Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנעת רכב בעזרת רכב אחר

Afik1234
שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

היום עזרתי למשהי להניע את הרכב שלה, כאשר שני הרכבים כבויים. חיברתי קודם כבל אדום לפלוס שלה אחר כך לפלוס אצלי ברכב.

לאחר מכן חיברתי כבל שחור למינוס אצלה ואז למינוס אצלי ברכב.

הנעתי את האוטו שלי, לאחר מכן היא הצליחה להניע את הרכב שלה.

חיכיתי כ2 דקות וכיביתי את האוטו שלי, והעתקתי בטעות באותו הסדר במקום בסדר הפוך קודם אדום משני הרכבים ואז שחור משני הרכבים.

יש נזק כלשהו שיכול להגרם לרכב שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל סיבה להניע רכב אחר, כאשר הרכב שלך (ה"תורם") - מונע.

אתה "תורם" לתהליך רק מצבר (לא את האלקטרוניקה של הרכב שלך). הקטנת סיכוי לנזק.

האם נגרם נזק ? כנראה שלא (אם אין אצלך תופעות לא תקינות, או נורית תקלה וכיו"ב).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל סיבה להניע רכב אחר, כאשר הרכב שלך (ה"תורם") - מונע.

לא מעט פעמים הייתי צריך לתת "טורים" כדי לאפשר להניע רכב (בד"כ במקרה שהרכב התורם בעל מצבר עם זרם קטן מהרכב הנתרם)

לא עדיף לערב בתהליך התרומה גם את האלטרנטור ברכב התורם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שהסוו'יץ של הרכב התורם פתוח, ז"א שגם כל המערכות החשמליות פתוחות, אם יש תקלה חשמלית ברכב הנתרם היא יכולה להשפיע גם על הרכב התורם.

לפעמים המצבר התרוקן בגגל ששחכו אורות, אבל לפעמים בגלל תקלה חשמלית, קצר וכיו"ב, למה לקחת סיכון.

במצב כפי שתארת, אל תעזור בהנעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין נזק. רק מה, אין שום סיבה להשאיר מחובר 2 דקות כששני הרכבים מונעים - להיפך, הניע: תנתק מייד. עכשיו זו העבודה של האלטרנטור לטעון את המצבר, הוא לא צריך תרומת מתח ממך ולא צריך להעמיס על המצבר העייף יותר מדי.

גם אני בעד להניע מרכב דומם, לבודד ככל הניתן את המערכות מתקלה אפשרית. אם אין מספיק מתח, כי גם הרכב התורם לא איי יי יי, תניע ותשאיר בסרק.

המתנה בחיבור יכולה להועיל קצת לפני ההתנעה, בין שני רכבים דוממים, אם המצבר המקבל פרוק לגמרי, 2-3 דקות לתת לו קצת מתח. אבל בד"כ לא נחוץ.

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...