Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו הטווח המקסימלי בעת שימוש במנוע החשמלי ברכב היברידי 'רגיל'

GuyHar
שימו לב! השרשור הזה בן 1624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם

הסקרנות גרמה לי לפתוח את השרשור,

רכשתי את הקיה נירו היברידית החדשה (מחליפה לספורטז') שצפויה להימסר לקראת סוף החודש אך מי שמכיר אותי יודע שדחיית סיפוקים היא לא הצד החזק שלי ואני סקרן לדעת -

ברכב היברידי 'רגיל' (נירו, איוניק ודומיהם) מה המרחק האמיתי שניתן לצפות לו בנסיעה ללא מנוע הבעירה הפנימית וכמה זמן ידרש למנוע הבנזין לטעון את הסוללה?

לחידוד השאלה -

מקום העבודה במרחק של 8 ק"מ בנסיעה עירונית בלבד -

אני מניח שאת כל המרחק לא ניתן יהיה לעשות ללא דלק אבל האם מחצית מהדרך לערך זה הגיוני ? או שמא המנוע יתעורר אחרי מספר דקות? ובמהלך החצי השני האם הסוללה תיטען מספיק ע"מ שהנסיעה חזור תהיה גם היא על טוהר החשמל למספר קילומטרים?

אודה למי שיסיר סקרנות מליבי :)

חג שמח

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זאת נירו היברידית רגילה ולא קיה נירו פלאג-אין אז אין לו טווח נסיעה על מנוע החשמל.

ברגע שהמהירות תעלה מ 48 קמ"ש באופן אוטומטי מנוע הבנזין נכנס לפעולה.

אם תאיץ בעוצמה מנוע הבנזין יכנס לפעולה כבר בהתחלת הנסיעה כדי לספק את המומנט הדרוש.

יתכן שבמהירות שיוט מנוע הבנזין יכבה אבל ברגע שתלחץ גז הוא יכנס לפעולה.

לא תוכל לנסוע לעבודה רק על החשמל. רכב היברידי רגיל משלב בין שני המנועים להבדיל מרכבי פלאג-אין שיש להם יכולת וטווח נסיעה שהם יכולים לנסוע רק על החשמל.

למרות זאת, קיה נירו היברידית,בנסיעה סבירה, עושה 19-19.5 ק"מ לליטר ללא מאמץ מיוחד.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך,

אכן מדובר על היברידית רגילה (לא פלאג אין).

אבל בהנחה והרב המוחלט של הנסיעה הינה בפקקים של הבוקר ובתוך העיר (גבעתיים, שממילא תמיד פקוקה) -

סביר שלא רבים המקרים בהם האישה תעבור את ה-50 קמ"ש בנסיעה הזו -

האם לא ייתכן שלא יידרש כלל מנוע הבנזין לאורך X ק"מ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תעברו את ה 48 קמ"ש ייתכן שרוב הזמן הרכב יסע על החשמל אך אם האצות יהיו חזקות המנוע יכנס לפעולה.

להבדיל מדגמי הפלאג-אין, לא ניתן להעריך בכמה חשמל הרכב ישתמש כי זה תלוי בצורת הנהיגה של הנהג. בדגמי פלאג-אין צורת הנהיגה של הנהג תשפיע רק על טווח החשמל ( ברוב רכבי הפלאג אין הטווח המקסימלי הוא כ 50 ק"מ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא רכב פלאגאין, אז אין לך שום דרך לדאוג שהסוללה טעונה במלואה בבוקר, לכן בסבירות גבוהה המנוע בערה יצטרך להכנס לפעולה על מנת לטעון את הסוללה בדרך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא רכב פלאגאין, אז אין לך שום דרך לדאוג שהסוללה טעונה במלואה בבוקר, לכן בסבירות גבוהה המנוע בערה יצטרך להכנס לפעולה על מנת לטעון את הסוללה בדרך.

