Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אכן סוף סוף טסלה תגיע לארץ בשנה הבאה

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מודל 3 שנמכרות באירופה מצויידות בשקע טעינה CCS Type 2 תקני, מה שאומר שניתן להטעין אותם מעמדות טעינה AC חד פאזיות (כולל משקע ביתי).
יהייה ממש שמחה וששון בישראל. כול אחד שירצה יזרוק כבל מאריך מהחלון ויחבר לשקע הטעינה של הרכב. לא משנה אם יש הולכי רגל על המדרכה העיקר שנוכל להטעין את הרכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 169
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הפתרון לזה הוא חוקי עזר עירוניים ופקחי עיריה רעבים לדו"ח.

או בדמות דו"ח בסכום מרתיע, נניח 1000+ שקלים, או העלאה של הסכום בכל פעם שהעבירה חוזרת על עצמה.

(וזה אם אני מתעלם לרגע מהסבירות המאוד גבוהה שמי שיכול להוציא 300 אלף שקלים + על טסלה, קרוב לודאי שיש לו גם חניה פרטית לחנות שם את הרכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כצו שכתבו למעלה. לא נראה לי שמי שיקנה רכב ב 200-300k יהיה שייך לפלח האוכלוסיה שזורק כבלים מהחלון.

יותר סביר להניח שהוא יהיה מאלה שיש להם חניה פרטית.

ובכל מקרה ברוב הבתים המשותפים בארץ שנבנו ב 20-30 שנים האחרונות יש לבניין חניון עם חניות פרטיות. כך שלרוב האנשים בארץ יש חניה פרטית. הפתרון הוא להוציא תקנות שיקלו על התקנת שקעי טעינה בחניות פרטיות בבתים משותפים וחיבור שלהן למונה החשמל של הדירה שלה שייכת החניה.

יש את העניין שתשתית החשמל הקיימת של הבניינים בארץ תתקשה להתמודד עם עשרות רכבים שנטענים במקביל, אבל אני בטוח שעולם הטכנולוגיה של המאה ה-21 יצליח להתמודד עם האתגר הזה, אם יהיה בזה כסף ואם המדינה תקל על זה מבחינה בירוקרטית.

מכיוון שרוב בארץ יעדיפו לטעון את הרכב בלילה בזמן שהוא גם ככה עומד בחניה, הקלה על התקנת מטענים בחניות פרטיות בבניינים משותפים תהיה הדבר שהכי יעזור לקדם את מכירות הרכב החשמלי בארץ (ביחד עם מנגנון שיחייב את היבואנים למכור רכבים לא מזהמים, כמו ה zev בארה"ב והחוקים החדשים באירופה).

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כצו שכתבו למעלה. לא נראה לי שמי שיקנה רכב ב 200-300k יהיה שייך לפלח האוכלוסיה שזורק כבלים מהחלון.

יותר סביר להניח שהוא יהיה מאלה שיש להם חניה פרטית.

ובכל מקרה ברוב הבתים המשותפים בארץ שנבנו ב 20-30 שנים האחרונות יש לבניין חניון עם חניות פרטיות. כך שלרוב האנשים בארץ יש חניה פרטית. הפתרון הוא להוציא תקנות שיקלו על התקנת שקעי טעינה בחניות פרטיות בבתים משותפים וחיבור שלהן למונה החשמל של הדירה שלה שייכת החניה.

יש את העניין שתשתית החשמל הקיימת של הבניינים בארץ תתקשה להתמודד עם עשרות רכבים שנטענים במקביל, אבל אני בטוח שעולם הטכנולוגיה של המאה ה-21 יצליח להתמודד עם האתגר הזה, אם יהיה בזה כסף ואם המדינה תקל על זה מבחינה בירוקרטית.

מכיוון שרוב בארץ יעדיפו לטעון את הרכב בלילה בזמן שהוא גם ככה עומד בחניה, הקלה על התקנת מטענים בחניות פרטיות בבניינים משותפים תהיה הדבר שהכי יעזור לקדם את מכירות הרכב החשמלי בארץ (ביחד עם מנגנון שיחייב את היבואנים למכור רכבים לא מזהמים, כמו ה zev בארה"ב והחוקים החדשים באירופה).

בדיוק. בשכונה שאני גר בה יש מלא טסלות ומעולם לא ראיתי מישהו זורק כבל מאריך מהחלון ומטעין כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא גר ברמת-גן ברחוב הירדן עם בניינים ללא חניה פרטית עום עשרות צלחות לווינים+כבלים שמסתלסלים מכול דירה וגם סביב הבית וקופסאות חשמל פרוצות לכול דיכפין אשר הותקנו בצורה חאפרית ללא אישור שום גורם מקצועי או וועד הבית.

חייבים דחוף שמכון התקנים הישראלי ייזום תקינה בנושא טעינת רכבים בחניה פרטית בבניין רב קומות כאשר אין לכול דייר חנייה משלו וגם במקומות שאין בכלל חנייה פרטית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במרכזי הערים עם הבניה הישנה בלי החניות הפרטיות באמת תהיה בעיה שניתן לדעתי לפתור אותה רק עם עמדות טעינה ציבוריות.

אבל כמעט בכל בניין משותף שנבנה בארץ מאז סוף שנות התשעים כן יש חניות פרטיות בחניות של הבניין. כך שביחד עם הבתים הפרטיים, לרוב התושבים בארץ כן יש חניה פרטית משלהם שמן הסתם הם יעדיפו לטעון בה את הרכב ולא סביר שהם יצטרכו להשתמש הרבה במטענים ציבוריים. ולכן תקנות ברורות שיקלו על הקמת מטענים בחניות פרטיות הן צורך חשוב כדי לקדם את כניסת הרכבים החשמליים. בעיקר צריך הסדרה של פתרונות טכנולוגיים שיגדילו את קיבולת מערכת החשמל של הבניין המשותף ופתרונות לשיוך לחשבון החשמל הביתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מהיום על המשמעות של כניסת טסלה לישראל והתחלת המכירה הישירה בארץ על ידי היצרן ללא צורך לעבור דרך תיווך של היבואן:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001304240

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מעניינת.

הנה ציטוט:

"היתרון המרכזי מבחינתם הוא הגדלת הרווחיות הישירה שמפצה על הפגיעה הבלתי נמנעת במוקדי רווח מסורתיים, כמו תחזוקה פיזית במרכזי שירות ושיווק חלפים. בסיטואציה כזו הדילרים המסורתיים, שמקבלים עמלות מכירה של 7%-20%, הופכים בהדרגה מנכס לנטל."

Sent from my H3123 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם טסלמה מגיעה לארץ, בוודאות מוחלטת שזה הרכב הבא שלי. באיזור ה-200K יהיו הרבה מאוד אנשים שיקנו אחת.

זה כי הציבור הישראלי מלא בגאונים פיננסים שירכשו רכב ב-200 אלף שיהיה שווה 80 אלף אחרי 3 שנים בשביל לחסוך דלתא של 10,000 שקל הוצאות דלק בשנה במקרה הטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה צופה שירידת הערך של הטבלה תהיה גבוהה מזו של רכב סטנדרטי? זו טבלה, לא בטר פלייס.

כמובן שהנבואה לא ניתנה לי. פשוט, נראה לי שהרכב מלהיב את הדמיון למרות שאינו רלוונטי לי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...