Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אכן סוף סוף טסלה תגיע לארץ בשנה הבאה

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יפה, אבל מה עם ה- supercharger? +מערך התשלומים המיוחד של טסלה+חניות שלה ואני מוציא רגע את בתי הקפה שלה כי זה באמת לא מעניין...

אנחנו מדברים על ישראל. מדינה בין החזקות באי קלות העסקים בה והרגולציה.

עד כמה שאני יודע אין כרגע תכנון ריאלי לתחנת טעינה מואצת, אלא תחנות רגילות וכמה מהירות.

אני לא אומר שזה לא אפשרי, אני אומר שזה לא יהיה מהר כמו שחושבים.

הנ"ל יכול להיות לא מעודכן ואשמח לסימוכין מעודכנים.

אגב לדעתי הם ממש לא איחרו את המועד, הם באים בדיוק בזמן אולי יכלו להקדים קצת אבל שוב יש להם בעיות במאזן.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 169
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יפה, אבל מה עם ה- supercharger? +מערך התשלומים המיוחד של טסלה+חניות שלה ואני מוציא רגע את בתי הקפה שלה כי זה באמת לא מעניין...

אנחנו מדברים על ישראל. מדינה בין החזקות באי קלות העסקים בה והרגולציה.

עד כמה שאני יודע אין כרגע תכנון ריאלי לתחנת טעינה מואצת, אלא תחנות רגילות וכמה מהירות.

אני לא אומר שזה לא אפשרי, אני אומר שזה לא יהיה מהר כמו שחושבים.

הנ"ל יכול להיות לא מעודכן ואשמח לסימוכין מעודכנים.

אגב לדעתי הם ממש לא איחרו את המועד, הם באים בדיוק בזמן אולי יכלו להקדים קצת אבל שוב יש להם בעיות במאזן.

ישראל מדינה קטנה וסופרצ׳רגרים הרבה פחות הכרחיים בה מאשר בארה״ב ואירופה. מערך תשלומים מיוחד? על מה אתה מדבר? כדי לשלם בסופרצ׳רגרים טסלה מחייבים את כרטיס האשראי של בעל הרכב, בדיוק כמו כל כל חברה שמספקת שירותים. חניות? מה??? טסלה יכולה לחנות בכל מקום חניה רגיל. בתי קפה? יש רק אחד כזה בסופרצ׳רג׳ר ענק באמצע הדרך בין לוס אנג׳לס לסאן פרנסיסקו, זה לא משהו שהם יביאו לפה.

שוב יש להם בעיות במאזן? הרבעון האחרון היה רווחי והם מוכרים את כל המכוניות שהם מצליחים לייצר. קודם לא היתה להם מספיק יכולת יצור כדי להתפשט לשווקים נוספים, אבל עם הקמת מפעלים חדשים בסין וגרמניה הם נכנסים לשווקים חדשים. אם יש טסלה בקזחסטן, אין סיבה שלא תהיה גם בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל מדינה קטנה וסופרצ׳רגרים הרבה פחות הכרחיים בה מאשר בארה״ב ואירופה. מערך תשלומים מיוחד? על מה אתה מדבר? כדי לשלם בסופרצ׳רגרים טסלה מחייבים את כרטיס האשראי של בעל הרכב, בדיוק כמו כל כל חברה שמספקת שירותים. חניות? מה??? טסלה יכולה לחנות בכל מקום חניה רגיל. בתי קפה? יש רק אחד כזה בסופרצ׳רג׳ר ענק באמצע הדרך בין לוס אנג׳לס לסאן פרנסיסקו, זה לא משהו שהם יביאו לפה.

שוב יש להם בעיות במאזן? הרבעון האחרון היה רווחי והם מוכרים את כל המכוניות שהם מצליחים לייצר. קודם לא היתה להם מספיק יכולת יצור כדי להתפשט לשווקים נוספים, אבל עם הקמת מפעלים חדשים בסין וגרמניה הם נכנסים לשווקים חדשים. אם יש טסלה בקזחסטן, אין סיבה שלא תהיה גם בישראל.

זה נראה שאתה כותב ממש מהרגש וכנראה גם אחד מאוהדי טסלה.

מאסק ממציא ענק אבל אדם איך לומר לא אמין במיוחד, הבטחות תאריכי צפי תמיד מתעכבות אפילו כמה פעמים, ועוד הרבה אמירות שלו על נושאים אחרים שלא היו בכלל.

זה נחמד לחשוב שהכול ייקרה מהר במדינה שלנו, אך לא זה הדבר.