בדיוק. גם כשרכב היברידי נוסע על חשמל, זה חשמל שהגיע בעצם ממנוע הבנזין ודלק נצרך כדי לייצר אותו. היוצא מהכלל הוא חשמל שנוצר מבלימה רגנרטיבית, אבל כיוון שאי אפשר לסוע רק בירידות אין דרך מעשית לטעון את הסוללה הראשית ברכב שאינו פלאג אין ללא מנוע הבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ זה ברור,

השאלה היא לכמה זמן / איזה מרחק יכול המנוע החשמלי להחזיק בתוך העיר במהירות שפחות מ-50 קמ"ש?

והשאלה השנייה - כמה זמן יקח למנוע הבנזין לטעון את הסוללה ממצב כמעט רק למצב מלא?

שוב תודה

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הרבה. כמה? מניח שאפילו פחות מ 3 ק"מ וזה בהנחה שרק אתה על הכביש.

קח בחשבון שהסוללה אף פעם אינה טעונה במלואה ( רק אם אתה בירידות ממושכות כמו בדרך לאילת תצליח להטעין אותה במלואה).

ואחרי הירידות זה יתאזן.

ברוב הזמן מצב הסוללה נע בין הרבע לחצי. כאשר הוא יורד מתחת לרבע או שמינית הוא מטעין אותו באמצעות המנוע בנזין וזה עד 5/8 בערך.

אני מבין מה אתה מנסה להשיג, לנסוע כמעט רק על החשמל. לא יקרה. לא בהיברידי רגיל.

בפלאג אין מאמין שתצליח עם הנסיעות רק בתוך העיר וכל לילה תטעין אותו.

בהיברידי הרגיל לא תצליח. הוא פשוט לא נועד לזה. וגם אם תגרום למנוע הבנזין כמעט לא לעבוד זאת תהיה נהיגת "סבתא" שאי אפשר להתמיד בה לאורך זמן וממש מתסכלת.

למרות כל הנאמר, בנסיעה רגועה ניתן בהחלט להביא את הנירו ל 750-800 ק"מ בין תדלוקים כאשר התדלוק הוא כ 33-37 ליטר .

כל זה נאמר אחרי שנה של נהיגה על קיה נירו וניהול צי רכב של כ 45 נירו ואיוניק.

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם הקיה נירו שלי:

המרחק שאותו הרכב יכול לנסוע על חשמל בלבד הוא תיאורטי לחלוטין. הרכב תמיד יתניע את מנוע הבנזין, בין אם זה להניע את הרכב באמצעות המנוע או לטעון את הסוללה תוך כדי נסיעה.

אבל בהתחשב בגודל הבטרייה ומהתרשמותי הייתי אומר בין 2-4 ק"מ.

בנוסף לכך, בד"כ בהתנעות קרות מנוע הבנזין יתניע את עצמו לאחר שניות ספורות, ככה שכמעט בלתי אפשרי למנוע ממנוע הבנזין להתעורר.

מבחינת השאלה השנייה, קשה לענות עליה תשובה מדויקת. אולם מניסיוני האישי, הבטרייה נטענת די מהר.

דוגמה שיש לי לכך היא דרך פרויד בחיפה - הרכב מצליח לטעון קצת יותר מחצי מקיבולת בטרייה בירידה שלה, כך שבתחתית הירידה הרכב טעון עד הסוף וממשיך לשייט עם החשמל בלבד עד שהבטרייה שוב חוזרת לאזור החצי. עקב זאת את הקילומטרים הראשונים של כביש החוף הרכב עושה על חשמל בלבד.

Kia Rio 1.0 2019

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים, לפחות את סקרונתי פתרתם... :)

אני מבין שככה"ה על טהרת החשמל לא נוכל לנוע אבל בהנחה ואותם 16 ק"מ ביום הם כלל המרחק שהרכב יעבור (בסופי שבוע וכו' נסע עם הרכב שלי) אזי שעושה הרושם על פי הדיווחים שלכם שנוכל לעצור בתחנת הדלק פעם בחודשיים לערך :shock::shock:

נניח 700 ק"מ לטנק דלק :

16 ק"מ ביום * 5 ימים בשבוע * 4 שבועות =320 ק"מ בחודש = חצי טנק דלק, דהיינו תדלוק כל חודשיים.

נתון מרשים מאד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...