Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך למטייל ביפן - סיכום קצר, טיפים ואלבום תמונות

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאיפה בכלל מתחילים? מדינה כל כך מגוונת, שיש בה הכל: נופים וטבע עוצרי נשימה, מוזיאונים ותרבות ששומרה מדהים לאורך שנים וכמובן ערים מודרניות ומדהימות עם מגדלים ושלל טכנולוגיה. אני אתחיל דווקא בכמה קישורים כדי שמי שמתכנן בעתיד וייתקל בזה יוכל לראות.

למי שמתכנן טיול לשם, אני ממליץ בחום לקרוא באתרים הבאים:

https://www.japan-guide.com/

https://tokyocheapo.com/

https://www.youtube.com/channel/UCixD9UbKvDxzGNiPC_fgHyA

ובקבוצת הפייסבוק "יפן למטיילים" שיש בה הרבה מידע מרוכז.

שימו לב שבכל קבוצה ומקור מידע שכזה, לא חייבים ללכת ולסמן V על אתרים. יש גם מקומות שאנשים כותבים "חובה" ובסוף זה עלול לאכזב. תכירו את עצמכם ותשקיעו בתכנון. תכנון טוב יכול לעשות פלאים. גם להגיד "היום אני פשוט אסתובב בסמטאות ואזרום עם הדברים" זה אחלה תכנון, עשינו את זה וזה היה מעולה, אבל הייתה לנו גם תכנית ב' למקרה שזה יהיה פחות מעניין.

תחבורה ציבורית ביפן

איך משתמשים

אנחנו התניידנו רק בתחב"צ שמגיע כמעט לכל חור. יש כמה אופציות לתשלום על תחבורה ציבורית ביפן.

*לקנות כרטיס נייר רגיל לפני כל נסיעה. יש מכונות עם השפה האנגלית וקופות שבהן ניתן לרכוש כרטיסים ולשמור מקומות.

*כרטיס "רב קו" נטען שבו טוענים סכום כסף. מאוד נוח וניתן להשתמש בו גם במכונות שתייה וחנויות נוחות. יש כמה וכמה כרטיסים, אבל כולם עובדים בכל הערים. הכרטיסים האלו הם לשימוש תוך עירוני. כלומר, הם לא משמשים לנסיעה בקווים מעיר לעיר. בשביל זה תצטרכו לרכוש כרטיס נייר. רק אדגיש שוב שבתוך הערים לא משנה אם רכשתם PASMO, SUICA או אחרים - כל כרטיס כזה יעבוד לכם גם בערים אחרות. אני ממליץ על הפסמו בשדה התעופה של טוקיו כי ניתן להחזיר אותו ולקבל את כל הכסף שעליו בחזרה. את הכרטיסים ניתן להטעין בכל סכום כסף שמתחלק ב-10.

*JR PASS - מדובר בפס שניתן לתיירים בלבד ומאפשר נסיעה ושמירת מקומות בכל הקווים של החברה. יש לשים לב שרובם המוחלט של הקווים הם בין עירוניים ובשבילם רוכשים את הפאס (היקר). אחרי שתכננתם את הטיול תדעו אם משתלם לכם לרכוש אותו. JR היא החברה הלאומית של יפן (יש ביפן גם חברות פרטיות במקביל). החברה הזו בעלת הרבה קווים, כולל רכבות הקליע המהירות שנוסעות במהירויות של מעל 300 קמ"ש. הפאס הזה לא זול וניתן לרכוש אותו לשבוע/שבועיים/שלושה. כדאי להשתמש במחשבון הזה ולחשב אם משתלם לכם לרכוש אותו בהתאם לנסיעות המתוכננות שלכם. https://www.japan-guide.com/railpass/

אנחנו הזמנו שבועיים לפני הטיול והגיע לנו תוך 3 ימים עד הבית עם שליח.

