Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים ממשיכים לפרנס את מכוני הבדיקה?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ראיתי פוסט בפייסבוק שתפס לי את העין, ורציתי לדעת מה חושבים כאן גולשי הפורום.

אני מצטט:

״מדוע אנשים עדיין מפרנסים את המכוני בדיקה האלה ? כבר לא סיכמו שה"מנוע והגיר" של כל המכוניות לא תקין ? הרי הם לא עושים בדיקת קומפרסיה, הם לא עושים בדיקת איכות פלאגים, הם לא עושים בדיקה כימית לאטם ראש... הם סתם עושים "טסט" לרכב רק שבנוסף הוא גם עושה סיבוב של 5 דקות לראות שהחלונות פועלים. מדוע לא לשלם למוסך חצי מחיר בעבור בדיקה טובה יותר ?

אני אומר את זה אחרי 2 בדיקות שהייתי ליד הבן אדם. אני פשוט לא מבין על מה ה500 שקל.״

האם זה מיותר לשלם 500 שקל עבור בדיקה?

כלומר שבאמת יש הרבה כסת״חים שגורמים לעסקאות ליפול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כאשר אני מגיע לבדוק רכב, יש לי מכשיר לבדיקת עומק צבע שרכשתי.

אני משתמש בו על מנת לבדוק באם בוצעה ברכב תיקון פחחות כלשהו.

כאשר אני בודק רכב, אני לא יכול לראות הכל למשל את תחתית הרכב.

אני מעדיף להוציא 500 שקל לבדיקת רכב, על מנת לדעת את מצב התחתתית של הרכב באם בוצעו שם תיקונים או לא.

עלות ה-500 שקל מרגישה לי זניחה בעת שאתה מוציא 80,100,120 אלף שקל על רכב יד 2.

בנוסף, לא כולם מבינים כמו שלל האנשים פה, ברכבים.

כנראה שרוב האוכלוסיה לא יודעת מה זה קומפרסיה או אטמי ראש.

בניגוד לעבר, היום אתה יכול לגשת למוסך והוא יעשה לך בדיקת קנייה לרכב במחיר זול מאשר מכון הבדיקה.

אבל גם המוסכניק עצמו, שכביכול זה המקצוע שלו, לא יבצע לך את הבדיקות שאתה מתאר לעיל.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לעולם לא יבין את זה, אבל אני לחלוטין מבין, אם אתם מבינים למה אני מתכוון? ;)

יש להערכתי 2 סיבות עיקריות,

הראשונה, זה נותן לרוכש אפשרויות מיקוח חדשות. דהיינו סיכמתם על מחיר אבל פתאום המנוע והגיר לא תקינים וממליצים לפרק כדי לבדוק בלמים וכל מיני כסת"חים אחרים (כאשר הרוכש הדיוט או להיפך, אחד שמשחק על זה) זה לפתע מאפשר לרוכש לבקש (ולא תמיד בצדק) להוריד עוס אלפיים או אלף או 4...

השנייה, כי הדבר היחיד שהם כן מבצעים זו בדיקת עומק צבעים והבגרות של פגושים, דלתות וכד ועד פגיעות שלדה.

עדיין לא מצדיק את זה לדעתי.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ראיתי פוסט בפייסבוק שתפס לי את העין, ורציתי לדעת מה חושבים כאן גולשי הפורום.

אני מצטט:

״מדוע אנשים עדיין מפרנסים את המכוני בדיקה האלה ? כבר לא סיכמו שה"מנוע והגיר" של כל המכוניות לא תקין ? הרי הם לא עושים בדיקת קומפרסיה, הם לא עושים בדיקת איכות פלאגים, הם לא עושים בדיקה כימית לאטם ראש... הם סתם עושים "טסט" לרכב רק שבנוסף הוא גם עושה סיבוב של 5 דקות לראות שהחלונות פועלים. מדוע לא לשלם למוסך חצי מחיר בעבור בדיקה טובה יותר ?

אני אומר את זה אחרי 2 בדיקות שהייתי ליד הבן אדם. אני פשוט לא מבין על מה ה500 שקל.״

האם זה מיותר לשלם 500 שקל עבור בדיקה?

כלומר שבאמת יש הרבה כסת״חים שגורמים לעסקאות ליפול?

איזה אלטרנטיבות יש לנו לבדוק רכב משומש לפני קניה?

ואל תגיד מוסך שיבדוק בחצי מחיר. רוב המוסכים לא עושים בדיקות לפני קניה, במיוחד ללקוחות מזדמנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שאין לו מוסך בית מקצועי שמוכן לבדוק רכבים לפני הקניה, לצערי אין אלטרנטיבה.

