Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו 2009 לא עובר 4500 סל"ד

wildlands2019
שימו לב! השרשור הזה בן 1604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר ברנו קליאו 2009 1.6 אוטומט

הרכב לא אוכל שמן, לא מעשן, צריכת דלק תקינה,

אך לא סוחב, ממש כבד.

אפילו אם אני שם ניוטרל ונותן פול גז הקו האדום זה סביב ה6000 סל"ד, אך אצלי זה צורח ונתקע ב4500 סל"ד.

מה זה יכול להיות?

הוחלפה רצועת טיימינג ולא עזר, יכול להיות שזה כיוון? או מה הסיבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מצרף וידאו שמתאר את הבעיה,

זה בפולגז על ניוטרל: (חשוב לי למיין שהרכב בנסיעה עד 3000 סל"ד נוסע בסדר גמור בלחיצה רגילה, בפול גז פשוט מת)

הנושא מורגש מאוד בעליות חזקות, כאשר יש צורך בכח, שזז פשוט לא מוצא אותו, והאוטו עולה כמו משאית על השוליים.

חשוב לי לציין שבלחיצה הזו נראה לי שהרחתי ריח של דלק.

[video=youtube_share;lUqImgua5kg]

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא בטוח שזו הבעיה אצלך:

תקלה שהייתה לי בקליאו דור קודם לשלך, לפני הרבה שנים:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1417569

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חקרתי את הנושא קצת,

התופעה הזו באמת יכולה להעיד על ממיר קטליטי סתום, אך השאלה היא זה באמת יכול להיות כאשר אין תקלת מחשב וצריכת הדלק עדיין טובה מאוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול עברתי בין כמה מוסכים,

חלק אמרו שכנראה טיימינג דורש כיוון

וחלק טענו ממיר קטליטי

וחלק טענו כנראה מצערת דורשת פירוק ובדיקה

כמובן שכאשר העלאתי למוסכיקים את הטענות של האחרים, טענו אכן, גם יכול להיות.

בקיצור, אני כבר אובד עצות, מדובר בתיקונים יקרים מאוד, שאני לא יודע על מה להצביע ביניהם כגורם לתקלה וממש לא רוצה להיכנס לבור ללא תחתית עכשיו.

מישהו יודע אולי איך ניתן לאבחן?

ניסיתי לדפוק על הממיר אצל אחד שהרים את הרכב, לא ממש שמעתי משהו בדפיקות עליו, הוא טען שזה לא אומר כלום, לפעמים לא יהיה מפורק מבפנים אך כן נסתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורא עצוב שאין פה למוסכים יכולת איבחון בעיות בסיסית, חוץ מניחושים וקריאה בקפה.

את שתי הטענות הראשונות ניתן לשלול בדקות בודדות על ידי סריקת מחשב פשוטה עם סורק בינוני, שמציגה את נתוני חיישן מצב מצערת וזוויות קראנק/קאמשאפט.

בשביל לוודא ממיר סתום, מחברים חיישן לחץ במקום חיישן חמצן עליון ומסתכלים כמה לחץ נוצר שם בפועל.

בדיקות פשוטות שכל מכונאי זב חוטם עם ערוץ יוטיוב יודע לעשות, אבל המומחים בארץ הקודש לא מצליחים ללמוד, כאילו רק אתמול הגיעו לראשונה לארץ רכבים ממוחשבים.. מדהים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר גם לשחרר את הברגים של הממיר / סעפת פליטה אם הם נגישים.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר גם לשחרר את הברגים של הממיר / סעפת פליטה אם הם נגישים.

לא הבנתי, הכוונה שלך היא להריץ את המנוע עם צנרת פליטה פתוחה?

טכנית אפשר.. אבל מאוד לא נעים

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה אבחנו ממיר סתום אצלי בתקלה שבלינק.

שיחררו את הברגים של הסעפת, הנעיו ונתנו גז. כמובן היה הרבה מאוד רעש, אבל המנוע עלה ל 6500 סל"ד והיה ברור מה התקלה. אחרי 5 שניות כיבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן עשו טיימינג, וכן היתה אותה בעיה,

מה שאני לא יודע, זה אם תזמון הטיימינג היה תקין מלכתחילה, המוסכניק שעשה לי את הטיימינג אמר לי בפירוש שכדי לבדוק את זה מומלץ לעבור דרך מוסך שמתמחה ברכבים צרפתיים,

הבעיה היא שכולם במרכז, כנראה שאצטרך לקחת יום חופש באחדי מימי העבודה ולנסוע למרכז לגבע או לכל מוסך אחר שמתמחה ברכבים האלה, כי נמאס לי להתרוצץ, אני כבר מותש מכמות הבדיקות והטלפונים, הבעיה הכי גדולה היא שבינתיים לא קיבלתי תשובה חד משמעית לגבי מה התקלה, אלא לבדוק X אם לא תקין נבדוק Y ואחרי זה Z, אך מדובר כאן ברכב ישן וזול ולא רכב באחריות, וממה לא יכול להרשות לעצמי לזרוק סכום שיעלה לי כפול ממחיר הרכב, אך שוב אם אין ברירה כנראה שבסוף אסע למרכז לקבל תשובה נורמלית שתכלול אבחון ותיקון ממוקד שיפתור את התקלה ולא ניסוי ותהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה אבחנו ממיר סתום אצלי בתקלה שבלינק.

שיחררו את הברגים של הסעפת, הנעיו ונתנו גז. כמובן היה הרבה מאוד רעש, אבל המנוע עלה ל 6500 סל"ד והיה ברור מה התקלה. אחרי 5 שניות כיבוי.

במקרה של סתימה חמורה, שהמנוע לא מצליח לעלות בסל"ד בסרק, זו בהחלט בדיקה זריזה ויעילה.

במקרה של סתימה חלקית, שמורגשת בפועל רק בעומס, לדעתי אין ברירה אלא לחבר חיישן לחץ.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לבדוק אם הממיר הקטליטי הוא הבעיה,

אין לי דרך להרים את הרכב כרגע,

האם זה בסדר לנתק את המניפולד של הפליטה? או שזה רעיון רע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...