשנרכש מוצר מסויים ונשאר עודף מהתכנון יכלנו להתפרע במוצר הבא.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב מוגבל, וכבר יש חלק מהציוד. מה שיש - אם אינו בלוי לגמרי - עובר אתכם.

השלב הבא - תכנית למה שצריך לרכוש.

ואז סדרי עדיפות.

מבחינתי הדברים החשובים ביותר הם אלה שקשה לשנות ואלה הקשורים לבטיחות: מטבח, מזגנים, סורגים וכו'.

מבחינת ריהוט - להעביר מה שיש לכם, בתנאי שהוא שמיש ומתאים מבחינת ממדיו.

כך גם לגבי מוצרי חשמל. אני לא רואה סיבה לרכוש טלויזיה "55 אם יש לכם טלויזיה "45 תקינה שיכולה לשמש אתכם עוד שנה או שתיים או שלוש. הטלויזיה הגדולה פחות חשובה מריהוט לחדר שינה או חדר ילדים. כך גם שאר מכשירי החשמל הקיימים. אני מניח שחלק מהריהוט קיים, אבל יש רהיטים שנוטים להרס במעבר - במיוחד ארונות, אבל גם מיטות וכו'. יתכן שאת אלה או חלקם כדאי להשאיר בדיקה הקיימת ולרכוש חדשים.

פרט אחד שעליו איני מוכן לוותר - אבל זה שגעון שלי ושל אשתי - הוא תאורה. תמיד דאגנו לגופי תאורה חזקים בכל הדירה, ובעדיפות גבוהה. כמובן שחלקם עברו אתנו מדירות קודמות. אבל אם אינך כזה גם נורה שמשתלשלת מהתקרה תמלא את ייעודה בתקופה הראשונה. שאר הדקורציה - נניח וילונות - יכולה להמתין עד שירווח.

תביא בחשבון שעלות העברת החפצים מהדירה הקודמת לחדשה, לפחות בתוך אותו איזור גיאוגרפי, מתגמדת לעומת רכישת ציוד חדש. למיטב זכרוני העברת הדירה שלי לפני כ-6 שנים - משאית וחצי (כלומר שתי נגלות) בתוך חיפה, עלתה פחות מ-3000 ש"ח כולל אריזת כלי המטבח, טיפים וקולה לפי דרישת המובילים.

עוד עצה קטנה, אבל כבר תלויה מאד ביכולות שלכם - חפצים רגישים להעביר עצמאית. בשתי העברות נהגתי כך, באחרונה כבר הצטברו כמויות גדולות עד שלא יכולתי להשתלט עליהן עצמאית.

סולל הדרך - אני מסכים אתך לגבי עדיפות ההשקעה במטבח, כיוון שמדובר בחדר שבו עובדים הרבה, הסידור שלו חייב להיות פנקציונאלי, וכיון שמדובר בבניה לפי צרכים אינדיבידואליים. לגבי הסלון - לדעתי חדרי השינה יותר חשובים. אבל זה אני, יותר חשוב לי לישון כמו בן אדם מאשר לשבת על ספה נוצצת אם יש לי אחת בת 5 או 10 (הסבר להלן).

פות"ש - יש לי איזה חשד שיש לך עיניים קצת גדולות. לא בקטע קנטרני, אלא כיון שאתה מציין מגבלות תקציב. תתחיל בציוד חיוני שחסר לך או שיש לך ציוד לא שימש, ואת השאר החלף או חדש בהדרגה. כך נהגתי ב-30 השנים האחרונות (4 דירות), ואני לא מצטער על כך. לנושא המיטה אני רגיש כיון שלאחר אחד ממעברי הדירה ישנו על מזרן על הרצפה קרוב לשנה, עד שהצטבר מספיק כסף לקניית מיטה. נראה לי שזו דוגמא לגישה שלי של צמצום הוצאות בתקופת החלפת הדירה, באותו מעבר לא רכשנו שום ציוד חדש, אלא השתמשנו רק בריהוט ובמכשירים שעברו אתנו מהדירה הקודמת. את העדכונים עשינו במהלך השנים הבאות, בהתאם לצרכים וליכולת.

עוד דבר מהניסיון האישי - לעתים בעת המעבר רוכשים ציוד זול לתקופת ביניים ורק אז מתחדשים במשהו יותר יוקרתי. אולי במצטבר זה קצת יותר יקר, אבל התקופה שלאחר מעבר דירה היא בדרך כלל תקופה קשה מבחינה כלכלית, ועדיף להיות מדורג. התקציב צריך להיות גלובלי, בהתאם לסדר העדיפות הכולל שלכם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב (-:

לצערי אין לנו ברירה, אנחנו נאלצים לרכוש את הרוב. רוב מוצרים החשמל הבסיסיים יהיו חסרים לנו אחרי שנעזוב את הדירה השכורה. מבחינת ריהוט אין לנו ארונות ומיטה זוגית נורמלית.