אם תבדוק מאסק פיתח את טסלה לא רק על מנת שהאדם יעבור ממקום למקום בחשמל אלא גם במהירות. טסלה לא מגיעה למדינות בלי superchargers. אם אני טועה אשמח שתשלח לפה לינק לדוגמה. זה חלק מהעניין של טסלה וחלק מחוויות הנסיעה, זה הד.נ.א של החברה.

אז נכון שישראל מדינה קטנה, ועדיין צריך טעינה מואצת מקצה אחת לשני. ירדן השכנה שלנו, שדומה באורכה לישראל יש superchargers במקצה לקצה שדומים במיוחד למרחק כמו שישראל צריכה.

לבנות מערך תשלומים שיודע לזהות דרך מחשב הרכב ולפי היוזר שלך אוט' זה לוקח זמן, אומנם יש להם את הידע אבל צריך להרכיב לזה תשתית בארץ. זה לא כמו לשלם לחניון במכונה. בטסלה אתה רואה במפה איפה יש עמדת טעינה, מגיע לשם והרכב והעמדה מסתנכרנות אוט', אך מאחורי הקלעים יש הרבה דברים ולא דווקא מהצד של טסלה. לבנות מערך תשלומים זה לא עניין של יום, גם המערכת שלהם עם העמדות זה לוקח זמן.

העמדות של טסלה ה supercharge נועדו לטסלה בלבד, זה אומר שהם צריכים לסגור חניות במקומות אטרקטיביים (כאלה שייש בתי קפה, מיני סופר להתרעננות), לדאוג שאף אחד לא ייחנה שם (ובארץ אתה יודע איך מתנהגים לתקנות חנייה כאן) ושוב עד כמה שאני מבין תקן שכרגע אין בארץ או לפחות לא בנו עמדה כזו.

ושוב רשמתי שאני מוציא כרגע את עניין בתי הקפה.

בעניין המאזנים יש להם הרבה בעיות. אחת החברות שקשה למצוא אנליסטים אוהדים לחברה.

אז אתה טוען שב2020 נראה כבר טסלות? או רק את עניין עמדות הטעינה?

טוב נחייה ונראה.

אגב רשמת קזחסטן, דוגמה מצויינת. עמדת הטעינה היחידה שיש להם היא עמדת supercharger.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה שאתה כותב ממש מהרגש וכנראה גם אחד מאוהדי טסלה.

מאסק ממציא ענק אבל אדם איך לומר לא אמין במיוחד, הבטחות תאריכי צפי תמיד מתעכבות אפילו כמה פעמים, ועוד הרבה אמירות שלו על נושאים אחרים שלא היו בכלל.

זה נחמד לחשוב שהכול ייקרה מהר במדינה שלנו, אך לא זה הדבר.

אם תבדוק מאסק פיתח את טסלה לא רק על מנת שהאדם יעבור ממקום למקום בחשמל אלא גם במהירות. טסלה לא מגיעה למדינות בלי superchargers. אם אני טועה אשמח שתשלח לפה לינק לדוגמה. זה חלק מהעניין של טסלה וחלק מחוויות הנסיעה, זה הד.נ.א של החברה.

אז נכון שישראל מדינה קטנה, ועדיין צריך טעינה מואצת מקצה אחת לשני. ירדן השכנה שלנו, שדומה באורכה לישראל יש superchargers במקצה לקצה שדומים במיוחד למרחק כמו שישראל צריכה.

לבנות מערך תשלומים שיודע לזהות דרך מחשב הרכב ולפי היוזר שלך אוט' זה לוקח זמן, אומנם יש להם את הידע אבל צריך להרכיב לזה תשתית בארץ. זה לא כמו לשלם לחניון במכונה. בטסלה אתה רואה במפה איפה יש עמדת טעינה, מגיע לשם והרכב והעמדה מסתנכרנות אוט', אך מאחורי הקלעים יש הרבה דברים ולא דווקא מהצד של טסלה. לבנות מערך תשלומים זה לא עניין של יום, גם המערכת שלהם עם העמדות זה לוקח זמן.

העמדות של טסלה ה supercharge נועדו לטסלה בלבד, זה אומר שהם צריכים לסגור חניות במקומות אטרקטיביים (כאלה שייש בתי קפה, מיני סופר להתרעננות), לדאוג שאף אחד לא ייחנה שם (ובארץ אתה יודע איך מתנהגים לתקנות חנייה כאן) ושוב עד כמה שאני מבין תקן שכרגע אין בארץ או לפחות לא בנו עמדה כזו.

ושוב רשמתי שאני מוציא כרגע את עניין בתי הקפה.