חשוב ניתן להפעיל את הפאס באיזה תאריך שתרצו, בהתאם לתכנון הטיול שלכם. אנחנו השארנו את טוקיו לסוף ובהתחלה היה לנו המון נסיעות מעיר לעיר אז הפעלנו את הפאס בשדה התעופה. יש כאלו שנוחתים בטוקיו ומתחילים ממנה כמה ימי התאקלמות, אז לא כדאי להפעיל את הפאס ישר.

aJSMvHO.jpg

תובנות על התחב"צ

*התחבורה סופר יעילה. רכבות מדהימות. סופר יעילות. הרכבות הבין עירוניות (קליע, נקראות שינקנסן) מאוד נוחות, ניתן לשמור מקום, המון מקום לרגליים, המושב מסתובב כך שניתן להביט מהחלון. ברכבות עירוניות יש מושבים גם כן, אבל הן מעט פחות נוחות ויותר צפופות. גם המטרו סופר אפקטיבי וצפוף בשעות העומס. צריך להתחיל מוקדם (לפני 07:30) או אחרי 09:30.

האוטובוס מצוינים גם כן. יש כאלו שנכנסים מאחורה ואז משלמים ביציאה אצל הנהג ויש כאלו שמשלמים בכניסה. תלוי בעיר ובקו. הפאסמו תופס ומאוד מומלץ, משום שבאוטובוסים חייבים לשלם סכום מדויק (ואל תדאגו, יש מכונת פריטה + נהג נחמד).

*במהלך נסיעה בתחב"צ יש שקט. לא מקובל לדבר בטלפון או אחד עם השני. הרבה אנשים עובדים ברכבת, או עייפים אחרי יום ארוך. ברכבות נשמר שקט מופתי. כן ניתן ורצוי לאכול בנסיעות, במיוחד בארוכות. העובדים מאוד אדיבים ושמחים לעזור בניווט.

* בעלייה לרכבת יש מקומות מסומנים על כל רציף היכן עולים. קודם יורדים ואחר כך עולים. הכל מוקפד באופן מופתי. עבורנו כישראלים זה תענוג לראות את זה מתפקד בניגוד לארץ שבה דוחפים אותי חזרה לרכבת שאני מנסה לרדת ממנה ובקרון שקט אני צריך לשמוע מישהי מספרת לחברה שלה רכילות על מישהו שעד לפני חמש דקות ישבה לידה.

*גוגל מאפס עובד, אבל לא להיט ביפן. ברוב המקרים הוא ממש סבבה עד לניווט ברגעים האחרונים. כדאי להשתמש בו בהחלט, אבל גם לחשוב הגיוני. אתר מאוד מומלץ לחישוב אמיתי של עלויות נסיעה הוא:

http://www.hyperdia.com/sp/

*נסיעות עירוניות יכולות לעלות בין 3-8 שקלים, תלוי באיזה כלי ובאיזו עיר.

*נסיעות בין עירוניות יכולות להיות מאוד יקרות, במיוחד רכבות קליע. למי שחוסך, ניתן לנסוע באוטובוס לילה זול משמעותית. טוב למי שחוסך ויכול לישון באוטובוסים.

ערים מרכזיות

1. קיוטו

אני מאוד נהניתי בעיר הזו. היא מלאה במקדשים, טבע, פארקים ורחובות היסטוריים שמאפשרים להרגיש איך החיים ביפן העתיקה הרגישו. ממליץ לעבור על נקודות מומלצות באתר שכתבתי. אנחנו סימנו נקודות בגוגל מאפס, מי שרוצה שלחו הודעה אשתף. יש בעיר הזו כמה כמה וכמה טיולי יום שניתן לעשות ממנה (קובה - העיר עם הבשר, נארה - לחובבי המקדשים ומי שרוצה ללטף איילים, ועוד הרבה מקומות שכדאי לקרוא עליהם בקישורים שצירפתי).

נקודות שהכי אהבתי בעיר הזו: kyumizu-dera ורחוב HIGASHIYAMA. מקום מדהים, עם המון חנויות, סמטאות, גיישות שיוצאות מדי פעם בערב ומקדש ענק בשיא ההר.

FUSHIMI INARI - מקדש שנמצא בטופ הר אינארי (אל בשינטו).

רובע גיון.

שוק נישיקי - השוק הכי מדהים בהיסטוריית האנשות. המון קניות ואוכל במחירים טובים. לא לוותר בחיים.

יחסית לטוקיו, העיר קצת פחות חיה בלילה, וזה פחות מקום עם מועדונים וכו'. כן יש אזורים שפתוחים בלילות עם ברים ומסעדות כמו סמטת פונטוצ'ו.

