Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה נכון לקבל טיפול איכותי לרכבי פורד

dtrugman
שימו לב! השרשור הזה בן 1625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בעלים של רכב פורד פיאסטה שנתון 2014 ובמשך כל חמשת השנים שהרכב אצלי אני מטפל בו רק במוסכים מורשים של פורד.

במשך השנתיים האחרונות, מאז שנגמרה לי האחריות, חבר שלי שמאוד מבין בכל הפן הטכני של הרכבים, כל הזמן דוחף אותי להפסיק ללכת למוסכים מורשים.

לטענתו, הם יקרים בהרבה יותר ולא בהכרח תמיד עושים עבודה טובה יותר, לדוגמא:

- לא באמת מחליפים מסננים כשהם רואים שהם עדיין נראים טוב

- מחליפים רק את הנוזל בלמים בכוס ולא את כולו

הוא חושב שזה הרבה יותר נכון למצוא מוסכניק איכותי שאוהב את העבודה שלו ועושה אותה בצורה יסודית ושהתמורה שלי למחיר תהיה הרבה יותר גבוהה.

מכיוון שלהתעסק עם מוסכים זה הדבר שאני הכי פחות אוהב לעשות, כי למרות שאני מבין חצי דבר, אני יודע שמוסכניק ש-50 שנה בתחום יכול לסבן אותי בלי בעיה, החלטתי שהדרך היחידה שבה אני יכול לעשות את המעבר הזה הוא ב״ליווי״ של קהילה שלמה שמבינה בזה הרבה יותר ממני.

הייתי שמח לשמוע דעות של אנשים בנושא:

- האם נתקלתם במוסכים מורשים שעשו עבודה רשלנית ו/או יותר גרוע?

- האם יש דרך טובה לאכוף את איכות העבודה שלהם?

וכמובן שגולת הכותרת מבחינתי היא לדעת האם מישהו יכול להמליץ על בעל מקצוע אמיתי שאולי לא מחזיק בטייטל של ״מוסך מורשה״ אבל יעשה עבודה מקצועית ברמה גבוהה עם חלקי חילוף איכותיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם המלצה ,

אם אתה רוצה המלצה למוסך , כדאי שתרשום איזור בארץ.

אין טעם שישלחו אותך למוסך בבאר שבע , כאשר אתה גר בחיפה למשל.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[right][color=#333333]לטענתו, הם יקרים בהרבה יותר ולא בהכרח תמיד עושים עבודה טובה יותר, לדוגמא:[/color]
[color=#333333]- לא באמת מחליפים מסננים כשהם רואים שהם עדיין נראים טוב[/color]
[color=#333333]- מחליפים רק את הנוזל בלמים בכוס ולא את כולו[/color][/right]

מוסך ברשת יבואן יכול להיות יקר יותר רק בעלות שעת העבודה, וזה נובע מחובתו להתעדכן אצל היבואן והיצרן, להעביר הכשרות מקצועיות לעובדיו, לרכוש כלי עבודה יעודיים יקרים, מחשבים, תוכנות ולהשקיע בסביבת העבודה והלקוחות הון אחת למספר שנים לפי אמות מידה של היצרן.

מבחינת עלות חלפים, המחיר יהיה כמעט זהה.

מוסך ברשת יבואן יתן לך אחריות של עד שנתיים לחלפי מקוריים ועבודה לעומת 3 חודשים במקרה הטוב במוסך אחר.

לעניין דברי החבר -

1. פילטר דלק מחליפים בהתאם ללו"ז היצרן, פילטר שמן מחליפים בכל החלפת שמן. פילטר אוויר ופילטר מזגן מחליפים לפי לו"ז יצרן או מצב הפילטר, מה שקודם.

2. החלפת נוזל בלמים בשאיבה מהכוסית זו עבירה על נוהלי עבודת היצרן! חייבים לשאוב מהניפלים בגלגלים עם מכשיר יעודי בלחץ אוויר. למען הסר כל ספק, דרוש זאת מיועץ השירות כשאתה מכניס את האוטו לטיפול. ראית שלא החליפו כנדרש - פנה למחלקת שירות לקוחות של היבואן ודווח על כך.

