Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת SSD על מחשב נייד ישן - איך מעבירים WIN?

Asaf-R
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי dell inspiron n7110 שאני רוצה להחליף לו את הHD ל-SSD (כנראה משהו כזה: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=19113)

השאלה היא איך להתקין את ה-WIN 10 על ה-SSD (המחשב הגיע עם WIN7 חוקי ושודרג לWIN10)?

מצריכים שימוש בכבלים לחיבור הכוננים - רכישה שאני מעדיף להימנע ממנה.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתה צריך זה כבל USB-SATA ותוכנת Cloning. חלק מהדיסקים מסוג SSD - סמסונג למשל - מגיעים למיטב זכרוני עם תוכנה מתאימה חינם. אני בזמנו השתמשתי ב-Acronis וגם עבד יופי.

עקרונית, אם אתה יכול, עדיף לעשות התקנה נקייה מאפס, אם יש לך רישיון חוקי אז ההתקנה הנקייה על ה-SSD תזהה את החומרה ותעשה אקטיבציה לבד, כל מה שאתה צריך זה זכרון USB נייד עם 10 גיגה פנויים בשביל להוריד את ההתקנה של Win10.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף ממליץ על SSD בנפח גדול יותר לדוגמה ה Crucial MX500 עולה כ 300 שח לחצי טרה .

עדיף התקנה 0 כפי שידידי קורן המליץ.

ניתן לבצע קלון (שכפול) מהדיסק הישן לחדש.

במקרה של קלון 2 הדיסקים חייבים להיות מחוברים במקביל.

או לבצע אימג' לדיסק הישן ולפרוש אותו על הדיסק החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לא דייקתי במינוחים. התכוונתי לאימג' כפי שתיארת. בזמנו השתמשתי ב-Acronis true image בגירסת ניסיון חינמית. זה הספיק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לקנות קופסא לדיסק הקיים, להכניס אותו לתוכה ואת ה-SSD בתוך המחשב, לעשות clone ולהשתמש בדיסק הישן לגיבויים.

2. להכין רשימה של התוכניות שמותקנות על כונן C ולהתקין ווינדוס מחדש. הכי טוב והכי מעט סיכוי לתקלות בהמשך הדרך.

אפשר כמובן שילוב של השניים (התקנה נקייה ושימוש בכונן הישן לגיבויים).

לעשות אימג' ולפתוח אותו בכונן החדש נשמע לי כמו משהו שיכול לעשות בעיות. מצד שני אף פעם לא ניסיתי את זה (תמיד עשיתי clone) אז אני לא באמת יודע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מצטרף להמלצה של לפחות חצי טרה.

240 זה לא באמת 240, ומערכת ההפעלה עוד לפני שהתחלת לעבוד תגזול עוד חתיכה נכבדת, כך שתישאר עם מעט מאוד מקום.

(למרות שרוב הסיכויים שאתה רגיל לזה, כי אני משער שהכונן המוחלף הוא גם באותו נפח +-).

אם אתה יכול להמתין כמה ימים, תוכל להזמין מאמזון כונן עדיף מזה שבחרת של חצי טרה בסביבות 200 שקל:

https://www.amazon.com/Silicon-Power-Performance-Internal-SP512GBSS3A55S25/dp/B07997QV4Z/ref=sxin_1_ac_d_pm?ac_md=3-1-QmV0d2VlbiAkNTAgYW5kICQ3NQ%3D%3D-ac_d_pm&keywords=sp+ssd&pd_rd_i=B07997QV4Z&pd_rd_r=bfa238c0-dfba-428b-9d81-69506445828b&pd_rd_w=SkJST&pd_rd_wg=0Xl6l&pf_rd_p=02e79b16-eab7-4369-852f-d04a58a4d9b5&pf_rd_r=QF6KFNNNJTDYGQC81220&psc=1&qid=1571459511&s=electronics

או

https://www.amazon.com/Crucial-BX500-480GB-2-5-Inch-Internal/dp/B07G3KRVWP/ref=sxin_0_ac_d_pm?ac_md=2-0-VW5kZXIgJDEwMA%3D%3D-ac_d_pm&keywords=crucial+ssd&pd_rd_i=B07G3KRVWP&pd_rd_r=421f0462-ddc5-4667-a0c0-ed6e5930026a&pd_rd_w=YoOSx&pd_rd_wg=vzNzG&pf_rd_p=02e79b16-eab7-4369-852f-d04a58a4d9b5&pf_rd_r=YD1AE4SCDNQMX312X0SA&psc=1&qid=1571459467

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שאתה משתמש סטנדרטי, אין בעיה להסתדר עם 240GB.

בלפטופ ששימש אותי בלימודים יש SSD 256GB, ב-256GB הכנסתי שתי מערכות הפעלה, המון סביבות פיתוח ותוספים שהייתי צריך, בווינדוס היו מותקנות גם תוכנות כמו לייטרום, פוטושופ ועוד, עדיין היו לי 50-60GB פנויים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר - רק התקנה נקייה. אתה לא יודע מה אתה מעביר, בנוסף, לכל שכפול יש תקלות (בין אם הHDD דפוק או סתם קבצים דפוקים). אתה תתחיל תיקונים וחבל.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שהגיב

מקבל את ההמלצה על חצי טרה.

נראה לי שאלך על זה:

https://www.amazon.com/Kingston-480GB-Solid-SA400S37-480G/dp/B01N0TQPQB/ref=sr_1_2?crid=OOICFLAU9D8H&keywords=kingston+ssd+480gb&qid=1571886979&sprefix=KINGSTON+SSD%2Caps%2C283&sr=8-2

בנתיים גיביתי את כל הדברים החשובים על HD חיצוני, כך שהצורך בששכפוול פחות רלוונטי.

לגבי התקנה מחדש - אני יכול להשתמש בPRODUCT KEY שהגיע עם המחשב, למרות שהווא מיועד לWIN7?

עריכה אחרונה על ידי Asaf-R

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שה-Win7 חוקי וגם השדרוג שעשית היה חוקי, אתה לא צריך שום דבר.

תכין התקנה בגירסה הרצויה לך על כונן USB (יש הוראות באתר של מיקרוסופט), ההתקנה תזהה את החומרה ותבצע אקטיבציה אוטומטית ללא שום צורך בקוד כלשהו.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...