בעניין המאזנים יש להם הרבה בעיות. אחת החברות שקשה למצוא אנליסטים אוהדים לחברה.

אז אתה טוען שב2020 נראה כבר טסלות? או רק את עניין עמדות הטעינה?

טוב נחייה ונראה.

אגב רשמת קזחסטן, דוגמה מצויינת. עמדת הטעינה היחידה שיש להם היא עמדת supercharger.

נחמד שאתה מסביר לי איך עובדת טסלה. באמת איך הייתי מסתדר עם המכונית שלי בלעדיך. אני אחזור על זה שוב לאט: אפשר לטעון טסלה במטענים, איטיים או מהירים, שאינם של טסלה. אין לי טעינה ביתית ורוב הטעינה שלי היא במטענים ציבוריים שאינם של טסלה. לגבי ההתחשבות האוטומטית, זה רלונטי רק בסופרצ׳רג׳רים. אני גם לא מבין איזה תשתית מיוחדת צריך בשביל זה. המחשב של הרכב מודיע לשרת של טסלה שרכב עם מספר שילדה 1234567890 טען 50kW במיקום x והשרת מחייב את כרטיס האשראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסלה מודל s:

900 ק״מ בהטענה אחת (בנסיעה איטית):

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4980390,00.html?utm_source=Taboola_internal&utm_medium=organic

מיליון ק״מ חשמליים (והחלפת סוללה אחת לאחר כחצי מיליון ק״מ ו- 4 מנועים חשמליים, כאשר האחרון משמש את הרכב כבר 680 אלף ק״מ):

https://www.ynet.co.il/wheels/article/H1zi4xV6H

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו התאמה מיוחדת של תשתית תשלומים וחיוב צריך לעשות במיוחד לישראל? זה אותה החומרה שיש בשאר העולם. החיישן במטען מזהה צ'יפ ברכב שנטען ומשם מעביר לשרת של טסלה את פרטי החיוב.

לגבי מקומות לשים בהם מטענים, כן פה הם יצטרכו לעבוד ולחתום על חוזים עם בעלי השטח, בשביל זה שוכרים ומשלמים לעובדים.

לא הבנתי למה בתור לקוח שרוכש רכב ולא מניות, איכפת לי ממחיר המניה של החברה?

למה מי שרכש שברולט ב 2009, בדק את המאזנים והיה איכפת לו שג'נרל מוטורס פשטה את הרגל יום אחרי זה?

בסופו של דבר בטסלה מיומנים בהקמת תשתיות טעינה ומכירה בכל העולם ואני בטוח שהם יצליחו להתמודד גם עם ישראל.

מה גם שלהם זה יותר קל מיצרנים אחרים כי הם מוכרים אונליין ולא צריכים להקים מערך סוכנויות ארצי וגם לא באמת צריך תשתית טעינה ציבורית מהירה במדינה בגודל של כפתור כמו ישראל שהכל מרוכז בה בעיקר באזור אחד. יש מאות אלפי לקוחות פוטנציאלים עם בתים פרטיים שכל עוד הם לא נוסעים לאילת, אין להם סיבה לטעון את הרכב יותר מפעם או פעמיים בשבוע בחניה הפרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה זמן לוקח להקים תשתית תשלום שעובדת עם כל החברות. מי שחושב שזה עניין של יום או חודש טועה.

סולק-אישור עסקאות-מסוף-מנפיק-פינטק למיניהם. אבל זה לא העניין, זה עסקאות שמתבצעות אוט' לחו"ל דרך ה supercharger. האמת שאין לי מושג איך זה עובד באירופה, בארה"ב זה יותר פשוט. אבל בארץ יש רגולציה שצריך הרבה לעבור, זה לא אתר כמו אמזון, זה שונה, זה יצרן רכב שלוקח באופן קבוע (תלוי שימוש של הצרכן) כסף עבור שימוש. תגידו מה ההבדל בין מנוי נטפליקס לזה? יפה, כאן זה יותר מורכב. איך זה יתבצע בארץ? האם לשלם לטסלה עצמה? או האם לחברת החשמל? או אולי לפי הזכיין שבנה את העמדה (במידה וטסלה לא בנתה). יש פה הרבה דברים שצריך לעבור, שוב אני מדבר על ה supercharger לא על העמדות הרגילות שיש בארץ, שכולם יכולים להטעין ויש צורך להזדהות בין הטענה להטענה דרך כרטיס האשראי, שזה כמו עסקה רגילה בין עסק למנפיק.

