Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים ממשיכים לפרנס את מכוני הבדיקה?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פריצת אטם ראש..

אם האטם נפרץ אז גזים שאמורים להגיע לסעפת הפליטה, עוברים לנוזל הקירור.

ואז נוזל הקירור מתמלא ב co2.

בבדיקה מחברים מבחנה עם נוזל ביקורת לCO2 , הוא בסה"כ בודק את רמתה PH של המים ויודע להגיד האם יש CO2 בנוזל קירור או לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני רוצה לראות את ההדיוט שיבוא לקנות את הרכב שלי (במידה ואמכור מתישהו בגלגול הזה..), יקח למכון בדיקה, ישלם 500 שקל ואז ינסה להוריד לי במחיר על מצב מכאני. אני אצחק עליו תוך כדי שאני משתף את אשכול התחזוקה על הרכב שלי ישירות לואטספ שלו.

באופן כללי זו המציאות, לכל רכב יש תקתוקים מההגה, רטיבות מתיבת ההילוכים וצביעה בפגושים. וכמובן בלמים לא תקינים כי 'צריך לפרק גלגל כדי לבדוק' אשכרה?? לקחתם 500 שקל ואפילו לא הורדתם 4-5 אומים? פשוט בדיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מיותר.

קניתי אוטו ב200K יד 3 בלי בדיקה - קנה אותו ממני מישהו חביב 5 שנים אחרי - גם לא טרח לקחת לבדיקה

ומכרתי עכשיו רכב ב140K - בא מישהו ולקח אותו בלי בדיקה.

יש שוק גדול של אנשים הגיוניים שמסתדרים בלי זה , ועובדים עם השיטה הישנה והכי טובה - אמינות יסודית טובה ובריאה בן 2 בני אדם

supreb 2016 l&k 280 4*4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד בדיקה במכון אבל אחרי שעשיתי בדיקה ראשונית והרכב נראה לי.

המוכר הוא בעל הרכב , יש ספר טיפולים , הרכב נוסע תקין וללא רעשים ונורות אזהרה , מזגן עובד צמיגים סבירים ובאופן כללי הרושם חיובי.

מכאן והלאה לקחת לבדיקה

תסריטים צפויים בבדיקה:

1) הרכב עבר תאונה - הפסדתי 500 שקל אבל ניצלתי מרכב גרוע

2) תקלות מכאניות חמורות למשל מנוע הרוס - כמו מקרה 1

3) רכב במצב סביר עם בלאי - אפשר לנהל מו"מ על המחיר תוך לקיחה בחשבון של הבלאי ואז עלות הבדיקה תכוסה ויותר מכך.

4)רכב מושלם בבדיקה והמוכר עקשן על המחיר -

במקרה זה יצא ששילמתי עוד 500 שקל על רכב

במצב מצויין - לא נורא

כל החוכמה היא הסינון המוקדם

לפני כמה חודשים מצאתי לקרובת משפחה סוזוקי sx4 חמש דלתות ופעלתי בשיטה הזו.

ראיתי שהרכב שמור , בדקתי במכון , הורדתי את המוכר ב1500 שקל ולחצנו ידיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מכרתי את הרכב שלי שהיה במצב מצויין ושמור במיוחד ללא תאונות ותיקוני צבע, בטופס בדיקה בנוסף לכל כסת"ח (מצבר, צמיגים וכו') היה כתוב שחסר נוזל קירור.

כאן כבר לא הייתי יכול לעמוד בשקט ושאלתי למה הם רשמו את זה.

התשובה של הבוחן הייתה - צריך להיות על MAX.

אמרתי לו שצריך להיות בין MIN ל MAX ובודקים על מנוע קר.

הבוחן אמר לי שאני לא מבין כלום ולא צריך ללמד אותו לעשות את העבודה שלו.

אז הוצאתי את ספר רכב והראתי לו כאשר היה כתוב שחור על לבן ש...

ומיד קיבלתי תשובה אחרת - לא ידעתי!

מדובר על מכון בדיקה מאוד מפורסם בעיר באר שבע.

נ.ב. לפחות רשמו שמנוע וגיר תקינים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מכשיל אותם בשאלות קשות.

בסה"כ מכון אמור להגיד לך אם המכונית לא הולחמה משתי שלדות שונות ,לא הוחלפו חלקי מרכב,פחחות ושהרכב עובר טסט . לא יותר מזה. הרי הרכב לא הגיע בדחיפה למכון.

הכי קשה יהיה עכשיו עם מכוניות חשמליות. מה יכתבו ? רעש בהעברת הילוכים?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחשמליות הכי קל..

ימלאו בכסתח"ים שקשורים למערכת ההנעה החשמלית .

סוללה 50% .. פריקת מתח רגעית.

מנוע חשמלי - בלאי , נזילות חשמל, סימני קורוזיה בחיבורים, מנוע ללא פחמים .

ובסוף ירשמו הערה - יש לבדוק מערכת חשמל במוסך היבואן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר יש כסתחים שראיתי:

רעש ממערכת הנעה היברידית, מנוע חשמלי מרעיש וכו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את הלנסר ספורטבק, עשיתי בדיקה במכון שאני מעדיף לא לציין את שמו, הרכב יצא גמור! ראוי לציין שזה היה הרכב הראשון בחיי שאני לוקח לבדיקה ולא ידעתי מה זה כסת"חים, אבל גם היום כשאני יודע, הבדיקה הייתה מוגזמת ולא מציאותית. המוכר התעקש שהרכב במצב טוב והציע לקחת אותו לבדיקה בכל מוסך מיצובישי שארצה, כמובן ששם אמרו שרק הצמיגים גמורים.

5 שנים אחרי מכרתי אותה, הקונה לקח אותה לבדיקה ב"נבדקי רכב" ראשל"צ והבוחן הוסיף ואמר ששמרתי יפה על הרכב, סימן V על רוב הסעיפים מלבד כמה ליקויים קטנים שגם אני לא ידעתי על קיומם.

בנוסף למכירה, בדקתי שם 3 רכבים לפני קנייה (אחד מהם זאת המאזדה 6 שאני איתה נכון לעכשיו), בכולם אפשר להגיד שהבדיקה די דייקה וידעו להגיד לי מה צריך לסדר ברכב. מה שכן, יש הבדל בין מה שהבוחן אומר לבין מה שכתוב בטופס שבדרך כלל בטופס הכל יהיה שלילי יותר, כנראה מטעמי אחריות וכו'...

לעומת זאת... אני מכיר שני אנשים שקנו רכבים ללא בדיקה, לאחד הלך המנוע פעמיים (הפעם השנייה הייתה באחריות למזלו) ואחד הוציא מעל 30K ש"ח על רכב שקנה ב40K ש"ח (אלפא 159)

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...