PQPhphs.jpgDQMARSy.jpgvjJ86nl.jpgFgQ2trv.jpgeWpa7D6.jpg41WhpBF.jpg

2. אוסאקה

עיר בילויים שכזו. מרגישה כמו תינוק קראק, פרי אהבתם של לאס וגאס וטוקיו. המון סמטאות קטנות עם חנויות ומסעדות, פאבים, קניונים, אתרי בילויי ומשחקיות (כיף לא נורמלי). היא מרחק של 15 דקות נסיעה מקיוטו בתכל'ס, אבל הרבה אנשים אוהבים אותה כמקום מרכזי.

יש בה אקוואריום גדול ונחמד, כל האזור שלו מאוד נעים ויש בו מזח ממש יפה.

yPqTlGx.jpgsq1vNcB.jpgIvbCSxs.jpg

3. הירושימה כטיול יום/לינה ועוד יום - לצערי אין לי תמונות מאותו היום. ממליץ בחום לבקר בכל הנקודות המרכזיות ובפרט במוזיאון השלום המרהיב. חוויה עוצמתית מאוד.

4. פוג'י ואזור חמשת האגמים+ HAKONE - לצערי הרכב נבצר מאיתנו להגיע אליה בשל טייפון ששיבש לנו את התכניות.

5. טוקיו

O-M-G המקום הכי מדהים בעולם. לדעתי האישית, לא רואה ממטר את ניו-יורק (ממה שראיתי עשרה ימים בNY). יש בעיר הזו הכל. הכל. כל מה שתרצו לדמיין, יש שם. באמצע הטיול היה לנו טייפון קטן + רעידת אדמה קטנה במקביל וחסרת חשיבות (5.7 ביפן זה כלום). ירדה שם כמות גשם פסיכית ולמחרת בבוקר הרחובות היו יבשים. בישראל שתי טיפות גשם וכל התשתיות קורסות. ההבדל הוא שמיים וארץ כמובן.

אני אישית התאהבתי בעיר הזו, אני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל להמליץ לאנשים כי יש כל כך הרבה.

מה שאני מציע זה לחלק את העיר לאיזורים ולדקור את הנקודות שאתם הכי רוצים בכל אזור.

האהובים שלי, שלדעתי על אחד מהם צריך לקבל לכל הפחות יום (חלקם קצת רחוקים ואפשר לקרוא להם טיול יום):

ASAKUSA

YOKOHAMA

HIROSHIMA

AKIHABRA

SHINJUKU

SHIBUYA+HARAJUKU

ODAIBA

אין לי כל כך מה להגיד על הנקודות האלו ספציפית, אז פשוט אשים אלבום תמונות בהמשך. על כל נקודה אפשר לחפור שעות, אז נראה לי פחות מעניין אתכם.

KhcOm7Q.jpgy0hUdAa.jpg

מוטוריקה ורכב

יש שם מכוניות פחוסות חמודות כאלו, KEI CARS, יש GT 86 חדשה מהסוכנות במאה אלף שקל או אחת משופרת עם טורבו, מתלים ובלה בלה ב-200. יש גם מפלצות, מפגשי רכב, מועדוני רכב, מוזיאוני רכב, נסיעות מבחן וימי מסלול. יש הכל מהכל. אני לא התמקדתי במיוחד ברכב, אבל זה יקרה בטיול הבא שלי לשם (והוא יהיה, בטוח).

הם נוהגים כמו ישראלים (גונבים אדום ומהירות מומלצת די המלצה), אבל מאוד אדיבים (נותנים להשתלב תמיד).

אוכל

טעים טעים טעים. הבשר, העופות, הביצים, החלב - הכי טעים שאכלתי אי פעם. בכנות, לא חשבתי שאמצא בעולם אוכל יותר טעים מישראל. טעיתי. היפנים מדהימים. המחירים שם משמעותית זולים יותר מבארץ עבור אוכל טוב. בחנויות הנוחות יש להם אוכל יותר טוב מכמה מסעדות. היפנים אוהבים לאכול טוב ולשתות בירה ועל כן יש המון פאבים (IZAKAYA) ברחובות.

