Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצבר מיני קופר F56

michael12345
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוסך זיסו הינו מדריך מוסמך של חברת בוש בארץ והוא בהחלט יודע איזה מצבר וכיצד מקודדים את המחשב.אינני יודע מה המחיר המקובל להחלפת מצבר ברכבך כולל קידוד.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מוסך זיסו הינו מדריך מוסמך של חברת בוש בארץ והוא בהחלט יודע איזה מצבר וכיצד מקודדים את המחשב.אינני יודע מה המחיר המקובל להחלפת מצבר ברכבך כולל קידוד.

גם בפתח תקוה הוא מוסך מוסמך של בוש

https://bcsisrael.co.il/%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96/%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9A-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A4%D7%AA%D7%97-%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%94-%D7%92%D7%99%D7%93%D7%99/

ראיתי קצת ביקורות בגוגל, בגדול חיובי חוץ ממחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב יש לך ?

כדי לא להכביד עליך, תתיחס לרכב שלך או לרכב אחר בו קיים נוהל החלפת מצבר הכולל בדיקה/תאום חשמלי עם מערכת בקרת הטעינה, ותעלה לינק עם ההנחיות המפורטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פניתי אליהם בשביל לקבל הצעה: נאמר לי שאין במלאי והם סגורים. אמרתי שזה לא דחוף ואפשר אחרי החג, אמר לי שלא יכול הזמין ומתנצל

:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לא להכביד עליך, תתיחס לרכב שלך או לרכב אחר בו קיים נוהל החלפת מצבר הכולל בדיקה/תאום חשמלי עם מערכת בקרת הטעינה, ותעלה לינק עם ההנחיות המפורטות.

תוכל להעזר במידע בקישור המצורף כיצד מבצעים קידוד ברכבי קונצרן VAG.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Battery_Replacement

סירטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יישנם מאפיינים שמחשב הרכב לא יכול ללמוד כמו : 1. סוג המצבר קרי מצבר חומצת עופרת רגיל, EFB או AGM.2. קיבולת מדוייקת של המצבר החדש.במידה והמידע המדוייק לא נרשם במחשב הרכב תצוגת קיבולת המצבר בלוח השעונים או "בריאות המצבר" וגם פרופיל הטעינה עלול להיות שגוי דבר שיפגע באורך חיי המצבר.

מחקירה קצרה באתר Varta, אין הבדל הקיבולת בין מצברים 70 אמפר AGM ובין EFB - עבור שניהם 760.

cold cranking amperes (CCA)

עבור מיני F54 בחרתי במנוע 100kW ואתר ורטה ממליץ על AGM בהספק 70 amp.

מה תורם האיפוס? לכך שהמחשב יודע שיש מצבר חדש?

האם ב PSA לא צריך איפוס?

האם ללא איפוס ה סטארט סטופ לא יכנס לפעולה כי הוא יודע שיש מצבר ישן וחלש? אבל אם המצבר נהיה יותר טוב הוא לא ידע זאת? גם אם יקח זמן? הוא לא מנתר את המתח והזרם? האמת זה נשמע לי דרך אידיאלית לנטרל את המערכת...

אני לא רואה שיש יותר מדי סוגים של מצברים וכל עוד שומרים על אותו האמור, לא אמור להיות שום הבדל בין המצבר החדש לישן מבחינת הנתונים. סביר להניח שרוב היצרנים האירופאים משתמשים בוארטה, בין אם כתוב על זה וארטה, בוש, או מדבקה עם שם יצרן הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקירה קצרה באתר Varta, אין הבדל הקיבולת בין מצברים 70 אמפר AGM ובין EFB - עבור שניהם 760.

cold cranking amperes (CCA)- האם בדקת שני מצברים בעלי אותם מידות חיצוניות קרי אורך X רוחב X גובה ?

עבור מיני F54 בחרתי במנוע 100kW ואתר ורטה ממליץ על AGM בהספק (קיבולת) 70 amp. קיבולת המצבר נמדדת ביחידות אמפר-שעה או AH.

בדרך כלל אם אתה משווה תכונות חשמליות של מצבר AGM לעומת מצבר EFB של אותו ייצרן מצברים אתה תמצא שקיבולת המצבר וגם כושר ההתנעה של מצבר AGM בעל אותם מידות חיצוניות גדולים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, המצברים באותן המידות.

AGM קוד E39 לעומת EFB קוד N70.

עכשיו גיליתי שלרכב שלי הראשון הוא מומלץ אבל השני גם מתאים עפ אתר וארטה.

עבור המיני F54 רשום רק הAGM E39 אך החיפוש שלי כנראה לא מדוייק, כי יש מיליון סוגים, לכן כדאי לבעל הרכב לעשות חיפוש בעצמו.

יש רק סוג בודד של AGM עבור כל קיבולת (ותודה על התיקון).

היתרונות של הAGM בעיקר מדברים על אורך חיים וכו וכו. למשל יותר טוב עבור סביבה רועדת (מצברים בצבא ברכב שטח ורקם...). ניתן להתקנה בזוית. לא ראיתי יתרון אחד אפילו שמצויין עבור איזשהיא תכונה חשמלית ישירה.

