Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצבר מיני קופר F56

michael12345
שימו לב! השרשור הזה בן 1635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחשב לא לומד את מאפייני הבטריה אחרי מספר נסיעות?
יישנם מאפיינים שמחשב הרכב לא יכול ללמוד כמו : 1. סוג המצבר קרי מצבר חומצת עופרת רגיל, EFB או AGM.2. קיבולת מדוייקת של המצבר החדש.במידה והמידע המדוייק לא נרשם במחשב הרכב תצוגת קיבולת המצבר בלוח השעונים או "בריאות המצבר" וגם פרופיל הטעינה עלול להיות שגוי דבר שיפגע באורך חיי המצבר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לי אישית אין כוונה ללכת על זול יותר, המיני הזאת נוסעת רק בעיר ו-99% עומדת בפקקים בציר ז'בוטינסקיאגיע למסוך אהיה חכם יותר.תודה על העזרה, החכמתי
לדעתי בפורום תקבל תשובות והמלצות יותר נכונות לגבי סוג המצבר המתאים לרכבך מאשר ברוב המוסכים הלא מורשים.תעלה תמונה של המצבר המקורי שמותקן ברכבך ונעזור לך בצורה הכי טובה שאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא נתקלתי במסמך רשמי שאומר שאפשר להתקין EFB במקום AMG. חשוב להבין AGM הוא גם מצבר הרבה יותר אטום ופחות פולט אדי חומצה, אפשר להתקין אותם ממה שקראתי אפילו אנכית...
לא קיים מסמך רשמי של הייצרן המאשר החלפת מצבר AGM במצבר EFB.יישנם מספר פרמטרים נוספים שבגללם ייצרן הרכב מתקין מצבר AGM ולאו דווקא כאלה הקשורים לקיומה של מערכת S&S או/גם קיומה של טעינה רגנרטיבית . עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יישנם מאפיינים שמחשב הרכב לא יכול ללמוד כמו : 1. סוג המצבר קרי מצבר חומצת עופרת רגיל, EFB או AGM.2. קיבולת מדוייקת של המצבר החדש.במידה והמידע המדוייק לא נרשם במחשב הרכב תצוגת קיבולת המצבר בלוח השעונים או "בריאות המצבר" וגם פרופיל הטעינה עלול להיות שגוי דבר שיפגע באורך חיי המצבר.

מעניין. באיזה רכבים צריך לאפס ובאיזה לא?

הרי כמעט כל רכב אירופאי מסגמנט המשפחתי ומעלה בשנים האחרונות מגיע עם start stop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמ'ע, לא מכיר את כול הרכבים אבל בגולף דור 7 הרכבי FORD עם מערכת S&S חייבים לבצע גם תהליך תכנות של מחשב הרכב כאשר מחליפים מצבר או את יחידת הניטור המחוברת לכבל המינוס של המצבר.במחשבה שנייה לדעתי בכול הרכבים המצויידים במערכת S&S.* בעבר קראתי מאמר על אפשרות של התקנת מערכת המזהה באופן אוטומטי את המצבר ללא צורך של תכנות מחשב הרכב אך אינני יודע באיזה רכבים "הפטנט" הזה מיושם.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בפורום תקבל תשובות והמלצות יותר נכונות לגבי סוג המצבר המתאים לרכבך מאשר ברוב המוסכים הלא מורשים.תעלה תמונה של המצבר המקורי שמותקן ברכבך ונעזור לך בצורה הכי טובה שאפשר.

זה לא יעזור אני מניח, צריך לשחרר ברגים

IMG_20191019_153337.jpg

אבל מה שהבנתי זה אכן AGM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יעזור אני מניח, צריך לשחרר ברגים

[ATTACH=CONFIG]523632[/ATTACH]

אבל מה שהבנתי זה אכן AGM

רק מסקרנות -- איפה פה המצבר? להיכן אתה מחבר בוסטר/כבלים אם יש צורך חו"ח?

