Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת ג'יפון יד שנייה

hosamz
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

ברשותי כיום סוזוקי קרוסאובר 2015 וברצוני לשדרג לגיפון יותר חזק וזריז.

כרגע אני מתלבט בין 4 דגמים:

1. סוזוקי קרוסאובר 1.4 טורבו 2017

2. רנו קדג'אר 1.5 דיזל 2017/8

3. רנו קפצור 1.2 בנזין 2017/8

4. קיה ספורטאז 2.0 2016/7.

אני מחפש רכב חזק יותר, מאיץ טוב יותר ביציאה מרמזור בעליות ומסיים את העקיפות כמה שיותר מהר (תאוצות ביניים) וכן לא מתאמץ בעליות ירושלים כך שלא יעלה על 3,000 סל"ד כדי לשמור על 90-100 קמ"ש.

הרכב ישמש בעיקר להסעת 4 אנשים ולעיתים 5 אנשים מבוגרים ואחת לשנה יהיה צורך להכנסת 4 מזוודות לנופש שנתי. נסועה שנתית נעה בין 12,000 ל 17,000 ק"מ.

חשוב בעיניי שהרכב יהיה אמין (כמובן שאטפל בו בקפדנות) וחסכוני בדלק (הקרוסאובר שברשותי נוסע 11 קמ"ל ולא חזק ביחס לרכבי 1.6 אחרים).

אציין שההתלהבות שלי מהקדג'אר בא בעקבות התרשמות לטובה מרנו פלאונס עם מנוע וגיר דומים. האם הקדג'אר יהיה בעל יכולת דומה לפלואנס או חלש ממנה (אני יודע שהוא שוקל כ 100 ק"ג יותר אך עם מומנט גדול ב 1 קג"מ)?

והאם עסקת טרייד אין (טרייד אין נחוץ בשל הקושי להישאר ללא רכב) תהיה אותו דבר בין אם מדובר ברכב יפני ובין אם מדובר באחד מרכבי הרנו הנ"ל או שימכרו לי את הרנו במחיר גבוה משמעותית מערך השוק שלה?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, מהרשימה שלך קרוסאובר 1.4 טורבו מתאים הכי טוב למה שאתה מחפש. יש לו גם גיר אוטומטי פלנטרי ולא הרציף שיש לך כרגע ( עוד יתרון ).

אילו היית מחפש רכב יותר בטיחותי ( עם מערכות בטיחות אקטיביות), נוח ושקט , הייתי אומר קיה ספורטאז' 2.0. אבל למרות שהיא עדיפה על אותה ספורטאז' 1.6 בנושא התאוצה, עדיין לא הייתי קורא לזה רכב זריז.

למשל, 3008 טורבו בנזין עם מנוע 165 כ"ס כן רכב שמאיץ טוב.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם סיאט אטקה יציע ביצועים טובים מאוד, חיסכון בדלק ומרווח פנימי טוב.

מאמצע 2018 יש גם בקרת שיוט אדפטיבית.

אין לו את מוניטין האמינות של סוזוקי, אבל מצד שני גם לרנו אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם סיאט אטקה יציע ביצועים טובים מאוד, חיסכון בדלק ומרווח פנימי טוב.

מאמצע 2018 יש גם בקרת שיוט אדפטיבית.

אין לו את מוניטין האמינות של סוזוקי, אבל מצד שני גם לרנו אין.

דווקא אם ללכת על קונצרן וואג אני נוטה לכיוון הטיגואן. אבל לא יודע אם הגיר dsg 7 בשנתונים 15/16 הוא יבש או רטוב.

תוכל לשפוך קצת אור איזה מדגמי קונצרן וואג בעל גיר רטוב אמין?

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטקה זול משמעותית והטיגואן טרנדליין מאוד חיוור ולא מציע שום דבר מיוחד, הוא כן יותר מרווח ומציע תא מטען גדול יותר.

אני חושב שהטיגואן 1.4 הגיע עם גיר יבש, ה-2 ליטר בוודאות 6 הילוכים רטוב אבל הוא יקר באופן משמעותי.

DSG7 בימינו מציג אמינות טובה, הוא בעיני הרובוטי הכי חלק ונעים והפעולה שלו הכי מהירה.

אם כבר ענייני גיר אז זה של הרנו התגלה עם הזמן כבעייתי למדי והייתי בודק היטב את תפקודו אם תחליט ללכת על הקדג'אר וגם את ההיסטוריה שלו. חבר שנוהג בדאסטר עם אותה יחידת הנעה סבל מהחלקות ורעידות שהתחילו ב-50,000 ק"מ.

אגב, אין צורך לצטט הודעה אחת מעלייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטקה זול משמעותית והטיגואן טרנדליין מאוד חיוור ולא מציע שום דבר מיוחד, הוא כן יותר מרווח ומציע תא מטען גדול יותר.

אני חושב שהטיגואן 1.4 הגיע עם גיר יבש, ה-2 ליטר בוודאות 6 הילוכים רטוב אבל הוא יקר באופן משמעותי.

DSG7 בימינו מציג אמינות טובה, הוא בעיני הרובוטי הכי חלק ונעים והפעולה שלו הכי מהירה.

אם כבר ענייני גיר אז זה של הרנו התגלה עם הזמן כבעייתי למדי והייתי בודק היטב את תפקודו אם תחליט ללכת על הקדג'אר וגם את ההיסטוריה שלו. חבר שנוהג בדאסטר עם אותה יחידת הנעה סבל מהחלקות ורעידות שהתחילו ב-50,000 ק"מ.

אגב, אין צורך לצטט הודעה אחת מעלייך.