אנחנו הלכנו גם למסעדות פנסי שמנסי שבהם משלמים הרבה אבל מקבלים הרבה.

אני פתאום קלטתי שהדגים אצלנו בארץ לא באמת דגים. אין שום דימיון בין סלמון וטונה שאכלתי בארץ לכזו שאכלתי שם.

הביצים שלהם מדהימות וסטריליות.

הבשר פשוט וואו. הלכנו גם למסעדה שבה הגישו לנו סטייקים של וואגיו כשהתעודה של הפרה תלויה מעל ההזמנה (וואגיו בדרגה A5, הגבוהה ביותר). עלה 750 שקלים לראש אבל היה שווה כל אגורה. אין לי מילים בפה לתאר את החוויה הזו. הבשר נמס בלי ללעוס ומשחרר טעם וארומה של בשר שכמותה מעולם לא טעמתי. על הדרך פינקו אותנו בלובסטר כי למה לא.

VxXOK3W.jpggXboPpu.jpgwlZug4A.jpg

באופן כללי המדינה הזו היא גן עדן ל-FOODIES.

היפנים

אדיבים, מנומסים, מסודרים. הם מאוד סגורים, אבל אני ממליץ לדבר איתם קצת. הם נפתחים ומאוד משתפים. הם יעצרו הכל, יעזרו לכם במה שתרצו. לצערנו יצא לנו לבקר במיון שם, אחת המוכרות בחנות זרקה את החנות, התנצלה בפני הלקוחות, הובילה אותנו עד הנקודה שחיפשו (בקומה אחרת) ואז חזרה. השירותיות בכל מקום מדהימה.

אני חושב שהיפנים הם השיא של הטיול הזה ואני ממליץ בחום לכל מי ששוקל לבקר לחפש חוויות איתם. כל מיני סדנאות בישול וסיורי לילה עם מקומיים בטוקיו וקיוטו.

תקציב

תלוי בכם. אפשר להתכלב ולעשות טיול של כמה חודשים באלפים בודדים של שקלים.

אפשר לבזבז שם הרבה יותר.

אנחנו היינו 3 שבועות, אני ואחותי, ישנו במלונות די טובים, אכלנו המון ולא חסכנו על קניות ושופינג, פארקי שעשועים יקרים וכו'. יצא בסך הכל לכל התקופה (כולל טיסות עם ANA המדהימים (וקצת יקרים) שצריכים לקבל שרשור נפרד). סך הכל יצא לנו כ-40 אלף שקלים. זה כולל ביקור במיון ובדיקות שעלותן היה 1500 ש"ח ועוד נקבל עליהן החזר. כלומר אני מניח שהספרה האמתית יותר קרובה ל-35K.

טיפים כלליים:

תעקבו אחרי מקומיים. הם יובילו אתכם לאוכל הכי טעים. מלכודות תיירים יש לא מעט וכדאי להימנע מהן.

האוכל זול בעיקרו וטעים. היגיינה מדהימה. אפשר לאכול ביצים חיות וכו'.

כדאי מאוד לרכוש כרטיס נטען לתחב"צ.

אין פחי זבל! אין! תארגנו שקית ותזרקו בסוף היום במלון.

האסלה מושלמת. היא מחוממת, עם בידה מדהים.

קשה למצוא מגבונים לחים למי שטס עם ילדים. לבקש בחנויות סופר פארם.

האוכל ב7/11 וחנויות הנוחות מאוד טעים, מאוד זול ואחלה דרך לאכול ארוחה חסכונית.

יש כרטיסי טיסה זולים אם מחפשים מספיק זמן מראש.

תכננו לעצמכם מה שאתם אוהבים. אל תלכו לסמן וי. תלכו אחרי מה שמעניין אתכם.

היפנים מדהימים. רק תבקשו עזרה.

גוגל טרנסלייט זה אח. הם נורא מתביישים לדבר אנגלית. תחמיאו להם ואז הם יסכימו.

אין טיפים במדינה הזו. אל תשאירו, זה לא מקובל. אלא אם אתם יודעים להסביר.

על האסלה כבר כתבתי? מושלמת.

תכננו את הטיול היטב. יש המון מידע באינטרנט. כדאי להכין שיעורי בית ולעומק.