אני נדהמתי שמצבר יצא אצלי מרכב אחרי 4.5 שנים ו90k ללא טיפת קורוזיה על חיבורי המצבר, הנעלים שלו ובכלל בסביבתו.

אני עדיין לא מבין אם בpsa צריך איפוס. אני יודע שאצלי הרכב לא נתן לי להפעיל רדיו הרבה זמן ללא להניע. השאלה אם זה קשור לקיבולת של המצבר או מערכת שמטרתה למנוע ממך להיתקע עם הרכב

הדגמים שידוע שצריך איפוס, אם לא יבוצע, כנראה יעזור למערכת לא לפעול, שזה מנוגד למטרת יצרן הרכב להפחית פליטת גזים. לא הגיוני לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, המצברים באותן המידות.

AGM קוד E39 לעומת EFB קוד N70.

עכשיו גיליתי שלרכב שלי הראשון הוא מומלץ אבל השני גם מתאים עפ אתר וארטה.

עבור המיני F54 רשום רק הAGM E39 אך החיפוש שלי כנראה לא מדוייק, כי יש מיליון סוגים, לכן כדאי לבעל הרכב לעשות חיפוש בעצמו.

יש רק סוג בודד של AGM עבור כל קיבולת (ותודה על התיקון).

היתרונות של הAGM בעיקר מדברים על אורך חיים וכו וכו. למשל יותר טוב עבור סביבה רועדת (מצברים בצבא ברכב שטח ורקם...). ניתן להתקנה בזוית. לא ראיתי יתרון אחד אפילו שמצויין עבור איזשהיא תכונה חשמלית ישירה.

אני נדהמתי שמצבר יצא אצלי מרכב אחרי 4.5 שנים ו90k ללא טיפת קורוזיה על חיבורי המצבר, הנעלים שלו ובכלל בסביבתו.

אני עדיין לא מבין אם בpsa צריך איפוס. אני יודע שאצלי הרכב לא נתן לי להפעיל רדיו הרבה זמן ללא להניע. השאלה אם זה קשור לקיבולת של המצבר או מערכת שמטרתה למנוע ממך להיתקע עם הרכב

הדגמים שידוע שצריך איפוס, אם לא יבוצע, כנראה יעזור למערכת לא לפעול, שזה מנוגד למטרת יצרן הרכב להפחית פליטת גזים. לא הגיוני לי.

אתה מבלבל אותי רכב ראשון שני ? :wink:

בוא ננסה יחד לסגור את הפינות הלא ברורות.

האם עבור המיני F54 אתה סגור על מצבר שמתאים לרכב ? מה כוונתך יש מיליון סוגים ? כאשר אתה מבצע חיפוש מדוייק לפי סוג הרכב נפח מנוע/הספק מנוע אתה מקבל מספר תוצאות שמהם אתה צריך לבחור מצבר מסויים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סיטרואן C4 עם סטארט סטופ שבדיוק עברה החלפת מצבר. אז קצת חקרתי את הנושא. במיוחד שהתקינו לי EFB במקום הAGM המקורי.

ראה

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?680551-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%9E%D7%AA%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%9F-C4-2015

אין לי שמץ מושג ולא בעלות על מיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סיטרואן C4 עם סטארט סטופ שבדיוק עברה החלפת מצבר. אז קצת חקרתי את הנושא. במיוחד שהתקינו לי EFB במקום הAGM המקורי.

ראה

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?680551-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8-%D7%9E%D7%AA%D7%90%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%9F-C4-2015

לדעתי עשית טעות שלא רכשת מצבר AGM. בכול מקרה אם בא לך לדבר על זה...בוא נעשה זאת באשכול הקודם שפתחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עשית טעות שלא רכשת מצבר AGM. בכול מקרה אם בא לך לדבר על זה...בוא נעשה זאת באשכול הקודם שפתחת.

ככה נראה המצבר המקורי של F56

IMG_20191025_081311 (1).jpg

הייתי איזה אי-הבנה עם מוסך.. נקרה לזה כך. עדיין מחכה למצבר מתאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מצבר AGM ובהחלט חשוב להחליפו 1:1 למצבר תואם.

אתה יודע עם איזה ציוד בדקו לך את המצבר ? בודק אלקטרוני או בודק את המצבר תחת עומס ?

* בכול מקרה מצבר שהחזיק 5 שנים ברכב עם מערכת S&S כנראה עשה את שלו והחיים שלו כנראה התקצרו משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מצבר AGM ובהחלט חשוב להחליפו 1:1 למצבר תואם.

אתה יודע עם איזה ציוד בדקו לך את המצבר ? בודק אלקטרוני או בודק את המצבר תחת עומס ?

* בכול מקרה מצבר שהחזיק 5 שנים ברכב עם מערכת S&S כנראה עשה את שלו והחיים שלו כנראה התקצרו משמעותית.

היום הייתי במוסך בוש, ונבדק עם איזה מחשבון של בוש שלאחר שהוזנו פרטים של המצבר הראה כי המצבר אכן גמור. לפני כן בדקו עם משהו פשוט יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...