Dsg 7 נכון ל 2016 עדיין סבל ממחלות ומכאן הרתיעה ממנו בעוד שה edc שהותקן על מנועי הדיזל של רנו התגלה כאמין (שמעתי מאחד שהייתה ברשותו פלאונס דיזל מהעבודה שקרע את הצורה שלה מבלי שחווה תקלות, אחד שהחזיק בקפצור ואחד נוסף שמכר קדג'אר לפני חודש והזמין חדש). אבל כן היו תקלות גיר בקליאו בנזין ולכן קצת מתלבט לגבי הקפצור בנזין.

ברח לי לכתוב שאני מחפש את הרכב שיאיץ מהר יותר מבלי לסחוט את הדוושה עד לרצפה אלא קצב של 2-3 אלף סל"ד. האם במצב דברים זה לדיזל בעל המומנט הגבוה לעומת הבנזין יש יתרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסיקה האחרונה נכתבה כנראה בגלל אופי הפעולה של הגיר הרציף שיש לך ברכב הנוכחי.

אין את זה בקרוסאובר טורבו.

יש כאן שרשור ארוך של סרטונים, סביב פוסט 240 יש מבחן לקרוסאובר טורבו, לקראת הסוף ספורטאז' ועוד כמה רכבים רלוונטיים.

אולי יהיה לך מעניין לראות

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?591795-%D7%91%D7%95%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A1%D7%95%D7%92-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסיקה האחרונה נכתבה כנראה בגלל אופי הפעולה של הגיר הרציף שיש לך ברכב הנוכחי.

אין את זה בקרוסאובר טורבו.

יש כאן שרשור ארוך של סרטונים, סביב פוסט 240 יש מבחן לקרוסאובר טורבו, לקראת הסוף ספורטאז' ועוד כמה רכבים רלוונטיים.

אולי יהיה לך מעניין לראות

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?591795-%D7%91%D7%95%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%A1%D7%95%D7%92-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D

אם אתה מתכוון לפסיקת 2-3 אלף סל"ד אז היא נכתב בעקבות מנועים אטמוספריים ללא קשר לסוג הגיר.

לגבי פיגו 3008, האם הוא מפגין אמינות טובה? והחל מאיזה שנתון לחפש? 2016? מושך אותי שם עניין תא המטען הגדול לעומת הסוזוקי קרוסאובר וגם בידוד הרעשים ונוחות הנסיעה (האמת שהסוזוקי היה הרכב המאוד לא נוח שיצא לי לנהוג בו אחרי הפולקסווגן פולו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי כמה רכבי סוזוקי קרוסאובר טורבו בטרייד מוביל.

האם יש מה לחשוש לפני שאני קונה מהם רכבים עם טורבו?

הקרוסאובר הנוכחי נקנה מהם ואני סה"כ מרוצה ממנו והייתי נשאר איתו אלמלא הצורך ברכב חזק יותר לנסיעה בעליות בלי למשוך סל"ד ורעש.

בנוסף, האם לדעתכם הם ישלמו מחיר טוב ברכב שלי שנקנה מהם או יורידו 12% עמלת טרייד אין?

ועל מה להקפיד כשאני בודק את הרכב במכון בדיקה מעבר לבדיקה לרכב רגיל? זאת פעם ראשונה שאני רוכש רכב מוגדש.

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות לא לקחת את ה3008 בחשבון,הרכב בכמה רמות מכל הדגמים שרשמת,הרכב מפגין אמינות גבוהה,שמירת ערך,וביקוש חזק כמשומשת.

מאיזה שנתון לחפש 1.6 טורבו בנזין? 2016?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש את הצורה החדשה, מ2017 בלבד

לא יודע אם במחיר הזה תוכל למצוא חוץ מרמת גימור active הפשוטה ודיזל,

שים לב שרק מ2018 הגיעו דגמים עם מערכות בטיחות מתקדמות, בכלל מ2018 הוא מאובזר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש את הצורה החדשה, מ2017 בלבד

לא יודע אם במחיר הזה תוכל למצוא חוץ מרמת גימור active הפשוטה ודיזל,

שים לב שרק מ2018 הגיעו דגמים עם מערכות בטיחות מתקדמות, בכלל מ2018 הוא מאובזר יותר.

מה התקציב של 2018 בנזין?

והאם כדאי לקנות פיגו/ רכבים לא אסיתיים מטרייד מוביל (הסוזוקי קניתי מהם ואני די מרוצה על אף המחיר היקר יחסית לשוק)?

והאם הדיזל יהיה חזק או יותר נכון האם יש הבדל משמעותי בביצועים בין 1.6 בנזין לדיזל מבחינת פתיחות כלליות בעליות ותאוצות ביניים במישור במהירית 80-120?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגמי 2018 הרבה יותר יקרים, דגמים פשוטים מתחילים מ130K צפונה,

ולא נראה לי שתוכל להשיג 1.6T במחיר הזה, בטח לא 2018,

כי מדובר על מחיר שמתחיל סביב ה150K צפונה, חוץ מאבזור הבטיחות העשיר יותר יש מנוע חדש יותר עם180 כ"ס ותיבת 8 הילוכים ולא 6.

אולי 1.2T, אך גם כאן בינתיים לא רואה שיש בפחות מ142K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגמי 2018 הרבה יותר יקרים, דגמים פשוטים מתחילים מ130K צפונה,

ולא נראה לי שתוכל להשיג 1.6T במחיר הזה, בטח לא 2018,

כי מדובר על מחיר שמתחיל סביב ה150K צפונה, חוץ מאבזור הבטיחות העשיר יותר יש מנוע חדש יותר עם180 כ"ס ותיבת 8 הילוכים ולא 6.

אולי 1.2T, אך גם כאן בינתיים לא רואה שיש בפחות מ142K.

תודה חבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...