אגב לאשר עמדה כזו לקח מספיק זמן ולבחור מי ייקבל את הרישיון לגבות ולבנות (מי שרוצה יכול לבדוק כמה זמן לקח לסיים את המכרז לבניית עמדת טעינה).

בישראל כבר מקימים תשתית מואצת של 150 קילו ואט, 40 במספר, והם לא של טסלה, עד אמצע 2020 אחרי מכרז. למנחשים נכונה למה צריך לזה מכרז פרס (אל תענו סתם למחשבה). היה פוקס והמכרז נכנס לפני הבחירות מועד א.

שוב אני מדבר על superchrger ולא על עמדות פרטיות בבית, וכפי שרשמתי כבר טסלה בונה supercharger ואז נכנסת לשוק. כך עשתה בעבר (שוב מבקש אם מישהו טוען אחרת שיביא לי סימוכין לזה שנכנסה לפני הקמת עמדה supercharger). אולי בישראל היא תעבוד אחרת, במיוחד שיהיו עמדות כאלה בעתיד DC אך לא של טסלה, אני באמת לא יודע ומאוד מקווה שיצליח לה. קל זה לא יהיה. במיוחד עכשיו שאין ממשלה, אין מכרזים, המשרדים עובדים תכף על מתכונת חירום שזה אומר תקציב רק למה שצריך להמשך קיום בסיסי של המדינה, כל הפיתוחים והתכניות על hold.

מחיר המניה לא צריך לעניין אותך, כמות הכסף שיש לטסלה להשקעה כן (אם הם רוצים לפתח פה תשתית כמו בשאר העולם). לטסלה יש בעיות ולי זה נראה מאוד מוזר שהם רוצים להשקיע בישראל במיוחד שהם צריכים כסף לדברים יותר חשובים. ישראל זה לא שוק גדול בשום שלב. אולי הם ירכבו על תשתית DC שתהיה בארץ בלי supercahrger של טסלה עצמה. זה בהחלט יהיה משהו חריג ויכול להגיע בעצם ל-0 עלויות תשתית חוץ מהקמת מערך המכירות (תשלום, מנהלה ובלה בלה בלה...)

אגב ואני לא בקיא בנושא הרגולטורי יהיה מעניין לראות איך תעבוד המכירה בלי יבואן.

בקיצור מה שאני רושם זה שאהיה מאוד מופתע אם ב2020 נראה טסלה ולא לבדיקת תקינות.

עריכה אחרונה על ידי aka77

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סיפור גדול עניין הסליקה בארץ. אל תהפוך את זה לסרט.

יש 2-3 חברות שסולקות כמו לאומי למשל. יש את שבא ויש חברות שכבר כתבו API לעניין (טנרזילה לדוגמא).

מתכנת נורמאלי יצליח להרים כזה דבר בלי הרבה בעיה.

בטח שלחברה עם משאבים כמו טסלה זה קשקוש.

לצורך העניין מה ההבדל בין זה לבין פנגו? שבפנגו אתה משלם על חניה ופה על חשמל? חוץ מזה אני לא מוצא שום הבדל. אם אני צודק ואני לא מפספס משהו עניין הסליקה הוא קשקוש.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפתחויות בנושא.

טסלה פרסמה מודעות דרושים לעובדי מוסך ותקים מוסך משלה, לאחר שלפי הכתבה לא נמצאו מוסכים מתאימים בארץ שעומדים בדרישות שלהם.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3775291

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפתחויות בנושא.

טסלה פרסמה מודעות דרושים לעובדי מוסך ותקים מוסך משלה, לאחר שלפי הכתבה לא נמצאו מוסכים מתאימים בארץ שעומדים בדרישות שלהם.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3775291

זה לא ממש מפתיע, בכל העולם לטסלה יש מוסכים משלה. יש מעט מאוד, אם בכלל, מוסכים שלא בבעלות טסלה שמטפלים בטסלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה זמן לוקח להקים תשתית תשלום שעובדת עם כל החברות. מי שחושב שזה עניין של יום או חודש טועה.

סולק-אישור עסקאות-מסוף-מנפיק-פינטק למיניהם.

מי שטועה זה אתה - מדובר בהליך פשוט וסטנדרטי.

עם כל הכבוד, לקרוא לסליקה של כרטיסי אשראי "פינטק" זאת הגזמה פראית.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שהדבר הזה מצריך אספקת חשמל ב480 וולט, וההספק הוא 75-250 ק"ו לכל חיבור. לצורך השוואה, חיבור חשמל ביתי תלת פאזי סטנדרטי (25X3 אמפר ב-230 וולט) מספק כ-17 ק"ו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...