ישנה בעיה עם הבדיקות האלה, במיוחד במקרים בהם הרוכש לא פגש בדיקה כזאת לפני כן. נרשמים המון ליקויים, חלקם הגדול כדי לכסות את המכונים בפני תביעות רשלנות, וזה כן מפוצץ עסקאות ולא מעט עסקאות טובות. או שהעניין משחק לידי סוחרים מתחזים, שבאים לרכוש רכבים ממוכרים תמימים שנאלצים לחתוך במחיר בגלל אותם ליקויים שלא באמת קיימים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שאין לו מוסך בית מקצועי שמוכן לבדוק רכבים לפני הקניה, לצערי אין אלטרנטיבה.

אפילו שיש לי "מוסך בית". נגיד המוסך הזה נמצא בראשון לציון. נסעתי לקנות רכב בנתניה או בחיפה או באשקלון. איך יעזור לי מוסך בית? שום מוכר לא יסכים לנסוע כ"כ רחוק רק בשביל הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, לא משנה תכלס מי בוחר את המוסך, תמיד אחד יחשוב שהשני מנסה לעבוד עליו ויש לו קשרים עם המוסך, יש בזה משהו לא?

אז לוקחים את הרכב למקום שעושים את הטסטים שתכלס לא ממש אכפת להם מה קורה עם המכירה, זה לא 100% ככה כי יכול להיות שלאחד מ האנשים יש קומבינות גם שם, אבל מה לעשות?

ככה זה כאשר פשוט אי אפשר לסמוך על אף אחד, ו זה עצוב מאוד שתמיד מחפשים את הפראייר או צשהו הסגנון :-(

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת המעט עגומה ( למוכר כמובן, לקונה זו סיבה למסיבה ) היא שעלות הבדיקה מוחזרת לרוב בכמה מכפלות שהרי עוד לא נולדה הבדיקה שתראה אוטו מושלם וחף מבעיות והתמקחות קצרה מול מוכר מוטרד שפתאום רואה שהאוטו שלו על סף חורבן, יכולה להביא יופי של ירידה במחיר. מה שמרגיז היא הההנחה שהסיבה לממצאים המטרידים היא לרוב הכסת"ח של המכון ולא המצב של האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לראות בדיקות ללא ריג'קטים . מה שנקרא בדיקה מושלמת. מכירה פרטית , לא דרך מגרש /סוחר .

אבל עדיין נדיר .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך לא יבצע בדיקת קניה מהסיבה הפשוטה שהוא לא מכוסה בביטוח מתאים למטרה זו.

מכון בדיקה מחוייב על פי חוק בביטוח מתאים והוא מעניק 3 חודשי אחריות בהתאם. זה שבטפס הבדיקה הם נמנעים מלחוות דעה על מכלולים זו אכן בעיה, אבל גיר לא תקין גם אתה יכול לזהות. אתה בעצם משלם פרמיית ביטוח תקלות.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך לא יבצע בדיקת קניה מהסיבה הפשוטה שהוא לא מכוסה בביטוח מתאים למטרה זו.

יותר נכון יבצע אבל בלי שום התחייבות שניה אחרי שהרכב עזב את המוסך גם זה בתור חוות דעת בעל פה, לא במסמך כתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה שווה המסמך בו רשום שהכל לא תקין? רכב במצב נורמלי בבדיקה הזאת יוצא כאילו צריך לעלות אותו לגרר בדרך לגריטה.

ברור שהקונה יברח, אבל לא לפני שידרוש מהמוכר המופתע 500₪ חזרה על הבדיקה ( כי הוא גם יצא שקרן ).

אני, כמובן, קצת מגזים, אבל רק קצת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של 13 שנות עבודה בענף, כולל ניהול, אני יכול לקבוע שבעל מוסך הגון לא יעז לבצע בדיקה לפני קניה, גם אם ״התוצאה תינתן בעל פה״, שזה בכלל מעיד על נכלוליותו.

אם קונה יבקש להרים רכב על הליפט, או לבצע בדיקת לחצים או גאזים - יבצעו. לא חוות דעת כללית.

בדיקה במכון בדיקות שהקונה בוחר היא הבדיקה הכי אובייקטיבית מבחינתו בהינתן שהוא מודע לכל המגרעות שבבדיקה כזו.

עריכה אחרונה על ידי primekart

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי בנודעה ראשונה שלי פה, מוסכים בגדול לא עושים בדיקות קניה.

יש כאלה שעושים החרגה ללקוחות וותיקים, בודקים את הרכב תחת משהו כמו "בדיקה לצורך הצעת מחיר לתיקונים" + חוות דעת בעל פה.

לקוח מזדמן שיגיע למוסך ויבקש בדיקה לפני קניה, 99% שיקבל סירוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...