איך אני מתגעגע למכוניות שאתה פותח מכסה מנוע ובמקום מערך של קופסאות פלסטיק אטומות הכל פרוש בפניך...

רגע במחשבה שניה, יש לי כזו:wink:

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מסקרנות -- איפה פה המצבר? להיכן אתה מחבר בוסטר/כבלים אם יש צורך חו"ח?איך אני מתגעגע למכוניות שאתה פותח מכסה מנוע ובמקום מערך של קופסאות פלסטיק אטומות הכל פרוש בפניך...רגע במחשבה שניה, יש לי כזו:wink:
מרימים במקצת את האטם השחור ולאחר מכן פותחים 2 אומים + 3 נועלים ויש גישה למצבר.סימנתי בתמונה.

IMG_20191019_153337.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרימים במקצת את האטם השחור ולאחר מכן פותחים 2 אומים + 3 נועלים ויש גישה למצבר.סימנתי בתמונה.

הייתי במוסך.

כמו במוסך המרכזי של דלק מוטורס, בדקו, המצבר תקין, לא חדש, אבל גם לא גמור. בדקו גם טעינה, יצא תקין.

יחד עם זאת, בדיוק היום התנעתי, היה דיליי של 3 שניות, מסך שחור, והתאפס השעון.

מוזר הוא, שדווקא שהתנעתי בבוקר באזור 5:20 פעם ראשונה, היה בסדר -- ורכב לא נסע כמה ימים.

לאחר מכן, התנעתי ב-7:45 כדי להגיע למוסך - ולאחר דיליי כאמור השיון התאפס

לגבי מצבר - זה אכן AGM, יצרן VARTA, ויש עליו מדבקה של BMW

במוסך שהייתי שם עובדים רק עם שנפ.

והבנתי שיש להם את הציוד לקודד את המצבר החדש

א) להחליף מצבר? הדיליי הזה מפריע לי, ומן הסתם איפוס של מחשב דרך ושעון זה לא מצב תקין

ב) האם מצבר של שנפ יחזיק 5 שנים כמו שהחזיק המקורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי לעוד מקום שמוכר VARTA, אבל אין לו שמץ לדבי BMW שצריך לבצע רישום למצבר

מצבר עולה 1150 (אמר צריך מצבר "70")

מקום נוסף זה מוסך שרות של BOSCH בפתח תקווה, יודעים ויש להם ציוד הנדרש, אבל נראה לי יקר, כ-1300 מצבר של BOSCH (שהוא כנראה אותו אחד של VARTA), ועוד עבודה אולי.. עדיין פחות מ-2500 שקלים של דלק מוטורס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאמת מצבר חדש לרכב נראה על פי שמדוסקס פה אולי לא סיפור מורכב, אבל מחייב אמצעי מתאים. הנושא מעניין ולא מצאתי ברשת התיחסות לנושא , אפילו לא ברמז. מישהו יכול לתת לינק לאתר שמסביר את הצורך בהתאמת המצבר לרכב, ואם אפשר גם יורד להסברים טכניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום נוסף זה מוסך שרות של BOSCH בפתח תקווה, יודעים ויש להם ציוד הנדרש, אבל נראה לי יקר, כ-1300 מצבר של BOSCH (שהוא כנראה אותו אחד של VARTA), ועוד עבודה אולי.. עדיין פחות מ-2500 שקלים של דלק מוטורס
תסגור איתם מחיר כולל עבודה. נסה לבדוק מול מוסך זיסו בת"א שהינו בעל מקצוע מומחה וגם נציג בוש בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסגור איתם מחיר כולל עבודה. נסה לבדוק מול מוסך זיסו בת"א שהינו בעל מקצוע מומחה וגם נציג בוש בארץ.

בינתיים זה הכיוון, תודה.

הכי קרוב למקור, וגם מבינים שצריך להתעסק עם מחשב של הרכב.

מסתבר שחלק לא יודעים בכלל :shock:

כמה זה צריך לעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1635 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...