סיכום:

אני לא טוב בביקורות. אם יש שאלות מוזמנים לשאול. מקווה שזה יעזור למישהו. יש לי הרבה מה לכתוב ואני לא ממש יודע להעלות את זה בצורה קולחת ומעניינת. אני חושב שעדיף לשמור על המידע כמה שיותר מרוכז ושהתמונות ידברו בעד עצמן.

הייתי כותב פה מה צריך לעשו בארץ אחרי יפן כדי להשתפר, אבל האמת היא שאנחנו לא נגיע לרמה הזו. משהו שם מושרש כל כך עמוק בתרבות, שאני לא חושב שזה פער שניתן לגשר עליו בעתיד הקרוב או הרחוק. החשיבה שלהם קדימה, התכנון להקל על אורח החיים שלהם - הכל שם אחר. מדובר בציביליזציה אחרת לגמרי. ממש חייזרים. אנחנו במערב (גם האמריקאים) לא קרובים אליהם.

אני ממליץ לכל אחד לעשות את הביקור הזה ביפן, אני די בטוח שלא תצטערו לרגע.

אלבום תמונות מלא:

https://drive.google.com/drive/folders/1y2CkCIS5bBUSo-bXlEU2cxLhcaNFpjRI?usp=sharing

תסלחו לי אבל לא ממש הקפדתי לצלם, ואני גם לא צלם דגול.

מי שרוצה מפה לשיתוף, שלחו מייל בפרטי.

חג שמח :)

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף הקליל והכנה הזה. של תייר שבא באמת לחוות ולהכיר את הארץ היפייפיה הזו באמת.

ולא רק את היופי של הארץ עצמה, אלא גם את החומר האנושי שבה - משהו שהרבה תיירים לא מצליחים או רוצים בכלל לעשות.

אהבתי גם את זה שלא התקבעת על משהו מסויים ופשוט חווית כל מה שנקרה בדרכך.

אני חושב על טיול ליפן כבר המון שנים, ואף פעם לא הוצאתי את זה לפועל.

בהחלט עוררת לי את בלוטות החשק שוב.

תודה לך.

אגב, אני מקווה שהבאת איתך אסלה בכבודת היד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היעד הזה נמצא במקום גבוה ברשימת העדיפויות שלי לשנה - שנתיים הקרובות.

המידע שנתת, במיוחד על מסגרת הזמן והכסף חשוב, חייב לומר שדי דומה למדינות אחרות. אני סקרן מה יקרה בעוד מספר חודשים, כאשר יפתח הקו הישיר מת"א לטוקיו.

ודרך אגב, לגבי פתיחות של תושבים, גיליתי דברים דומים בעוד מדינות שתושביהן נחשבים סגורים, ומתגלים כפתוחים ומסבירי פנים מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק על האסלות הייתי כותב פוסט נפרד

אכן טוקיו היא הזיה מטורפת - אני משתדל לבקר פעם בשנה

פחי אשפה - יש בכל 7/11 או family mart פשוט חייבים להפריד אשפה למחזור בקיצוניות.

לרשימה של טוקיו הייתי מוסיף את אקיהברה - שזה רובע החשמל והאלקטרוניקה (אחד המקומות האהובים עלי)

שוק הדגים

Tsukiji ואולי בדרך מקיוטו לטוקיו לעצור ליום-יומיים בהאקונה למרחצאות החמים, תצפית על פוג'י והמוזיאון הפתוח

לגבי נהיגה - חייבים להצטייד ברשיון בינלאומי של ממסי! חובה!

ואם כבר נוהגים - שווה לעשות את הקרטינג המטורף ברחובות טוקיו כשמחופשים לדמיות מריו - לא זול אבל מטורף.

אחד הדברים שתמיד מטריפים אותי, איך העם היפני המקסים, השקט הנעים הליכות היה אחד העמים האכזריים בהיסטוריה?

מצד שני זה גם נותן תקווה שגם הרעים ביותר יכולים להתהפך, ככה שיש עוד סיכוי בעולם הזה.

אריגטו

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האסלות צריכות פורום נפרד :)

ציינתי את אקיהברה ברשימה, אולי פשוט כתבתי עם שגיאה.