הארה לעניין נוזל הבלמים - חייבים להחליף נוזל בלמים רק אם הוא מכיל מעל 3% מים בתכולה. (כל מוסך מקצועי מחזיק את מכשיר המדידה. רצוי לרכוש אותו באיביי בעלות של כ- 25 ש"ח בלבד.) היצרן קובע שנתיים בלו"ז בתור כסת"ח. בכל מקרה זה לא סיפור יקר ומומלץ לבצע.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם המלצה ,

אם אתה רוצה המלצה למוסך , כדאי שתרשום איזור בארץ.

אין טעם שישלחו אותך למוסך בבאר שבע , כאשר אתה גר בחיפה למשל.

צודק כמובן! טעות שלי :)

בעדיפות באזור ראשון-לציון או תל-אביב, אבל מוכן לנסוע גם טיפה יותר פעם פעמיים בשנה בשביל איכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. פילטר דלק מחליפים בהתאם ללו"ז היצרן, פילטר שמן מחליפים בכל החלפת שמן. פילטר אוויר ופילטר מזגן מחליפים לפי לו"ז יצרן או מצב הפילטר, מה שקודם.

2. החלפת נוזל בלמים בשאיבה מהכוסית זו עבירה על נוהלי עבודת היצרן! חייבים לשאוב מהניפלים בגלגלים עם מכשיר יעודי בלחץ אוויר. למען הסר כל ספק, דרוש זאת מיועץ השירות כשאתה מכניס את האוטו לטיפול. ראית שלא החליפו כנדרש - פנה למחלקת שירות לקוחות של היבואן ודווח על כך.

הארה לעניין נוזל הבלמים - חייבים להחליף נוזל בלמים רק אם הוא מכיל מעל 3% מים בתכולה. (כל מוסך מקצועי מחזיק את מכשיר המדידה. רצוי לרכוש אותו באיביי בעלות של כ- 25 ש"ח בלבד.) היצרן קובע שנתיים בלו"ז בתור כסת"ח. בכל מקרה זה לא סיפור יקר ומומלץ לבצע.

לגבי הפילטרים, הכוונה הייתה שהם מחייבים אותך על החלפה של פילטר, אבל לא מבצעים אותה בפועל. כמובן שזאת עבירה, אבל הטענה הנ״ל מגיעה מתוך היכרות עם אנשים שעובדים במוסכים מורשים ולוקחים בצורה שכזו חלפים (לצערי, אפילו אני נתקלתי באנשים כאלו) ורוב המוסכים למיטב ידיעתי לא אוכפים את זה בצורה מספקת.

לגבי נוזל הבלמים, תודה על העצה. בכל מקרה, אני לא מעוניין לחסוך בפעולות נדרשות, רק לוודא שהן באמת קורות כמו שצריך.

האם יש לך עצה איך אני יכול לוודא בגמר טיפול שאכן החליפו את כל מה שהיו אמורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק כמובן! טעות שלי :)

בעדיפות באזור ראשון-לציון או תל-אביב, אבל מוכן לנסוע גם טיפה יותר פעם פעמיים בשנה בשביל איכות.

מוסך גבע בתל אביב , אמנם אלופים ברכבים צרפתיים מתוסבכים, אבל רכב פשוט כמו שלך יעבור שם בקלות .

שלחתי לשם כמה חברים , לא רק עם רכב צרפתי , כולם חזרו מרוצים . בנוסף יש עליהם מאות המלצות באחד השרשורים פה בפורום .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה היבואן שרבים מחברי הפורום הזה נעזרו ונעזרים בו הנו "שי לי מרכז שירות לרכב מזדה פורד"

שברח' היוזמים 12 אור יהודה, טל' 03-5333082 (בהנהלת עדי ושי).

בברכה - רפי לין

עריכה אחרונה על ידי רפי לין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...