אני לא רוצה לפרט יותר מידי, אבל באמת שחסרים לנו המון פריטים. תמיד גרנו בדירות שיש בהם את רוב הפריטים שאנחנו צריכים ועכשיו אנחנו נדרשים להשלים.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, עליך להתחיל בקביעת סדר עדיפות. אפילו במוצרי חשמל: מקרר, מכונת כביסה ותנורי בישול ואפיה הם מוצרים חיוניים שחייבים להיות בבית מהיום הראשון. מיבש כביסה או מדיח? לא דחוף, אפשר להסתדר בלעדיהם עד שירווח.

לכן אני חוזר: הכינו רשימת ציוד במבט כולל על כל הדירה, ואז קבעו סדרי עדיפות: מיטה הרבה יותר חיונית מספה, ובינתיים אפשר להסתפק בטלויזיה "32 שעולה 700 ש"ח עד שיהיה תקציב לטלויזיה "55. המטבח ממילא צריך להיות מותאם אישית ואי אפשר בלעדיו, אז גם הוא צריך להכנס לשורה הראשונה, אבל לא חייבים להשלים את כל הציוד, אפשר להשאיר חלל למדיח ולקנות בעוד שנה. גם המזגן יכול להמתין, למרות אי הנוחות בחסרונו והבלגן בהתקנה בדירה מאוכלסת.

עוד דבר, שוב, בהתאם לתקציב: יתכן מאד שבמשפחה יש ציוד שזרוק במחסן ואפשר להשתמש בו. איני מכיר את משפחתך, אבל במחסן שלי יש ציוד שיוכל לפתור לבנים שלי לא מעט בעיות כאשר יצטרכו לצייד את הדירות שלהם. מסירים ומחבתות עד שואבי אבק ומדפסות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין מוצרי החשמל קצת יותר מורכב. תכנון המטבח וחדר השירות צריכים להביא בחשבון את גודל המוצרים (ולהפך). למשל - גודל הנישה למקרר ולמדיח, גודל הכיריים, גודל מכונת הכביסה (פתח עליון יור קומפקטי מפתח קדמי, אבל מונע אפשרות להערים את המייבש מעליו), רוחב דלתות (יתכן מצב בו הדלת צרה מלהעביר מוצר או מצריכה פירוק).

למרות שעקרונית למרבית המוצרים גודל סטנדרטי זה לא פועל לגמרי כך, למשל היה לי מצב שבו הייתי צריך לשנות את הפתח בשיש כדי להתאים אותו לכיריים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שמזרון איכותי זה משהו ששוה להשקיע בו אבל אפשר להסתפק בבסיס פשוט. ארונות אפשר לקחת מהום סנטר או איקיאה ולהחליף בהמשך

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי.

היה כאן לפני מספר ימים שרשור של בנאור שבדפיו האחרונים עסק בציוד דירה שכורה. העקרונות דומים, כמובן בכפוף לכך שאולי התקציבים שונים, ובעיקר שמדובר על ריהוט וציוד לטווח ארוך. ועדיין ריהוט מאיקיאה והום סנטר יכול לעשות את העבודה לשנים רבות. בדירה הקודמת היו לי ארונות מהום סנטר שהחזיקו יפה כ-17 שנה (שניים נותרו במצב מצויין, אחד התרופף אחרי שפעמיים הזזננו אותו ממקומו בשיטת תפוח האדמה).

מה שנאמר לגבי ארונות נכון למעשה להרבה דברים. אחרי ש"נשרפתי" בשנים האחרונות עם כמה מוצרי חשמל יחסית יקרים אני בכלל לא בטוח שלא עדיף לקנות מוצרים גנרייים, שתוחלת חייהם עשויה היות טובה באותה מידה. היוצא מהכלל הוא המקרר שאמינותו קריטית וגם תכנון פנימי טוב שלו חשוב מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שמזרון איכותי זה משהו ששוה להשקיע בו אבל אפשר להסתפק בבסיס פשוט. ארונות אפשר לקחת מהום סנטר או איקיאה ולהחליף בהמשך

האם לדעתך כדאי להזמין מזרון מאשקלון פולימרים שטוענים שיש להם את אותו החומר של הולנדיה מה נקרא טמפור?

בהולנדיה עולה 7000 שקל המזרון הזה שלטענת נהג של אשקלון פולימרים - הם מוכרים להם את החומר למפעל בשדרות והם ממתגים אותו. אמת?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מוצרי חשמל, אין דבר כזה "מחיר זול לכל החבילה", לכל חנות יש ספקים שיש להם מחיר טוב וספקים אחרים יקרים יותר ממה שתקבל במקום אחר.

המחיר הכי זול בזאפ הוא אינדיקציה למחיר היקר ביותר שהייתי מוכן לשלם.

עשיתי סקר שוק בעשרות מקומות,אבי סופר, מחסני חשמל ועוד, בכולם קיבלתי בערך 30% יותר ממה שסגרתי בסוף ( פיצלתי ל-2 חנויות).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם נרשמתי לסוגרים הכל לדירה. נגיע לימי המכירות כשזה יהיה רלוונטי.

האם תקציב של 4500 ש"ח למיטה זוגית + מזרן הוא הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לומר לך. יש בעניינים האלה הרבה ניפוח שכל וניפוח מחירים. התקציב הזה נשמע מתאים לבסיס מיטה בסיסי ומזרן בינוני - אבל אני די הרבה זמן מחוץ לשוק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...