אין כבר פחי אשפה בכל 7/11, אבל בחלקם יש. אצלי זה יצא בערך 50% שזה מספיק, אבל זה מציק.

יש כל כך הרבה שלא כתבתי, שבאמת צריך לעשות מחקר רציני למקום הזה.

היפנים מחסלים חיות רחוב בתאי גזים, אז הם לא תמימים מאוד. הם פשוט מקדשים בני אדם הרבה לפני בעלי חיים, לטוב ולרע.

גם ברכבת עמוסה הם לא יקומו לאישה בהיריון או למבוגר, אלא אם מדובר באזור שהוא "פריוריטי סיטינג". לא חסרים להם חסרונות, אבל בגדול הם נהדרים.

ספריאל,

אם תרצה אפרט, אבל בגדול יפן לא יקרה כמו שנוטים לחשוב. היא כן יקרה ביחס לבטן גב, אבל לא שונה מהסקנדינביות או ארה"ב. מוניות יקרות אפילו יותר מישראל. מה שדומה מאוד במחירים לארץ זה הבגדים ומוצרי החשמל. מה שזול יותר זה האוכל (משלמים שם בממוצע 25 שקלים למנה משביעה וטעימה במסעדה או קצת פחות בחנויות הנוחות וזה באמת אוכל ממש טעים), התחבורה הציבורית (ברובה), הרכבים וכו'. המלונות גם טיפה זולים יותר אבל זה תלוי עונה ומיקום. אנחנו תמיד בחרנו במלון שנמצא במרכז העניינים שרצינו (או ליד תחנה מרכזית או באזור הבילויים, נניח בטוקיו היינו באמצע שינג'וקו). פיצלנו שם מלונות גם מטעמי נוחות, מה שייקר את העניין בכמה מאות שקלים, ללא ספק.

*כולם אמרו שיפן היא מדינה שאין בה אשראי כמעט. זה נכון באיזה שהוא מקום, אבל חייב לציין שבכל המלונות, חנויות הבגדים והאטרקציות קיבלו אשראי. המקומות שפחות יש זה מסעדות מסוימות ומכונות שתייה (שמאוד נפוצות ושימושיות). לקחנו 5000 שקלים במזומן וזה היה בול לשלושה שבועות. יש כספומטים בלי עמלות בכל חנות נוחות.

* שכתי לציין לטובה את ניקיון השירותים הציבוריים ואת מיקומם בכל הנקודות האסטרטגיות. מאוד קל ונוח לטייל שם, היו ימים שהלכנו בלי תיקים יום שלם.

XVSTI, אני לגמרי איתך. בלי היפנים הטיול הזה לא היה שווה כלום. תרבות מאוד שונה ומרתקת. אני גם בטוח שלא נגענו ב5% ממנה בכל הטיול. אפשר לחרוש את המדינה הזו חודשים ולא למצות, לדעתי.

עוד הערה לספריאל, תיזהר עם האולימפיאדה. כבר עכשיו המחירים שם בשמיים וצפוי להיות שם עומס פסיכי.

זו במקרה התקופה הכי יפה, של הסאקורה (פריחת עצי הדובדבן). אני ממליץ על אוקטובר או אפריל. אנחנו ראינו שלכת של העצים האלו ובאפריל רואים פריחה (לבן מרהיב). כמובן שזה תלוי בתכניות והכל.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי מחכה לחזור לשם בפעם השלישית, אפילו רק לטוקיו.

אפשר לחסוך יחסית הרבה בטיול אם קונים א. ערב בסופרים או בקומות אוכל בערים הגדולות, שם מוכרים מנות ארוזות של דגים ובשר וכל דבר אחר, לפעמים בהנחה של אפילו 80%.

בטוקיו אפשר לישון גם בשכונות יחסית פחות מגניבות, לבלות עוד 20 דק' ביום ברכבת התחתית, ולחסוך לא מעט על בתי מלון. ואני מסכים לגמרי שזו בערך העיר הכי מדהימה בעולם, עם אזורים שונים ומגוונים, ארכטיקטורה מטורפת, חיי לילה, אוכל ומה לא.

נישיקי זה שוק נהדר, קניתי בו בערך עשרה סוגי חמוצים ולא מיציתי את הז'אנר.

אנחנו הוצאנו שם פחות מ-15 אלף לאדם לכמעט חודש, עם טיסה יותר זולה של איירופלוט, חדר זוגי בעלות ממוצעת של כ-450 שח ללילה וjr pass ל-21 יום. יצאנו כמעט כל יום, אכלנו במסעדות די מגוונות ובאופן כללי לא התקמצנו על שום דבר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף איזו מדינה!!

אנשים מדהימים.

ואני דווקא כן ממליץ מאד לשכור רכב ולנהוג שם. חוויה מהממת.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות להשיג שם אוכל כשר או שלשם יהודים לא הגיעו?

זה הדבר שהכי הורס לי כל טיול ולכן לא טס שנים כבר.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף איזו מדינה!!

אנשים מדהימים.

ואני דווקא כן ממליץ מאד לשכור רכב ולנהוג שם. חוויה מהממת.

אין לי ספק בכלל. פשוט זה היה טיול ראשון לשם ולא רציתי להתעסק בנהיגה בכלל. התחב"צ הגיע כמעט לכל מקום שרצינו ומה שהיה צריך השלמנו עם אוטובוס/מונית/רכבל/ברגל. בגדול התחב"צ שם להיט בכל קנה מידה.

יש אפשרות להשיג שם אוכל כשר או שלשם יהודים לא הגיעו?

זה הדבר שהכי הורס לי כל טיול ולכן לא טס שנים כבר.

יש אפשרות, אבל זה כן קצת בעייתי. אני ממליץ לך לחפש בקבוצת הפייסבוק "יפן למטיילים" ולחפש שם. אני בטוח שתמצא תשובות.

יש שם משתמש של בית חבד בקיוטו, תוכל לדבר איתו בפרטי ולשאול אותו איך הם חיים שם. מניח שאפשר להסתדר.

לגמרי מחכה לחזור לשם בפעם השלישית, אפילו רק לטוקיו.

אפשר לחסוך יחסית הרבה בטיול אם קונים א. ערב בסופרים או בקומות אוכל בערים הגדולות, שם מוכרים מנות ארוזות של דגים ובשר וכל דבר אחר, לפעמים בהנחה של אפילו 80%.

בטוקיו אפשר לישון גם בשכונות יחסית פחות מגניבות, לבלות עוד 20 דק' ביום ברכבת התחתית, ולחסוך לא מעט על בתי מלון. ואני מסכים לגמרי שזו בערך העיר הכי מדהימה בעולם, עם אזורים שונים ומגוונים, ארכטיקטורה מטורפת, חיי לילה, אוכל ומה לא.

נישיקי זה שוק נהדר, קניתי בו בערך עשרה סוגי חמוצים ולא מיציתי את הז'אנר.

אנחנו הוצאנו שם פחות מ-15 אלף לאדם לכמעט חודש, עם טיסה יותר זולה של איירופלוט, חדר זוגי בעלות ממוצעת של כ-450 שח ללילה וjr pass ל-21 יום. יצאנו כמעט כל יום, אכלנו במסעדות די מגוונות ובאופן כללי לא התקמצנו על שום דבר.

לגמרי נכון. אני רק מחזק שטווחי המחירים יכולים להיות קיצוניים ושונים בהתאם לאטרקציות/אוכל וכו'. בסוף כל מוזיאון עולה בין 30-100 שקלים. כל דיסני ויוניברסל עלו 500 שקלים רק כרטיסים. JR PASS, מלונות שהזמנו יחסית מאוחר ולכן שילמנו יותר וכמובן התקופה שבה טסנו די מתוירת ולכן יקרה. כל ההפרשים האלו בהחלט נסכמים בסוף לחשבון.

אפשר למצוא טיסות גם ב-650$ (ראיתי כזו של אירופלוט).

אפשר למצוא מלונות זולים יותר משמעותית - שלא בהכרח פחות נוחים, הם פשוט מוסיפים קצת זמן ברכבות; ובכך לחסוך אלפי שקלים.

אפשר לאכול פחות במסעדות שעולות 1500 שקלים לזוג. האוכל שם טעים וזול.

אפשר לא לנסוע ברכבת קליע אלא לקחת אוטובוס לילה וכדומה.

בקיצור מאוד מגוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...